Şimdi Ara

Kaliteli Güvenilir Hırsız Alarm Sistemi Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
147
Cevap
6
Favori
16.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kadıköy'de giriş kat bir dairede oturuyorum. Geçen hafta evime hırsız girdi, yan komşumun hırsız alarm sistemi olduğundan dolayı sanırım o yüzden benim evimi seçtiler. Bu olay başıma gelene kadar alarm sistemi yaptırmayı hiç düşünmemiştim ancak bundan sonra bu olayların artacağı aşikar. Bu sebeple evime güvenilir bir firmadan kaliteli hırsız alarm sistemi yaptırmak istiyorum. Pronet, Tepe, Kale gibi firmalarla görüştüm ancak kiralama teklif ettiler. Ev kendimin olduğu için kiralama yapmak istemiyorum ayrıca benim olmayacak bir sistem için sürekli ödeme yapmak mantıksız geldi, satın alacağım ancak kaliteli bir sistem olmalı. Donanımhaber'de yapmış olduğum araştırmalara göre son zamanlarda @Makrotek firması bu konuda iyi sanırım. Evimde 5 adet pencere 1 adet ana giriş kapısı mevcut ayrıca evcil hayvanım (kedi) var. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum
    İyi forumlar

Güncelleme: 15 Temmuz'dan beri evimde @Makrotek 'e yaptırmış olduğum Crow marka Shepherd serisi hırsız alarm sistemini kullanıyorum. Kediden dolayı her hangi bir yanlış alarm vs olmadı sistem gayet iyi çalışıyor. Şimdilik gayet memnunum hiç sorun yaşamadım. Alarmı kurmayı unuttuğum zaman Alarm Kontrol Merkezi arayıp haber veriyor Kiralama yerine satın almayı düşünen herkese Crow markasını da, Makrotek Güvenlik firmasını da gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzpol -- 13 Ekim 2020; 13:31:29 >

• Merhaba,

Daha önce başka bir konuya yapmış olduğum yorumu buraya bırakıyorum.
    quote:

ugurece 23 Ağustos 2019; 21:40:25

Merhaba, bugün evimize Makrotek firmasından Neutron marka hırsız alarm sistemi yaptırdık. Sabah söyledikleri gibi tam saatinde geldiler. 09:30 gibi başlayıp 13:45 gibi bitirdiler. Emir ustaya buradan sevgiler ellerine sağlık çok temiz ve titiz çalıştı, ayrıca oldukça kibar ve saygılı biriydi. Kiralama yapmak istemeyen, kararsız kalan herkese tavsiye ederim her hangi bir sorun yaşamadık

Ben her hangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar çok memnunum. Detaylı bilgi isterseniz bana pm atabilirsiniz.
  • Uğur bey değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Makrotek'i aradım ancak kimse ile görüşemedim sokağa çıkma yasağı olmasından kaynaklı olabilir veya 24 saat hizmet veren müşteri hizmetleri yok sanırım. Bu sebeple kendilerine teklif maili bıraktım dönüş yapmalarını bekleyeceğim.
  • Eğer çağrı merkezi hizmeti istemiyorsanız Yale Smart Alarm seti var.

Tavsiye ederim.

Kablosuz sistem ve kendim kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Eğer çağrı merkezi hizmeti istemiyorsanız Yale Smart Alarm seti var.

Tavsiye ederim.

