Şimdi Ara

Kamu çalışanlarının WhatsApp ve Telegram kullanması yasaklandı [Güncelleme] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
11.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O yaslardaki insanlarimiz issizlik atama kpss evlilik maddiyatsizlarla bogustugu icin ulke meselerine bakamiyor
    O yaslarda bakabilecek kisilerde genelde mitilyoner insanlarin oglu oluyor :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fetöyü ordunun kozmik odasına sokan zihniyet,

kamunun çoğu kıytırık bilgileri dışarı sızmasın diye yabancı mesajlaşma uygulamalarını yasaklamış.

Güler misin? Ağlar mısın?

• bu konuya cevab yazanların çoğu askerliğini yapmamış ve herhangi bir sorumluluk alıp gerçek bir iş yerinde bulunmamış bireylerden oluşuyor ..

askerliğimi istihbarat ve hareket eğitim de yaptım. dolayısı ile bilgi güvenliği heryerde çok önemli

1994 den beri KK Komutanlığımız kendi bünyesinde gizli ver erişilemez kapalı devre sistemler kurmaya ve askeri bilgilerin güvenliğini sağlamaya çalıştığını .. bu iş ile uğraşan subaylar vasıtası ile biliyorum

daha öncesinden haberim olmadı

ister askeri.. ister kamu.. ister özel şirketde gizli kalması gereken teknik ve siyasi bilgiler vardır.. ve bunu korumak için orada çalışan kişileri saat başı elektronik tarayıcılardan geçirmesi de gayet normaldir.. tamam biraz paranoyak olsa bile...

kimin kimi nereye soktuğunu chp en güzel bilir.. yayınladığı belgelerin kaynağını açıklamayarak da bu konuda en güzel örneği oluşturuyor ülkemizde

akp nin ilk kuruluşu ve öncesindeki tecrübesizlikleri ve zaman içerisinde güven sorunları aşikar.. halen de hata yapıyorlar

ama bir yerde güvenlik - gizlilik çalışması yapılıyor ise.. bunu sizin gibi salak yorumlar ile eleştiri alıyor ise.....

siz çok çok fazlasını hak ediyorsunuz

• 'yerli ve milli' uygulama...şu saçmasapan kalıbı dünyada bizden başka kullanan çıkmaz, 2020 senesinde teknolojiden bahsediyoruz ve böyle sebeplerle uygulama kısıtlıyoruz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

bu konuya cevab yazanların çoğu askerliğini yapmamış ve herhangi bir sorumluluk alıp gerçek bir iş yerinde bulunmamış bireylerden oluşuyor ..

askerliğimi istihbarat ve hareket eğitim de yaptım. dolayısı ile bilgi güvenliği heryerde çok önemli

1994 den beri KK Komutanlığımız kendi bünyesinde gizli ver erişilemez kapalı devre sistemler kurmaya ve askeri bilgilerin güvenliğini sağlamaya çalıştığını .. bu iş ile uğraşan subaylar vasıtası ile biliyorum

daha öncesinden haberim olmadı

ister askeri.. ister kamu.. ister özel şirketde gizli kalması gereken teknik ve siyasi bilgiler vardır.. ve bunu korumak için orada çalışan kişileri saat başı elektronik tarayıcılardan geçirmesi de gayet normaldir.. tamam biraz paranoyak olsa bile...

kimin kimi nereye soktuğunu chp en güzel bilir.. yayınladığı belgelerin kaynağını açıklamayarak da bu konuda en güzel örneği oluşturuyor ülkemizde

akp nin ilk kuruluşu ve öncesindeki tecrübesizlikleri ve zaman içerisinde güven sorunları aşikar.. halen de hata yapıyorlar

ama bir yerde güvenlik - gizlilik çalışması yapılıyor ise.. bunu sizin gibi salak yorumlar ile eleştiri alıyor ise.....

siz çok çok fazlasını hak ediyorsunuz

Uzun uzun yazmışsın ama ben sana sadece KOZMİK ODA diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Whatsapp olmazsa tsk nin vay haline is yurumez valla :))

• Alternatif bir uygulama varsa çalışılan kurumla ilgili görüşmelerin herhangi biri ile yapılması istenebilir ancak benim garibime giden kamu personeli bu tip görüşmeler için whatsapp falan mı kullanıyormuş ?

şahsen ben personelimin işlerle ilgili haberleşmeleri onlara kendi sağladığım şirket maili üzerinden olmasını isterdim, bir yere teklif verirken adamın kendi hotmail ,gmail hesabını kullanması hem işi bırakırsa o tekliflere ulaşmama engel olur hem de son derece amatörce durur

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinetroll

Aynı şeyi şunlar için de düşünüyor musunuz acaba?

Alıntıları Göster

Nick, mesaj uyumu olmuş.

Ak partili vekiller tatile çıkarken chp liler filan meclisde mesai yapıyor sanıyor olmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Nick, mesaj uyumu olmuş.

