Şimdi Ara

Kaldırılamayan Yazılımlar Nasıl Kaldırılır ve Nasıl Temizlenir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
5
Favori
352.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ELİNE SAĞLIK. GÜZEL BİR ÇALIŞMA VE İYİ BİR HİZMET.
    HİZMET NİMETTİR. TEŞEKKÜRLER
  • Rica ederim arkadaşlar.
  • ellerıne saglık
  • tmm beytepe saol bırsey daha sorucam bu sıldıgımız programların artıkları sadece regedit de mı duruyor ?baska yerler varsa sole onlarıda sılek
  • Yazıda belirtmiş olduğum yöntemi kullanırsan daha iyi olur. Ben şahsen kendim temizliyorum ama uzun oluyor. Ava Find ile yap aramanı bulunanları sil tabii dikkatli ol.

Yalnızca kayıt defterinde kalmıyor artık Program Files,Aplication Data,Temp,Prefect.. gibi klasörlerde ve dizinlerde de kalıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: beytepe

Sana bir yol söyleyeceğim bunu yaparak önceden sisteminden kaldırmış olduğun programları hatırlayıp yazıda anlattığım şekilde kayıt defterinden silebilirsin.

>Başlat
    >>Çalıştır
    >>>"regedit"
    >>>>Tamam
    >>>>>Bilgisayarım
    >>>>>>HKEY_CURRENT_USER
    >>>>>>>Software

>Başlat
    >>Çalıştır
    >>>"regedit"
    >>>>Tamam
    >>>>>Bilgisayarım
    >>>>>>HKEY_LOCAL_MACHINE
    >>>>>>>Software

Bu bölüm(ler)de sistemine kurmuş olduğun ya da halen kurulu olan yazılımların anahtarlarını görürsün.Bu anahtarlar ya programın adıdır ya da programı yapan şirketin.İşte sen bu Software'deki listeyi inceleyerek önceden kurupta hatırlamadığın programları hatırlayabilirsin.

peki sabit diskin bir bölümüne format atıp tekrar windowsu kurunca da siliniyor mu?
    hani bazı süre sınırlamalı programlar ikinci kez kuruluma izin vermiyor
    onun için soruyorum

• O senin windowsu nasıl kurduğuna bağlı.
    Eğer C'yi ya da sistemin kurulu olduğu bölümü tamamen siler ve yeniden sıfır sistem kurarsan o zaman kayıt defterinde yenilenir ama sistemi kurulu sistem üzerine kurarsan o zaman kayıt defterinde yine girdiler kalır.
    Ben bu şekilde biliyorum.
    Program olayına gelince; hiç denemedim bu şekilde bir şey yani bir program için yeni sistem kurmadım hiç bir şekilde o nedenle kesin bir şey söyleyemeyeceğim.
  • Ust konu olmalı
  • Beytepe senin bu konuları bir başlık altında toplasak ta üst konu yapsak
  • Arkadaşlar üst konu olması benim dışımda bir konu.
    Bir araya gelmesi uygun olmaz ama çünkü her biri farklı konular.
  • baba büyüksün.. beni büyük dertten kurtardın... Allah Razı olsun...
  • Senden de allah razı olsun.
    quote:

Orjinalden alıntı: rebelwolf

baba büyüksün.. beni büyük dertten kurtardın... Allah Razı olsun...
  • SpywareQuake denilen programdan artık kurtulduğumu düşünüyordum ki... restart yine karşıma cıktı.. nerden bulaştı bilmiyom ama format yolu gözüküyor galiba.. bildiğim bütün virüs,spy,popup vs taramalarını yaptım,...dediğin kaldırma yolarını izledim am.. gitmiyor lanet sey...
    sence nedir kardeş..?
  • Ad-ware'dır kendileri AntiSpyware yazılımı ile tarama yaptırıp silmen lazım. XoftSpy silebiliyormuş nu mereti.
    http://paretologic.com/?id=bonobo&p=2&g=69
    quote:

SpywareQuake denilen programdan artık kurtulduğumu düşünüyordum ki... restart yine karşıma cıktı.. nerden bulaştı bilmiyom ama format yolu gözüküyor galiba.. bildiğim bütün virüs,spy,popup vs taramalarını yaptım,...dediğin kaldırma yolarını izledim am.. gitmiyor lanet sey...
    sence nedir kardeş..?

• saolasın kardeş deniyecem..cok saol..
  • Çözemezsen bilgilendir beni.
    quote:

saolasın kardeş deniyecem..cok saol..
  • oldu galiba kardeş..tekrar cok saol...
  • Geçmiş olsun
    quote:

oldu galiba kardeş..tekrar cok saol...
  • CCleaner i bir deneyin derim bir çok işlemleri beceriyor çok süper hemde tr inndir comdakini olanı tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.