Şimdi Ara

Karşınızda Core i9 serisi: Performans 1 TFLOPS, fiyat 2000$ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
3.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iyi hosta Amd ye rakip olacak 6 ve 8 cekirdekli islemcilerden bahsetmemisler. Alt segmente topu Amd ye birakiyorlar gibi bir izlenim edindim.

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Tövbe Estağfurullah
  • intelin yaptığı tamamen ahlaksızlık.. teknik detay bile belli değil fiyat koyma, üstüne üstlük teknik detaylar amd'nin ne yapacağına göre belirlenecek.. yani amd ne yaparsa daha iyisini yapcam demek..intel ben 10 misli işlemci çıkarabilirim ama amd 5 yaparsa ben 6 yaparım piyasayı yolarım demek..
    ufak iyileştirmelerle piyasa hakimiyetini elinde tutmaya devam edecek intel..
  • Amd Ryzen ile beraber son kullanıcı leyhine bir reakabet olacağını düşünmüştüm, fakat, intel"in fiyat konusunda daha agresif bir tavırdan ziyade son kulanıcıyı kaale almamış gibi...

• Herkes bana katılmak ister misin?http://mybasketteam.com/

• olay çok basit açıklıyorum
    genelde tuvalate gittiğinde para mı yapıyorsun ozaman senin işlemcin Core i9 7980XE
    daha mutevazi olarak tuvelete tavelet kağıdı yerine paramı kulanıyorsun i9 7960X seni bekliyor
    diyelim bunların hiç birini yapmadın tuvelete gitin 14 dakikada işin halletin
    14 çekirdekli i9 7940X i hak ediyorsun

amd tarafı daha güzel banyodasın boy abdesti alıp çıktın ryzen 7 1700 almalısın
    düz abdest alıp çıktınsan ryzen 5 1600 işini görür
    abdestini bozdun sıkıntı yok ryzen 5 1400 al yada ryzen 3 bekle senn bilirsin :D
    bu işlemcilerin 1 tanesi hariç o sınıfla alakası yokta ne bilim yazasım geldi

intelin fiyat politikasına hayranım 2000 dolar 1500 dolar 1000 dolar asılında
    bu fiyatlarayata sistem toplamak daha mantıklı gibi :D
    yani bu işlemciler pazarın yüzde kaçlık dilimine hitap ediyor çok merak içindeyim :D

• 1 teraflops gerçekten iyi. Bununla süper bilgisayar dahi kurulabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD yi batıran tiplere geliyor efendim İKİBİN DÖÖLAR adlı yeni şarkımız :D
    kimseye fan olmayın minnoşlar, ucuzu rakabetçiyi destekleyin kazanan biz olalım ;) kıps

• Fiyatlara bak kafayı yemişler. Benchlerden haberleri yok galiba, ya da milleti aptal sanıyorlar.

Üstteki 4 işlemcinin ok R9 çıkana kadar rakibi yok ama diğer işlemcilerin Ryzen tarafında yarı fiyatına karşılığı var. Neden aynı güce 2 kat para verelim ki?

• bir sürü çekirdek yapana kadar neden bir tane kocaman ve güçlü çekirdek yapmıyor veya kocaman 4 çekirdek.. ARM mimarisinde olduğu gibi. cortex A53 küçük işlemciler A72 büyük işlemci gibi..

• Intel degil miydi Ryzen bizim gelecek planlarimizi etkilemedi diyen lol Bu mu etklilenmemis haliniz diye sorasim var

• intel utanmasa bizlere bu intel işlemcileri bedava dağıtacak herhalde çokta ucuzmuş
  • Vega dan haber yok mu ?

• 2000 $ gördüm gerisini okumadım bile Türkiye'yi geçtim ABD için bile bence bu fiyat fazla.

• 2000 dolarla AMD'ye cevap vermek nedir :D AMD şaplağı atmış anlaşılan. Bir sonraki hamlede.... Neyse gerisini yazmayayım :D

• AMD'nin yanıtı: 3 silikonu tek yongada toplayıp 24 çekirdek 48 izlek

• hyvan gibi şiy yapıyorlar ya

• vatanda araba fiyatına satılır
  • Ulan inşallah satmaz şu i9 serisi millet gider yarı fiyatına aynı performans AMD Ryzen alır da intel'in aklı başına gelir. (gelmez de işte)

• Bakıyorumda bütün amd fanbotlari bu konuya toplanmis epey bi ilgilerini çekti demek. Ryzen kullananlar neden sorunlardan bahsetmiyor hiç windows sorunları ram sorunları hadi biraz onlardan bahsedin. Adam almış 3000mhz rami 2666 da kullanıyor olsun amd nin canı sağolsun diyor bide =)) ıntel her zaman pahalı olmuştur ona diyecek laf yok ama sorunsuz sıkıntısız sistem istiyorsan ıntel toplanır. Öyle aynı performans da olmuyo ryzenlerle sorunları kenara at gene ıntel.her şekilde daha iyi .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.