Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Karşınızda: iPhone 5S...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
960
Cevap
8
Favori
32.101
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Karşınızda: iPhone 5S...
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Haber Editörü
  10083 Mesaj

  Apple, uzun süredir konuşulan 7.nesil iPhone, nam-ı diğer iPhone 5S’i bugün düzenlediği etkinlikle tanıttı. Geçmiş yıllardaki 3Gs ve 4s revizyonlarında olduğu gibi iPhone 5S de selefine göre kullanıcı deneyimini arttıracak önemli özelliklerle geliyor.


  Tasarım


  Yeni iPhone 5S, tasarım olarak iPhone 5 ile büyük benzerlik taşıyor. 4 inçlik 1136 x 640 piksellik retina ekranının 123,8 x 58,6 mm’lik ön panele sığdırıldığı telefon, sadece 7,6 mm kalınlığında ve 112 gramf ağırlığında. iPhone 5'deki gibi kasasında cam ve alüminyum malzemelerin kullanıldığı telefonun, siyah - arduvaz ve beyaz – gümüş renk alternatiflerinin yanı sıra 3.yeni bir renk alternatifi bulunuyor ki bu renk tahmin ettiğiniz gibi altın. Aslında altın demekten ziyade, daha çok açık krem, şampanya rengi olarak değerlendirmek daha doğru bir tanımlama olacaktır.


  Donanım


  Tasarım tarafında iPhone 5 ile büyük benzerlik taşıyan iPhone 5S'in selefine asıl üstünlüğünü ise donanım alanında kuruyor.


  iPhone 5S, gücünü Apple imzası taşıyan yeni nesil A7 yongada sistem çözümünden alıyor. A7, seleflerine sadece güç açısından üstünlük kurmuyor. Bu sistem, akıllı telefonlarda kullanılan ilk 64bit destekli çözüm olarak tüm sahne ışıklarını üzerine toplamayı başarıyor. A7 işlemcisi, 64bit olmasının avatajını, sisteme özel yazılmış uygulamalarda daha yüksek performans sunarak sağlayacak. iOS 7, şimdiden 64bit desteği sunuyor ancak 3.parti uygulamalarından A7 işlemcisinin özelliğini avantaja çevirmesi için geliştiricilere önemli bir iş düşüyor.


  A7 işlemcisinin saat hızı, bellek kapasitesi, üretim prosesi gibi daha teknik konularda herhangi bir açıklama yapılmış değil. Fakat Apple'ın açıkladığı değerlere göre A7, A6'ya kıyasla işlemci ve grafik tarafında 2'şer kat performans artışı vadediyor.Özellikle grafik tarafından OpenGL ES 3.0 desteğiyle öne çıkan yongada sistem çözümü, bu sayede konsol kalitesinden çok daha detaylı ve compleks öğelerle donatılmış oyun zevkini iPhone 5S ile kullanıcıların yaşamasına imkan sunacak.


  iPhone 5S'in donanım tarafındaki yenilikleri bunlarla sınırlı değil. Şimdiye kadar iPhone'larda bir adet yongada sistem çözümüne yer veren Apple, bu sefer bir süprizle karşımıza çıkıyor ki biz bunu, aylar öncesinden sizlere haber olarak aktarmıştık: Hareket takibi için özel işlem birimi. Apple'ın M7 ismini (Motion 7) ismini verdiği bu özel daha doğrusu yardımcı işlem birimi, sensör kullanımının hızla yaygınlaştığı bu dönemde yetenek / güç dengesinin başarılı şekilde kurulması için çok önem arz ediyor.


  M7, hareketle ilgili tüm işlemleri tek başına yürütebilme kabiliyetine sahip. İvmeölçer, jiroskop ya da manyetik sensörlerinden alınan tüm veriler M7 tarafından işlenip değerlendiriliyor, A7 işlemcisine bu analizlerde hiçbir gereksinim duyulmuyor. Daha önceki yıllarda bu işi Ax sistemi yaptığı göz önüne alındığında M7, hem A7'nin iş yükünün hafifletiyor hem de ek güç tüketiminin önüne geçiyor. Sonuç: çok daha güçlü donanım, çok daha güvenilir ve fazla enerjiye ihtiyaç duymadan çalışıyor.