Ak partili vekiller tatile çıkarken chp liler filan meclisde mesai yapıyor sanıyor olmalısınız.

Alıntıları Göster

Kafa bu. Ben resimlerdeki kadınları tanımıyorum akpli olduklarını sen yazdığında öğrendim :D soruyorum ki bu memurlara da söz ediyor musun? belli ki etmiyorsun :D ha bu arada iş yapmayan memurların çoğu birilerinin fetöye hocaefendi dediği zamanlarda torpillerle sınav sorularını çalarak atanan tipler.(gerçi khk ile atılmışlardı bunlar değil mi?) torpillere sesiniz çıktı mı çıkıyor mu? onu da sanmıyorum. iş yapmayan memurlarmış, işi bilen memurları atayın görün o zaman işler nasıl gidiyor. Liyakat dediğimizde terörist ilan ediyorsunuz forum köşelerinde ağlıyorsunuz :D

Ayrıca nickimde ne var? Onurunu satan aktrolllerden değilim, bildiğin kendine trollüm. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinetroll -- 30 Temmuz 2020; 8:4:17 >

• Bakanın konuşmasını dinledim yasaklandı demiyor. Kullannayın diyor. Şifrekerinizi karmaşık yapın diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Bakanın konuşmasını dinledim yasaklandı demiyor. Kullannayın diyor. Şifrekerinizi karmaşık yapın diyor

Keşke ilkokulda hocanı da dinleseymişsin de şu Türkçeye biraz dikkat etseymişsin 

• Kamuya çalışanlarına özel ve serverları devlete ait güvenli bir mesajlaşma uygulaması varsa mantıklı. Yoksa durum daha da vahim hale gelir güvenlik açısından.

• caneycaney kullanıcısına yanıt

Bu mesajı yazan, okumaktan aciz ya da okuduğunu anlamayan gereksiz bir kafa ve mesajı beğenen onlarca aynı kafa. Bu ülke gelişir mi hiç! Önce okuyun okuyun!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunuscan86 -- 30 Temmuz 2020; 9:54:6 >
  • yunuscan86 kullanıcısına yanıt

kardeş yapılanın mantığı hata zaten boş boş konuşuyorsun.

kullandığın sistem android ios windows kime neyin yasağını koyuyorsun?

• caneycaney kullanıcısına yanıt

Bu mantıkla hareket edersen zaten dünyada kimse güvende değil. Ancak bile bile lades olmak ayrı şey. Güvenliğini alabildiğin kadar almaya çalışmak ayrı şey. Bir eve kapısı açıkken de, kapalı iken de, kapı kilitli iken de hırsız girebilir. Ama gece yatarken kitliyorsun kapını. Neden? Güvenliğimi alabildiğim kadar alayım diye. Taraf tutarak bir şey söylemiyorum. İşimiz gereği o kanunları okuyoruz, anlıyoruz. Yanlışa yanlış, doğruya doğru demeyi öğrenin bir. Tarafgir olmadan bakın olaylara. Okuyun dememin sebebi ne onu düşün önce, sonra fikrini belirtirsin.

• yunuscan86 kullanıcısına yanıt

adam almak istese her türlü alır hocam.

Demişsin ki kapısı açık mı kalsın evin. Tamam da anahtarı adamda evin ne yapacaz şimdi? İster kitle evi ister kapat kapını anahtar adamda olduktan sonra ne yaparsan yap boş.

Kilidi değiştirebiliyor musun? Hayır. E o zaman bunlar boşa kürek çekmek.

• raxetul kullanıcısına yanıt
    tabii her telefonda google miui icloud vs. olduğu sürece istediğiniz kadar verinin kontrolünü sağlamaya çalışın...

• quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

Uzun uzun yazmışsın ama ben sana sadece KOZMİK ODA diyorum.

Alıntıları Göster

sana hiçbirşey anlatılamaz... ve sen kör noktada "dolab beygiri" şeklinde kalırsın

ecevit in fetöya amerikaya gitmesi konusunda ikazını görmemezlikden gelerek

ne hikmet ise.. pkk savunucularının büyük kısmının halen chp içinde olduğunu.. görmemezlikden gelerek

• Beyinsizler ordusu. Çok cahiller ya devlette çalışan mühendislerde de zerre akıl yok yada zorla onayliyorlar bu kararlari

• Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan çok sayıda personele, işlerin daha hızlı yürümesi adına Whatsaap üzerinden foto çekip gönderilen resmi evraklar vs. dokümanların güvenliği adına alınmış bir karar. Yani insanların özel hayatına yapılan bir müdahale bulunmuyor. Tamamen veri güvenliği ve gizliliği adına yapılmış bir adım ve yerinde bir karar. Denetimini nasıl yapacaklar ama orası meçhul.

Kamu çalışanlarının zaten resmi işlemler için Whatsaap kullanması baştan hatalı bir hareketti ve bazılarının dikkatini çekmiş olmalı ki böyle bir karara yer verilmiş.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.