Şimdi Ara

Direksiyon sınavında kaza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
14.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sondakika.com/haber/haber-direksiyon-sinavinda-kaldirima-cikti-2-yarali-5454923/
    şimdi burada suçu tamamen öğrenciye yüklemişler yanındaki sınav görevlisinin bacakları mı yokmuş o bassaymış frene böyle durumlar için zaten yolcu koltuğunda fren ve debriyaj var haksızlık değil mi sizce de?

• Böyle durumlarda zaten sorumlu hocası olması lazım zaten.
  • Polisin bilgisizliği yada haber yanlış, sürücü adayı yaptığı kazadan sorumlu tutulamaz. Yanındaki hoca sorumludur, belki yaralanma olduğu için ifadesi alınabilir ama ceza almaması, hocanın ceza alması gerekir.
  • benim girdiğim sınavda da bir kız bariyerleri kople sıyırıp en son arabayı pert etmişti bu durumda acaba ondan bir bedel talep edecekler mi
  • Arkadaşlar ben de sınavlara denetmen olarak giriyorum. Dediğiniz gibi bizlere büyük sorumluluk düşüyor. Ancak hemen işin aslını astarını bilmeden yanındaki hocaya suç atmak gerçekten yanlış.

1 ay önce aday sürücü aniden direksiyonu kırdı ve sol şeritten gelen arabanın sağ ön kapısına vurdu. Şimdi ben ne yapayım. Aday sürücünün ani direksiyon hareketleri engellenemiyor malesef. Benim önümde direksiyon yok ki.

Ben önümdeki maddeleri mi inceleyeyim, frene mi odaklanayım, dikiz aynasına mı bakayım arkadan gelene çarpmasın diye yoksa direksiyona mı bakayım ki hangi elimle?

Eğer denetmen arkadaş sorumluysa elbette hatasının cezasını çeksin ama göründüğü gibi değil her şey.

Ayrıca sürücü adaylarına yanlış bilmiyorsam geçici bir belge veriliyor o sınavın olduğu ana dair. Yani aday sürücü sorumlu tutulamaz diye bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huka Sampos -- 22 Aralık 2013; 17:18:34 >

• trafikten ömür boyu men edeceksin bu tipleri.
  • Aday öğrencilere K belgesi veriliyor.

Bundan dolayı ders esnasında arabaya bir halt olursa öğrenciye rahatlıkla yükleyebilirler. Ama sınav esnasında bilemem
  • kural ihlali yapmadığı için ehliyetini başarıyla almış olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

trafikten ömür boyu men edeceksin bu tipleri.

kusra bakmayında onun ne suçu var ? sonuçta acemi esas suçlu o sürücü adayına yeterli direksiyon eğitimi vermeyip sonava sokan sürücü kursu ve hocanındır.

Adı üzerinde aceme sürücü işte bilerek mi yaptı sanki ? Ehliyet kurslarını bilmiyormusunuz 2 tur attıyorular tamam deyip sınava sokuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

kusra bakmayında onun ne suçu var ? sonuçta acemi esas suçlu o sürücü adayına yeterli direksiyon eğitimi vermeyip sonava sokan sürücü kursu ve hocanındır.

Adı üzerinde aceme sürücü işte bilerek mi yaptı sanki ? Ehliyet kurslarını bilmiyormusunuz 2 tur attıyorular tamam deyip sınava sokuyorlar.

ayaklarına hakim olamayan insanlara genelde "kazma" yakıştırması yapılır, futbolda daha çok. daha pedallara ne kadar basacağını bilmeyenlere, fren yerine gaza basanlara da aynı yakıştırmayı yapıyorum. sonuçta sürücü kursu gelip gaza basmadı.

şunu da söyleyeyim sana, bu tipte heyecanlı insanlara sınav öncesi istersen "birebir" 200 saat eğitim ver yine adam edemezsin, ilk tehlike anında yine panik yapar, direksiyonu bırakıp gözlerini kapatıp çığlık atar bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 22 Aralık 2013; 18:11:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

evet bu konuda çok haklısın bir dünya para alıyorlar o kurs için suç kursa bile yüklenebilir yani
  • bende bundan 3 sene önce direksiyon sınavda sıram gelsin diye beklerken karşı yolda bir arkadaş Hyundai accent erayı orta kaldırıma çıkartmıştı lastikler falan pert muhtemelen karteri falan patlatmıştı. Yer Cebeci Spor kompleksinin alt tarafı Kiler marketin olduğu yol bilen bilir /Sultangazi, Sultan çiftliği
  • Kimse kıza suç bulmasın ben de 3-4 ay önce direksiyon sınavına girdim arabada sanki ehliyetim var da tek başıma bir yere gidiyorum gibi hissettim kendimi yandaki sınav komisyonunun aklı zaten 5 karış havada arabanın içinde bir sohbet havası herkes birbiriyle konuşuyor sol şeritte 50-60 ile ilerliyorum önüme çat diye aceminin biri atladı ben direk frene bastım hafif yavaşlamak için arabayı yavaşlatalı kaç saniye olmuş adam yeni ayağını kaldırıyor frene basmak için senin önüne o pedalları süs diye mi koydular ya refleksim zayıf olsa ya da hiç araba kullanmayı bilmesem de elim ayağıma dolaşsa kaza yapsam şüphesiz ben suçlu olurdum.

Bir de bravo çok güzel diyor. Yok arkadaş araba kullanmayı öğrenmeden ehliyete yazılmayacaksın yoksa kabak senin başına patlıyor.
  • Keşke yanındaki hoca frene bassaymış.
  • Ben sınava girdiğimde aracın debriyaji takılı kalmıştı. Paspasa mı sıkıştı baska bir sey mı bilemiyorum. Hoca hic müdahale yapmamıştı bana pompala diyordu sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gaZa fazLa baStım gLba .s.s.s
  • Bayanlarda bu sorun hep var galiba daha geçen hafta üniversitenin içinfe u dönüşü yaparken bayan arkadaş direksiyonu toplayamadı vede öyle bir gaza bastı bağırta bagırta agaca vurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sınav sorumlusunun altında fren yok maalesef, eskiden vardı.Ayrıca şimdi sürücü yanında oturan kurstaki hoca değil, bildiğiniz görevli öğretmen.
  • arkadaş sınava iyi çalışmamış,hoca belki geçirir demiş herhalde
  • özellikle bayanları zeka testinede sokmak gerekiyor, gerizekalı iki insanı öldürebilirdide bide gaza fazla bastım diyor. hay senin ayağına...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.