Kablosuz sistem ve kendim kurdum.
    Hocam Alarm Kontrol Merkezi aboneliği istemiyorum, SİM Kart üzerinden iletişim kuran ve cep telefonu ile uzaktan açma kapatma imkanı sunan, anlık olarak mobil bildirim gönderen bir sistem istiyorum. Belirtmiş olduğunuz YALE markası hakkında biraz kullanıcı deneyimi paylaşabilir misiniz? Nereden aldınız, özellikleri nedir, stabil çalışıyor mu vs.
  • Merhaba Ali bey,
    Öncelikle geç cevabımızdan dolayı özür dilerim, bize bırakmış olduğunuz teklif formunda cep numaranızı eksik yazmışsınız, mail adresinizi de boş bırakmışsınız size ulaşamadık. Salgın hastalık kaynaklı sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı 850'li müşteri hizmetleri numaramıza cevap verebilecek kimse yoktu. Ancak 545'li Cep numarasından istediğiniz her zaman ulaşabilirsiniz.
    İhtiyacınıza dönecek olursak başınıza gelen olay sebebiyle geçmiş olsun diyerek başlayalım. Maalesef ki hırsızlık olayları artmaya başladı bu sebeple tedbir almakta fayda var. Hırsız Alarm Sistemleri evleri hırsızlığa karşı iyi korumaktalar çünkü oldukça caydırıcı bir etkisi var, hırsızlar bu konuda sistem olmayan evleri tercih etmekteler.
    Uzun zamandır fiyat performans ürünü olarak kullandığımız Neutron marka hırsız alarm sistemi stoklarda kalmadı gelene kadar TELETEK markasını kullanıyoruz. Fiyat olarak Neutron'dan daha pahalı bunun sebebi cihazların kalitesinin daha iyi ve Avrupa'da üretiliyor olması. Yukarıda Ali Bey'in belirtmiş olduğu YALE markası tüketiciye internet üzerinden ürün satmakta olup, bizim gibi firmalar tarafından satış ve montajı yapılmamaktadır. (Tercih etmiyoruz - kalitesi hakkında bir fikrimiz ve bilgimiz yoktur)
    Bizi ararsanız veya numaranızı buradan özel mesaj yoluyla bildirirseniz detaylı bilgilendirme yapabiliriz.

• Valla alarm firmalarının fiyatları uçmuş anlamadım

Şu an tepe güvenlikle 45 TL ödüyorum

Ama arkadaş yeni yaptırmak istedi 150 TL istemişler.

Bu fiyat nedir anlamadim
  • Yale kablosuz alarm seti kullanıyorum, kurulumunu kendim yaptım, teknik servis kurulum için 400 TL istemişti, ilerleyen zamanlarda teknik servis ihtiyacım oldu, ithalatçı firma cihazı komple sökerek kargo ile gönderilmesini istemişti, teknik servis sökmek için ücret istemişti. Kısaca 2 yıldır kullanıyorum cihaz kaliteli çalışması verimli, ancak servis hizmeti berbat. Eğer bu yale sistemini kurmak istiyorsanız adresinize en yakın servise gidin aynı zamanda cihaz da satıyorlar. Kendi kurdukları sistem olunca ilgileniyorlar. Kurulumu kendiniz yapınca genel merkez ile muhatap oluyoruz.
    Bu arada alarm cihazı takılı işyerime hırsız girdi ve alarm devreye girince televizyonu çalıp kaçmış , alarm sistemine de çok güvenmeyin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makrotek

Merhaba Ali bey,
    Öncelikle geç cevabımızdan dolayı özür dilerim, bize bırakmış olduğunuz teklif formunda cep numaranızı eksik yazmışsınız, mail adresinizi de boş bırakmışsınız size ulaşamadık. Salgın hastalık kaynaklı sokağa çıkma yasağı olmasından dolayı 850'li müşteri hizmetleri numaramıza cevap verebilecek kimse yoktu. Ancak 545'li Cep numarasından istediğiniz her zaman ulaşabilirsiniz.
    İhtiyacınıza dönecek olursak başınıza gelen olay sebebiyle geçmiş olsun diyerek başlayalım. Maalesef ki hırsızlık olayları artmaya başladı bu sebeple tedbir almakta fayda var. Hırsız Alarm Sistemleri evleri hırsızlığa karşı iyi korumaktalar çünkü oldukça caydırıcı bir etkisi var, hırsızlar bu konuda sistem olmayan evleri tercih etmekteler.
    Uzun zamandır fiyat performans ürünü olarak kullandığımız Neutron marka hırsız alarm sistemi stoklarda kalmadı gelene kadar TELETEK markasını kullanıyoruz. Fiyat olarak Neutron'dan daha pahalı bunun sebebi cihazların kalitesinin daha iyi ve Avrupa'da üretiliyor olması. Yukarıda Ali Bey'in belirtmiş olduğu YALE markası tüketiciye internet üzerinden ürün satmakta olup, bizim gibi firmalar tarafından satış ve montajı yapılmamaktadır. (Tercih etmiyoruz - kalitesi hakkında bir fikrimiz ve bilgimiz yoktur)
    Bizi ararsanız veya numaranızı buradan özel mesaj yoluyla bildirirseniz detaylı bilgilendirme yapabiliriz.
    Merhaba, Kadıköy'de yeni açacağımız iş yerimize Hırsız Alarm Sistemi ihtiyacımız var, bu konuda sizlerle çalışmak isteriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Valla alarm firmalarının fiyatları uçmuş anlamadım

