Şimdi Ara

KabloNet FTTH'a geçecek mi? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
9
Favori
27.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Adam Bursa da oturuyor, niye sadece Manisa olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 6 Aralık 2020; 0:24:10 >
  • Patren kullanıcısına yanıt

O TV ye giden kablo, yanında fiber var dikey şekilde takılmış. Modemden Coax kablo çıkışı var, olmazsa nasıl TV yayını alacaksınız?

• fakasupi F kullanıcısına yanıt
    Bu caox kablo ile hem digital hem analog yayın alınıyor mu? Sadece digital kablo tv mi geliyor
  • FTTH nedir?
  • GPON sistemin en güzel anlatımı bu videoda var. Kablonetin sunduğu hizmet farklı olmasa gerek.

Bursada sehzade şehri

Benim kablonet tv kutusunda coax yok

• ultra sonic U kullanıcısına yanıt

Değerli katkılarınız için teşekkürler hocam ilk kez görüyorum KabloNet'in yeni sistemini.

Mümkün olduğunca mevcut eski kutulara da fiber çekiyorlar eve kadar coax. devam ediyor.

Zaten bir forumdaş demişti daha çok sıfırdan yatırımlarda FTTH sistem yapıldığını.

• Arkadaşlar TÜRKSAT artık yeni projelendirdiği bölgelere daire içine kadar fiber sistemi GPON yapacakmış. Denizli’de başladı hizmet verilmeye. Denizli’de 960 dairelik SİNPAŞ sitesiyle başladı. Yeni yapılan Kayalar Toki’lerde de daire içine kadar fiber olacakmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.ayda kazı işlemleri başladı henüz apartman içine kutu gelmedi ama aralık sonu gibi hazır olacak dendi bana. Yeni sistem olur mu acaba ?

Ankara / Mamak

• İstanbul Ümraniye de mahallle bazlı fiber altyapı çalışması yapılıyor. Her binaya fiber kabloları çektiler. Saha elamanlarına dairelere fiber mi yoksa anten kabloso mu çekilecek diye sordum. Abone olanlara kıl fiber çekilecek dedi. 2021 ocak sonu itibariyle abonelikler başlarmış

Apartmanlara koydukları kutu bu

KabloNet FTTH'a geçecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tezkehan -- 25 Aralık 2020; 15:36:21 >
  • Tezkehan T kullanıcısına yanıt

1 gigabit 100 TL tarife sunsa ne güzel olurdu

10 senelik taahhüt verirdim

• keşke türk telekom fiber altyapısında da hizmet vermeye başlasalar, zaten iss lisansları var türknet millenicom netspeed çer çöp dünya kadar issnin verdiğinden çok daha kaliteli ve ucuza hizmet alırız en azından.

• DexterFringe D kullanıcısına yanıt
    Kablo tv alt yapısı tt özelleştirme aşamasında tt den ayrılarak tt tekel olmasın diye devlet elinde tutulup işletilen bir firma, bu yüzden tt ile bu tip iş birliklerine girmesi mantıksız olur ayrıca kablotv şebekesinde fiberde de tv yayını var. Tt de tv yayını iletimi yok, teknik çözümü varmı bilmiyorum ama sanki tt üzerinden sistemi tam çalışmaz sanki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Kablo tv alt yapısı tt özelleştirme aşamasında tt den ayrılarak tt tekel olmasın diye devlet elinde tutulup işletilen bir firma, bu yüzden tt ile bu tip iş birliklerine girmesi mantıksız olur ayrıca kablotv şebekesinde fiberde de tv yayını var. Tt de tv yayını iletimi yok, teknik çözümü varmı bilmiyorum ama sanki tt üzerinden sistemi tam çalışmaz sanki...

diğer isslerin telekom fiberde port kiralayıp hizmet verdikleri gibi bir hizmetten bahsediyorum, iayrıca telekomun tekelleşmesiyle kablo tvnin uzaktan yakından alakası yok, stratejik öneme sahip Türksat'a ait bir kuruluş olduğu için özelleştirilmiyor, duyanda vatandaşı düşünüp özelleştirilmiyor sanacak, telekom daha ne kadar tekelleşebilir bu ülkede senelerdir istedikleri gibi at oynatıyorlar zaten, rekabet falan yok peşkeş çekilme var sadece

• arkadaşım aynı dili konuşup, benim bu yazdığıma bu cevabı nasıl verebiliyorsun anlamadım gitti, turk telekom özelleştirilirken turk telekom tarafından işletilen kablo tv alt yapısı, tt tamamen tekel olmasın diye tt den ayrı tutuldu, özelleştirilmedi, devlet elinde tutulup işletmesi turksata verildi, göstermelik yada işe yarar yorum yapmıyorum misyonu tt ye alternatif olsun diye ayrı tutulan firma tv, internet ve ses hizmetini tek elden kendi omurgası ile tt den bağımsız verirken, sen turksat ttden port kiralasın hizmet versin diyorsun, hadi kiraladı diyelim turksatın sisteminde tv yayını var tt alt yapısı ile hizmetini veremeyebilir, ha desen internet versin tv vermesin iyi ama bu adam kablo tv firması, kablo tv şebekesinde internet veriyor, internet şebekesi üzerinden tv hizmeti vermiyor ki, tt de sadece ip tv var, turksatta ise ip tv olmayan analog ve digital tv var diyorum sen turksatı özelleştirme diyorsun.

tamam haklısın her istediğimiz olsa keşke de durum bu yani, bende elektrik şebekesinde suda aksa, su fiyatlarına rekabet gelse istiyorum.

• Tezkehan T kullanıcısına yanıt

Hocam rica etsem kabloları çektiklerinde bilgilendirir misiniz ? Bu arada umarım fiber çekerler evinize de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLMeCa88 -- 31 Aralık 2020; 1:20:47 >

sizin orada gpon bağlantı mı var?

• oLMeCa88 kullanıcısına yanıt

Farklı bölgelerde çalışan farklı taşeron firmalar var. Bazı bölgelerde eski tip (apartmana kadar fiber - dairelere anten kablosu) sistem yapılıyor. Tahminim ellerindeki eski tip malzemeleri eritecekler ya da o bölgede başka firmaların fiber altyapıları var (olmasa da ileriye dönük planları olabilir).

Bizim İstanbul Ümraniye Atatürk Mahallesinde tüm altyapı eve kadar fiber çekilecek şekilde planlanmış. Zaten kullanılan kutulardan anlaşılabilir hangi sistemin yapılacağı. Eve kadar fiber çekecekleri yerlerde gönderdiğim resimdeki gibi kutu koyuyorlar. Daha ince ve içerisinde dairelere çekilecek fiber kablolar için bağlantı portları var.

En son salı günü binalara kutu koyan ekiple görüştüm. Haftaya binaya kablo kanalı montajına başlayacaklarmış. Başka bir ekip de dairelere fiber çekecekmiş. Her daireye mi çekecekler yoksa sadece abone olan dairelere mi çekecekler bilmiyorum. Onun haricinde belli sokaklara kablonet saha dolapları konuldu. Henüz içleri boş sanırım, fan sesi falan duyulmuyor.

Bize koydukları kutunun içi bu şekilde. (Resim alıntıdır, kutu kilitli olduğu için içini açamadım ama altından bakınca içindeki malzemeler görülebiliyor.)

KabloNet FTTH'a geçecek mi?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.