Şimdi Ara

Kanada'da gençlerin ev alma konusundaki umudu % 0 ssli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
5.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kanada'da gençlerin ev alma konusundaki umudu % 0 ssli

• Şöyle bir gerçek var ki Amerika, Kanada, Almanya ya da diğer avrupa ülkelerinde kısaca her şey çok uygun ancak ev fiyatları ve sağlık giderleri aşırı yüksek kalıyor. Tabi şimdi şöyle bir örnek verirsek Ortalama ucuz bir daire + ortalama araba İstanbulda 500+200 desek 700 bin birim yapıyor. Ve alım gücünün düşük olması, diğer nedenlerle bu oldukça zorlayıcı bir şey. Ancak Amerikada ortlama ucuz bir ev ve araba ile kıyaslarsak 400-500'e daire değil bildiğin havuzlu villa alıyorsun, üstüne maksimum 50-60 bin ödeyerek istediğin arabayı tercih edebilirsin. İster mercedes ister bmw ister Suv ister cabrio aklına ne gelirse. Kıyaslamaya baktığımızda Yurtdışında 500-550bin birime krallar gibi yaşayabilecekken İstanbulda 90m2 Çekmeköy'de bir daireye ve Fiat, Reno bir araca sahip olabilirsiniz. Evet Kanada'lı gençlerin umudu %0...

Kıyaslama düzgün olsun diye Amerika'daki ortalama ev fiyatını New York, Los Angles gibi yaşamın pahalı olduğu yerlerden verdim. Yok ben Florida Orlando, Texas Houston gibi güzel yerlerde de yaşarım derseniz fiyatlar 300'lere kadar düşüyor. Araç fiyatları ise 2. ele girdiğinizde 50-60 bin olan araçları 30-35bin'e bulabiliyorsunuz.

19 yaşındaki bir çocuğun reddit mesajıyla yıktın Kanada'yı tebrikler kral.

He bu arada gelişmiş ülkelerde ev sahibi olmak zorunda değilsin. Bizim gibi aman başımı sokacak bir evim olsun, aç açıkta kalmayayım diye bir durumları yok, sosyal devlet var. Adamlar emekli ikramiyeleri üzerine kredi çekip 1+0 45 metrekare daire almaya çalışmıyorlar.

Keza ülkeler de politika olarak büyük şehirlerdeki nüfusu kontrol etmek için yeni bina yapımına izin vermiyor. Bir beş silahsor yok ki dize getirsin Londra'yı Berlin'i  . Düşünsene İstanbulun tam göbeğinde Hyde Park gibi bir yer var ve öyle boş boş yatıyor. Sekiz tane Katal inşaat sitesi üzerine 4 tane cengiz-kolin avmsi ve şehir hastanesi yapılacak alan boş boş yatıyor...

Gelişmiş ülkelerden mülk sahibi olmayı gerektirecek tek ülke kapitalizmin kalesi ABD.

• 1 kişiden genelleme yapan 3 iq arkadaşımızıda alkışlıyoruz ..

• Ülkemize gelsin ama mülteci olarak o zaman güzel bir hayatı olur.Kanada'da gençlerin ev alma konusundaki umudu % 0 ssli 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7EE534877 -- 24 Mart 2021; 18:7:42 >
  • yurtdışında giden herkese hediye 10 ev veriyorlar sanıyordu sanırım bazı arkadaşlar, hayal kırıklığı olmuştur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fallen Angel by A.C

1 kişiden genelleme yapan 3 iq arkadaşımızıda alkışlıyoruz ..

Ne biçim bir üslup bu?

• Allah kimseyi şu konuyu açacak kadar düşürmesin.

Bir tarafından sallayıp yüzdelik oran vermiş birde hey Allam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naber Patron -- 24 Mart 2021; 19:25:3 >
  • Türkiye cennet cennet

• hocam onlar yine az sanmış. Ben 10 ev + 2 tane yat ve Monaco limanından hisse verdiklerini düşünüyordum.

Tüh be hayallerim yıkıldı.

• Adam Toronto da yaşamak istemiyor. Finansal bir durumdan hiç bahsetmiyor. Oradaki durumdan memnun değil. Yaşadığı şehirde korkuyor eğitimine kafasını veremiyor. Ekonomik bir kaygısı yok. İsterse ev alır yani.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gecen sene yazin insaatina baslanan evimi 1 ay once teslim aldim. Ne gibi sorunlari varmis arkadslarin? Minimum wage ile calisiyolarsa alamazlar zaten.

%5 pesinat bitiktirince ev senin. Yillik faizler 1.54 1.74 arasi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiven1127 -- 24 Mart 2021; 19:48:31 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Adam ev alamıyoruz diye ağlıyor
    Bizimkiler pirzola alamıyoruz diye ağlıyor
    Herkes ağlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fallen Angel by A.C

1 kişiden genelleme yapan 3 iq arkadaşımızıda alkışlıyoruz ..

