DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
karaciğerde sorun varsa nasıl anlaşılır
31
Cevap
0
Favori
18.696
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> karaciğerde sorun varsa nasıl anlaşılır
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      11 Mart 2011 00:30:33 Konu Sahibi
      mesela diyelim ki sorun var

|
      |

• Yüzbaşı
      759 Mesaj
      11 Mart 2011 00:35:01
      mesela bi kadın hastalıkları doktoruna gidersen anlaşılabilir belki mesela
      |
      |

• Yarbay
      4958 Mesaj
      11 Mart 2011 00:36:19
      İntaniye (Enfeksiyon hastalıkları) bölümüne giderek gerekli testleri yaptırabilirsin.
      |
      |

• Binbaşı
      1600 Mesaj
      11 Mart 2011 00:37:55
      Filim çekilir
      |
      |

• Yüzbaşı
      650 Mesaj
      11 Mart 2011 00:38:21
      kara ciğerinde rahatsızlık varsadış belirti olarak vucudunda kızarmalar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadraj -- 11 Mart 2011; 0:38:47 >
      |
      |

• Yarbay
      4135 Mesaj
      11 Mart 2011 11:03:23
      Taktırdığın ustaya git. Zengin karışım sorunu vardır.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Mart 2011 11:05:29
      quote:

Orijinalden alıntı: ArtistBiKey

10 yıl önce sarılık hepatit a ya yakalanmıştım allah kimseye vermesin karaciğerde sorun olduğu zaman davul gibi şişer ve çişini yaparken idrarın rengi çay gibi olur aklınızda bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      463 Mesaj
      11 Mart 2011 11:08:49
      Benim bel bölgesinde kızarıklıklar oluyor.Henüz doktora gitmedim ama alerji olduğunu düşünüyorum.Karaciğer rahatsızlığı belirtisi olabilir mi?
      |
      |

• Yarbay
      2584 Mesaj
      11 Mart 2011 11:26:25
      ensede sivilce oluyor mesela... bende karaciğer büyümesi var :( bir de mesela ayakkabı bağlamaya eğidiğim zaman sıkışma oluyor ve acısı çok fena...
      ultrasonda çıktı zaten.. göğsümün 2-3 parmak altında çivi batar gibi bir ağrı nedeniyle gitmiştim . ilk günlerde ağrı pek dokunmuyordu ama sonralarda yataktan bile kalkamadım. hastanede bile tekerlekli sandalye ile hareket ettim... berbat bişey, hala ağrıyor şu an eğer yağlı yersem...
      |
      |

• Yüzbaşı
      675 Mesaj
      11 Mart 2011 11:30:21
      gastro doktorları bakıyor sanırsam karaciğer hastalıklarına eğer varsa bir şüphen ilk önce iç hastalıklarına git onlar anlar .
      |
      |

SONY XPERIA™ Z5 Premium | Chrome
    • Binbaşı
      1834 Mesaj

iOS Beta Tester
      11 Mart 2011 12:32:04
      Benim sol göğsümün altına bıçak saplanır gibi ağrı giriyor bazen. karaciğer belirtisi olabilir mi?
      |
      |

Coffee İs Life
    • Yüzbaşı
      476 Mesaj
      11 Mart 2011 12:38:40
      quote:

Orijinalden alıntı: by_rappe

Benim sol göğsümün altına bıçak saplanır gibi ağrı giriyor bazen. karaciğer belirtisi olabilir mi?

Karaciğer solda değildir arkadaşım. Miden ile ilgili bir sorun olabilir.

★★★ F E N E R B A H Ç E ★★★
    • Yüzbaşı
      394 Mesaj
      11 Mart 2011 13:07:09
      quote:

Orijinalden alıntı: ArtistBiKey

hangi sorunu aradığınla ilgili değişir

rutinde kan tahlillerinde AST, ALT, GGT, AF, GİBİ ENZİMLERE BAKARLAR bi karaciğer veya safra yolları hasarı durumunda bunlar değişen miktarlarda artar.
      karaciğer kanseri gibi bidurumda AFP artar. karaciğerde kitleden şüphelenliosa (kist ,tümör gibi ) ultrasonla bakarlar.
      |
      |

I only dream in black and white to save me from myself
    • 26 Mart 2011 19:28:28
      quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Taktırdığın ustaya git. Zengin karışım sorunu vardır.