  Peki M7 neler vadediyor ? Aslında bu sorumuza çok genel bir cevap vermek mümkün: M7, sizin yürüdüğünüzü ya da koştuğunuzu ya da araç sürdüğünüzü biliyor. Biraz daha açacak olursak, örneğin Haritalar uygulamasından turn-by-turn desteği alıyorsunuz, araçla gidene kadar M7, uygulamaya araçla gidildiği bilgisini veriyor ve uygulama size yol tarifini araçta olduğunuzu bilerek veriyor. Tabi bu arada aracın hızlı hareketinden dolayı hızla geride bırakılan Wi-Fi ağlarına bağlanmak ister misiniz sorusu da kullanıcıya sorulmuyor. Arabanızı park edip indiğiniz an ise M7, sizin yürümeye başladığınızı algılıyor ve uygulamaya yol tarifinin yürüme bilgisini esas alarak vermesini sağlıyor. Ya da gece olduğunu düşünelim, M7 telefonun uzun süre hareketsiz kaldığını algılıyor ve gerek baz istasyonlarıyla gerekse de çevredeki kablosuz ağlarla iletişimi sıklığını minimize ediyor ve telefonun bataryasının bundan dolayı azalmasının önüne geçiyor.


  Kısacası iPhone 5S, 64bit destekleyen ilk yongada sistem çözümü A7 ve hareket konusu üzerine özelleştirilmiş M7 yardımcı işlem birimi sayesinde, selefine kıyasla çok önemli donanımsal iyileştirmeye sahip.


  Kamera


  Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ve saklama sitesi olan Flickr’ın verilerine göre, birçok üst düzey fotoğraf makinesini geride bırakarak en popüler fotoğraf makinesi olan iPhone’un 7.nesili de kamera konusunda önemli iyileştirmeler içeriyor.

  Apple, iPhone 5S'in kamerasındaki iyileştirmeleri kısaca "Çözünürlüğü artırmaktansa, sensörü en iyi şekilde geliştirdik" şeklinde özetliyor. Anlayacağınız gibi 8MP'lik çözünürlüğün korunduğu kamerada, ışıkların üzerine düşerek anın fotoğraflanmasını sağlayan sensör %15 daha büyük. Daha keskin görüntülerin önünü açan bu iyileştirme, f/2.2 diyafram açıklığı ve True Tone Flash isimli yeni flaşla da birleşince iPhone 5S, düşük ışıklı ortamlarda selefine göre %33 daha yüksek performans sergitlemeyi başarıyor.


  Piksel boyutlarının 1,5 mikrometre olduğu kameranın True Tone Flash isimli flaşı, 2 LED'den meydana geliyor. Birinin daha soğuk beyaz, diğerinin ise daha sıcak ışık sağladığı flaş, yazılımla birlikte en ideal flaş seviyesini kareye göre ayarlıyor ve fotoğrafın kalitesini bozmadan ihtiyaç duyulan ışık desteğini sağlıyor.


  Kameradaki bir diğer önemli özellik ise, kod adı Mogul, pazarlama adı ise "Slo Mo" olan 120 kare/saniye hızında hareketli görüntü kaydı yapıyor olması. Rakiplerinin daha düşük çözünürlüklerde bu seviyede çekim yapmasına rağmen iPhone 5S, 120 fps'e 720p çözünürlüğünde ulaşıyor ve bu sayede seyir zevki çok daha yüksek, birçok detayı çok daha rahat şekilde farketmenizi sağlayacak videoların çekilmesine imkan veriyor ki önümüzdeki dönemde YouTube'da iPhone 5S tarafından çekilmiş, birçok Slo Mo videosunun cirit atacağının garantisini verebiliriz.


  Pil


  Ne daha iyi, ne de daha kötü. Aslında bu cümle tam olarak Apple'ın söylediğinden ibaret. Phil Schiller'in ifadelerine göre yeni iPhone 5S, iPhone 5'e eşit ya da daha uzun pil ömrü sunuyor.


  Şimdilik pilin kapasitesiyle ilgili net bir bilgi sahibi değiliz, bunun için telefonun satışa sunulmasını beklemek zorundayız. Ancak 1440-1600 mAh aralığında bir kapasitesi olabileceğini söylemek mümkün. Daha somut ifadelerle destekleyecek olursak yeni iPhone, 3G üzerinden 10 saate kadar konuşma süresi, 250 saate kadar bekleme süresi, 10 saate kadar video oynatma, 40 saate kadar ses çalma sunarken; 3G üzerinden 8 saate kadar, LTE üzerinden 10 saate kadar, Wi-Fi üzerindense 10 saate kadar internette gezinme imkanı veriyor.