Kanada'da gençlerin ev alma konusundaki umudu % 0 ssli 

• Şöyle bir gerçek var ki Amerika, Kanada, Almanya ya da diğer avrupa ülkelerinde kısaca her şey çok uygun ancak ev fiyatları ve sağlık giderleri aşırı yüksek kalıyor. Tabi şimdi şöyle bir örnek verirsek Ortalama ucuz bir daire + ortalama araba İstanbulda 500+200 desek 700 bin birim yapıyor. Ve alım gücünün düşük olması, diğer nedenlerle bu oldukça zorlayıcı bir şey. Ancak Amerikada ortlama ucuz bir ev ve araba ile kıyaslarsak 400-500'e daire değil bildiğin havuzlu villa alıyorsun, üstüne maksimum 50-60 bin ödeyerek istediğin arabayı tercih edebilirsin. İster mercedes ister bmw ister Suv ister cabrio aklına ne gelirse. Kıyaslamaya baktığımızda Yurtdışında 500-550bin birime krallar gibi yaşayabilecekken İstanbulda 90m2 Çekmeköy'de bir daireye ve Fiat, Reno bir araca sahip olabilirsiniz. Evet Kanada'lı gençlerin umudu %0...

Kıyaslama düzgün olsun diye Amerika'daki ortalama ev fiyatını New York, Los Angles gibi yaşamın pahalı olduğu yerlerden verdim. Yok ben Florida Orlando, Texas Houston gibi güzel yerlerde de yaşarım derseniz fiyatlar 300'lere kadar düşüyor. Araç fiyatları ise 2. ele girdiğinizde 50-60 bin olan araçları 30-35bin'e bulabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claswan -- 24 Mart 2021; 20:17:30 >

• Yes Yes enishte Turkey cenned vatan. Canada çog kötü durumda. Bizim burda kurulu düzen var yoksa Turkey dönmek istiyoz.

• Hiç uzatmaya gerek yok

1 Kanada doları = 6,3 TL

Kanada asgari ücreti = 2800 kanada doları ( TR asgari ücret hadi 3000 bin 9

2021 model ortamala araç 15 bin kanada doları

2021 mpdel ortalama ara. 200 bin tl

yukarıda bir forumdaş 3 iq yazmış kızmışsınız, madem daha yüksek iq ya sahip olduğunuzu iddia ediyorsunuz, çok kolay olan 4 işlem ile ülkemizde ortalama bir araç sahibi olmak için çalışma süresi ile, kanadalı umudu %0 olan kişinin aynı araca sahip olma süresi hesaplarsınız artık.

Hani demokrasi, hak, hukuk, adalet, özgürlükler gibi şeyleri geçtim.

Not: Ev, araba gibi metalara tapan geri kalmış ülke vadandaşaları olduğumuzu kanıtlamışsınız, kanadada, almanyad, finlandiyada ev almak kimsenin umrunda değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Hiç uzatmaya gerek yok

1 Kanada doları = 6,3 TL

yukarıda bir forumdaş 3 iq yazmış kızmışsınız, madem daha yüksek iq ya sahip olduğunuzu iddia ediyorsunuz, çok kolay olan 4 işlem ile ülkemizde ortalama bir araç sahibi olmak için çalışma süresi ile, kanadalı umudu %0 olan kişinin aynı araca sahip olma süresi hesaplarsınız artık.

Not: Ev, araba gibi metalara tapan geri kalmış ülke vadandaşaları olduğumuzu kanıtlamışsınız, kanadada, almanyad, finlandiyada ev almak kimsenin umrunda değil.

Kanada'da asgari ücret vergilerden sonra 12 dolar

ortalama 35 saat çalışıyorlar.

35x12*4 = 1680

Kim dedi size 2800 dolar : )

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Hiç uzatmaya gerek yok

1 Kanada doları = 6,3 TL

"Not: Ev, araba gibi metalara tapan geri kalmış ülke vadandaşaları olduğumuzu kanıtlamışsınız" demişsin de bu yorumu sen de ben de bu ülkeden yazıyoruz. Bunun tartışmasını yapmaya gerek var mı? Alım gücü diye bir şey yok. İş kurmak isteyen sermaye bulamıyor. İşi olan araç almakta, giderlerini ödemekte zorlanıyor. İnsanlar bir ev bir araba olsun yeter moduna geçmiş, bununla yetinebilmeyi öğrenmiş. Bizim neyimiz var ki gözümüz yükseklerde olsun açıklayabilir misin?

Yanlış anlama başta yazdıklarına katılıyorum ben de aynı fikirdeyim ama son satırda bozdun işi. Bizde olduğu gibi her ülkede de ev sahibi olmak önemşi bir şey. İleri seviye ülkelerde herkes Lord torunu olarak dünyaya gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Kanada'da asgari ücret vergilerden sonra 12 dolar

ortalama 35 saat çalışıyorlar.

35x12*4 = 1680

Kim dedi size 2800 dolar : )

Alıntıları Göster

Kanada asgari ücretle çalışan forum sakinleri gerekli cevabı verir ki asgari ücret ülkemizde ki gibi %60 değil. Ortalama bir işçinin alacağı ücret bile 3 bin kanada dolarını geçeceğini düşünüyorum. her neyse taktığınız şey 1500 dolar mı* hadi sizi kırmayım 4 işlemi yapında bana cevap verin 1500 dolarlık asgari ücret ile ulaşıbilecekleri araç için bizim ülkemizde ne kadar çalışlması gerektiğini.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.