Şimdi Ara

Kablonet Taahhüt Sonrası Eski Telefonu Taşıma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kablonet'in bir kampanyasına kaydoldum. İçinde hem internet, hem TV hem de telefon var fakat uzun süredir Türk Telekom'dan bir numarayı kullanıyorum ve bu numaranın değişmesini istemiyorum. Kampanyaya girerken de 800 ile başlayan bir numara verdi kampanya. Acaba o uzun süredir kullandığım Türk Telekom'a ait olan numarayı uydunet'in kampanyasındaki şeye taşıyabilir miyim ve o eski numarayı bu kampanya içinde kullanabilir miyim? 800'lü olan yeni numara dursa da olur durmasa da o önemli değil fakat eski numaranın durmasını istiyorum. Bayiye falan sordum ama net bir cevap alamadım iyice kafam karıştı.
    Konuyu yanlış başlığa açtıysam afedersiniz, diğer başlıkları da aradım ve en yakın burayı buldum.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konuyu bayi yerine 444 0 126 MH'lerine sorarsanız daha net bir cevap alabilirsiniz, çünkü size numara tahsis edilmiş.

Ben sorduğumda, "nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisiyle bayiye ve il müdürlüğümüze giderseniz sizin adınıza olan sabit numaranızı Kabloses'e taşıyabilirsiniz"denildi.
    Bayi ve müdürlük uzak olduğu için henüz gidemedim. Bu arada benim taahhüdün bitmesine 2 ay var daha, Kabloses'ten hiç yararlanmadım henüz.
  • Cevabınız için teşekkürler.
    Bayiye sordum ama net cevap alamadım. Numarayı arayacağım umarım orası daha çok yardım eder.
    Yeni numara verilmesi numara taşımayı etkiler mi ki?

• SellaTurcica. S kullanıcısına yanıt
    Etkileyebilir.
    Şöyle bir madde gördüm: "Bu kampanyaya farklı operatörlerden numara taşıma yoluyla giriş yapılabilmesi için öncelikle müşterinin diğer operatördeki numarasının Türksat’a taşınması gerekmektedir."

https://www.turksatkablo.com.tr/Telefon-Kampanyalari,456,sesin-olmaya-geldim-kampanyasi-2017

Bu durumda ne yapılabilir, Türksat'ın verdiği numara iptal edilip kendi numaranız taşınabilir mi, cezası olur mu?
    Kabloses hizmeti tek başına değil de kampanya kapsamında alındığı için en net cevabı müşteri hizmetleri verecektir sanırım.

• TT numarası Kabloses'e taşınabilir.
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Evet taşınabilir elbette, sorun bu değil.
    Başlık sahibinin sorunu, taşıma prosedürünü bilmediğinden dolayı kampanya kapsamında kendisine Türksat'ın halihazırda bir sabit telefon numarası tahsis etmiş olması.

Şimdi tahsis edilen numaranın yerine kendi numarasının geçmesine çalışıyor.
    Bakalım, MH ile görüştükten sonra sorunun gidişatı hakkında bir bilgi verir umarım.
  • Bende aynı şeyi yapacağım. MH'e sordum bana numaranızı taşıyın taşıdıkdan sonra kesinlikle bizi arayın ona göre işlem yapacağız dedi. Bilmiyorum artık nolacak bakalım.

Edit: Bana alınan numaranın iptali olmadığını olursa hepsinin iptal olacağını ve taşınan numarayı 2.numara olarak alabileceğimi ve 24 ay taahhütle Sesin Olmaya Geldim Kampanyası'ndan yaralabileceğimi ve ücret ödemeyeceğimi söylediler.

Bilgin olsun dostum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reDsbLacKSK -- 1 Mart 2017; 19:5:28 >
  • Uydunet'i bağlamak için geldiklerinde oradan geçen kablonun digiturk'e gittiğini ve digiturk'ün iptal olması gerektiğini söylediler. Bu yüzden de uydunet bağlantısını yapamadık. Kısacası telefon taşımayla ilgili bilgi almama gerek kalmadı :D

• Kablonet bayisine gidip numarayı taşımak istediğinizi ve Sesin Olmaya Geldim Kampanyası isimli tarifeye geçmek istediğinizi söyleyin. 24 aylık taahhüt sözü verirseniz ücretsiz sabit hat ücreti ödemeden yararlanabilirsiniz. Telefonla arama yaptığınızda ise fatura yazar bilginize.

Yani ücretsiz diye verdikleri 100 dakika sadece Kablonet'in kendi verdiği numara için geçerli.
  • "Yani ücretsiz diye verdikleri 100 dakika sadece Kablonet'in kendi verdiği numara için geçerli."

Bu yazdığınızın kaynağı nedir?

Türksat'ın Sesin Olmaya Geldim kampanyasının ne taahhüt sayfasında ne de sözleşme örneğinde böyle bir açıklama yok.
    Ayrıca biraz önce Müşteri hizmetlerini de arayıp doğrulama aldım. Sonuç olarak:

Gerek başka bir operatörden numara taşıtarak ve gerekse Türksat'ın tahsis ettiği numara olsun, 24 ay taahhüt verildiğinde her yöne aylık 100 dakika arama yapmak ücretsizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

"Yani ücretsiz diye verdikleri 100 dakika sadece Kablonet'in kendi verdiği numara için geçerli."