  Kağıt üzerinde performansı oldukça yeterli görülen bu pilin, performansının kağıt üzerinde mi kalacağını yoksa kullanıcıları tatmin edeceğini hep birlikte göreceğiz.


  Bir şey daha: Touch ID


  Bu özelliğe donanım içerisinde değinmek doğru olmaz. Aslında çok yazıldı, çok çizildi, ancak ne olduğu, ne şekilde telefona entegre edildiği ve kullanılacağı bugün netlik kazandı. Apple, geçtiğimiz sene yaklaşık 370 milyon dolara mobil güvenlik alanında çalışan AuthenTec isimli firmayı satın almıştı. Touch ID de bu satın alımın ilk meyvesi, tıpkı iPhone 4S'deki Siri gibi.


  Home tuşuna yerleştirilen bir parmak izi okuyucusu sayesinde artık iPhone, sahibinin parmak izini öğreniyor. Bu sayede örneğin kilit ekranından ana ekrana geçerken ya da Apple ID ile iTunes Store üzerinden herhangi bir içerik satın almaya kalktığında bu işlemlerin sahibi tarafından mı yoksa başkası tarafından mı yapıldığına bakarak işlemi gerçekleştiriyor ya da gerçekleştirmiyor.

  Şimdiye kadar gördüğümüz parmak izi okuyucularından farklı olarak iPhone 5S'de parmak izinizi okutmak için parmağınızı yukarıdan aşağıya çekmenize gerek yok. Home tuşuna temas ettiğiniz an, tuşun çevresinde yer alan paslanmaz çelikten imal edilmiş yüzük parmak dokunuşu algılıyor ve hemen altında yer alan Touch ID sensörüne parmak izinin okunması için hareket emri veriyor. Hemen altında yer alan Touch ID de kısa süre içerisinde parmak izini tespit ederek A7 işlemcisi üzerinde depolanan parmak izi ile okunan parmak izini kıyaslayarak A7 işlemcisinin gerekli aksiyonu gerçekleştirmesini sağlıyor.


  Touch ID sensörü, lazer kesim safir kristali tarafından korunuyor. Daha doğrusu alıştığımız plastik home tuşu, yerini safirden yapılmış bir home tuşuna bırakmış. Sertlik açısından elmastan sonra en değerli ikinci taş olan, dayanım açısından ise elmastan daha iyi olan safir sayesinde hem home tuşunun çizilmelere karşı direncini arttırılmış, hem de home tuşunun altında yer alan Touch ID sensörünün zarar görmesinin önüne geçilmiş.


  Öte yandan birçok kullanıcının aklına "Apple bizim parmak izimizi depolayacak." gibi bir düşünce gelebilir. Ancak Apple'ın açıklamasına göre parmak izi bilgisi sadece telefon içerisinde şifrelenmiş şekilde, A7 yongası üzerinde yer alan yüksek güvenlikli birimde depolanıyor; iCloud ya da Apple sunucularında değil. Ayrıca buraya hiçbir şekilde dışarıdan erişim mümkün değil; ne yazılım, ne geliştirici, ne de Apple buradaki bilgilere erişebiliyor.

  Yazılım


  iPhone 5S, Apple'ın en yeni mobil işletim sürümü olan iOS 7 ile birlikte geliyor. A7 işlemcisi sayesinden 64bit desteğine kavuşan telefon, iOS 7'nin de 64bit uyumlu olmasından ötürü, iPhone 5'e göre iOS 7'de çok daha yüksek akıllı telefon deneyimi yaşatacak .