Adama kızma forum hatalı
      |
      |

ASUS G75VW | Intel i7-3630QM | 12GB DDR3-1600Mhz | NVIDIA GTX 670M | 17.3" LED-FHD or SAMSUNG 46F7000 | 256GB SAMSUNG 840 PRO SSD | 750GB 7200RPM HDD | Windows 7 Home Premium 64 Bit | A4TECH BLOODY V7 Lazer Mouse | SOL 100MBIT
    • Binbaşı
      1457 Mesaj
      01 Nisan 2011 21:28:53
      quote:

Orijinalden alıntı: zuhanda

rutinde kan tahlillerinde AST, ALT, GGT, ALP GİBİ ENZİMLERE BAKARLAR bi karaciğer veya safra yolları hasarı durumunda bunlar değişen miktarlarda artar.
      karaciğer kanseri gibi bidurumda AFP artar. karaciğerde kitleden şüphelenliosa (kist ,tümör gibi ) ultrasonla bakarlar.

İleri tetkik olarak biyopsi alınabilir. Nükleer tıp incelemesi yapılabilir.
      |
      |

İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.
    • Binbaşı
      1733 Mesaj
      01 Nisan 2011 21:33:02
      millet güzel sallamış dalga geçmiş

ilk olarak vicutta kırmızı izler alerji şeklinde yaralar yada alerji oluşabilir kaşınır sinek ısırığı gibide olabilir bir nevi sinyal veriyor karaciğer
      |
      |

Steam : Arhpositif
      Game Center :burak_eskikara@hotmail.com
    • Teğmen
      126 Mesaj
      01 Nisan 2011 21:51:44
      ilginç
      |
      |

En önemlisi,dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kaabiliyetinizi koruyabilmenizdir.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      01 Nisan 2011 22:50:41
      Adminler; bu konu megane başlığı altıda görüntüleniyor. Lütfen el atın düzeltin...
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      03 Nisan 2011 19:18:57
      Buraya bu konu açılır mı be arkadaşım, sağlık konusunda tereddütün varsa ilgili hekime (karaciğer için dahiliye yani iç hastalıkları uzmanına, veya varsa gastroenteroloji/gastroenterohepatoloji yan dal uzmanına) başvurman daha sağlıklı sonuç vermez mi?
      Ayrıca burda cevap yazan arkadaşların kaçı hekim acaba? Lütfen sağlık konusunda yapacağınız yorumların dvd player'lar hakkında yapacağınız yorumlardan daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini aklınızın bir kenarında tutarak yazınız, ya da kafanıza göre yazınız, seçim sizin...
      |
      |

• Binbaşı
      1457 Mesaj
      04 Nisan 2011 22:37:48
      quote:

Orijinalden alıntı: alfazeki

Buraya bu konu açılır mı be arkadaşım, sağlık konusunda tereddütün varsa ilgili hekime (karaciğer için dahiliye yani iç hastalıkları uzmanına, veya varsa gastroenteroloji/gastroenterohepatoloji yan dal uzmanına) başvurman daha sağlıklı sonuç vermez mi?
      Ayrıca burda cevap yazan arkadaşların kaçı hekim acaba? Lütfen sağlık konusunda yapacağınız yorumların dvd player'lar hakkında yapacağınız yorumlardan daha ciddi sonuçlar doğurabileceğini aklınızın bir kenarında tutarak yazınız, ya da kafanıza göre yazınız, seçim sizin...

Arkadaşım yazdıklarımızda ne gibi eksiklikler buldun? Hatam varsa bana uzmanlık verenler hata etmiş herhalde???
      |
      |

İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,443
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.