Binbaşı
30 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhabalar

alttakine benzer bir şeklide köşebent e ihtiyacım var ,

iç açısı 108 derece olması lazım , 5 gen MDF plakalardan 12 yüzlü kutu yapılacak , iç kısımlardan bu mdf leri birleştirmem gerekiyor. malzeme yüksekliği 3 mm yapabilir mi bilmiyorum , deliklere ihtiyacım da yok .

hırdavatçılarda hep kalın köşebentler var işime yarar birşey bulamadım 2 gündür , yardımcı olabilen çıkarsa çok sevinirim

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/14/5b/e4/145be466a59cf2c360c5d51c6d60fd3d.jpeg&t=0&width=480&text=1
Selamlar

IE proxy ayarları için ayrı ayrı ayarları kaydedip hızlı bir şekilde bu ayarlardan seçim yapabileceğim bir program aramaktayım .

özellikle auto config script leri arasında geçiş yapmam gerekiyor

bilen & yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim .
Aklımda olanları yazmak istiyordum ama tam olarak bilmediğim ve emin olmadığım kısımlar vardı . Wowhead in bu günkü yazısından sonra , wowhead i takip etmeyenler için burada bilgi olması amacıyla yazayım dedim . konunun orjinali (http://www.wowhead.com/news=245320/guide-to-highmaul-raid-follower-missions). bazı kısımları copy-paste olacak kusura bakmayın

Bildiğiniz gibi garrisondan bizim elemanlara görev verebiliyorduk , bazıları özel görevler olmakta , bazıları exp falan veriyor bazıları da bizim kullanabildiğimiz eşyalar vermekte . bunlardan en üst seviye olanları Raid görevleri . şuanda açık olan Highmaul Raid inden bir eşya , eğer görev başarılı olursa bizim olmakta .

bunun için neler gerekli
ilk önce 2 veya daha fazla elemanınızın ilev 645 e ulaşmış olması gerekiyor . bu şekilde ilk görev açılıyor . bundan sonraki görevler yaklaşık 2 hafta ara ile açılmakta

sonrasında ise görevlerin başarılı olabilmesi için ( tabi degerli şansımızı %65 gibi düşük olasılık ile harcamak istemiyorsak ) ilev 645 epic follower lardan en az 3 tane ( uygun özelliklere sahip ) gerekiyor .

görevler neler , toplamda 4 tane görevimiz var , ve gerekli özellikler :

swamp görevi = Wild Aggression, Deadly Minions, Timed Battle, Danger Zones, Powerful Spell, Massive Strike
plains görevi = 2x Deadly Minions, Timed Battle, Powerful Spell, Danger Zones, Wild Aggression
ogre görevi = 2x Timed Battle, Deadly Minions, Massive Strike, Minion Swarms, Magic Debuff
gronn görevi = 2x Group Damage, Danger Zones, Wild Aggression, Minion Swarms, Magic Debuff

elimizde uygun elemanlar varsa gönderiyoruz , yoksa uygun olan elemanı yetiştiriyoruz . merak etmeyin görev geldikten sonra uzunca bir vaktiniz oluyor . benim tavsiyem fallower upgradelerini hemen kullanmamanız ve bekletmeniz . bu sayede görev geldiğinde uygun olan elemanın ilev ini gerekli olan 645 e yükseltebilirsiniz .

peki ödüller neler

kendi karakteriniz ile
eger raid yapmıyorsanız ilev 665 Nomal ödülü alıyorsunuz
eger min 15 tane normal boss kesmişseniz ilev 670 Heroic
eger 15 HC boss kesmişseniz ilev 685 Mythic
eger 15 Mythic boss kesmişseniz 685 + 1000g kazanıyorsunuz .

ödüller sadece raiddeki armor lar olabilir ama silah yok maalesef. trinket var mı bilmiyorum ama ring var bana çıktı

görevin kazanma şansını nasıl arttırırım ?
ilk önce uygun özelliklere sahip elemanlarınızın olduğundan emin olacaksınız
sonra i lev leri 645 min olacak , daha aşağısı kazanma sansını düşürür.
6 özelliği de karşılayabiliyorsanız %100 şans , 5 tanesini karşılayabiliyorsanız %85 şansınız olur

+%7.5 her ırksal sinerji için ( mesela gnomelar ile birlikte iken kazanma şansı veren özellikler)
+%5 öteki bonuslar için (marshwalker , ogreslayer , burst of power falan gibi özellikler )

görevler belli olduğu için takımımızı oluşturmak aslında kolay
görevin ana özelliklerine uygun elemanlar
bonus olarak da Marshwalker , plainsrunner , ogreslayer , gronnslayer özelliklerine sahip elemanlarınız varsa rahat edersiniz

İyi oyunlar

edit: yazım yanlışı
Selamlar ,

Lvl 100 olmadan ve garrison henüz daha lvl 2 falan iken , garisonu saldırıdan koruduğumuz bir görevi yapmıştık . ama o sadece bize bunun nasıl bir şey olduğunu göstermek için ufak bir görevdi .