Bu yazdığınızın kaynağı nedir?

Türksat'ın Sesin Olmaya Geldim kampanyasının ne taahhüt sayfasında ne de sözleşme örneğinde böyle bir açıklama yok.
    Ayrıca biraz önce Müşteri hizmetlerini de arayıp doğrulama aldım. Sonuç olarak:

Gerek başka bir operatörden numara taşıtarak ve gerekse Türksat'ın tahsis ettiği numara olsun, 24 ay taahhüt verildiğinde her yöne aylık 100 dakika arama yapmak ücretsizdir.

Bugün telefonda müşteri hizmetleriyle görüştüm hocam. İnternet bağlatacaktım kadın üstüne basa basa bunu belirtti.
  • Ben de sizin yazınızı görür görmez saat 23:45 gibi telefona sarılıp MH'den Funda hanım ile görüştüm ve "forumda bir arkadaş ücretlidir yazmış, şimdi ben telefonumu T.Telekom'dan Türksat'a taşıyıp 24 ay taahhüt verirsem bana da her yöne aylık 100 dakika ücretsiz mi olacak?" diye sorduğumda "evet, ücretsizdir, doğru" diye cevap verdi ve tekrarlattım hatta..

Ben de geçeceğim de bayi bize uzak diye bir türlü gidemedim, hatta il müdürlüğü biraz daha yakın, oraya gittiğimde sorarım tekrar.
    Ben ücretli olacağını sanmıyorum çünkü bu konuda sitelerinin kampanya sayfasında bir bilgi yok.

Ancak daha önce bir arkadaş Türksat'ın tahsis ettiği numara varken kendi numarasını da taşıtınca aylık 2 TL bir ek alındığını yazmış, bir diğeri de aynı durumda kendinden fark alınmadığını yazmıştı. Net bilgiyi İl müdürlüğünden alacağız anlaşılan.

• Aynı şekildeyim bende. Banada çok uzak Kablonet ofisi. Müşteri hizmetleri elamanlarında her kafadan bir ses çıkıyor.

Ancak bencede ücretsiz olması lazım zaten ses internet üstünden iletiliyor ek bir masraflık bir şey yok. Yakında Kablonet için kurulum ekibi gelecek birde onlara sorayım belki bilirler.
  • Bu gün müracaat ettim, Cuma'ya kadar Telekom'dan cevap gelirse beni arayacaklarını söylediler

Bu arada, numara taşısak da 24 aylık taahhüdümüzde aylık 100 dakika ücretsiz olduğunun doğrulamasını da bu gün türksat İl Müdürlüğündeki işlemi yapan kişi yapmış oldu.
  • quote:

Bu gün müracaat ettim, Cuma'ya kadar Telekom'dan cevap gelirse beni arayacaklarını söylediler

Bu arada, numara taşısak da 24 aylık taahhüdümüzde aylık 100 dakika ücretsiz olduğunun doğrulamasını da bu gün türksat İl Müdürlüğündeki işlemi yapan kişi yapmış oldu.

Haber verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki sabit ücret vs alıyorlar mı ?
  • Pardon, bu (aslında dün) akşam peş peşe TV'da maçlar vardı, foruma yeni girebildim:

Sorunuza gelince hayır, sabit ücret, aktivasyon ücreti vs. yok.
    Sadece, telefon bağlantısını kendisi yapamayanlar için müşterinin istemesi halinde 24 TL. karşılığında bu bağlantıyı teknik ekibe yaptırabilecekler.
  • quote:

Pardon, bu (aslında dün) akşam peş peşe TV'da maçlar vardı, foruma yeni girebildim:

Sorunuza gelince hayır, sabit ücret, aktivasyon ücreti vs. yok.
    Sadece, telefon bağlantısını kendisi yapamayanlar için müşterinin istemesi halinde 24 TL. karşılığında bu bağlantıyı teknik ekibe yaptırabilecekler.

Anladım. 24 lira vermeye gerek yok altı üstü telefon kablosu modemdeki telefon girişine takılacak.
  • Mevcut numaranızı taşımakla yeni numara tahsisi arasında bir fark yok. Her durumda o numaranın operatörü Türksat olacak. Arama yaparken de ücretsiz dakikaları kullandıracaklardır, tanımın doğru yapıldğından emin olmak yeterli olur.

Cepten yada Türk Telekom hattından Türksat'a taşınan numarayı ararken her yöne dakikalardan kullandırmayabilirler. Bu sizi arayanları etkiler.
  • Benim geçiş işlemi dün akşam gerçekleşti, ancak problem şu ki, evde hazır kablo vardı, iki ucu da telefona rahatlıkla olmasına rağmen bu iki uç da modemin arkasındaki telefon çıkışına girmiyor. ?

Modem Docsis2 CBW-700V, acaba modem çıkışı için farklı bir cak mı gerekiyor? Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı acaba?
  • quote:

Benim geçiş işlemi dün akşam gerçekleşti, ancak problem şu ki, evde hazır kablo vardı, iki ucu da telefona rahatlıkla olmasına rağmen bu iki uç da modemin arkasındaki telefon çıkışına girmiyor. ?

Modem Docsis2 CBW-700V, acaba modem çıkışı için farklı bir cak mı gerekiyor? Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı acaba?

Modemin kutusundan ara bağlantı kablosu çıkmış olması gerekiyor ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.