  Satış Tarihi ve Fiyatlandırma


  iPhone 5S’in uzun serüveni 20 Eylül’de başlayacak. İlk olarak ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve İngiltere'de satışa sunulacak olan telefon, aralık ayıyla birlikte dünyanın 100 ülkesinde, 270 servis sağlayıcısı tarafından teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Ülkemizde Ekim-Aralık döneminde satışa sunulacak olan telefonun fiyatları bölge bölge değişiklik göstermekle birlikte, adettendir diyerek ABD’deki 2 yıllık kontratlı satış seçeneği baz alındığında yeni iPhone’un fiyatlarını söyleyelim:


  iPhone 5S 16GB: 199 Dolar

  iPhone 5S 32GB: 299 Dolar

  iPhone 5S 64GB: 399 Dolar


  Yine aynı ülkeden yeni iPhone'u kontratsız satın almak isteyen kullanıcılar için kontratsız fiyatları ise belirtmekte fayda var:


  iPhone 5S 16GB: 649 Dolar

  iPhone 5S 32GB: 749 Dolar

  iPhone 5S 64GB: 849 Dolar


  Yukarıdaki fiyatların ABD'de geçerli olduğunu hatırlatalım. Telefonun Avrupa'daki sözleşmesiz satış fiyatlarına ise yaklaşık olarak ABD'deki sözleşmesiz satış etiketlerindeki para birimini avro olarak değiştirerek ulaşabiliriz. Tabi bu fiyatlara vergilerin dahil olmadığını hatırlatalım.


  Genel olarak değerlendirecek olursak iPhone 5S, akıllı telefon dünyasında sunduğu yeni özellikleriyle dikkat çeken ve muhtemelen onmilyonlarca satış sayısına ulaşacak bir akıllı telefon olmuş. En azından bize göre. Peki siz ne düşünüyorsunuz ? Söz sizde, haberin altında yorumlarınızı bekliyoruz.

  |
  |
 • iPhone 4 tanıtıldığında 10 özellik sıralanmıştı sunumda (+FaceTime). iPhone 4S'de sayı 8'e düştü + Siri vardı. 5 ile özellik sayısı 8'di hâlâ ama Lightning connector gibi gereksiz şeyler de vardı. iPhone 5S'de özellik sayısı direkt 3'e düşmüş. Yuh.

  bi telefona 3000 bin lira verilir mi arkadaş yazıktıe günahtır. Afrikada'ki insanlar aç susuz can çekişirken bizim burda iphone5i bile beğenmeme durumumuz çok zavallıca.. bunu yazan benim ama yinede teknoloji içinde olan benim kahretsin.

  Bugün amerikanın NSA denen kurumu her teknolojik cihaza erişebiliyorken, bu telefondaki touch id denen zımbırtıdaki parmak izi bilgilerine ulaşması pekte zaman almayacaktır sanırım her ne kadar Apple biz bile ulaşamıyoruz deyip insanları kandırsada...

  4 inc telefonlar mini adıyla adlandırılıyor ,apple hala 4 inc telefon cıkarıyor adama sormazlarmı sizin normal telefonunuz hangisi diye ...

  hadi 4 inc i gectik telefonun ozelliklerine bakıyorum 2011 - 2012 model telefon ozellikleri ( parmak izi okuma haric ) birinin apple a 2014 e girmek uzere oldugumuzu ve teknolojiyi 2 3 sene geriden takip etmemesi gerektigini soylemesi lzm

  millet full hd ekrana gecti ,4k video cekimine gecti ,1080p 60fps video cekime gecti , 41mp fotolara gecti , 0 a yakın cerceveye gecti ,gorilla glass 3 e gecti , su geçirmezlige gecti ,3 gb ramlere gecti ,3200mah pillere gecti say say bitmez ,

  iphone 5s e bakiyoruz hala gorilla glass 1 kalın cerceve az cozunurluklu ekran 8mp kamera devam ediyor

  fanboylarda telefon hızlı diye seviniyor heralde hızlı olucak 640 x 1136 pixel ekrana snapdragon 800 koysak iphone dan 3 kat hızlı olur o cozunurlukteki ekranın yavas olması ztn abest olurdu.

  işin ozeti mini telefon almak isteyen parasıda bolsa ve bu parayla neyapcagını sasirdiysa gitsin alsın , baska turlu bu telefonu almak akıl karı deil. kusura bakmayın.

  farkında bile olamayacağımız performans artışı , biraz kamera , sözde biraz pil artışı ve ne kadar kullanırız acaba parmak izi , kısaca note 3 karşısında mahvolur bu telefon .

  Aynı telefonu, hiç arge gideri harcamadan bir parmak okuyucu tak. Donanım zaten yükseliyor. Ohh ne ala..

  Bu Apple ısrarla batmak istiyor. %33 daha hızlı donanımmış.
  Yahu iPhone zaten hızlı.

  İnsanlar bas bas bağırıyorlar pil diye.

  Verdikleri cevap yine aynı: Pil ne iyi ne kötü.