Şu an tepe güvenlikle 45 TL ödüyorum

Ama arkadaş yeni yaptırmak istedi 150 TL istemişler.

Bu fiyat nedir anlamadim
    Haklısınız hocam, Pronet 5 manyetik kontak 1 hareket sensöründen oluşan alarm sistemi için 45 USD istedi aylık 24 ay kontrat istiyor üstelik. En iyisi iyi ve güvenilir bir firmadan satın almak gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagger05

Yale kablosuz alarm seti kullanıyorum, kurulumunu kendim yaptım, teknik servis kurulum için 400 TL istemişti, ilerleyen zamanlarda teknik servis ihtiyacım oldu, ithalatçı firma cihazı komple sökerek kargo ile gönderilmesini istemişti, teknik servis sökmek için ücret istemişti. Kısaca 2 yıldır kullanıyorum cihaz kaliteli çalışması verimli, ancak servis hizmeti berbat. Eğer bu yale sistemini kurmak istiyorsanız adresinize en yakın servise gidin aynı zamanda cihaz da satıyorlar. Kendi kurdukları sistem olunca ilgileniyorlar. Kurulumu kendiniz yapınca genel merkez ile muhatap oluyoruz.
    Bu arada alarm cihazı takılı işyerime hırsız girdi ve alarm devreye girince televizyonu çalıp kaçmış , alarm sistemine de çok güvenmeyin :)
    Hocam merhaba, yukarıda Ali Bey yazmıştı YALE için o da kurulumunu kendisi yapmış ancak bu konuda ben bu işi uzman birinin yapması taraftarıyım. Makrotek'ten Yunus bey ile görüştük uzun uzun konuştuk kendisi de aynı şekilde YALE markasını pek tavsiye etmedi, arıza sıkıntı olması sonucunda ücretsiz servisinin olmadığını belirtti. Makrotek'te yaptıkları tüm işlere ürün ve montaj hatalarına karşı 2 yıl ücretsiz servis garantisi verdiklerini söyledi açıkçası bu beni cezbetti. Çarşamba günü keşif için kendisinin geleceğini söyledi
    Alarm sistemi elbette hırsıza engel değil sadece bir önlem yoksa hırsıza kilit dayanmaz diye boşuna dememişler

• oguzpol kullanıcısına yanıt
    Yale SR2100i almıştım.
    yanında da dış siren aldım.

Toplam 1700 TL'ye mal olmuştu.

Montajı çok kolay.

Kendim kurdum ve yaklaşık yarım saat sürdü.

Iphone hatta Apple Watch'dan alarmı açıp kapatabiliyorsunuz. Tuş takımı ile de eve girerken şifre girip iptal ediyorsunuz.

Alarm çaldığında cep telefonuna bildirim gidiyor ve sms atıyor sistem.

Tüm set kablosuz çalışıyor.

Bugüne kadar 1 defa bile problem çıkarmadı.

Ana ünitede de siren var ve böylece ev içerisinde ve kapı önünde toplamda 2 siren oluyor.

Uyduruk piyasa mallarını kullanmaktansa böyle özel önemli durumlarda global markaları tercih ediyorum. Şu ana kadar üzmedi.
  • quote:

Yale SR2100i almıştım.
    yanında da dış siren aldım.

Toplam 1700 TL'ye mal olmuştu.

