Şimdi Ara

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
57
Favori
524.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

zoom x6-------- 10.0.0.2
    airties rt 205--- 192.168.2.1

rt 205 APoint olarak kullanıcam. IP lere mudahele etmeme gerek varmı?
    rt205i 10.0.0.5 gibi bir IP vermem gerekirmi?

• Arkadaşlar,
    Bu bahsedilen işlemleri Netmaster uydu net modem ve airties 205 ile yapabilir miyiz? Her iki modem de kablosuz, kablolu ya da kablosuz olarak bağlayabilirim ikisini.
    Uydunet'in sinyali çok zayıf kalıyor, airties ile güçlendirmek istiyorum asıl amacım bu.
  • arkadaşlar bende 2 tane ttnetin vermiş olduğu zte w300 modem var bunlardan birini normal modem diğerinide access point olarak kullanmam mümkünmü ? mümkünse nasıl yapabilirim forumda yazanlar genelde airties ile ilgili bu zte modemler airtieslardan çok farklı yardım please
  • Yardım Lütfen

Uydunet'in verdiği motorola kablolu modem ile ttnet'in verdiği Pikatel Airmax - 101 kablosuz modemi bir türlü bağlayamadım.Bilgisi olanların yardımı lazım arkadaşlar
  • arkadaşlar bendede bendede 100 mt ara var ve elimde airties rt-206 ve Netmaster CBW-700V 4 Ethernet Port Voip Kablosuz Router var bunlarıda kullanabilirmiyim acaba iki evede ayrı internet almaktan kurtarın beni :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orbey_ -- 18 Mart 2011; 1:19:47 >
  • Zyxel P660HW-T1 ve Airties RT206 modemlerim var. Airties RT 206 yı access point olarak kullanmak zorundayım. Yardımcı olur musunuz?
  • Kablosuz cihazlarımız arttıkça köprü yapma işlemlerine büyük ihtiyaç duyuyorduk, bu konuyu açan ve çözüm sunan arkadaşlarımıza çok çok teşekkürler. Bu çözümün mekanı olan Donanım Haber'e de tabii..
  • Geçersiz sunucu hatası alan yada bağlanamayanlar bağlanacakları bilgisayarın ağ geçidine access point olarak kullanacağı modemin IP sini değil ana modemin IP sini yazarak bağlansın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcemen

Geçersiz sunucu hatası alan yada bağlanamayanlar bağlanacakları bilgisayarın ağ geçidine access point olarak kullanacağı modemin IP sini değil ana modemin IP sini yazarak bağlansın...

Arkadaşım anlayamadım yazdığın şeyi.Biraz daha açık belirtebilirmisin?
    Bende uydunet'in verdiği motorola kablolu modem ile ttnet'in verdiği Pikatel Airmax - 101 kablosuz modem var.
    Bu ikisini nasıl ayarlayabiliriz?
  • Ben; usr9108 olan modeme airties 6271 ile köprü kurmak istiyorum.

İlk mesaj anlatılan ilk bölümde kaldım.

ADSL -> ADSL Modu sayfasına giriyorum. Burdan "NO MODE" seceneğini işaretliyemiyorum, çünlü yok.

Kablosuz modemi Access Point yada kablosuz adaptör olarak kullanma (AIRTIES RT205 ve benzerleri)
  • no mode seçeneği yoksa yapılamayabilir demişti bi arkadaş başka bir sitede. tüm tikleri kaldırıp denemeyi tavsiye etmişti.bu konu benimde ilgimi çekti.teşekkürler anlatımı yapan arkadaşa
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarpuz61

no mode seçeneği yoksa yapılamayabilir demişti bi arkadaş başka bir sitede. tüm tikleri kaldırıp denemeyi tavsiye etmişti.bu konu benimde ilgimi çekti.teşekkürler anlatımı yapan arkadaşa

Hepsini kaldırmak benimde aklıma geldi, ama hepsini kaldırınca, Bir tanesini seçmek zorundasınız şeklinde hata mesajı veriyor...
  • arkadaşlar bende de zoom kablolu modem var fakat yurtdışından bir akrabam linksys wireless -g access point gönderdi.

internette ufak bir araştırma yaptım fakat yeterli bilgim olmadığı için anlatılanlardan birşey anladığım söylenemez .
    istediğim şey bu kablolu modeli linksys sayesinde evde kablosuz olarak kullanmak
    fakat ne zoom ayarlarını biliyorum ne de IP olaylarını yani anlıyacağınız gayet cahil durumdayım.
    ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim yoksa linksys i satıp kablosuz modem almayı düşünüyorum
  • rkadaşlar bende d link 2600 u model var acaba bunu access point yada repeater olarak kullanabilir miyim bi bilgisi olan var mı
  • açıklamalar için teşekkürler
  • Birşey sorcam. Bende RT-205 kablosuz modem var. Laptop ile karşı apartmanın wirellesine giriyorum. Ama biraz uzak kaldıgı için bağlantı kopuyor bazen. O dediğiniz ayarları yapıp Rt-205 modemi laptopa taksam sinyali güçlenirmi? yani kapsama alanı genişler mi ? çevreden wirelles çekmek için.
  • hep kesilmeler oluyordu ipyi deistirdim dhcp yi kapadim simdi giriorum insallah kesilmezzZZ...

yasasin donanim kardeşliğiiiiiiiiiiiiii
  • bende zoom x6 var ve zxyel 661 ile köprlemek istiyorum acaba yarlarını nasıl yapmam lazım?zxyel bu noktada ap olarak kullanılabilirmi?
  • Cabanar Gibi masssallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: !HayLaz!

Birşey sorcam. Bende RT-205 kablosuz modem var. Laptop ile karşı apartmanın wirellesine giriyorum. Ama biraz uzak kaldıgı için bağlantı kopuyor bazen. O dediğiniz ayarları yapıp Rt-205 modemi laptopa taksam sinyali güçlenirmi? yani kapsama alanı genişler mi ? çevreden wirelles çekmek için.

Ara bir yere koyup yukarıdaki ayarları yaparsan sorunsuz bağlanırsın
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.