Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (410. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.418
Cevap
385
Favori
3.381.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

izmirde sorun var mı yoksa bende mi tek sorun?

Hocam bende bornovadayım net gayet güzel.Sadece günde 1kere bi sıkıntı çıkıyo onda da tam kopmuyo ama hız düşüyo sadece oda %25 kayıp.Bak şuan 483le çekiyom.4mbit
  • Arkadaşlar kablo internetin normal kablolu modemi vardı şimdi laptop dan kablosuz modem olayına gireyim dedim.Kablo net in wireless modem fiyatı 170-180 ytl civarındaymış.Normal modeme rozer (yanlış yazmış olabilirm) diye bişey takınca kablosuz modem işlevini görüyormuş.Rozer denilen aletin fiyatıda 80-90 ytl miş.Bu fiyattan daha az piyasada bulabilirmiyim?Şimdiden teşekkürler.
  • rozer değil router:) bunu arat fiyatları görürsün,,,
  • http://img54.imageshack.us/img54/7063/modemdurumuvs2.png
    Arkadaşlar internete girip modemin sinyallerine bakayım dedim karşıma şöle bişey çıktı ama internete girebiliyorum bu sinyallerle görevlileri çağırmalımıyım yoksa normalmi birde modeme gelen kablo biraz uzun etkisi olabilirmi?
  • Bu duruma çare yokmu internete hızlıca girip çıkabiliyorum ama modem anlık sinyale baktıgım sıra çıktı ve beni kıllandırdı acaba bunedir çözümü nasıldır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Monster[CI]

Bu duruma çare yokmu internete hızlıca girip çıkabiliyorum ama modem anlık sinyale baktıgım sıra çıktı ve beni kıllandırdı acaba bunedir çözümü nasıldır?

testi yaparken upload veya DL yapmadığından eminmisin
  • evet sadece o siteden açıyorum hiç bişey açık deyil kafayı yiycem yaw
  • SLM KARDES BEN SANA 150 YTL YE WİRELESS MODEM AYARLARIM İSTİYOSAN KARGO DAHİL HEMDE 0 VE GARANTİLİ OLARAK EGER İSTERSEN BANA MAİL AT YARDIMCI OLAYIM SANA
  • Benim kablo internet ve tv den çıkma sebebim,

kanalların daha da kötüleşmesi ve kablosuz modem ihtiyacımın aşırı şiddetlenmesi olacak kanımca...

Ama ne kadar sonra olur, orasını kestiremiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

Arkadaşlar konunun esas bilir kişileri hiç gözükmüyor

@Serdar, @MaedHrOS, @Huhukomsu ....

Nerdeler kablo interneti bıraktılarmı ki

@Serdar ın Almanya'ya gittiğine dair duyumlar aldım.Göremeyebiliriz bir daha.Dİğer arkadaşları tanımadığım için bilemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Monster[CI]

Bu duruma çare yokmu internete hızlıca girip çıkabiliyorum ama modem anlık sinyale baktıgım sıra çıktı ve beni kıllandırdı acaba bunedir çözümü nasıldır?

internetinde sorun yoksa takma kafana cunku bazen sistem kaynaklı olabiliyor. 2mb ile 240+ ile download yapabiliyor ve her zamanki gibi pingler alıyorken ben de giremeyebiliyorum arada..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrooklynZU

quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

Arkadaşlar konunun esas bilir kişileri hiç gözükmüyor

@Serdar, @MaedHrOS, @Huhukomsu ....

Nerdeler kablo interneti bıraktılarmı ki

@Serdar ın Almanya'ya gittiğine dair duyumlar aldım.Göremeyebiliriz bir daha.Dİğer arkadaşları tanımadığım için bilemiyorum

teşekkürler
  • beyler benim modeme gelen kablonun dışında ufak saç teli gibi teller çıkmış biraz onun etkisi olabilirmi acaba?
  • Tam modemin baglanti yerindeki telleri soyluyorsan onlar normal;tabi kablonun geri kalanını kast etmediysen.
  • şöyle bişey kablo saglam herşey takılmış sadece şu dışında kablonun ucuna takılan metal şeyin arkadasında biraz ince tel çıkmıştı 7 tane bende onları makasla kestim kablo saglam acaba bu tellerin internet hızında etkisi varmı?
  • Onlar bildigim kadarıyla kablonun dış yuzeyi oluyor zaten net hızını etkilemez yani.
  • yani baglanalı kaç gün oldu bir türlü değerlere ulaşamıyorum modem ping edilemior deyip duruyor ama internet var neden olabilir acaba internet hızınıda etkilermi?kafam çok bulandı arkadaşlar nne olur yardım edin türksattan görevlimi çagırmalıyım acaba ltfen yardım pls!
  • arkadaşlar üç gün önce bende 256 Kb kablonet abonesi oldum ama baglantı hızlarım ve download degerlerim düşük hız testinde 168-184 kb arası çıkıyor
    ANLIK MODEM SİNYAL SEVİYESİ ise

Upstream 1 --- signal/Noise ratio 24,8 dB Upstream Power 55 dBmV

Downstream -- signal/Noise rario 32,8 dB Downstream Power -8,2 dB çıkıyor.

yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertugrulgazi -- 20 Haziran 2008; 12:09:40 >
  • Arkadaşlar modem ping edilemiyor hatası daha geçmedi yaw ne yapmam lazım lütffen yardım edin...
  • HITRON BRG–35302 DOCSIS 2.0 KABLO MODEM
    Bu modemin 2.0 özelliği varmış...
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=45&productid=bd99587

NETMASTER CXC-150 1 PORT KABLO MODEM
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=45&productid=bd82008

Forumdaşlar bu iki modem arasında kaldım hangisini almamı önerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.