Montajı çok kolay.

Kendim kurdum ve yaklaşık yarım saat sürdü.

Iphone hatta Apple Watch'dan alarmı açıp kapatabiliyorsunuz. Tuş takımı ile de eve girerken şifre girip iptal ediyorsunuz.

Alarm çaldığında cep telefonuna bildirim gidiyor ve sms atıyor sistem.

Tüm set kablosuz çalışıyor.

Bugüne kadar 1 defa bile problem çıkarmadı.

Ana ünitede de siren var ve böylece ev içerisinde ve kapı önünde toplamda 2 siren oluyor.

Uyduruk piyasa mallarını kullanmaktansa böyle özel önemli durumlarda global markaları tercih ediyorum. Şu ana kadar üzmedi.
    Bu belirtmiş olduğunuz fiyat 1 manyetik kontak, 1 hareket sensörü, akü ve sirenden mi oluşmaktadır? Panel içerisinde SİM Kart takmak için GSM modülü var mıdır? Yoksa evdeki sabit internet ile mi çalışıyor? Mobil uygulaması ile her an alarm kurulup-kapatılabiliyor mu? Her açma-kapatma işleminde diğer kullanıcılara bildirim gidiyor mu? Fiyat gerçekten uygunmuş ancak bu markanın hiç tercih edilmiyor olması ilginç

• Oğuz bey geçmiş olsun inşallah bir daha hırsızlıkla karşılaşmazsınız. Kendi evimde yaklaşık 10 yıldır DSC marka hırsız alarm sistemi kullanıyorum, bu zamana kadar hiç arıza vermedi 2 yılda bir aküsünü değiştiriyorum devam Ancak eski sistem olduğu için sabit telefon hattıyla çalışıyor mobil uygulaması filan yok, bu sistemi akıllı hale getirmek 500 USD kadar tutuyor. Sistem eski olsada DSC modüller ile güncel hale gelebiliyor. Size de tavsiye ederim ancak eviniz giriş kat olduğu için DSC baya pahalı tutar. Bu yüzden size son zamanlarda revaçta olan Bulgaristan'da üretilen TELETEK markasını tavsiye edebilirim isteklerinize uygun ve oldukça kaliteli bir marka.

Bana da ilginç gelmişti ilk aldığımda. Türkiye'de pek alan yoktu..

Piyasada benim için en güven veren markadır. Şifreli kilit, kasa vs alırken bu markadan alırım genelde.

Aslında Ring Alarm Kit alacaktım ama Türkiye'de satan yoktu, şimdi satan var.
    Bir diğer alternatif de Somfy Akıllı Ev Alarm Kiti.
    Biraz daha pahalılar Yale'e göre ve siren sattıklarını da görmedim.

Şimdi gelelim sorulara:

1) Evet. Merkezi cihazın içerisinde batarya var. Elektrikler giderse çalışmaya devam ediyor. Bu kontrol ünitesini de ethernet ile bağlıyorsunuz. Sim kartı girişi yok. Bu kontrol ünitesi içerisinde siren var ama dış sirene göre çok sesli değil. Dış siren ekstra 500 tl.

2) Sabit internet.

3) Mobil uygulaması ile açılıp kapanabiliyor. En büyük rahatlığı bu. Açmadan çıkarsanız telefonda açıyorsunuz alarmı.

4) Evet bildirim gidiyor. Hemde hiç bir gecikme olmadan.

• Occupy Police kullanıcısına yanıt
    Evet hocam DSC ve Paradox markalarının bu konuda oldukça iyi olduklarını öğrendim ikisi de Kanada'da üretiliyormuş ama dediğiniz gibi artık eskisi kadar tercih edilmiyormuş bütçemizi çok fazla zorlamak gerek TELETEK'i hiç duymadım onu da araştırayım teşekkür ederim
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    Aslında güzel ve kaliteli gibi görünüyor ancak çok fazla tercih edilmiyor olması tereddüt etmeme sebep oldu. Ben kendim alıp belki yapabilirim ama bir sorun olursa muhatabım olmasını isterim. Ne zaman ucuz olsun diye kendi başıma bir iş yapsam hep zararlı çıktım. Bu sebeple artık şunu tecrübe ettim, herkes kendi bildiği işi yapacak. 2-3 farklı firmayı aradım YALE marka kullanmadıklarını, Türkiye'ye getiren firmanın kim olduğunu bile bilmediklerini söylediler. Türkiye distribütörü güvenlik firmalarına ulaşıp bizi tercih edin ürünümüzü satın vs demiyormuş ilginç onlineyale'dan kendilerine mail bıraktım bu konuları soracağım

