Şimdi Ara

Kafa ağrıtan subwoofer bass sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar Elimde kicker cvr12 eski seri sub var bununla beraber yurtdışından getirttiğim yüksek kalite kenwood teyp ve 1200.1 sound magus amfi.
    Bunlar arabada takılı vaziyette ama bir türlü verim alamadım basslar çok kafa ağrıtıyor hiç tatlılık yok boğuyor. Buraya yazmadan çok araştırdım farklı sistem yapanlara ayar yaptırdım ama sesi oturtamadım. Tüm anfi ve teyp ayarlarını kendimde denedim bütün ince ayarlarına baktık ama değişen pek bişey olmadı. Son olarak yine bu forumdan bilgi alarak kabinin içine sünger döşedim ama sonuç alamadım yine.
    Subwoofer
    http://www.imgim.com/20180411_145610.jpg
    Sizce ne yapmalıyım subwoofer dan mı kaynaklıyor dersiniz değiştirmem mi gerekiyor yada varsa başka tavsiyeleriniz siz tecrübeli kişilerden yardım beklerim. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seductionn -- 11 Nisan 2018; 17:13:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kicker sert çalar o yüzden başın ağrımıştır. Bası değiştirmen gerekiyor diye düşünüyorum. İmkanın varsa ses sistemi yapan yerlerde diğer marka basları bağlatıp dinle.

• Deneyeceğim hocam teşekkür ederim

• Hocam kaliteli bir bass istiyorsan Rockford Fosgate Punch dinle derim. O lezzeti başka bir woofer ile alamadım.
  • Belkide bassı sevmiyorsunuz fazla..

Müzik dinlemek tüm sesleri aynı oranda dinlemektir aslında fakat ben 1khz yi sevmem kısarım (orta ses),, başka arkadaşım 10khz yi sevmez (tiz),,

Diğer arkadaşım 15khz ister,, (ince tizler),,

Ben 70hz ve 200hz ararsını sevmem (orta boğuntulu baslar),,

Diğer arkadaşım ise tüm basslar gelsin ister...

Özetle, siz bass haricinde diğer seslerden memnunmusunuz,,, bu sesi ses Sona doğrumu yapıyor, yoksa normal calarkende devamlı duydugunuz sesmi,,

Takipp ,,

• Kicker da Solobaric dahil hiçbir zaman ton olmadığı aşikar.. DD de aynı şekilde.. JL Audio,DLS,Audison,Morel,RF,Focal,Hertz, aşırı SPL önemliyse RE Audio ancak olur.

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Bütün ses seviyelerinde aynı bassta hiç tatlılık yok. Bende arkadaşların dediği gibi subwoofer olduğunun kanaatindeyim en kısa zamanda değiştireceğim tabi deneyerek alacağım artık

Bu arada araba ses sistemlerine yabancı değilim daha önce çok duydum dinledim. Bass seven biriyim ama iş sadece bassta bitmiyor benim için bass kadar tizlerde önemli midlerin kaliteside önemli.

Sistemi yeni toplarlıyorım artık bu şekilde tecrübe edinerek güzel bir set yapacağım zamanla. Üstteki arkadaşın dediği gibi eğer gerçekten kickerin tonundan kaynaklıyorsa artık benim arabanın içine giremez mesela

• Seductionn S kullanıcısına yanıt
    Peki cam titreten basslarımı seviyorsunuz derin basslar,, yoksa müzik seslerininde içinde olduğu , bidon gibi vurdulu kirdili basslarımı,,, hani arada konuşmacı baslarininda olduğu tarz ?

• SoundStream sub lara bakmanızı öneririm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.