Şimdi Ara

Kadir Mısıroğlu Yoğun Bakımda | Durumu İyi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
0
Favori
19.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Yaa nereden buluyorsunuz böyle şeyleri şu tatlılığa bak

• Tebliğ mi yapıyor ne hizmeti yapti?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    O kadar malzemeye yazik gunah. Yarim cay bardagi soguk su ictin mi artar bile.
  • Ay hadi inşallah ...

• Bu halk senide unutmayacak büyük Atatürk düşmanı
    Her zaman tarihin kirli sayfasında seninde adın olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Bu mesaj silindi.
    1- Allah (c.c) neden somali liye 40-50 yıllık ömür veriyor da norveç liye 80 yıl ömür veriyor. burada bir mantıksızlık yok mu?
    2- ölüm müslüman için ceza değil demişsin. şimdi avrupalı, işçisine teri kurumadan maaşını veriyor. müslüman ise asgari ücreti ödememek için bin dereden su getiriyor. şimdi avrupalı ceza yiyecek, müslüman kurtulacak mı?
    3- müslümanlar a hizmeti çok demişsin. emin ol tarlada buğday üreten bir çiftçinin müslümanlara daha çok yararı olmuştur.
  • Müslümanliga hizmet derken insanlari din ve islamdan uzaklastirmaksa sonuna kadar haklisin.

Gebermesini dilemiyorum.Insanlarin annelerine attigi iftiralarin bedeli neyse bu dünyada ödesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-427C16E22

Tebliğ mi yapıyor ne hizmeti yapti?
    Atatürk'e hakaretlerini İslam'a hizmet olarak görüyorlar galiba. Çünkü başka yaptığı bir halt yok.

• Allah böyle itlerin canını alırken daha da zorlasın, acı çekerek gebersin İnşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o değil dee..
    yazan kişi "kıymetli üstad" yazmış..?
    o derece mi beyin eksikliği var anlamadım ki?
  • hadi bakalim fesli kadir. obur tarafta Zubeyde hanimla yuzleseceksin.
  • Ölse de mezarına işesek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Ay hadi inşallah ...
    Sus be şapşik , bak şimdi heyecanlandım ama aaaa..

Gebermemişmi daha?

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Bu mesaj silindi.
    Hayırdır Müslümanlara ne hizmet yaptı? Ölmüş insanların anasına hayat kadını dedi, Müslümanları birbirine düşürmeye çalıştı. Boş yapma artık boş yapma. O nickinide değiştir. Senden Türk lokumu falan olmaz. Türk olduğunu bile düşünmüyorum ya neyse. ParalıLokum seni.
  • geberir insallah
  • Sevinemiyorum. Bu adam yoğun bakıma giriyor giriyor geri çıkıyor. Tam öldü diye sevinecem kalkıyor geliyor geri, hevesim kursağımda kalıyor. Hele bi ölsün de o zaman sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coroic -- 16 Nisan 2019; 8:34:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykan19o3

Gidecegi yerde birileri onu bekliyor..
    Eğer bir yere gidecekse Atamın yanına değil şeyh saitin yanına gidecektir.