Hocam güvenlik firmaları en çok kazandıklar ürünü satarlar. Bir çoğu da dandik malı öve öve bitiremezler, 3 kuruş daha fazla kazanmak için..Bende araştırdım, hatta Perpa'ya da gittim bunun için, çoğu cahil adam, küçük çakal esnaftı, adi malları önüme koyup aptala düşürme derdindeydi.

Eskidendi esnafımızın iyi mal satma çabası, şimdi hepsi ucuz mal peşinde, rekabetten ve kurlardan kazanamıyorlar.

Istediğim özelliklerde ya 3000-5000 tl arası ürün sundular yada garip garip ürünler geldi.

Sanırım Yale'in de pek piyasada tutmama sebebi bu. Bir güvenlik firması da YALE'i bilmez ise muhtemelen cehaletten veya görmezden gelmek istediği içindir...

Alacaksınız amazon.com.tr'den alın. Şuan satıcısı amazon olarak var. Güvenlik firması vs ile muhattap olmazsınız arıza durumunda, amazon onlardan kat kat daha iyi satış sonrası hizmet veriyor.

Montaj kısmını ise bilemem, o sizin isteğiniz ile alakalı. Ben kendim yaptım ve memnunum. Siz memnun kalmayabilirsiniz. Bence çok kolay ama el yatkınlığı ile alakalı, size zor gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali® -- 19 Mayıs 2020; 15:16:40 >

• quote:

Hocam güvenlik firmaları en çok kazandıklar ürünü satarlar. Bir çoğu da dandik malı öve öve bitiremezler, 3 kuruş daha fazla kazanmak için..Bende araştırdım, hatta Perpa'ya da gittim bunun için, çoğu cahil adam, küçük çakal esnaftı, adi malları önüme koyup aptala düşürme derdindeydi.

Eskidendi esnafımızın iyi mal satma çabası, şimdi hepsi ucuz mal peşinde, rekabetten ve kurlardan kazanamıyorlar.

Istediğim özelliklerde ya 3000-5000 tl arası ürün sundular yada garip garip ürünler geldi.

Sanırım Yale'in de pek piyasada tutmama sebebi bu. Bir güvenlik firması da YALE'i bilmez ise muhtemelen cehaletten veya görmezden gelmek istediği içindir...

Alacaksınız amazon.com.tr'den alın. Şuan satıcısı amazon olarak var. Güvenlik firması vs ile muhattap olmazsınız arıza durumunda, amazon onlardan kat kat daha iyi satış sonrası hizmet veriyor.

Montaj kısmını ise bilemem, o sizin isteğiniz ile alakalı. Ben kendim yaptım ve memnunum. Siz memnun kalmayabilirsiniz. Bence çok kolay ama el yatkınlığı ile alakalı, size zor gelebilir.
    Ali Bey merhaba, yazdıklarınıza kendi tarafımızdan cevap vermek isterim. Öncelikle yazdıklarınızda kullanıcı olarak haklı olduğunuz kısımlar var ancak profesyonel hizmetler sizin düşündüğünüz gibi yürümüyor. Bugün PERPA'ya gittiğinizde tüm dünyada kabul görmüş, belirli standartlara sahip kaliteli onlarca Hırsız Alarm Sistemi markasını görebilirsiniz. Size bilmediğiniz bir iş kolu olması sebebiyle isimleri garip gelebilir ancak sektörce kabul gören markalardır. Bu markaların hiç biri uzak doğu üretimi değildir ve hepsi konusunda uzmandır. DSC, Paradox, Crow, General Electric, Bosch, Siemens, Jablatron, Teletek ve Bilgi Elktronik tarafından Türkiye'de üretilen yerli Teknim markası vardır. Sizin belirttiğiniz gibi ucuz alarm sistemleri Desi, Wisetech, Opax vs gibi değişik markalar olabilir ancak bu ürünler zaten parasına göre oldukça ucuz ve kalitesi ona göre size kimse bu ürünleri en iyisi diye satmaya kalkmaz, kalkıyorsa ticari etiğe yakışmaz.

