Şimdi Ara

Kaliteli Güvenilir Hırsız Alarm Sistemi Tavsiyeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
6
Favori
16.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle çok detaylı ve güzel açıklamıssınız. Teşekkür ederim.

Üstteki mesajımda da belirttim, profesyonel güvenlik ekipmanları 3000-5000 tl bandı ve daha üstü olduğu için pahalı ekipmanlardı. Bunları incelemedim. Bu seviyede bir güvenlik ekipmanına ihtiyacım yoktu.

Dolayısıyla ortalama bir tüketici olarak 1500 tl bandında ürün araştırdım. Bu seviyede bir ürün baktığınız zaman YALE'e karşı önerilen ürünlerin tamamı afedersiniz ama çöptü.

Benim de gördüğüm kadarıyla YALE bu pazara çok agresif bir giriş yapmıyor. Kendi tercihleri. Hiç destek isteme ihtiyacım da olmadı. Servis sonraları nasıl bilmiyorum. Bauhaus'da görmüştüm, beğenmiştim ve Hepsiburada'dan almıştım. Şimdi Amazon satıyor, şuan alsam Amazon'dan alırım, HB'den artık hiç alışveriş yapmıyorum. Amazon un satış sonrası sunduğu hizmeti kimse sunamıyor.

Cihazlar kablosuz ve montajı çok kolay olduğu için olası bir arızada sökmem ve göndermem 10 dk sürer. Hepsi pil ile çalışıyor ve çok basit bir vida ile duvara monte oluyor. Hatta bazılarını çift taraflı bant ile yapıştırdım. Bir elektrikçi çağırmak için hiç bir sebep görmüyorum. Bence kurulumu aşırı kolay. Her şey telefondaki uygulamadan hal oluyor.

Tekrar dikkat çekmek isterim Perpa'daki profesyonel güvenlik firmalarına lafım yok, sadece benim bütçeme yönelik satış yapan orta ve küçük çaplı firmalar sıkıntılıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Öncelikle çok detaylı ve güzel açıklamıssınız. Teşekkür ederim.

Üstteki mesajımda da belirttim, profesyonel güvenlik ekipmanları 3000-5000 tl bandı ve daha üstü olduğu için pahalı ekipmanlardı. Bunları incelemedim. Bu seviyede bir güvenlik ekipmanına ihtiyacım yoktu.

Dolayısıyla ortalama bir tüketici olarak 1500 tl bandında ürün araştırdım. Bu seviyede bir ürün baktığınız zaman YALE'e karşı önerilen ürünlerin tamamı afedersiniz ama çöptü.

Benim de gördüğüm kadarıyla YALE bu pazara çok agresif bir giriş yapmıyor. Kendi tercihleri. Hiç destek isteme ihtiyacım da olmadı. Servis sonraları nasıl bilmiyorum. Bauhaus'da görmüştüm, beğenmiştim ve Hepsiburada'dan almıştım. Şimdi Amazon satıyor, şuan alsam Amazon'dan alırım, HB'den artık hiç alışveriş yapmıyorum. Amazon un satış sonrası sunduğu hizmeti kimse sunamıyor.

Cihazlar kablosuz ve montajı çok kolay olduğu için olası bir arızada sökmem ve göndermem 10 dk sürer. Hepsi pil ile çalışıyor ve çok basit bir vida ile duvara monte oluyor. Hatta bazılarını çift taraflı bant ile yapıştırdım. Bir elektrikçi çağırmak için hiç bir sebep görmüyorum. Bence kurulumu aşırı kolay. Her şey telefondaki uygulamadan hal oluyor.

Tekrar dikkat çekmek isterim Perpa'daki profesyonel güvenlik firmalarına lafım yok, sadece benim bütçeme yönelik satış yapan orta ve küçük çaplı firmalar sıkıntılıydı.
    Rica ederim anlayışınız için ben teşekkür ederim.

Öncelikle yüksek katlarda yaşayan ve sadece ana giriş kapısından hırsızın girme ihtimali olan evler için 1 manyetik kontak 1 PIR yeterli olur ve böyle evleri dediğiniz gibi kullanıcılar kendileri de yapabilirler. Böylelikle daha ekonomik fiyata hırsız alarm sistemi edinmiş olurlar. Zaten dedektör sayısı arttıkça fiyatta haliyle yükselmekte.

