Şimdi Ara

kardeşim işinden atıldı.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • veteriner hekim olan kardeşim bir ilaç firmasında çalışırken işten çıkarıldı. 17 yıllık çalışandı. sırf maaşı tazminatı yüksek diye. koronavirüs yüzünden işler durunca bir bahaneyle işten çıkardılar. ve malesef mahkeme yolu gözüktü. ama nerden baksanız an az 2 yıl sürer. iş yeri senetini vermedi. 25 günlük maaşını vermedi. tazminatı da vermiyor. bunlardan daha erken parayı almanın başka yolu yok mu?

CSB diyenler çıkar diye polis tutanağını koyuyorum...

kardeşim işinden atıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 9 Mayıs 2020; 16:42:19 >

• tazminatı da mı vermediler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

tazminatı da mı vermediler
    hiç bir şey vermediler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

hiç bir şey vermediler...

Alıntıları Göster
    o nasıl bir şeymiş arkadaş, oldu olacak üzerine borç çıkartsalardı. yasal olarak vermek zorunda yani. keyfine kalmış bir şey değil hani.

• Hocam şimdi pandemiden dolayı şirket batiyorsa para almayı unutun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKTAN06

Hocam şimdi pandemiden dolayı şirket batiyorsa para almayı unutun
    şirket batmıyor. adamların üzerilerinde mal mülk var. adam sadece ödemek istemiyor. bugün kardeşimin üzerine zimmetli aracı teslim etmeye gittik. adamlar kapıdan bile içeri sokmadı. ellerinden kaşeli imzalı kağıdı zor bela aldım. ama adamlar hiç bir şekilde senedini vermiyor. 25 günlük maaşını vermiyor. arıza çıkarma niyetindeler. onu anladım. biz ne yapabiliriz. onu bilmiyorum işte.
  • Ücret nakit desteğine başvurabilir. İş güvencesine tabi bir işletme ise o hükümler uyarınca tazminat alabilir. Zaten yakın zamanda işverenin fesih hakkı kanunla kısıtlandı ücretsiz izin yolu kullanmadan fesihlerde haksız fesih sayılmakta, ayrıca tutanakta bedeni zaraların tazmini vs bir avukata başvurursanız gayet tatmin edici sonuçlar çıkacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

o nasıl bir şeymiş arkadaş, oldu olacak üzerine borç çıkartsalardı. yasal olarak vermek zorunda yani. keyfine kalmış bir şey değil hani.

Alıntıları Göster
    ben dün aracı teslim etmeye gittiğimde kapıyı açmadılar. korktular sanırım.telefonda da şirket sahibini arayıp arabayı getireceğiz dediğimde biz karışmayalım avukatlar halletsin dediler. halbuki bize aracı teslim edin diye ihbarname yolladılar. ben de seneti istiyorum. 25 günlük maaşı istiyorum. kardeşimi tehdit etmişsiniz. o gelmeyecek ben geleceğim dediğimde biz şirkette yokuz haftaya gelin dedi. kardeşimle konuştum. onlar şirkettedir. sen git dedi. tamam diyip gittim.

• Geçmiş olsun
    Hacı iyi sansürleyememişsin bütün bilgiler görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Cosmic Love

Geçmiş olsun
    Hacı iyi sansürleyememişsin bütün bilgiler görünüyor
    düzelttim. olmuş mu hacı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

düzelttim. olmuş mu hacı??

Alıntıları Göster
    Olmuş

• Geçmiş olsun. Dava açabilecek durumunuz varsa uzuuuuun bir macera sizi bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

Geçmiş olsun. Dava açabilecek durumunuz varsa uzuuuuun bir macera sizi bekliyor.
    dava açacak durumumuz var. süreçten de haberimiz var. napıcaz bilmiyorum.
  • arabulucu + dava süreci + istinaf = 4/5 yıl. Ülkedeki adaletin içler acısı halini tecrübe etmeye hazırlanın dostum.
  • Cunku kardesinizin mahkeme kanaliyla tazminatini alacagini cok iyi biliyorlar. Tazminat miktari kadar, hatta kafasina estigi kadar bir meblagi senede yazar, isleme koyar ve catir catir alirlar sizden o parayi. Zira hakimi onune senet gittigi zaman hemen davayi senedi elinde bulunduran kisinin lehine olacak sekilde bitirir.

Isiniz cok zor. Bu konuda iyi bir avukatla munazarada bulunun bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Cunku kardesinizin mahkeme kanaliyla tazminatini alacagini cok iyi biliyorlar. Tazminat miktari kadar, hatta kafasina estigi kadar bir meblagi senede yazar, isleme koyar ve catir catir alirlar sizden o parayi. Zira hakimi onune senet gittigi zaman hemen davayi senedi elinde bulunduran kisinin lehine olacak sekilde bitirir.

Isiniz cok zor. Bu konuda iyi bir avukatla munazarada bulunun bence.
    senette 20 bin yazıyor hocam. kafasının estiği rakamı yazamaz. tazminatı da 130 civarı. senet mayıs 2003 tarihli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

arabulucu + dava süreci + istinaf = 4/5 yıl. Ülkedeki adaletin içler acısı halini tecrübe etmeye hazırlanın dostum.
    biz de bu yüzden sıkıntıdayız. parayı alırız ama en az 3 yıl...
  • Bende farklı versiyonu var. Yaklaşık 400 kişinin çalıştığı, biride ben. Alamadığımız maaşlarımızla birlikte kendi aramızda bile anlaşamadık. Patron yalakalarına selam olsun .... (ceza yemeyelim)
  • quote:

Bende farklı versiyonu var. Yaklaşık 400 kişinin çalıştığı, biride ben. Alamadığımız maaşlarımızla birlikte kendi aramızda bile anlaşamadık. Patron yalakalarına selam olsun .... (ceza yemeyelim)
    o yalakaların ben a... neyse küfretmicem. kraldan çok kralcılık kadar rezil bir hareket görmedim.
  • quote:

Bende farklı versiyonu var. Yaklaşık 400 kişinin çalıştığı, biride ben. Alamadığımız maaşlarımızla birlikte kendi aramızda bile anlaşamadık. Patron yalakalarına selam olsun .... (ceza yemeyelim)
    aracı teslim ederken kardeşimin maaşını istiyorum senedi istiyorum diye sokakta bağırmıştım. az önce biraderle konuştum maaşı yatırmışlar. yarın yine gidip tazminat yatana kadar her gün burdayım diye bağırcam... birader diyor ki çok korkak bunlar. yatırır diyor. bakalım ne olacak...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.