  Size öyle geliyor: Kötü lan işte kötü. Herkes isyan ediyor...

  galaxy note 3 > lg g2 > sony z1 > s4 =htc one > iphone 5s

  bence budur arkadaş. phaplet telefon ayrımı yk, telefon telefondur.

 • Yüzbaşı
  790 Mesaj
  Türkiye'deki fiyatı 3.000 Tl'den fazla olucak.


  #direniPhone4S

  #direniPhone5
  |
  |
  _____________________________
  BE LAZY THINK CRAZY
 • Teğmen
  101 Mesaj
  Ayfon 5 alanların daha taksitleri bitmedi :) DO NOT PANİC!
 • Binbaşı
  1492 Mesaj
  Bugün amerikanın NSA denen kurumu her teknolojik cihaza erişebiliyorken, bu telefondaki touch id denen zımbırtıdaki parmak izi bilgilerine ulaşması pekte zaman almayacaktır sanırım her ne kadar Apple biz bile ulaşamıyoruz deyip insanları kandırsada...
 • Binbaşı
  1477 Mesaj
  illaki ÇÖP diyen çikacaktir... Ben parami çöpe atacaksam böyle bir sey için atarim , legen plastgi için degil.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 11 Eylül 2013; 2:39:34 >
 • Yüzbaşı
  732 Mesaj
  Şimdi amerikaya gittiğimde iPhone 5S 16GB: 649 Dolara alsam extra ne parası ödeyeceğim türkiye ye gelirken ?
  _____________________________
 • Binbaşı
  1567 Mesaj
  Home tu?u üzerinde kare i?areti olacak my? olmayacak my?
  |
  |
  _____________________________
  M.B: Asus Rog Strix Z390-F Gaming| CPU: Intel i7-9900K | RAM: Corsair Vengeance Pro RGB 4x8GB 3000Mhz | GPU: ASUS Rog Strix RTX 2080 O8G | CASE: Phanteks Evolv X | PSU: Seasonic Prime Platinium 1000w | Cooler: Corsair H115i Pro RGB |KEYBOARD: Corsair K95 RGB Platinum | MOUSE: Rival 650 |MOUSE PAD: Steelseries XXL | MONITOR: Asus PG279Q 144hz GSYNC | SSD1: Samsung 970 EVO Plus M.2 500GB| SSD2: Intel P660 M.2 1 TB
 • Yarbay
  4213 Mesaj
  Benim de telofon bozuldu bu bahane ile 5s almayı düşünüyorum. Yanlız 16gb model yeterlimidir? Bunun ne kadarı kullanılabilir olarak geliyor?

  Bir de umarım bu çizilme/eğilme sorunu çözülmüştür.
  _____________________________
 • Emekli Yönetici
  27505 Mesaj
  iPhone 5S çıktıktan sonra olacakları yazıyorum;

  Teknolojiden anlamayan, eski model iPhone kullanıcısı, teşir malı veya arkadaşının iPhone 5S'i eline alacak. Menüde iki geri bir ileri yapıp, ''Yeni hiç bir şey yok yeaaa, 5S'e geçilmeye değmez. Kamerası da aynı, 8 MP.'' diyecek. Çünkü bu tip insanlar için telefonun işlemcisi, GPU birimi vb önemli değildir. Sadece teknik detay olarak kameranın kaç MP olduğuna bakarlar.

  Her yeni iPhone çıktığında istisnasız bu olay yaşanıyor.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  || Intel Core i7 3770k @4.6Ghz || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus RTX 2060 ROGSTRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-29 CL9 RAM || Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H110 Sıvı Soğutma Kiti || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Karti || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || Samsung 65Q70R 65" 4K HDR QLED TV || TP-LINK Deco M9 Plus Tri-Band Mesh Sistemi || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold with Apple Pencil || Motorola Moto 360 Smart Watch || Samsung Galaxy S8 Plus || DJI Mavic Air - 4K Drone
 • Binbaşı
  1129 Mesaj
  2010 da aldığım iphone 4 ü kullanıyorum hala, 2-3 sene daha kullanırım cezbedecek adam gibi bir şey yok diyodum derken Apple beni şaşırttı.

  Kamera ve Parmak izi özellikleri güzel gerçekten

  Siri diye millete 4s'i itelemişlerdi

  birazcık uzun diye 5'i itelemişlerdi

  Ama 5s güzel, 5 alanlara geçmiş olsun.