Aşağıdaki linkten de inceleyebileceğiniz üzere DSC ve YALE arasında sadece manyetik kontakta tam 2 kat fiyat farkı var, Yale 110TL, DSC 220TL bu tüm sistemdeki parçalar içinde aynen geçerli olacaktır. Haliyle tüm sistem için montaj dahil fiyatının pahalı çıkması normaldir. Alarm sistemi montajı için adrese ve takılacak dedektör sayısına göre ücret 350 TL'den başlar 800-900 liralara kadar çıkabilir.

DSC WS-4945 Manyetik Kontak - Yale Manyetik Kontak

• Sana yardımcı olmak adına biraz bilgi vereyim.
    Yıllardır işyerimizde tüm sistemimiz dsc marka ve oldukça memnunum.
    Dsc ni bundan 10 yıl önce ürettiği pır,manyetik kontak,darbe sensörü hala sistemde aktif olarak çalışıyor.
    Hiç bir şekilde arıza yaşamadık.Mekanın genişlemesi sonucunda sisteme ilave ekipmanlar eklerken ana üniteyi değiştirdik.(hala kullanmaya devam ediyorum)

İlave olarak şiddetle gprs modülü almanı tavsiye ediyorum.Ve mümkünse yeni çıkan markası pek bilinmeyen ürünlere bulaşma.
    Bir şirket ile çalışmanı tavsiye ederim herhangi bir şekilde kablolu sistemde dış sirene yüksek volt akım gelirse sistem devre dışı kalabiliyor.Yine kablolu-kablosuz olarak internet bağlantınız koptuğunda bilgi akışı kesilebilir.Bu noktada devreye gprs modülü giriyor.Onunda bir açığı var,sinyal karıştırıcı bir cihaz ile bağlatısı kopabilir.Bunlar zor ihtimaller fakat mümkün.Bir şirket ile çalışırsan 7/24 sinyal gönderme ve alma şeklinde haberleşiyorlar.Sistemde herhangi bir kopma olduğunda bilgilendirilirsin.

Pronet gibi dev şirketler genelde ürünleri kiralama şeklinde çalışıyor.Bunlar dışında sana cihazın bedelini ödetip yıllık bir bedel talep ediyorlar=(ortalama=150-300 dolar arası)

Bu noktada nasıl bir koruma istediğin önemli
    Sadece mesaj ve ya uygulama olarak haber almak istiyorsan basit bir cihaz işini görebilir.

Yeni bir alternatif olarak ağa kablosuz bağlı olarak çalışan ip cameralar mevcut,app üzerinde hareket algılandığında bildirim olarak telefonunuza düşüyor.(tp link,zyxel,xaomi gibi markalarda mevcut)
    Son tavsiye ettiğim ürünler genelde güvenlik amaçlı kullanılmıyor.Geçiçi bir çözüm gibi düşünün.
    Konuyla ilgili aklına yine bir şey takılırsa yardımcı olabilirim.

• Ben Yale markasının kablosuz setini alarak kendim kurulum yaptım gayet stabil çalışıyor 2 yıldır hiç sorun çıkarmadı tek problem sensörlerin pilini değiştirmek. Bir kere bile kendi kendine çalmadı bana hiç bir zaman sorun çıkarmadı servisi ücretli olabilir ama servislik bir durumu olmuyor bendeki sistem eski tabi cep telefonundan kontrolü yok. Yale tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 20 Mayıs 2020; 1:58:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Virüsü

Ben Yale markasının kablosuz setini alarak kendim kurulum yaptım gayet stabil çalışıyor 2 yıldır hiç sorun çıkarmadı tek problem sensörlerin pilini değiştirmek. Bir kere bile kendi kendine çalmadı bana hiç bir zaman sorun çıkarmadı servisi ücretli olabilir ama servislik bir durumu olmuyor bendeki sistem eski tabi cep telefonundan kontrolü yok. Yale tavsiye ederim.
    Dün YALE firmasına bıraktığım mail için bugün kimse dönüş yapmadı, numaramı bırakmıştım arayan da olmadı. Konuda sıkça konuşuldu ancak ben iyi bir hizmet almak istiyorum araştırdığım kadarıyla bana 1500 TL gibi bir farkı olacak ben biraz bu konularda titizim

