Şimdi Ara

Kafa vurma sesi var hdd de veri kurtarma ücreti ne kadardır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ankarada için bi çok yere sordum 500 tl ile 6000 tl arası fiyat çıkartıyorlar öğrenciyim bu ücreti karşılayamam 200 en fazla 300 tl harcayabilirim yardımcı olabilecek var mı kendim malzeme alıp yapmaya kalkışcam bu gidişle (detaylı araştırdım tozsuz oda var kullanabileceğim fakat vakumlumu hddnin içi onu bilmiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syndicatedynamics -- 28 Haziran 2018; 11:40:55 >

• Diskten sadece kafa vurma sesi geliyorsa hala verilerinize erişebilirsiniz büyük ihtimalle. Sesin varlığı dışında diskte herhangi bir okuma yazma, bilgisayarda görmeme gibi sorun yoksa direkt kendiniz yedekleyin verilerinizi.
  • Hocam selamlar

Ankaradayım yeni veri kurtarma işlerine başladım. Özel mesaj atarsanız iletişim bilgilerini size ulaştırırım. Açık söylemem gerekirse kafa atma problemi yaşıyorsanız kafa setinin değişmesi gerekebilir ki bu pahalı bir süreçtir. Ama isterseniz ücretsiz analiz için diski getirebilirsiniz.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kilgor

Hocam selamlar

Ankaradayım yeni veri kurtarma işlerine başladım. Özel mesaj atarsanız iletişim bilgilerini size ulaştırırım. Açık söylemem gerekirse kafa atma problemi yaşıyorsanız kafa setinin değişmesi gerekebilir ki bu pahalı bir süreçtir. Ama isterseniz ücretsiz analiz için diski getirebilirsiniz.

Saygılarımla.
    çok yüksek fiyatlar verilince kendim yapmaya karar verdim 200 tlye çıkma aynısından buldum hdd kendim yapabilirim 200 tl ye yapabilirseniz size getireyim benim istediğim plattersların dönora takılıp içindeki verinin okunması okuduktan sonra platersları bana verirsiniz(güvenlik maksatlı) hddnin kartı, okuma kafasıvb sizde kalabilir. 1 tblik yeni hdd almıştım onuda getirip verileri oraya kopyalarım zaten bütün hepsini kurtarmak istemiyorum sadece 1-3 gb lık bi kısmı kurtarcam.

platterslarda çizik varmı oluştumu emin değilim fakat okuma yazma kafası park pozisyonuna dönmüyor.Bu arada dönor disk i siz halledecekseniz getireyim 200 tl de ona vereyim istemiyorum. en düşük 500 tl denilince detaylı araştırdım önceden kendim ekran kartı, anakart vb tamiri yaptım.

hdddeki maliyetin böyle abartılı olmasının sebebi tamir aletlerine abartı fiyatlar çekmeleri fakat onları kullanmadanda veri kurtarılabiliyor(çok önemli dosyalarda gerekli olur faydası yok demiyorum.) size 200 tl uyuyor ise getireyim. seagate 1 tb 7200.12 st31000524as bu arada kartında bi sorun yok temizliğini yapıp denedim fakat okuma yapamadı kafada yada plastersları çeviren kısımda sıkıntı var. (güç kesildikten sonra durana kadar sürtünme sesi geliyor umarım kafa sürtünmüyordur bana motorda var gibi geldi sıkıntı)

• Selamlar hocam,

Bahsettiğiniz marka seagate f3 serisi, özellikle harddiskler arasında ciddi sorun çıkartan serilerden bir tanesi ve veri kurtarma işlemlerinin de çok sıkıntılı olduğu bir seridir. Bu işlemlerin pahalı olmasının sebebi ciddi manada bilgi, tecrübe ve teknik alet gerektirmesidir.
    Veri kurtarma işlemlerinde daima sistem kaynaklarının yedeklenmesi sağlanır (servis area tracks, module table, ve en önemlisi ROM). rastgele bir parçayı alıp taktığınız anda bütün veriyi hiç okunmaz hale getirebilirsiniz ve geri dönüşü olmayan bir iştir.
    Seagate için özellikle parça değişiminden sonra ROM verilerinin kaydedilip yeniden yüklenip kalibre edilmesi, modül tablolarının kontrolü kritiktir.
    Biz olmasak bile başka bir veri kurtarma yerine ulaşıp bu bilgileri lütfen sorun. 1-3 gb lık veriyi de ulaşılamaz hale getirmeyin benim tavsiyem.

Saygılarımla,
    Esen kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kilgor

Selamlar hocam,

Bahsettiğiniz marka seagate f3 serisi, özellikle harddiskler arasında ciddi sorun çıkartan serilerden bir tanesi ve veri kurtarma işlemlerinin de çok sıkıntılı olduğu bir seridir. Bu işlemlerin pahalı olmasının sebebi ciddi manada bilgi, tecrübe ve teknik alet gerektirmesidir.
    Veri kurtarma işlemlerinde daima sistem kaynaklarının yedeklenmesi sağlanır (servis area tracks, module table, ve en önemlisi ROM). rastgele bir parçayı alıp taktığınız anda bütün veriyi hiç okunmaz hale getirebilirsiniz ve geri dönüşü olmayan bir iştir.
    Seagate için özellikle parça değişiminden sonra ROM verilerinin kaydedilip yeniden yüklenip kalibre edilmesi, modül tablolarının kontrolü kritiktir.
    Biz olmasak bile başka bir veri kurtarma yerine ulaşıp bu bilgileri lütfen sorun. 1-3 gb lık veriyi de ulaşılamaz hale getirmeyin benim tavsiyem.

Saygılarımla,
    Esen kalın.
    peki tahmini olarak ne kadarlık bir ücret çıkartırsınız ?

• Selamlar Tekrardan,

Dün başlatmış olduğum ufak bir tanıtım kampanyamız var aslında. Şöyleki masrafları kendiniz karşıladığınız (yedek parça kargo vs) taktirde işçilik üceti almadan verilerinizi kurtaracağız. İlk başta analiz yapıp neyin gerekli olduğunu belirteceğiz. Ardından siz onay verdiğiniz taktirde işleme başlayacağız.
    Yanınızda getirmeniz gereken minimum şey ise kurtarılacak veriyi taşıyabileceğiniz sağlam bir disk olacak ekstradan şimdilik.

Detayları özel mesaj ile paylaşırız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.