  Bu telefon alınır abi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carmella -- 11 Eylül 2013; 2:40:50 >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  374 Mesaj
  ÇÖP
  _____________________________

  HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK!
 • Binbaşı
  1129 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: GoldPunch

  iPhone 5S çıktıktan sonra olacakları yazıyorum;

  Teknolojiden anlamayan, eski model iPhone kullanıcısı, teşir malı veya arkadaşının iPhone 5S'i eline alacak. Menüde iki geri bir ileri yapıp, ''Yeni hiç bir şey yok yeaaa, 5S'e geçilmeye değmez. Kamerası da aynı, 8 MP.'' diyecek. Çünkü bu tip insanlar için telefonun işlemcisi, GPU birimi vb önemli değildir. Sadece teknik detay olarak kameranın kaç MP olduğuna bakarlar.

  Her yeni iPhone çıktığında istisnasız bu olay yaşanıyor.

  yada parası olan dar gelirliğin alemi yok diyip 2500tl sayıp 5s e geçecek
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  13 Not
  iPhone 4 tanıtıldığında 10 özellik sıralanmıştı sunumda (+FaceTime). iPhone 4S'de sayı 8'e düştü + Siri vardı. 5 ile özellik sayısı 8'di hâlâ ama Lightning connector gibi gereksiz şeyler de vardı. iPhone 5S'de özellik sayısı direkt 3'e düşmüş. Yuh.
  _____________________________

  蘇科|烈火國
  我的荣誉, 我的宝座, 我的国家. 将全部失去.
  群雄四分:
  水善|土強|火烈|气和

  Z170A GAMING M9 ACK, i7-6700K 4.6GHz, H115i, Ripjaws V 32GB 3200/14, GTX 1080 Hybrid, SuperNOVA P2 650W, Define R5, 960 EVO 1TB, 850 EVO 500GB, T3 2TB, PG279Q ROG Swift, G810, Kone Pure Military, Z-5500.
 • Yüzbaşı
  904 Mesaj
  pek sevmediim bi markanın hayranlıkla baktığım modeli. :)
  şu batarlayara bi çözüm bulunaydı...
  distribütör firma kağrı ve vergileri eklersek 2600TL gibi bi rakam...
  nokia 3310'lara geri döncek dediler bizde onlardan alırız napalım
  |
  |
 • Yüzbaşı
  893 Mesaj
  farkında bile olamayacağımız performans artışı , biraz kamera , sözde biraz pil artışı ve ne kadar kullanırız acaba parmak izi , kısaca note 3 karşısında mahvolur bu telefon .
  _____________________________
 • Yarbay
  5192 Mesaj
  Ve şimdi sıra satışları izlemekte sayın seyirciler  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  VA3TYR
 • Binbaşı
  1477 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: GoldPunch

  iPhone 5S çıktıktan sonra olacakları yazıyorum; Teknolojiden anlamayan, eski model iPhone kullanıcısı, teşir malı veya arkadaşının iPhone 5Si eline alacak. Menüde iki geri bir ileri yapıp, Yeni hiç bir şey yok yeaaa, 5Se geçilmeye değmez. Kamerası da aynı, 8 MP. diyecek. Çünkü bu tip insanlar için telefonun işlemcisi, GPU birimi vb önemli değildir. Sadece teknik detay olarak kameranın kaç MP olduğuna bakarlar. Her yeni iPhone çıktığında istisnasız bu olay yaşanıyor.


  Ram konusunu unutmuşsun IOS'un Ram verimliliği ve yönetiminden bihaber olan kağıt üstü özellik şövalyeleri 1 GB Ram mi olur diye başlarlar birazdan.
 • Yarbay
  8004 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: multiTYRT

  Ve şimdi sıra satışları izlemekte sayın seyirciler

  İlk defa bir iphone içime bu kadar sindi  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  4771 Mesaj
  telefonu sattığımızda ne olacak, parmak izini nasıl değiştiricez...
  _____________________________

  BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

  Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.
 • Yüzbaşı
  852 Mesaj
  parmak izi için yine milyonlarca satar 5c olayıda türkiyede çok satar
  |
  |
  _____________________________
  Rahat bir köle mi olmak istiyorsun, özgür bir insan mı?
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
izmir web tasarım
haberler
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,616
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.