Bugün Makrotek firmasından Yunus bey geldi dostane çok güzel sohbet ettik, kendilerine yaptırmasam bile eski markalardan yeni markalara kadar tüm ürünleri bana uzun uzun anlattı. Son 2 yıldır en çok NEUTRON marka Hırsız Alarm Sistemi sattıklarını ama 2-3 aydır Türkiye'de stok sorunu olduğunu ürün kalmadığını söyledi ve ağustos gibi gelmesi beklendiğini belirtti. Onun muadili Wisetech 212 serisi varmış ancak NEUTRON kadar tecrübe etmediklerini ayrıca kablosuz olarak PET (hayvan) algılamayn PIR dedektörünün olmaduğını bu sebeple biraz tereddütte olduğunu söyledi. Bana Teletek marka bulgar mı sistemi tavsiye etti ve hemen teklifimi hazırlayıp verdi. SİM kart ile çalışan, mobil uygulması sayesinde anlık bildirimler gelen oldukça kullanışlı güzel bir sistem. Marka DSC veya Paradox olursa üstüne bir 1500 TL daha eklemek gerekiyor ancak edindikleri tecrübeye göre gerek olmadığını Teletek'in de oldukça iyi bir marka olduğunu belirtti. 2-3 gün daha incelemek için süre istedim kendilerinden ancak bayram geliyor ve sokağa çıkma yasağı vs gelmeden de yaptırmak istiyorum açıkçası

• Hayırlısı olsun hocam Yale satış birimine telefonla ulaştığınızda yardımcı oluyorlar. Ben satın alırken o şekilde yapmıştım ama şuan ki durumu bilmiyorum. İçiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yaptırmak daha mantıklı. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 21 Mayıs 2020; 3:37:34 >
  • Merhaba herkese, dün Yale Türkiye ofisini aradık ve Onur bey ile bayilik konusunda telefonda görüştük. Kendileri bayramdan sonra bizi ziyaret edecek detayları görüşeceğiz. Ancak ilk görüşmemizden bazı detayları yazalım. Onur Bey'in dediğine göre Yale, güvenlik sistemi firmaları yerine hırdavatçı, nalbur, kilitçi-çilingir vs gibi kanallar üzerinden tüketicilere ulaşıyormuş. Yıllar önce güvenlik sistemi firmalarını ziyaret etmişler ancak anlaşamamışlar, sebebiyse Yale satış politikası gereği yıllık kotalı anlaşmalar yapıp yüksek adette stok bulundurabilecek bayiler istediği için bu olmamış. Bizim sektörde çok fazla marka model olmasından dolayı her bayide aynı marka-model üründen 2-3 tane stok anca oluyor, satıldığında yerine koyuyoruz. Zaten tüm ürünler PERPA'da hazır bulunduğu için bu sorun olmuyor. Ancak Yale'in PERPA'da dağıtıcısı olmadığı için bu olay çok zor. Eğer bize bu konuda bir esneklik sağlayabilirlerse Yale ürünleri yakında stoklarımızda olacak

• Oğuz bey konunuz tkp ediyorum bir anlaşma sağladınız mı? İş yerimize hırsız alarm sistemi arayışındayız ancak malum dönemden dolayı bütçemiz kısıtlı işler kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz.eser34

Oğuz bey konunuz tkp ediyorum bir anlaşma sağladınız mı? İş yerimize hırsız alarm sistemi arayışındayız ancak malum dönemden dolayı bütçemiz kısıtlı işler kötü
    Maalesef henüz bir karar veremedim. Satın alma yapabileceğim 3-4 farklı firma ile daha görüştüm telefonda tüm firmalar hep aynı markaları (DSC-Paradox-Crow vs) öneriyor, ancak mobil uygulama ile kontrol etme konusu olunca kam küm ediyorlar fiyat 2 katına çıkıyor bu mobil uygulama işi baya zor anlaşılan YALE ürünleri satan hiç denk gelmedi, bazı firmalar montajını yaptıkları ürünlere 2 yıl ücretsiz servis garantisi veriyor bazıları vermiyor.
    Teletek'i sorduğumda o yangın ihbar sistemi satıyor, hırsız ihbar sistemi yok diyende var, o iyi değil bizim önerdiğimiz daha iyi diyende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makrotek

