Şimdi Ara

KabloNet FTTH'a geçecek mi? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
9
Favori
27.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Huawei docsis modem yapıyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patren kullanıcısına yanıt
    direkt fiber modem... docsis değil... arada bakır kablo yok sadece kablo tv için ek parça var internetle alakası yok... İZMİR'dede yok bundan...
  • manısada izmirde yok
  • HeroTech kullanıcısına yanıt
    Alakası yok. Fatih bölgesinde mevcut abonelere fiber kablo döşeniyor.

• Soul_Fly kullanıcısına yanıt
    gponda daireye kadar getiriyorlar fiberi, şu an fatihte yapılan işlerde binaya kadar geliyor, ikisi farklı yani.
  • pisburun44 P kullanıcısına yanıt
    Bekleyip görelim ftth yapmayacaksa kapıya fiber getirmenin bir mantığı yok. Mevcut sistemde gayet iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Soul_Fly kullanıcısına yanıt
    mevcut sistemde fiber sokak dolabında, şimdi binaya kadar gelmiş oluyo, mevcuttan daha iyi duruma getirmek için yapılıyor zaten.
  • Bizim evde en üst kata fiber dolabı koydular. Oraya kadar fiber gelen hat evlere mevcut koaksiyel kablo üstünden geliyor. Eve kadar fiber gelmesi için yapmam gereken bir şey var mı?

• HRMNKY kullanıcısına yanıt
    Gelmez.
  • Ftth altyapıda nasıl TV hizmet veriyor ? IPTV gibi bir hizmeti mi var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yuzyirmi

Ftth altyapıda nasıl TV hizmet veriyor ? IPTV gibi bir hizmeti mi var ?

Web sitelerinde cihazlar sekmesinde gpon modem var. Onunla ftth sağlıyorlar sanırım. Görünen onun üzerinde catv yani anten kablosu çıkışı var. Oradan tv bağlantısı oluyor büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 16 Ekim 2020; 13:38:54 >
  • Türksat Kalbonet'in Istanbul Ataşehir Örnek Mahallesinde (E-5 Göztepe Kavşağı üstünde kalan kısmında) geniş çaplı bir fiber altyapı çalışmaları mevcut

KabloNet FTTH'a geçecek mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 16 Ekim 2020; 18:49:44 >

• İzmir Bornova Mevlana Mh. bölgesine FTTH döşendi. Daireye kadar fiber kablo geliyor. Sanırım huawei gpon modem verecekler. Cuma gibi sinyal gelecek. 1 Hafta içinde bağlantı sağlanacakmış. İzmir de ilk defa bu bölgede kuruluyor bilgisi aldım.

• Kadıköy ilçesinin farklı yerlerinde Türksat elbiseli fiber çeken işçiler görüyorum.

Kızıltoprak BP karşısında

Bayar Caddesinde Acıbadem Hastanesi ve Central Hospital arasında

Göztepe IBB 50.yıl parkı yanında (eski bir köşk e kırmızı pvc boru ile fiber kablo çekiliyordu)

Bağdat Caddesinde Ethem Efendi caddesinden yukarı doğru

• maxi909 M kullanıcısına yanıt

Bizim mahalleye de aynı şekilde alt yapı döşendi. Kablo kanalları çekildi şimdilik sadece, tamamlanmasını bekliyoruz ama ben kesinlikle Türksat üzerinden değilde ortak alt yapı sözleşmesi dahilinde Vodofone hizmet verirse 200 Mbit tarifesine geçmesi planlıyorum.

• Kablonet koaksiyel kablo ile hizmet verdiği için zaten fiber gibi yüksek hızlara tek bir kablo üzerinden gigahertz frekansını kullanarak çıkıyor. Fibere geçmesi mantıksız. Zaten bir nevi fiber kablonet

• fakasupi F kullanıcısına yanıt
    vodafone herkesin yaka silktiği bir firma iken araya illa araya Vodafone sokmanın mantığı nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • maaart M kullanıcısına yanıt

Fiyat performans olarak kağıt üzerinde şu an benim için en mantıklısı Vodafone tarifesi, ayrıca Red kullanıcısıyım bu sayede indirimli fiyattan faydalanacağım. Dener bakarım işime gelmezse iptal ederim, belli bir süre cayma hakkım var kullanırım. Milyonlarca kullanıcı içinden 3-5 kişi memnun değil diye uzak durmanın da bir mantığı yok.

Hocam siz bilirsiniz ama ben kullandım hiç memnun kalmadım bence sizde iyice araştırın Vodafone'un networkü rezalet durumda.

Vodafone Türksat altyapısı üzerinden maksimum 50Mbps hız verebiliyor.

Ekleme: Şu anki evimde de eski evimde de Kablonet altyapısı mevcut. Ancak Vodafone sitesinde şu an altyapı görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k8s -- 13 Kasım 2020; 0:39:54 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.