Şimdi Ara

Kafa derimdeki bu şeylerin çaresini bilen var mı?(ss li) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
4.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizinki normal irinli sivilce gibi. Kuruyor demiştiniz kaşiniyor mu? Pul pul dökülüp kepek gibi oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kepek gibi olmuyor kuruyor kabuk bağlıyor.

• bende 2-3 senedir var bunlar bildiğin silivce. zoretanin gibi ağır sivilce ilaçları kullanmadan geçmiyor.
  • Özel hastaneleri üstün görmek çok yanlış
    Spesifik vakalarda her zaman fakülte hastasine gidilmeli . Çünkü teorik bilgi tam ve güncel.Uzman doktor yada asistan bakar kendini aşan birşeyse mutlaka hocalarıyla (profesör ve doçent) ortak bir mutlak karara varılır .Her şey kontrol altında çünkü .Her vakanin bir çözümü var eğer teoriğin tam ise
    Özel hastanede veya devlette kendini aşan bir durum (bilmediği unuttuğu çalışmadığı teorik bilgi )varsa uyduruktan bişe der ilaç yazar gönderir zaten .risk almaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAF52D74F -- 17 Nisan 2020; 22:37:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

Benimde yıllardır Seboreik dermatit rahatsızlığım var. Kışın özellikle alevleniyor. Kafam zaten sürekli kaşınıyor böyle yaşamaya alıştım zaten. Saçımda şuan pullanma yok ama yağlanma ve kaşıntı devam ediyor. Bunların sebebide aşırı yağlı cilt. Oda babadan genetik miras. Abiminde seboreik sorunu var aynı şekilde. İş tamamen genetik yani. Evet içerden ve dışardan aldığımız ilaçlar, şampuanlar bir miktar işe yarıyor fakat bırakıldığında eskiye dönüyoruz yine. Ergenlik dönemi aknetrent kullanmıştım yağlanmayı güzel kesip sivilceleri kurutmuştu. Tabi bırakınca yine aynı döngüye dönüyorsun. Egzama tedavisinde kortizonlu şeyleri dayayıp duruyor doktorlar baştan iyi geliyor gibi ama sonradan onlarda nafile. Ve zararlı bir yandada önerilmiyor kortizonlu içerikler. Ben saldım artık akışına bıraktım.

Alıntıları Göster
    Aynen, yapacak bir şey yok.
    Doktorlar da bir halt bilmiyor hep aynı şeyler o yüzden ben de uzun zamandır gitmiyorum doktora.
    Çok sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Yağlı ve kötü yiyecekler tüketmemeye özen gösteriyorum.
    Yağ olarak sadece zeytinyağı kullanmak gerek diğer yağlar özellikle ayçiçek yağı bayağı kötü yapıyor.
    İşlenmiş gıdalardan, acıdan ve asitli içeceklerden de uzak durmak gerek.
    Hala devam ediyor hastalık ama işte böyle beslenmeyle falan idare etmeye çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Doktor tavsiyesiyle almak gerekiyor sanırım. Teşekkürler uyarınız icin
    Yok kardeşim, doktorlar da kortizonlu ilaç yazar. Tedavisi olmadığı için, ben 4 sene kortizonlu krem kullandım. Doktorların tamamına yakını uğraşmamak için kortizon yazar, adına da stereoidli ilaç der. Sen cildiyeye git, öğren bakalım neymiş. Özelden yaz bana sana numaramı vereyim, böyle insanları görünce kıyamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAF52D74F

Özel hastaneleri üstün görmek çok yanlış
    Spesifik vakalarda her zaman fakülte hastasine gidilmeli . Çünkü teorik bilgi tam ve güncel.Uzman doktor yada asistan bakar kendini aşan birşeyse mutlaka hocalarıyla (profesör ve doçent) ortak bir mutlak karara varılır .Her şey kontrol altında çünkü .Her vakanin bir çözümü var eğer teoriğin tam ise
    Özel hastanede veya devlette kendini aşan bir durum (bilmediği unuttuğu çalışmadığı teorik bilgi )varsa uyduruktan bişe der ilaç yazar gönderir zaten .risk almaz
    ''Özel hastaneler üstündür.'' cümlesini nerede yazdığımı söyleyebilir misin?
  • Seboreik dermatit gibi duruyor, tek çözümü diyet, çok sıkı bir diyete girmen gerekebilir. Bende de var yıllardır, Vichy dercos şampuanı kullanıyorum pullanma yok sivilce de az

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    Ben kafamı kaşidigim icin onlar dagiliyor kepek gibi oluyor. Gittigim doktor iyi bir doktordu kendinden emindi direk bu sabunu verdi ve o günden beri sorunum cözüldü deneyin bakalim sonucu editlersiniz

• Inşallah bana da faydası olur .Gelişmeleri paylasacam

• Sürekli düzenli yediğin birseyden oluyor olabilir bu. Yeme alışkanlığını bir gözden geçir.

• sirkesurat S kullanıcısına yanıt
    Dışardan hiç yemek yemem .Ev yemekleri bir de mangal .stresli olduğumda daha kötü durum .

Dışarıdan yemek değil konu mesela sürekli pul biber mesela ne biliym kekik böle birşey belkide mangalın etkisi ne yapıyorsan onu bırak düzelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirkesurat -- 18 Nisan 2020; 1:52:1 >
  • Dostum doktor bedava çok iyi dermatologlarımız var. Lütfen baş vruunuz yardımcı olacaklardır
    Stresten de olabilir. Bende de bikaç gün önceye kadar vardı vücutta kaşıntıya kadar. Clear aldım 3-5 güne normalleşti. Sende de inş düzelecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sleeptalkercat kullanıcısına yanıt
    Artık sıradan bir doktora gitmeyeceğim. Tip fakültesine gidecem kortizol uyarını dikkate alacağım. Uyardigin gibi doktora da güven yok

• Hocam selamlar ve geçmiş olsun. Egzemaya benziyor. Ketoral şampuan ve bir kaç ilaç sadece azalmasını sağlıyor. Stresle tetiklenen bir durum. Saçları kısaltmak biraz azaltacaktır. Ama tamamen kaybolmuyor. Zamanla azalıyor.
  • sirkesurat S kullanıcısına yanıt
    Normal bir insan gibi besleniyorum .Sizin dikkat çektiğiniz şey yağlı yemekler mi ?
    Buna dikkat etmem gerekebilir

• Mrblar
    Son gittiğim doktor ketoral vermişti bir faydasını göremedim
    Clear daga çok yaradı inanin

• Reyiz kullanıcısına yanıt
    Nereye basvurcaz?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.