Merhaba herkese, dün Yale Türkiye ofisini aradık ve Onur bey ile bayilik konusunda telefonda görüştük. Kendileri bayramdan sonra bizi ziyaret edecek detayları görüşeceğiz. Ancak ilk görüşmemizden bazı detayları yazalım. Onur Bey'in dediğine göre Yale, güvenlik sistemi firmaları yerine hırdavatçı, nalbur, kilitçi-çilingir vs gibi kanallar üzerinden tüketicilere ulaşıyormuş. Yıllar önce güvenlik sistemi firmalarını ziyaret etmişler ancak anlaşamamışlar, sebebiyse Yale satış politikası gereği yıllık kotalı anlaşmalar yapıp yüksek adette stok bulundurabilecek bayiler istediği için bu olmamış. Bizim sektörde çok fazla marka model olmasından dolayı her bayide aynı marka-model üründen 2-3 tane stok anca oluyor, satıldığında yerine koyuyoruz. Zaten tüm ürünler PERPA'da hazır bulunduğu için bu sorun olmuyor. Ancak Yale'in PERPA'da dağıtıcısı olmadığı için bu olay çok zor. Eğer bize bu konuda bir esneklik sağlayabilirlerse Yale ürünleri yakında stoklarımızda olacak
    Bu görüşme sağlanmadı mı acaba sayın yetkili

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzpol

Bu görüşme sağlanmadı mı acaba sayın yetkili

Alıntıları Göster
    Merhaba Oğuz bey, bu görüşme sağlandı ancak YALE ile maalesef anlaşamadık. Biz elimizden gelen çabayı gösterdik ancak hem ürünler tam anlamıyla bize uygun değil (Alarm kontrol merkezleri ile çalışmıyor, ana panele akü bağlama şansı yok - ışıklı harici dış siren kablolu olarak panele bağlanamıyor ve 220V elektrik bağlantısı yok, 6 ayda bir aküsü bitiyor değişmesi gerekiyor, sim kart ile çalışan modeli yok, dış sirenin üzerine firma ismi logosu yazılmasına izin vermiyorlar vs gibi) hem firmanın değiştirmediği kırmızı çizgileri var, bu sebeplerden dolayı sonuç alamadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makrotek -- 7 Haziran 2020; 21:45:3 >

• Makrotek kullanıcısına yanıt
    Yale Türkiye'yi geçen günlerde ben de aradım montaj dahil hizmet alabileceğim bir güvenlik firmalarının olmadığını, ürünleri kendimin alıp montaj yapabileceğimi ya da bir ustaya kolayca yaptırabileceğimi belirttiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzpol -- 7 Haziran 2020; 21:0:46 >
  • quote:

Yale Türkiye'yi geçen günlerde ben de aradım montaj dahil hizmet alabileceğim bir güvenlik firmalarının olmadığını, ürünleri kendimin alıp montaj yapabileceğimi ya da bir ustaya kolayca yaptırabileceğimi belirttiler
    Oğuz bey gelin sizi TELETEK sahibi yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz.eser34

Oğuz bey konunuz tkp ediyorum bir anlaşma sağladınız mı? İş yerimize hırsız alarm sistemi arayışındayız ancak malum dönemden dolayı bütçemiz kısıtlı işler kötü
    Eser bey merhaba, sonunda Makrotek ile anlaştık alarm taktırdım ben konuda emeği geçen yorum yazan herkese teşekkürler Crow marka Shepherd serisi kablosuz hırsız alarm sistemi yaptırdım. Bu panel Türkiye'ye yeni gelmiş. Tüm dedektörler YALE'de olduğu gibi tamamen kablosuz olarak bağlanıyor. Panelde dahili olarak SİM kart modülü, LAN modülü ve WiFi var. Ben hem SİM kart olmasını, hem de WiFi ile bağlanmasını istedim. Ürünler son derece şık ve estetik, markanın İsrail menşeili olması ekstra güven verdi, bir çok bankada bu markanın alarm sistemi olduğunu söylediler. İlk yıl için 100 USD değerinde alarm kontrol hizmetini de hediye ettiler sağ olsunlar. Makrotek'ten Emir Bey gelip montajı gerçekleştirdi. Kırma dökme işi olmadan kolayca ter temiz bir montaj oldu.