Bu belirtmiş olduğum firmaların tamamı her yıl Atatürk Havalimanı'nın orada düzenlenen ISAF Güvenlik Fuarına katılır ve bayilere yeni ürünlerini tanıtır, ürün kataloglarını verir, satış sonrası desteğin nasıl olacağını anlatır ve iskonto oranları konusunda görüşmeler sağlar vs. ISAF Güvenlik Fuarına katılamayan bayilere telefon mail yoluyla ulaşır bilgi verir. Belirtmiş olduğunuz YALE markası Türkiye'de distribütör vasıtasıyla değil, direkt kendileri ürünlerinin ithalatını yapıyorlar sanırım. Adresleri İkitelli olarak görünüyor. Ancak bu firmanın güvenlik sistemi firmaları bir teması yok. Bu markanın bilinmemesi cehaletten yada görmezden gelmekten değil, markanın büyüme hedeflerinin farklı olmasından kaynaklıdır. PERPA'ya gelseniz muhtemelen satın alacak bir yer bulamazsınız. Bu yaklaşım markanın kötü olduğu anlamına gelmez, ancak tüm güvenlik ürünlerinin tek çatı altında bulunabildiği PERPA'da olmaması satış öncesi ve sonrası bir takım zorluklara sebep olmaktadır.

Bir güvenlik firmasından Hırsız Alarm Sistemi aldığınızda sadece ürün satın almış olmazsınız, aynı zamanda bir hizmette satın almış olursunuz. Bunun karşılığında çoğu firma size 2 yıl boyunca üretim, parça ve montaj hatalarına karşı ücretsiz servis ve işçilik garantisi verir. Her hangi bir arıza yaşamanız durumunda kullanıcı kaynaklı olmayan arızalarda montajı yapan firma gelir arızayı çözer ve ekstra bir ücret ödemezsiniz. Biz yapmış olduğumuz montajlarda arıza durumlarında parçayı yenisi ile değiştiriyoruz, servise gönderip 1 ay müşteriyi mağdur etmiyoruz. Amazon'dan veya başka bir siteden ürünü alıp montajını yaptığınız ürün için arıza durumunda hiç kimse ücretsiz olarak gelip arızayı gidermeyecek. Siz Amazon'dan aldığınız ürünü önce montaj yapıp/yaptırıp, daha sonra arızası olursa/olduğunda arızayı tespit edip yada bir elektrikçi çağırıp ettirip o parçayı kargo yoluyla servise gönderip geri gelmesini bekleyeceksiniz. Haliyle bu sürecin ne kadar süreceği belirsiz olmakla birlikte azami tamir süresi 22 iş günüdür. Bu süre boyunca evinizde/iş yerinizde alarm sisteminiz çalışmıyor olacak. Ürün çoğu zaman ucuzdur, önemli olan aldığınız hizmettir, hizmet almazsanız o iş amatör olur. Siz kendi evinize kendiniz keşif yapıp kendiniz montajını yaptınız. Ancak bizim gibi firmalar keşif yapıp hırsızın girebilecek olduğu noktaları tespit edip ona dedektör sayısı belirler. Kullanılan PIR'ların bir görüş açısı ve hassasiyet ayarı vardır özellikle evde evcil hayvan varsa montaj esnasında bunun iyi ayarlanması gerekir yoksa alarm yanlış sinyaller verebilir. Burada iş profesyonellik gerektiriyor oluyor...

Umarım yanlış anlaşılmadan açıklayabilmişimdir herkese iyi forumlar dilerim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.