Şimdi Ara

Elektrikli Testere Tavsiyesi ( Tilki Kuyruğu, Panter Testere)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
28.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malumunuz üzere 2 hafta sonra kurban bayramı ve bir çoğumuzun en çok yorulduğu şey özellikle büyük baş hayvan kesenler için kemikleri kırmaktır.

Geçen seneden niyetlendiğim fakat henüz uygulamaya geçirmediğim bir durum bu ve bundan sonra ki seneler kemikleri elektrikli testere ile kesmeyi düşünüyorum.

Halihazırda zaten kemik kesme işini elektrikli testere ile yapan arkadaşlar varsa kullandıkları testere marka/modelini ve memnuniyet durumlarını belirtirlerse bizler için açıklayıcı olacaktır.

Gözüme çarpan bir kaç modelin linkini paylaşıyorum.

http://www.hepsiburada.com/liste/skil-1064-aa-800-watt-tilki-kuyrugu/productDetails.aspx?productId=hrbscf0151064aa&categoryId=13003400

http://www.hepsiburada.com/liste/bosch-psa-900-e-elektrikli-900-watt-tilki-kuyrugu/productDetails.aspx?productId=hrenspsa900&categoryId=13003400

http://www.hepsiburada.com/liste/einhell-rt-ap-1050-e-1050-watt-kilic-testere-tilki-kuyrugu-panter-testere/productDetails.aspx?productId=hreinrtap1050&categoryId=13003400

http://www.hirdavatcesitleri.com/Max-Extra-MX4537-Elektrikli-Tilki-Kuyrugu,PR-2768.html

Şimdiden herkesin kurbanın Allah kabul etsin.

• up
  • ilk linkteki cihazı aldım güçlü bosch garantisinde fakat yorumundada belirttim uç değişimi sds değil manuel anahtarla yapılıyor. ikincisi yanında gelen testerenin ne amaçla olduğu belli değil markasız

kemikte testere önemli bosch S 1211 K bu model testereyi aldım ürün paslanmaz donmuş gıdalar için ağız yapısı şerit testereye benziyor. e-hırdavat burada ucuz 5lisini 60 küsüre satıyorlar belki iletişime geçerseniz tek tekte verebilirler.

http://www.e-hirdavat.com/Bosch-S1211-K-250mm-5li-Panter-Testere-Bicagi-2608-652-900,PR-30132.html

kurbandan kurbana kullanacak ve ticari bir işte kullanmayacaksanız üst düzey alamaya gerek yok diye düşünüyorum. ama gücü 700 w ın üstünde olsun.

• Ilk linkteki tercihim olurdu
    artilari
    1.Guclu motor
    2.Sol elle tutma kolu
    3.Basit testere degistirme fonksiyonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasap34

Ilk linkteki tercihim olurdu
    artilari
    1.Guclu motor
    2.Sol elle tutma kolu
    3.Basit testere degistirme fonksiyonu

Çok teşekkürler hocam.

İlk 2 maddeyi bende farkettim ama 3.maddeye bakmamıştım hocam, çok teşekkürler

Peki Black&Decker marka olarak Bosch'a göre kıyasla nasıldır?
  • bu durumda sanırım 1050 w olanlar en ideali olacak. açıkcası ben senede bir ya da i kullanacağımdan einhell almayı düşünüyorum
  • irfanim34 İ kullanıcısına yanıt
    Ne amaçla kullanacağınıza bağlı ; Sadece bıçak hediyesi için fiyat farkına değmez Amatör kullanım için Bauhaus'taki (ALPHA-TOOLS A-FS 650 Tilki Kuyruğu) satılan 119 TL cihaz yeter artar Kurban için Paslanmaz çelik testere satılıyor onu alın kullanın.İhtiyacınıza göre daha sonra farklı amaç için üretilen bıçak alırsınız.Profesyonel Yani günlük kullanım için BOSCH Mavi seri alabilirsiniz.
  • quote:

Ne amaçla kullanacağınıza bağlı ; Sadece bıçak hediyesi için fiyat farkına değmez Amatör kullanım için Bauhaus'taki (ALPHA-TOOLS A-FS 650 Tilki Kuyruğu) satılan 119 TL cihaz yeter artar Kurban için Paslanmaz çelik testere satılıyor onu alın kullanın.İhtiyacınıza göre daha sonra farklı amaç için üretilen bıçak alırsınız.Profesyonel Yani günlük kullanım için BOSCH Mavi seri alabilirsiniz.

