Şimdi Ara

Karşınızda Core i9 serisi: Performans 1 TFLOPS, fiyat 2000$ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
3.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kadar yani ötesi yok.

• İşin intel iyidir amd iyidir boyutu dışında çok önemli bir noktası var. AMD olmassa intel'in en azılı fanboyu ne o teknolojik gelişmeleri bulabilir ne uygun fiyatları. Aynı şey nvidia içinde geçerli. Intel ve nvidia gibi firmalar düzgün rakip olmadığı her dönem fiyatları uçurmuştur. Teknolojik gelişmede yavaşlamıştır. O nedenle bu tür başlıklara mesaj atıp uplamak üstte tuttmak belkide intel fanboyu için bile hata. AMD nekadar ilerlerse nekadar çok satış yaparsa intel okadar fiyat kırmak ve yeni teknoloji sunmak zorunda kalır.

O nedenle bu tür başlıklara bundan sonra daha az önem göstereceğim ve mümkün olduğu kadar mesaj atmamaya çalışacağım.
  • intel 6-12 işlemcisiyle baya satış yapacaktır.Testler gelsinde görelim.Ortalık baya canlanacak gibi.
  • bunca senedir pas geçen amd resmen piyasanin anasinu aglatti be

sahsi fikrim amd f/p islemciler cikarir,performansi gunluk kullaniciyi oyun oynayan adami memnun eder hesapli olur aliriz,intel de depoda bir suru mimari biriktirmistir amd ye karsilik cok daha ust performansli islemciler cikarir fiyat kirar ama biz isimizi gorecegi icin yine amd aliriz diye dusunuyordum

ama ise bak intel yetisemiyor resmen

• rendercılar ryzenlara gecince hulog hemen bi islemci cikaralim hulog fiyati nolursa olsun zaten bizi sececekler hulog super islemci piyasayi yikcakmis flan ekrem bey neyin kafasini yasiyor cozemedim adam intelden daha cok inanmis

• İntel eğleniyor yine bizimle :D

• İntel 2000 dolara soba satıyor ama mevsim yanlış kışın çıkaracaktın bunları.

O TDP ler ne öle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    Çok bilen Intelcimiz de gelmiş, hoşgelmiş.

Anakartların ram desteği dışında bir problemi yok ryzenların. 2933 mhz kullanılabiliyor diye biliyorum ramler, daha yukarı da çıkıcaktır yeni bioslarla. Demek istediğimi anladın mı bilmiyorum ama işlemcilerde sorun yok, taş gibi hepsi maşallahı var. Bios güncellemelerini işlemciye bağlıyorsan sen bilirsin tabi. Windows sorunu dediğin de geriye dönük kullanılamama olsa gerek.

Ha dersen ki ben 7700k alıp oyunlarda 5-10 fps fazla alıcam, ama overclock yapmıycaksın overclock yapılabilsin diye üretilmiş işlemciyi. Intel ne dedi? Fazla ısınıyorsa overclock yapmayın kardeşim demedi mi? Sanırım bu söylediğim tamamen işlemci ile alakalı bir problem, aşırı ısınma dedikleri oluyor. Yıllarca Amd aşırı ısınıyor diye diye adamlara 65W tdp (ısıl tasarım gücü)8C/16T işlemci yaptırdınız teşekkürler. Şimdi ise Intel bu ısınma sorunlarını yaşarken öyle bir algı yapıyorsunuz ki Intel 2 bin dolar istese de verilir diyorsunuz resmen.

Intelin burnu sürtse biraz ki sürtecek bu fiyatlandırmalarla, işte o zaman tıpış tıpış daha ucuza daha güçlü işlemciler satıcak. Ucuza satsın ki Intelciler Intel işlemcileri daha ucuza alabilsin aslında bu dediğim senin iyiliğin için de neyse.

• Yakın zamana kadar işlemci pazarında bu kadar hareketlilik olduğunu hatırlamıyorum çekirdekler fiyatlar havada uçuşuyor biz hala 4c/4t 2500K.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Çok bilen Intelcimiz de gelmiş, hoşgelmiş.

Anakartların ram desteği dışında bir problemi yok ryzenların. 2933 mhz kullanılabiliyor diye biliyorum ramler, daha yukarı da çıkıcaktır yeni bioslarla. Demek istediğimi anladın mı bilmiyorum ama işlemcilerde sorun yok, taş gibi hepsi maşallahı var. Bios güncellemelerini işlemciye bağlıyorsan sen bilirsin tabi. Windows sorunu dediğin de geriye dönük kullanılamama olsa gerek.

Ha dersen ki ben 7700k alıp oyunlarda 5-10 fps fazla alıcam, ama overclock yapmıycaksın overclock yapılabilsin diye üretilmiş işlemciyi. Intel ne dedi? Fazla ısınıyorsa overclock yapmayın kardeşim demedi mi? Sanırım bu söylediğim tamamen işlemci ile alakalı bir problem, aşırı ısınma dedikleri oluyor. Yıllarca Amd aşırı ısınıyor diye diye adamlara 65W tdp (ısıl tasarım gücü)8C/16T işlemci yaptırdınız teşekkürler. Şimdi ise Intel bu ısınma sorunlarını yaşarken öyle bir algı yapıyorsunuz ki Intel 2 bin dolar istese de verilir diyorsunuz resmen.

