Şimdi Ara

Kaldırılamayan Yazılımlar Nasıl Kaldırılır ve Nasıl Temizlenir (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
5
Favori
352.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle sakin ol yardımcı olmaya çalışacağım fakat bir itirafta bulunayımki ben senin sorununun ne olduğunu unuttum.
    Bir de şu an internet bağlantımda sorun var sayfaları bile zor açıyorum.
    Şimdi sen bana sistemin hakkında bilgi ver. Bu sorun ne zaman nasıl oluştu onu yaz.
    Tabii ki net olarak sorununu da belirt.

quote:

Orjinalden alıntı: sessizciqlik

bi işe yaramadı beytepe...
  • Dün bir antivirüs yazılımı kurmak istedik. Yazılım, "sisteminizdeki başka antivirüs yazılımları çalışmayı olumsuz etkileyeceği için kaldırmanız gerekiyor" dedi. Ben de "kaldır o zaman" dedim. Gel gelelim kaldıracağımız program kalkarken şifre sordu. Tabi şifreyi bilmiyoruz. Ben de %ProgramFiles% dizinindeki programa ait dizini komple sildim, işe yaramadı. Regedit'te bulduğum her şeyi silersem olur mu? Bilgisayar benim değil ve eğer bunu silemez, ama sakatlar, diğer programı da kuramazsam rezil olurum.
  • Dizini silmen iyi olmamış zira artık normal kaldırma işlemi yapamazsın.
    İki seçeneğin var şu an aklıma gelen.
    Birincisi ya o yazılımı tekrar sisteme kurup düzgün bir biçimde kaldıracaksın ya da kayıt defterine girip tüm girdilerini dikkatli biçimde sileceksin.
    Bir de şu var bazı yazılımlar (avast gibi) girdilerinin bir kısmını kayıt defterinden sildirmiyor inşaallah bu tip bir yazılım değildir.

İşlemlerini güvenli kipte başlangıç uygulamalarının minimum oldğu durumda yaparsan daha iyi sonuç alırsın.

quote:

Orjinalden alıntı: tumra

Dün bir antivirüs yazılımı kurmak istedik. Yazılım, "sisteminizdeki başka antivirüs yazılımları çalışmayı olumsuz etkileyeceği için kaldırmanız gerekiyor" dedi. Ben de "kaldır o zaman" dedim. Gel gelelim kaldıracağımız program kalkarken şifre sordu. Tabi şifreyi bilmiyoruz. Ben de %ProgramFiles% dizinindeki programa ait dizini komple sildim, işe yaramadı. Regedit'te bulduğum her şeyi silersem olur mu? Bilgisayar benim değil ve eğer bunu silemez, ama sakatlar, diğer programı da kuramazsam rezil olurum.

• @beytepe ellerine sağlık

İyiki hazırlamışsın bu topici. Bu yönde o kadar çok sorun yaşanıyor ki!...

Ben de UPlayayım dedim
  • Rica ederim @boldshark elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
    Bu arada özel iletime yanıt vermedin, seni üzen bir şey mi yaptım acaba; aklıma takıldı da.

quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

@beytepe ellerine sağlık

İyiki hazırlamışsın bu topici. Bu yönde o kadar çok sorun yaşanıyor ki!...

Ben de UPlayayım dedim
  • @beytepe, sana karşı hiçbir kırgınlığım olamaz

Bu sıralar biraz dalgınım sadece...PM gönderdim

• quote:

@beytepe, sana karşı hiçbir kırgınlığım olamaz

Bu sıralar biraz dalgınım sadece...PM gönderdim
  • Paylaşım konusunda dkkatimi çekti gerçekten faydalı bi anlatım
  • İşinize yaradığına sevindim.

quote:

Orjinalden alıntı: feat

Paylaşım konusunda dkkatimi çekti gerçekten faydalı bi anlatım
  • Ben mozilla firefox u kaldıramıyorum.Her yöntemi denedim ama olmuyor.
  • hocam çok önemli bi konuya deyinmişsin ben bununla meda player 11 i kaldırabilirim dimi
  • Beytepe nin yazdığı yöntemlerin hepsini denedim fakat hala kaldıramadım kahrolsası programı
  • msn adresimi ekleyin oradan yardımcı olayım üçünüze de istiyorsanız

beytepeli@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: beytepe

msn adresimi ekleyin oradan yardımcı olayım üçünüze de istiyorsanız

beytepeli@hotmail.com

Hocam, özlettin kendini :(
  • Özlemek dostluktandır.:)
    quote:

Hocam, özlettin kendini :(
  • beytepe özelden bir soru yazmıştım. herhangi bir fikrin varmı.
  • İşlemci kullanımı oldukça yüksek boyuta çıkmış. Bu durumda büyük ihtimalle sisteminize bulaşmış bir truva atı ya da virüs var. Bu truva atı ya da virüsün bulaşmış olduğu alanda sanırım Kaspersky yazılımının kurulu olduğu dizin.
    Şunu önerebilir; öncelikle sistem açılışında çalışan tüm uygulamaları devre dışı bırakın. Bu şekilde sisteminizi herhangi bir zararlı olmadan açmış olursunuz. Ardından Kaspersky'i kaldırmayı tekrar deneyin. Kaldırdıktan sonra sisteminize hemen güncel bir antivirus yazılımı kurun.(NOD32 ya da AntiVir öneririm)

Not: Özel iletinize yanıt veremedim o an başka bir işim çıktı, sonra aklımdan çıkmış.

quote:

Orjinalden alıntı: muribbi

beytepe özelden bir soru yazmıştım. herhangi bir fikrin varmı.

• en güzel prog kaldırma yöntemi format yöntemidir
    anlatılanları denemedim ama güzel yazı olmuş
  • CCleaner ile kurtuldum kahrolası proğramdan
  • elıne saglık supper bı calısma olmus...!!
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.