öncelikli ve ağırlıklı amaç kurbanda kemik kesmek. belki senede bir kac sefer ağaçların dallarını kesmek içinde kullanılabilir.

Kemikler için ne kadar güçlü bir testereye gerek var onu kestiremiyorum sadece. Sonuçta bir sefer alınacağı için bir yıllık değil de tabiri caizse ömürlük bir alet alayım istiyorum. Tavsiyeleriniz doğrultusunda aşağıda linklerini vereceğim 2 üründen birisini almayı düşünüyorum.

710 watt

http://www.hizlial.com/max-extra-mx4537-tilki-kuyrugu-kemik-testere/10016377

1050 watt

http://www.hizlial.com/einhell-rt-ap-1050-e-kilic-testere-1050w/10016374

• Ilk linkteki markayi hic tanimiyorum yorum yapip sizi yanlis yonlendirmek istemem. Einhell i tercih ederim en azindan Alman mali

• quote:

Ilk linkteki markayi hic tanimiyorum yorum yapip sizi yanlis yonlendirmek istemem. Einhell i tercih ederim en azindan Alman mali

Sizce 800 w gucunde testereler buyukbas kemikleri kesmek icin yeterlimidir ? Bosh s1211 k testere ucu ile birlikte

• irfanim34 İ kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz ürün zaten gıda için yani dondurulmuş gıdaları kesmek için üretilmiş paslanmaz çelikten oluşuda zaten gıdaların küfe pasa maruz kalmamaları için.( Kesim yaparken lütfen keseceğiniz kemik ve kemikli etleri sağlam tutunuz hatta iki kişi kesim işini yapın biri tutarken diğeri kesebilsin .)Gönül rahatlığı içinde alıp kullanabilirsiniz.
  • quote:

Bahsettiğiniz ürün zaten gıda için yani dondurulmuş gıdaları kesmek için üretilmiş paslanmaz çelikten oluşuda zaten gıdaların küfe pasa maruz kalmamaları için.( Kesim yaparken lütfen keseceğiniz kemik ve kemikli etleri sağlam tutunuz hatta iki kişi kesim işini yapın biri tutarken diğeri kesebilsin .)Gönül rahatlığı içinde alıp kullanabilirsiniz.

Tesekkur ederim ilgi ve tavsiyeleriniz icin.

• Rica ederim kurbaninizi Allah kabul ve makbul etsin.

• Kemik parçalamak için kullanan arkadaşların yorumlarını alabilir miyiz? Kemikleri üzerinde biraz etle bölerek o şekilde pişiriyoruz. Fakat bazen kemikleri bölerken kemik parçaları da ete karışıyor. Büyük parçalarda sorun yok ama bu aletlerde parçalarken kemik talaşı ete bulaşıp yerken ağza gelir mi? Gelen yorumlara göre ben de almayı düşünüyorum. Değerli fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
  • Cemil64 kullanıcısına yanıt
    Uzun yıllar kuzu kesiminde kullandım hiç bir şikayet almadım.Kemikli etler pişirmeden önce zaten suda bekletilip yıkandığı için sıkıntı oluşturmuyor.
  • Kurbanda tilki kuyruğu/panter/kılıç testere kullananlara bir sorum var. Bosch un kemik kesme için kullanılan S1211K bıçakları ve tilki kuyruğu testere ile danayı boylamasına ikiye kesmek mümkün mü? Bir de uygun devir ayarı hangisi olur ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi? Kurbanda kullanmak için Einhell ömürlük bir seçenek mi?
  • Mümkün.Devir hizini kesilen hayvanin kemik sertligine gore ayarlamaniz gerekiyor.Zaten son hizda makinayi kontrol etmekte zorlanirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.