Şimdi Ara

Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
11.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    wikileaks diye birşey duydun mu ? koooccaaa amariganin gizli dosyalari.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Donanımı yabancı parçalardan oluşan masaüstü/dizüstü bilgisayarının açma düğmesine basarak yabancı olan Windows işletim sistemi ile açıp belgelerini yine yabancı olan Office programaları ile hazırlıyorsun.

Merkezi kontrolü yurtdışı olan internet hattından whatsapp yerine bir yerli program kullanmayı zorunlu kılıp bunun üzerinden gönderince herşeyin güvenli olacağını düşünüyorsun, birileri de buna inanıyor.

Hikaye bu kadar...

• Mantıklı bir karar.Yerli programlarda gerçekten güvenlik sağlayabileceklerse onu kullansınlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce globalleri devreden çıkaralım sonra KDV, ÖTV, RTÜK payı, atık su vergisi bile alırız yerli-milli iletişim uygulamasından. Tabi önce böyle bir uygulama bulmamız lâzım.

• emniyet jandarma istihbarat gibi kurumlar için iyi bir gelişme çünkü adamlar gizli belgeleri whatsappdan birbirlerine gönderiyorlardı he nasıl kontrol edilir ayrı

• Eğriye eğri, doğruya doğru.

Ben destekliyorum. Hatta keşke yerli (hiçbir şey günümüzde yüzde yüz yerli olmaz) sosyal medya araçlarımız da olsa da kullanılsa.

Özellikle CLOUD hizmetlerinde dışa bağımlılığın ileride daha büyük sıkıntılar doğuracağını düşünüyoruım.

• Bilgisayarından donanım yazılım haberleşme sistemini komple %100 yerli yaparsan herşey kendiğinden gelir.
    Bizim durum ise şu. Elin şeyi ile gerdeğe girip korunmak için kondom takıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kemal

Eğriye eğri, doğruya doğru.

Ben destekliyorum. Hatta keşke yerli (hiçbir şey günümüzde yüzde yüz yerli olmaz) sosyal medya araçlarımız da olsa da kullanılsa.

Özellikle CLOUD hizmetlerinde dışa bağımlılığın ileride daha büyük sıkıntılar doğuracağını düşünüyoruım.

Aklıma Binali Yıldırımın bulut sistemi ile alakalı sözleri geldi. Bunlardan medet uman o videoyu izlesin yeter

• yıl olmuş 2020 biz neyle uğraşıyoruz

•  yerli mesajlaşma uygulaması neymiş . kamu personellerinin yazışmalarının gizliden takip edilmesi tasarısı kokusunu alıyorum . kamuda çalışanların müdür olsun personel olsun, daha hızlı kolay ve gizlice iletişim kurabileceği dosya paylaşabileceği bir platform whats up , zaten uçtan uca şifreli bir uygulama olduğu için kimse kolayca içeriğine erişemez , ama sanırım kamu belgelerinin paylaşılması tehlikeli olabilir . ne zararı varmış ki whats up ın . 

şifreleme uçtan uca olduğu için içeriğin okunması çok zor ama bir şekilde telefona erişilip db indirilirse mesajları okuyabilecek script ler geliştirildi diye biliyorum zaten telefona erişilse medya dosyaları da indirilebilir . 

whatsup ı üreten firma endi server larından bu paylaşımları görebilme şansına sahip mi bilmiyorum . dediğim gibi şifreleme uçtan uca . birisi araya girse bile nh alır .  

yerli yapım bir msj laşma uygulmasının olması güzel fakat bu şekilde her kamu çalışanının takibi yapılabilir . gizlice dinlenebilir . 

• Ve sonra bir daha kullanmadılar!!! Şak diye kesildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samilce -- 29 Temmuz 2020; 15:36:28 >
  • yolcum kullanıcısına yanıt

Kara kuvvetleri kendi ağını kullanıyor.

• raxetul kullanıcısına yanıt

windows kullanırken mi?

arka kapısı olan donanımları, işlemcileri kullanırken mi?

yersen...

• engineerolduenginar E kullanıcısına yanıt

kuduuuuur Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme] 

torpille gelenlerdensin belli.

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    özel sektör de çalışıyorum alnımın teriyle geldim kamuda çalışandan en kidemli memurdan çok maaş alıyorum. ama belli ki sen torpille bile bir yerlere gelememissin :D senin partidaşların çatır çutur işe girerken sen okul sirasinda dirsek çürütmediginden yada aylak aylak gezdiginden dolayı 2 kuruş maaşa talipsin gelmis burda yine aylak aylak sana beş kuruş kâri olmayan adamların savunuculuğunu yapiyorsun. böyle devam istenen bu...

• Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme]

"Gerçek ayakkabılarını giymeden yalan dünyayı üç kez dolaşır." 58 kez dolaşmış.

Her konu böyle , gerçekle alakası olmayan sansasyonel bir başlık, olmayan bir olayı olmuş gibi kabul edip üzerine yargı dağıtan / yorum yapan 14 yaşında sanal dünya kahramanları. Aslında kendisi de yok hükmünde , farkında değil, o yalanla birlikte buharlaşıp yok olup gidiyor.. Bir sonraki yalan başlıkta ortaya çıkıp tekrar gözden kayboluyor..

Gerçek ne peki : Kamu çalışanlarına Whatsup üstünden " resmi belge " gönderimi yasaklandı.. E ne oldu senin yaptığın yorum aldığın sahte beğeniler..

• Theologist kullanıcısına yanıt

Mevzu yerli ve milli olması değil ki.

Siz kimsiniz ki şahsım devletinde uç uca şifreleme yapan mesajlaşma uygulamaları kullanıyorsunuz? Devletten bi gizliniz mi var? Fetöcü müsünüz yoksa?

• engineerolduenginar E kullanıcısına yanıt

yurtdışında yaşayan bir akademisyene agu agu diyorsun şuan Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme] 

ayy kıyamam ya nasıl da kudurdu Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme] 

• biradam0000 B kullanıcısına yanıt
    İroni değilse durumun baya vahim.

• Haklı bir karar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.