Intelin burnu sürtse biraz ki sürtecek bu fiyatlandırmalarla, işte o zaman tıpış tıpış daha ucuza daha güçlü işlemciler satıcak. Ucuza satsın ki Intelciler Intel işlemcileri daha ucuza alabilsin aslında bu dediğim senin iyiliğin için de neyse.

Gir bak foruma ryzende ne hatalar varmış kullanıcılar neyden sikayetciymis önce oku sonra yaz ryzen işlemci de kullanmıyorsun kör gibi neyi savunuyorsun onu anlamadım. Sorunsuz olsa ben zaten amd toplamıştım şimdiye 7700k nin ısınma sorunu felan da yok millet ayar yapmayı bilmiyor forumda biraz gez terminator t800 nikli arkadasin ısıları nasıl düşürdüğünü gör ıntel felan ısınmıyor. Kullanmasını bilmiyor bizim insanimiz ac bak linki açıklamaları oku ne demek istedigimi anlayacaksın .https://forum.donanimhaber.com/i7-7700k-islemci-fazla-isinma-problemi--126259404-5#126575558

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Senden de böyle bir paylaşım beklenirdi zaten =) anlamsız

• oooo yeni soket ha, intele soket dayanmıyor.

7700k kullananlar (overclock yapanlar da dahil) kullanmayı bilmiyor, Intel muhteşem işlemciler yapıyor diyen birine çok bile aslında doğru söylüyorsun.
  • Buralar buram buram cehalet kokuyor. Aynı frekans ve aynı çekirdek sayısı ile güç tüketiminin neden arttığını bilmeyen ve buna başarısızlık(görmeden, bilmeden) demek, extreme olamaz demek falan... Kafalar çok güzel, eğer etkisi geçerse sizi CMP1001'den başlatalım da o güç tüketimi neden ve nasıl artmış anlarsınız belki. 2.3 Milyardan 1.7 milyarın altına düşüyor transistör sayısı, bu arada iGPU kat kat büyüyor, gelişiyor, çekirdek frekansı 700MHz(%15) artarken performans çekirdek başına %40'lara varan oranda artıyor ve güç tüketimi aynı kalıyor. Bu başarısızlık. Aynı işlemciden iGPU çıkarılıp güç tüketimi 112W'a çıktığı duyulunca başarısızlık. 3 Milyar transistörü dayarlarsa görürüm başarısızlığı Çekirdek gücünde zaten koca bir fark vardı, onu iyice açacaklar anlaşılan. Haberde bir kamyon yazı var, L2 belleklerin 4 katına çıktığı yok. 256KB'tan 1MB'a çıktı ki bu çok büyük bir gelişme. 7800X'in OC denemesindeki sonucunun 4.5GHz için hesaplanmış hali 7700K'dan %15 daha güçlü çekirdek performansına tekabül ediyor. %10 diyelim en azından. 7700K 250 puana çıkıyordu OC yapınca, bu onun üstüne %10 daha koyuyor. Ryzen 160-170 puan ala dursun, 250-270 puanı geçecek potansiyele sahip işlemciler geliyor. Sonra vay AMD ucuz, AMD şöyle süper böyle bilmem ne... Bir Sandy bridge vakası daha olursa -ki görünen o- oturup hep beraber rekabet tamamen bitti diye ağlayalım derim. 7700K gücünde çekirdeklere sahip 6 çekirdekli işlemci ile 8 çekirdekli Ryzen performansı verecek demek oluyor ki çekirdek performansına bakan işlemlerde -oyunlar mesela- fark açılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 30 Mayıs 2017; 22:26:1 >

• Hiç bir teknik detayi okumadım ben o paraya Gamer Pc toplarım la bu neyin kafasi

• 4 tane 1800x 7 tane ryzen 5 1600 ediyor. intel fiyat konusunda akıllanmamış

• Anakart, CPU ve ayrıca CPU soğutucusu 10,000 TL, bur bir rekabet şekli değil bence.
  • mav1li kullanıcısına yanıt
    Sen çakma ryzenlerin saat hızıyla bir mi tutuyorsun intel işlemcileri
    8 çekirdekli telefonlarda kullanılan mobil işlemciler bile ryzende 4 ghz ye eşitken intelin 1 Ghz hızı hepsine eşit
    Siz Ryzen işlemcilerin performansı artsın diye belleklere overclock çekmekle uğraşın olurda yine performans alamazsanız vdsl modemlere overclock çekmeyi deneyin belki o zaman tam kapasite çalışır çakma ryzenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 31 Mayıs 2017; 0:8:59 >
  • Cansın AMD Can,İntel'i gördükten sonra seni daha çok seviyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.