• quote:

Eser bey merhaba, sonunda Makrotek ile anlaştık alarm taktırdım ben konuda emeği geçen yorum yazan herkese teşekkürler Crow marka Shepherd serisi kablosuz hırsız alarm sistemi yaptırdım. Bu panel Türkiye'ye yeni gelmiş. Tüm dedektörler YALE'de olduğu gibi tamamen kablosuz olarak bağlanıyor. Panelde dahili olarak SİM kart modülü, LAN modülü ve WiFi var. Ben hem SİM kart olmasını, hem de WiFi ile bağlanmasını istedim. Ürünler son derece şık ve estetik, markanın İsrail menşeili olması ekstra güven verdi, bir çok bankada bu markanın alarm sistemi olduğunu söylediler. İlk yıl için 100 USD değerinde alarm kontrol hizmetini de hediye ettiler sağ olsunlar. Makrotek'ten Emir Bey gelip montajı gerçekleştirdi. Kırma dökme işi olmadan kolayca ter temiz bir montaj oldu.

Alıntıları Göster
    Oğuz Bey bizi tercih ettiğiniz ve güvendiğiniz için çok teşekkür ederiz. CROW - Shepherd serisini ilk defa sizin evinize kurduk, Emir usta bilgisi ve tecrübesiyle bizleri şaşırtmadı yüzümüzü kara çıkarmadı sağ olsun, bu montajı da alnının akıyla yaptı He bu arada biz Eser Bey'in Göztepe'deki iş yerine Alarm montajını yapalı 1 ay oldu o sizden önce davrandı

Değerli forum üyeleri, kablolu-kablosuz Teletek, DSC, Paradox, Crow ve diğer tüm marka model hırsız alarm sistemi ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz. En azından bilgi edinmiş olursunuz

• Merhaba herkese, uzun aradan sonra nihayet Neutron Alarm geldi. Eski fiyatına göre %20 gibi bir zam söz konusu olsa da hala fiyat performans olarak en iyi tercih.

Kaliteli Güvenilir Hırsız Alarm Sistemi Tavsiyeleri
  • Merhaba,
    Bende uzun süresir siteyi takip etmekteydim yeni taşındığım ev ile ilgili güvenlik önlemlerini arttırmak isteyince sağolsun burdaki referanslara dayanarak makrotek firmasından yusuf beye mesaj attım kısa sürede geri dönüş yaptı ve çok ilgilendi.Tekrar teşekkür ederim neutron marka alarm taktırdım fiyat uygun , ihtiyacımı karşılıyor yaklaşık 1 hafta oldu ve gayet memnunum.Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.
  • Emre Bey güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz, güle güle kullanmanız dileğiyle
  • Herkese merhaba, daha önce Makrotek Güvenlik Sistemleri'ne Beykoz'da bulunan evimiz için kamera sistemi yaptırmıştık ve bu hizmetten oldukça memnun kalmıştık. Evimizde Pronet'ten hırsız alarm sistemi kullanıyorduk 2 hafta önce kontratımız bitince bizden yenileme bedeli için yüksek miktarda ücret istediler. Aklıma Yunus Bey geldi ve hemen aradım yardım istedim, kendileri sağ olsunlar yine çok yardımcı oldular ilgilendiler Neutron marka hırsız alarm sistemi tavsiye ettiler. Bu konuda uzmanlıklarına güvendiğimiz için tereddüt etmeden kabul ettik ve ertesi gün montajı Arif usta gerçekleştirdi. Toplam 10 adet manyetik sensör ve 3 adet hareket sensörü takıldı, cep telefonlarımıza uzaktan kontrol için uygulamalar yüklendi. Yaklaşık 10 gündür kullanıyoruz Pronet'in hizmeti bu kadar güzel değildi çok beğendik sistemi. 2 Yıl ücretsiz servis garantisi de varmış inşallah sıkıntısız sorunsuz kullanırız şimdilik her şey gayet iyi. Kaliteli Güvenilir Hırsız Alarm Sistemi Tavsiyeleri 

• Değerli güzel yorumunuz ve referansımız için çok teşekkür ederiz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.