şimdi bildiğim kadarıyla belli bir fraction u yeterince kızdırınca onlardan haftalık olarak bize saldırı gelmekte (her na kadar daha başaramasam da) ve bizimde kalemizi korumamız gerekmekte .

alacağızımız puana göre bronze silver ve gold olarak sınıflandırılıp buna uygun olarak ödül alıyoruz , gold da güzel epic eşya çıkma şansı varmış diye biliyorum .

haftada birkaç kez bu görevi yapabilirsiniz ama çantalar haftada sadece bir defa düşüyor
çantalar gold - epic - mor / silver - rare -mavi / bronze - common - yeşil olarak ayrılıyor .
içlerinde gold - garrison resources - apexis crystal çıkıyor ayrıca epic çantadan item ve mount düşme şansı var , bana warforged one hand mace düştü (ilev 651)

şimdi bilmek istediğim şu , ne-kadar adam kesicez bunun için (500 civarı diye duydum ), yapan var mıdır aranızda , nerelerde takılıyorsunuz?
edit : 600 civarı diye düşünmeye başladım , gelen bütün questler için 3000 civarı rep (600 düşmana denk geliyor ) almam gerekti biraz sabırlı olmak gerekli . Farmı tek bir günde yapmanıza gerek yok, günlere bölebilirsiniz . aşağıdaki haritadaki bölgelerde rep veren düşmanların hepsi sayılır .

görevin tetiklenmesi için gerekenler
-apexis kristalı toplayabildiğimiz mob lardan (rep verenler ) 500-600 civarı kesilmesi gerekiyor ( aşagı yukarı , fazlada olabilir azda )
-raid grubunda olmamak , radi grubu sayılmıyor ( bunuda daha yeni ögrendim , exp başından beri yaptıgım günlük kristak görevleri boşa gitti)
edit : raid grubuyla da olur ama sadece sizin damage vurmuş olduğunuz düşmanlar sayılır. cast süreniz uzun ise , raid işinize gelmeyebilir , siz düşmana vurana kadar ölmüş oluyorlar .

-normal 5 kişilik grupta olabilirsiniz

görevi aldığınızda köşedeki garrison alert kısmında sayfanın üstünde bir ünlem işareti olacaktır .
sonra kalenizde quest gözükecek sizde konuşup senaryoyu başlatabilirsiniz.

kızdırmanız gereken gruplar
Shadowmoon
Shadow Council
Ogres
Goren
Botani
Iron Horde

edit : aşağıda verilmiş olan haritayı burada da paylaşıyorum
http://www.wowhead.com/guide=2700/garrison-invasions

bunlardan Shadow Council buglıymış sanırım , gold alabilecek kadar düşman gelmiyormuş .
edit : biraz zor ama imkansız değil . ilk dnemede 925 de kaldık . biraz daha hızla gold alınabilir .

iron horde için 3 aralık itibari ile hotfix gelmiş durumda . yeterli sayıda düşman gelmediğinde gold almak neredeyse imkansızdı , düzelmiş olabilir

Garrison Invasions 
Botani Invasion: The Gnarled Ancient should no longer get stuck and be able to enter a Horde Garrison.
Iron Horde Invasion: Made a number of adjustments to make Gold Victory more obtainable.

iyi oyunlar :)
25 ie gelen us hotfixinde

mavileri DE etmeklede dust geliyor ( shard gelmesi halen var ama artık %100 değil ), garisondaki bina için de geçerili aynı şey , ama enchanting mesleğine sahip olanlar daha fazla dust kazanacaklar .

hayrılı olsun
selamlar

sorum şu , bende bir toplayıcı birede normal meslek var , bu yuzden küçük yerlenden birine alhemy lab kurmuştum , meslek olmadan greater pot lar dısındakileri yapabiliyorsun diye bilyorum ama yapmaya çalıştıgımda "spell not learned" demekte.

lvl 2 falanmı olması gerekmekte yada follower mı koymam gerekiyor? nasıl yapıcaz bu işi? eger olmuyorsa değiştiricem başka birşeyle
Selamlar.