• Kadir Mısıroğlu Kimdir?
    Tarihçi Kadir Mısıroğlu’na şöhret yolunu açan çalışması, Rıza Nur tarafından yazılan ve Atatürk’e ağır hakaretlerin yer aldığı “Hatıratım” kitabını yayınlamasıdır. Bu kitap Mısıroğlu’na büyük paralar kazandırmış, kendi ifadesiyle “1968 şartlarında büyük bir servet olan 500 bin lira kazanç elde etmiştir.”
    Peki, Rıza Nur bu kitabı ne zaman yazdı ve Kadir Mısıroğlu kitaba nasıl ulaştı?
    Rıza Nur, hatıralarını kaleme aldığı kitabı 1935 yılında Londra’da bulunan British Museum’a “1960 yılına kadar yayınlanmamak kaydıyla” verir. Kitap 25 yıl boyunca yayınlanmayacaktır. 1960 yılından sonra da kitabı yayınlamaya kimse cesaret edemez. Çünkü yayınlanması halinde “Atatürk’e büyük iftiralar atan ve tarihsel olaylar ve gerçeklerle bağdaşmayan bu kitabın” büyük sonuçlar doğuracağı aşikârdır.
    Bunun için bir “deli kanlı!” lazımdır ve bulunur. (Kadir Mısıroğlu kendi kişisel sitesinde Bakırköy Akıl ve Ruh hastanesinde ve Cerrahpaşa Psikiyatri kliniğinde yattığını anlatır.)
    Kadir Mısıroğlu kendi ifadesiyle şöyle anlatır:
    “1968 senesinde Cağaloğlu’ndaki Vilâyet Han’ın ahbâbım olan sâhibinin teşvikiyle Beyaz Saray’ı (işhanı) terk edip Cağaloğlu’na yerleştim. Burada diğer eserlerimi telif ederken elime Rıza Nur’un British Museum’a koyduğu hatıralarının mikrofilmi geçti. O’nu hayâli “Altındağ Yayınevi” adıyla yayınladım.”
    Ne kadar basit değil mi?
    “Rıza Nur’un İngiltere’de olan hatıratının mikrofilmi bir anda Kadir Mısıroğlu’nun eline geçmiş ve o da ‘yayınlayıvereyim bari’ demiş!”
    E tabi biz de inandık!
    Rıza Nur’un British Museum’a gönderdiği hatıratının mikrofilminin Türkiye’de olmadığı, tek nüshasının Londra’daki merkezde olduğu” biliniyor.
    Peki, bu kitabın mikrofilmini kim ya da kimler İngiltere’den alıp Kadir Bey’e teslim etti?
    Ya da Kadir Bey “Londra’daki bir kitabı” nasıl ele geçirdi?
    Kadir Mısıroğlu’nun İngiltere ile olan ilgisi daha sonraki yıllarda da devam edecektir.
    Mısıroğlu, mahkemeleri dolayısıyla Türkiye’den ayrılmasını şöyle anlatır:
    “Böylece vatan-ı azizimden ayrıldığım zaman, arkada otuzdan fazla ağır cezalık dava bırakmış durumdaydım. Bilahare çoluk çocuğumu yanıma getirttim. Almanların benden gayrisine oturma müsaadesi vermemesi üzerine, hep birlikte İngiltere’ye geçtik.”
    Almanya’nın kabul etmediği Kadir Mısıroğlu’nu İngiltere bağrına basıyor.
    Kadir Mısıroğlu, son yıllarda İngiliz emperyalizminin Ortadoğu’yu işgal planlarını “diktatör rejimler devriliyor!” bahanesiyle adeta alkışlamaktadır.
    Küffarın bu işgal planları karşısında sesi çıkmayan ve “diktatör rejimler devriliyor” diye sevinen Mısıroğlu diğer taraftan “Şia’nın İslam’a verdiği zarar Hıristiyanlardan daha çok olmuştur” diyerek bir tarih cehaleti sergilemeye devam etmektedir.
    Müslüman Şiilere hakaret edip Hıristiyan İngilizlere karşı ağzını açmayan Kadir Mısıroğlu “hemşehrimi” tanımaya çalışıyorum.
    Acaba Rıza Nur’un kitabını İngilizlerden nasıl alıp yayınladı?
    Acaba neden İngiltere’ye sığındı?
    Acaba neden İngilizlerin İslam ülkelerindeki kıyımına paşa paşa tepki vermiyor? (Mısıroğlu’nun Akçaabat Dürbinar mahallesindeki lakabı Kadir Paşa’dır! Ben de aynı mahallede 3 yıl oturdum.)
    Acaba İngiliz destekli Yunan gâvurunu denize döken Mustafa Kemal Paşa, “Batı emperyalizmi ve yayılmacılığı hakkında” yüzlerce kez beyanda bulunurken “Kadir Paşa” neden susmaktadır?
    Bu paşa kimin paşasıdır?

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt
    Aynn osmanlının g*tünü yalıcam diye yunan galib gelseydi diyen biri sürünsün sürünsün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.