Şimdi Ara

Karar verebilmem için yardım istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizlere danışmak istediğim tercih ve karar meselesi var.
    7 kişilik 2012 edc li grand scenic aracımı elden çıkarmak üzereyim.
    3 kişilik bir aileyiz.oğlumuz 2 yaşında ;baya yayıntısı oluyor.yılda 20 bin km yol yapıyorum.
    Seçenek olabilecek araçlar insignia 1.6 sidi at cosmo(bunu eşime beğendiremedim sedan sevmiyoruz.)
    Subaru Xv 1.6 cvt bu araç sıfır olabilir.
    Mini countryman benzinli otomatik ikinci el
    Bulabilirsem ikinci el insignia sport tourer 2.0 dizel otomatik
    Ve son olarak ikinci el passat variant 1.4 otomatik
    Arkadaş scenicten neden vazgeçiyorsun derseniz kanımız uyuşmadı,bir de sanki gereğinden erken bir şekilde aile arabası moduna girdik. Sonuçta genciz daha.
    Sizlerinde önerileri olursa seve seve dinlerim . Yaklaşık 70 bin tl ayırmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doidao -- 8 Aralık 2013; 1:56:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hastası olduğum için mi bilmiyorum ama Astra H veya J kasa düşünebilirsiniz.
  • 7 kişilik araç erken gelmiş hala sw station araçlar bakıyosun, sedan da istemiyorsun, hb hiç öneremem geniş araç istiyorsun, sen mecbur suv bakacaksın hem geniş hem genç işi
    -nissan qq
    -vw tiguan
    -ford kuga
    -kia sportage
  • nk061 kullanıcısına yanıt
    Astra hatchbacklere baktım dar geldi.sport tourer ini sordum hiç bir yerde yok .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Station wagon araçlar eskisi gibi değil artık oldukça iyi tasarımları var ve ben de baya severim station wagonları.

• subaruyla varriantı direkt elerdim, mini ile insigniaya bakılabilir ama benim tercihim insigniadan yana olurdu, hem geniş hem rahat hem güçlü hemde kaliteli bir araç
  • omcool kullanıcısına yanıt
    neden subaruyla variantı direk elerdiniz? Bence açıklarsanız arkadaşa yardımcı olabilirsiniz.

Benim tavsiyem xv.Tiguandan daha az yakar performans olarak tiguan daha iyi fakat xv eski aracınızdan daha iyi performans sergileyeceği için sizi tatmin edecektir.Konfor olarak ise saydığınız araçlar arasında en iyisidir diye tahmin ediyorum saydığınızx araçların hepsine binmedim ama tiguan ve insigniadan daha konforlu bir araç bence.Ayrıca sürekli ismetrik 4 çeker ve saydığınız araçlar arasında tartışılmaz güvenliği en üst seviyede olan araç xv.Yol tutuşuda suv sınıfına göre gayet iyi bir araç.
  • hyundaı ix35 veya i30cv tavsiyem bak bunlara
  • Hocam 20.000 yapıyorsanız dizel bir suv bakın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • y_a_s Y kullanıcısına yanıt
    Xv inceledim .güzel bir araç orta donanımlısını sıfır 68 bin tl ye bırakıyorlar.awd ve güvenlik açısından çok iyi bir araç.sadece çekindiğim satışında fazla zarar etmek.

• Bu dizel suv ne olmalı sizce?

• doidao D kullanıcısına yanıt
    İx35 tiguan kuga olabilir özellikle kuga tavsiyemdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel şartsa çok fazla seçeneğiniz kalmıyor zaten. Bir tek qasqhai var o bütçe için. Bir de 2.el Countryman bulabilirsiniz belki. Benzinli olur derseniz Tiguan bence 3 kişilik bir aile için çok güzel bir seçim olacaktır. Ford Kuga'yı veya Jeep Compass'ı gidip incelemediğim için yorum yapamayacağım tabi. XV ise 2. el alacaksanız mantıklı. 0km alacaksanız çok zarar ettirir diye düşünüyorum.

Eğer bütçeyi yükseltme imkanınız varsa ve benzinli araç olur diyorsanız bence 100-105 bin civarına bir X1 1.6sdrive alıp gönül rahatlığıyla yıllarca kullanabilirsiniz. Hiç bir opsiyona dahi gerek kalmıyor araç dopdolu geliyor ve BMW kalitesinde geliyor sonuçta. Burada söylenecek muhtemelen her araçtan daha kalitelidir. Ancak dediğim gibi arada 20-30 bin TL oynayacak.
  • doidao D kullanıcısına yanıt
    piyasada görüleli daha 1 sene olduğu için ilerde 2. el piyasaası nasıl olur kestirmek zor açıkçası :) Ama bu aracı ne kadar zaman kullacağınızlada alakalı bir durum açıkçası xv den ben çok fazla zarar edeceğinizi düşünmüyorum talep gören bir araç çok olmasada...
  • Peugeot 3008 1,6 eHDi bakabilirsiniz.
  • Kia Sportage 1.6 Otomatik,
    VW Tiguan 1.4 TSI 160 HP DSG,
    yada seçeneklerinin arasında ki
    Subaru XV olabilir.
    Aslında C sınıfı dizel bir araba olsan daha iyi olur senin ve ailenin tercihi
    Dizel C sınıfı önerilerim
    VW Golf
    SEAT Leon
    Opel Astra
  • quote:

Orijinalden alıntı: y_a_s

neden subaruyla variantı direk elerdiniz? Bence açıklarsanız arkadaşa yardımcı olabilirsiniz.

Benim tavsiyem xv.Tiguandan daha az yakar performans olarak tiguan daha iyi fakat xv eski aracınızdan daha iyi performans sergileyeceği için sizi tatmin edecektir.Konfor olarak ise saydığınız araçlar arasında en iyisidir diye tahmin ediyorum saydığınızx araçların hepsine binmedim ama tiguan ve insigniadan daha konforlu bir araç bence.Ayrıca sürekli ismetrik 4 çeker ve saydığınız araçlar arasında tartışılmaz güvenliği en üst seviyede olan araç xv.Yol tutuşuda suv sınıfına göre gayet iyi bir araç.

Subaru xv görüntü açısından bence vasat bir durumda, suv heybeti göremiyorum ben onda bir ikincisi motor bakımından insignianın 2.0 CDTİ motorundan motoru gerek performans gerek yakıttan dolayı iyi değildir, simetrik dört çekerine lafım yok ama sürekli kar yağan bir yerde yaşamadığımızdan araç aldıracak kadar önemli bir özellik olduğunu düşünmüyorum.

• Mini countryman e ne dersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Karar verebilmem için yardım istiyorum.
    veya
     Karar verebilmem için yardım istiyorum.

• omcool kullanıcısına yanıt
    xv zaten kompakt suv.Mitsubishi asx ve nissan juke ile aynı sınıfta bir araç.Tasarımını ben beğeniyorum göreceli bir kavram çok beğenende var xvyi.Performans olarak 2.0 insigniadan zayıftır o konuda haklısınız ama yakıtta durum nedir bilemeyeceğim ama aralarında bi fark olacağını sanmıyorum hatta xv daha azda yakabilir yakıt konusunda cimri bir araç.Ancak arkadaşın grand scenicinden performans olarak xv daha iyi olduğu için o konuda da tatmin eder.O yüzden bence xv sağlam bir alternatif.Fakat sedan bir araç isterse evet bende insigniayı tavsiye edebilirim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.