WOD ile petlerin raid bufflarında değişiklikler oldu

battlenet de verilen updatelerde var ama gözüme karısık geldiğinden kendim için tablo haline getirmiştim paylaşayım dedim.

linkden görebilirsiniz
Pet buffs
oynadıgım serverda fazla Türk bulunmamakata , ama şu crossrealm sitemi geldiğinden beri birçok kez başıma geldi .

chatde konuşma şu şekilde geçiyor

eleman - türkmüsün?
ben - evet
eleman - benim itemlere benim yerime roll atatrmısın?
ben - hayır

artık uzatmıyorum bile .

hem kendisi roll atacak hem ben , item kapması için extra şans yada kendinde zaten var olanı benim sayemde tekrar almaya mı çalışıyor nedir durum yada bunun amacı ?

bu çok olan bir durummu ? server ismi vermeyeyim ama malum 1-2 serverdan oluyorlar hep .

eğer çok olan birşeyse birdaha , Türk oldugunu gördüğüm pug lardan hızlıca uzaklaşacağim
bilgilendirme amaçlı veriyorum

çeviren : Fatih TOPUZ _ blizzardturk

World of Warcraft’ın PTR aşamasındaki son yaması 5.4.8′in 21 Mayıs tarihinde yayınlanacağı duyuruldu. İşte yeni yamadan notlar…

Sınıflar

Druid
Symbiosis yeteneği aracılığıyla Stampeding Shout’un Warrior versiyonuyla kazanılan ve Cat Form’dayken yanlış istiflenen hareket hızı artırımı düzeltildi.

Rogue
Hareket kısıtlayıcı etkileri kaldırmak için, Sprint gibi hareket hızı artırıcı yetenekler aktifken bile artık Burst of Speed kullanabileceksiniz.

Raid, Zindan ve Senaryolar

Siege of Orgrimmar
General Nazgrim
Raid Finder zorlukta artık %10 HP’ye düştüğünde ekstra kuvvet dalgası çağırmayacak.
Garrosh Hellscream
Raid Finder zorlukta berserk süresi 18 dakika’dan, 25 dakika’ya çıkarıldı.

Eşyalar
Yama 5.4 ile oyuna eklenen tüm eşyalar (Siege of Orgrimmar ve Timeless Isle) artık ekstra 2 seviye daha yükseltilebilecek (toplamda maksimum 16 iLvL artışı),
Garrosh Hellscream‘den düşen heirloomların iLvL’ları, diğer eşyalara verilen ekstra 2 seviye yükseltmeyle eşitlenmesi açısından 8 artırıldı,

Timeless Isle’da, Celestial Court’un yanındaki Mistweaver Ai, artık 3000 Celestial Coin karşılığında alınabilecek Deeds of Valor adı verilen bir eşya satacak. Bu eşya, kullanıldığında karakterinize haftalık maksimum 1000 olmak üzere, 100 Valor Point kazandıracak.

Bu değişimlerle ilgili detaylı bilgileri Gear Changes in Patch 5.4.8 yazısından okuyabilirsiniz.

Arayüz
Oyuncular combat esnasındayken add-onlar artık bazı cVar’ları değiştiremeyecekler. Etkilenecek olan cVar’laın listesine 5.4.8 Changes to CVars While In-Combat başlıklı forum yazısından ulaşabilirsiniz.

Başarımlar
Going To Need A Bigger Bag başarımı artık account-wide. Böylece başarımı artık tüm eşyaları sadece bir karakterinizle elde ederek tamamlamak yerine, hesabınızdaki farklı karakterler ile tamamlayabileceksiniz..
selamlar
karakterin biri garrosh da , bugun bitmeden keseyim diyorum , open raiddekilerde sinir etti resmen dün 25 m de neredeyse 15 kere denedik sürekli birileri uygun yerde durmadı saçma sapan yere weaponu kondurdu , ya dc oldular yada transition phase de annihilate öyle durdular.

ilgilenen olursa 10M falan keselim , 25M çıkarmı bilmiyorum .

559 ele shaman , 14/14N

550+ olup daha buhafta kesmeyenler ve kalıtmlak istiyenler

559 ele shaman , 14/14N [btag]

şeklinde paylasımda bulunurlarsa , akaşam saat 21:00 civarında yemekten sonra deneyelim diyorum . pm de atabilirsiniz Btag herkese gözükmesin diyorsanız

ilev i belki aşağıya çekebiliriz , ama en azından girdiğiniz karakterde veya main karakterde garrosh exp iniz olsun .

en fazla gene wipe yer dağılırız.

nedersiniz?
Hakkında
Meslek: bir çeşit mühendis
Forum İkinci El İmzası:
Alışverişler:pixel,grimmajow,Nevi şahsına münhasır
Hakkımda:
ka!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
desktop
Otomobil
honda
Mobil cihaz
huawei
Operatör
turktelekom
ISS
uydunet
Oyun Platformu
pc
World of Warcraft
World of Warcraft
İşlemci
AMD
Anakart
Gigabyte
Ekran Kartı
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.499
İkinci El Bölümü Mesajları: 60
Konularının görüntülenme sayısı: 64.595 (Bu ay: 15)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 81 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.