Şimdi Ara

Kablosuz cihazlarınız ne kadar güvenli? Smartesp ile kolay kopyalama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kablosuz cihazlarınız nekadar güvenli
    RF433mhz, RF315mhz, kodları nasıl kolayca kopyalandığını bu videoda göreceksiniz.
    Standart alarm sistemleri için kullanılan kumandayı kullandım
    öncelikle şunu söyliyeyim işim güvenlik sistemleri (Analog,IP, Kamera,alarm sistemleri, bariyer, vs..) piyasada bulunan alarm sistemlerinin neredeyse %90 aynı kodlamayı kullanır. bazı bayiler bunu değiştirdiklerini söylüyorlar ama henüz denemedim bu videoyu aslında uzun zaman önce yayınlıyacaktım ama fırsat bulamadım, ayrıca kodlarını güvenlik amacıyla paylaşmadım, bunu sadece bilgi amaçlı ekledim kullandıgım RF alıcı menzili geniş güçlü bir alıcı dışarı koydugumda çevredeki birçok cihazın kodunu görebiliyorum bu yüzden güvenlik için birşey alacaksanız buna dikkat edin
    esp8266,rf alıcı verici (rf alıcı çok kucuk boyutlu olanda var) küçük bir pil toplamda bir kol saati kadar yer tutar. ve kendi AP modu var başka ağa ihtiyac duymaz yani elde taşınacak kadar küçük bişey ayrıca sdcard ile kayıtta tutabilir. ne demek istedigimi anladınız sanırım
    Malzeme= Nodemcu, 433mhz alıcı, 433mhz verici (yada 315mhz), ve smartesp android uygulama
    nodemcu ister yerel ağa bağlarsınız ister kendi AP (Access Point) moduna bağlanırsınız. yani illa bir modem yada yerel ağa ihtiyac duymaz.
    statik ip atayarak uzak bağlantıda kurabilirsiniz, statik ip yine nodemcu web tabanlı sisteminde kodunu tanıtarak kolayca static bir IP elde edebilirsiniz ben duckdns tanıttım 3 dakikda bir kontrol eder.
    Kumandaya bastıgımda kodlar nodemcu gider bu kodları android uygulama ile okuyorum ve herhangi bir buttona bu kodu tanıtıyorum, aynı kodu bu sefer buttona bastıgımda nodemcu'ya bu kodu RF vericiye ile göndermesini istiyorum, yani alıcıdan alıp vericiyle gönderiyorum
    kumanda sadece örnekti kablosuz hareket dedektorleri, kapı pencere dedektorlerini tanır. aslında bunlarıda göstermeyi unuttum :)
    bir PIR yani hareket dedektorunu nodemcu'ya tanıtmak için arduino IDE baglayıp yüklemeye gerek yok, Smartesp android uygulama üzerinden dedektor kodunu okuyup nodemcu'ya bu kodu gönderir. ve sensör tanıtılmış olur. nodemcu resetlenmeyene kadar bu kod kayıtlı kalır. sensörleri tanıtmak bu kadar kolay
    örnegin ev alarmı için sensorleri tanıtacaksınız uygulamayı açıp sensorleri okutup kaydete basmanız yeterli her sensör için istediginiz işlemide yapabilirsiniz, isim atıyabilirsiniz yada sensör aktif oldugunda istediginiz bir işlemi yaptırabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.