Şimdi Ara

Kafasına göre takılan devir saati problemi???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
34.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son bir aydır devir saati kafasına göre aracı çalıştırdığımda bir çalışıyor, bir çalışmıyor. Bazen hareket halinde birden ibre 0 a iniyor, sonra kendi kendine yine normale geliyor. Bazen de çalıştırdğım anda dipte duruyor, biraz ilerledikten sonra düzeliyor. Bu düzelme 50-100metre sonra da oluyor, 3-5 km veya hiç olmuyor. Böyle anlarda cama dışardan parmağımla bastırınca bazen ibre düzeliyor, bazen işe yaramıyor. Benzin/lpg farketmiyor. Resmen kafa buluyor benimle.

Gösterge panelini söküp kablolarını kontrol ettim, gevşeme felan yoktu. Nette araştırdım, kesin çözüm bulunan şurdanmış şöyle yaptım çözüldü diyen yok, bu sorunun kaynağı nedir, ne yapmam lazım?

• Eski model(91) elantra aracımda vardı bu sorun arada yapıyordu tamir ettirmedim o şekilde satmıştım..
  • En güzeli devir saatsiz araba öyle kafasına göre takılma derdi yok ne kadar çok özellik o kadar çok masraf ama ne yalan söyleyim devir saatinde kadranın 3500-4000 e dayanması tatlı gelmiyor değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sigortadan olabilir sigortalarına baktırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halit4121

Eski model(91) elantra aracımda vardı bu sorun arada yapıyordu tamir ettirmedim o şekilde satmıştım..

Daha en aşağı 4 yıl satamam, ev kredeisi var üzerimde, 4 yıl sonra bitecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesro09

En güzeli devir saatsiz araba öyle kafasına göre takılma derdi yok ne kadar çok özellik o kadar çok masraf ama ne yalan söyleyim devir saatinde kadranın 3500-4000 e dayanması tatlı gelmiyor değil

Devir saatini yok etme gibi bir şansım yok maalesef..
  • quote:

Orijinalden alıntı: offday

Sigortadan olabilir sigortalarına baktırın.

Kaputu kaldırınca orda var sigorta bölümü, bir de araç içinde pedalların sol tarafında. Hangi kısma bakmalıyım? Basit birşeyse kendim yapmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

quote:

Sigortadan olabilir sigortalarına baktırın.

Kaputu kaldırınca orda var sigorta bölümü, bir de araç içinde pedalların sol tarafında. Hangi kısma bakmalıyım? Basit birşeyse kendim yapmak istiyorum.

İçerdeki diye hatırlıyorum , araba hareket ettikçe sigorta bir temas edip bir etmiyordu dediğin gibi rasgele çalışıyordu. Orayı açıp bi bak bakalım tam oturmayan sigorta var mı falan diye.
  • quote:

İçerdeki diye hatırlıyorum , araba hareket ettikçe sigorta bir temas edip bir etmiyordu dediğin gibi rasgele çalışıyordu. Orayı açıp bi bak bakalım tam oturmayan sigorta var mı falan diye.

Sigortaları kontrol edeceğim bugün. İnşallah öyle bişeydir de hallolur.
  • Ön paneli söktüm, 3 tane soket vardı, çıkardım, bağlantı yerlerini kontrol ettim, tekrar geri taktım. O arada elimle gösterge panelinin arkasındaki ince şerit gibi olan devrelerin olduğu parça vardır, vidalarla bağlı panele, elimle bir yerine değince devir göstergesi yine 0 a indi. O kısımla parmağımı değdirerek baktım, arka tarafta bu panel üzerinde bikaç yere dokundum tekrar gösterge düzeldi. Sonrasında tüm vidaların gevşek olduğunu farkettim biraz, tamamını sıktım ve geri taktım. En son bıraktığımda düzelmişti ama yine benimle kafa buluyor olabilir gösterge. Son durum bu, sizce arıza neden oluyor?
  • Göstergenin arkasındaki vidaları sıktığım günden beri aracı benzin/lpg de deneyerek kontrol ettim.
    3 gündür gösterge normal çalışıyor. İnşallah çözülmüştür sıkıntı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.