Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (408. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.344
Cevap
386
Favori
3.375.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum cevabın için teşekkür ederim o linki bende kabadan bir incelemiştim. ancak bana birde marka ve model önerisi lazım. yani yapmam gereken şey bir kablo net modem ve NETMASTER WDS-540 WIRELESS ACCSESS POINT – ROUTER tarzı başka bir cihazı birbirine bağlamakmı? bunun için gerekli ayarlamaları kabloneti bağlayan servis yaparmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnakresss -- 13 Haziran 2008; 18:31:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tnakresss

dostum cevabın için teşekkür ederim o linki bende kabadan bir incelemiştim. ancak bana birde marka ve model önerisi lazım. yani yapmam gereken şey bir kablo net modem ve NETMASTER WDS-540 WIRELESS ACCSESS POINT – ROUTER tarzı başka bir cihazı birbirine bağlamakmı? bunun için gerekli ayarlamaları kabloneti bağlayan servis yaparmı?

linksys wrt54gc modelini öneririm ben kullanıyorum. forumdan kabes-tr arkadaşımıza da önerdim, aldı ve çok rahat kullanıyoruz. eğer bu modelden alırsan sana elimden geldiğince yardımcı olurum.

NETMASTER WDS-540 WIRELESS ACCSESS POINT – ROUTER bu cihazdan elinde varsa başkaca bir cihaza ihtiyacın yok.
  • Bugün 512 kbps limitli olan aboneliğimi 512 Kbps limitsiz tarifeye çevirttim. online.turksat.com.tr'de limitsiz yazıyor ama geçmesi ne kadar sürer acaba?

Kotanın tam sınırına geldim, bir kaç gün için geçip fazla ücret ödemek istemiyorum. Telefondaki bayan 24 saat içinde değişir dedi ama hızım değişmediği için kesin bir karara nasıl varabilirim?

Bugün 18:00 gibi aradım. Daha 4 saat oldu yani.

Sizin hız değişiminiz ne kadar sürede olmuştu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 241

Bugün 512 kbps limitli olan aboneliğimi 512 Kbps limitsiz tarifeye çevirttim. online.turksat.com.tr'de limitsiz yazıyor ama geçmesi ne kadar sürer acaba?

Kotanın tam sınırına geldim, bir kaç gün için geçip fazla ücret ödemek istemiyorum. Telefondaki bayan 24 saat içinde değişir dedi ama hızım değişmediği için kesin bir karara nasıl varabilirim?

Bugün 18:00 gibi aradım. Daha 4 saat oldu yani.

Sizin hız değişiminiz ne kadar sürede olmuştu?

gece 12 den sonra
  • Teşekkürler cevabınız için.

Bir kaç tane daha sorum olacaktı.

Modeme gelen internet kablosunu TV kartına takınca Kablo TV kullanabiliyorum. Peki bu kabloyu her ikisine de dağıtmak için ille de o çoğaltıcı cihaza gerek var mıdır? Ya da ne yapabilirim?

Diğer sorum da bizim evde kablo tesisatı şöyle:

Anahat > TV
    > TV >TV
    >Internet

Yani iki tane çoğaltıcı var. Ikincisinin üstünde data ve TV yazıyor, diğerlerinde TV TV yazıyor.
    Bilgisayarın bulunduğu odayı değiştirmeyi düşünüyorum. Yani data çıkışı olan kabloyu TV için kullanacağım. Bu durumda TV çıkışı olan kabloyu modeme takıp internet kullanabilir miyim? İlle data çıkışı mı olması gerekiyor?
  • şöyle yaparsanız daha güzel olur

ayırıcı> Splitter

Ayrıca ek olarak (aklım maçta kaldı )

modemi data out yazan çıkışa takmanda fayda var nedeni ise o çıkışa ayit filtre gibi koruyucu elemanlar olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 16 Haziran 2008; 0:11:43 >
  • dostum peki interneti, data kablosuna değilde, tv ye giden kabloyu ikiye bölerek versek, yani 241 arkadaşın dediği gibi yapsak,

Anahat > TV
    > TV >TV
    >Internet

zira bende de böyle bi problem olur mu ilerde,,, senin dediğin gibi tv ye giden kabloyu bölünce tv güzel göstermeyebilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uygarman

dostum peki interneti, data kablosuna değilde, tv ye giden kabloyu ikiye bölerek versek, yani 241 arkadaşın dediği gibi yapsak,

Anahat > TV
    > TV >TV
    >Internet

zira bende de böyle bi problem olur mu ilerde,,, senin dediğin gibi tv ye giden kabloyu bölünce tv güzel göstermeyebilir?

Yukardaki bağlantı şeklini Türksatın kendi elemanları yaptı

Önceden sıradan 1 giriş 3 çıkışlı Splitter vardı. sinyallerde dalgalanma olmuştu arıza kaydı verdim gelen ekip hem sinyal seviyesini yüksetti hemde yukardaki çizdiğim şekilde bağladı.

Nette ve tv de problem yok sinyal seviyeleri normalse pek aldırış etme
  • ideal baglanti seklini krmiks yazmis. internet bir kolda, diger butun tvler bir kolda olmasi daha hayirli..
  • quote:

Orjinalden alıntı: firfirdolan

Arkadaslar son donem faturanızı kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.
    Son donemde bana 2 ayrı fatura yollandı turksat tarafından. Biri normal olan 66 ytl lik (2mbit) faturam.
    Digeri ise alakasız alttaki faturadır. Mart 2006 için benden tekrar para almak istiyorlar nedense. Musteri hizmetleri hata oldugunu duzeltileceğini soyledi.
    Özellikle otomatik odeme kullananlar dikkat edin paranız bosuna gitmesin..

Evet arkadaşlar bu arkadaşın yaptıgı uyarıyı dikkate alınız.

bende otamatik ödemeyle ödemelerimi yapıyorum bu ayki fatura 20 ytl civarı fazla geldi.
    faturada mayıs ayının hizmet bedellerinin yanı sıra.
    20.70 ytl +kdv lerinle birlikte geçen senenin haziran 2007 faturasını sokmuşlar araya.
    müşteri hizmetlerini arayıp ilk başta faturamda sorun var fazla geldi dedim.

bana saçma sapan cevaplar verdi geçen ay faturam geç yatırılmış falan filan bişeyler saydı.
    sonra ona faturalarım otamatik banka tarafından ödüyorum deyince ve geçen senenin faturası oldugunu söyleyince.
    bir süre beni bekletip genel merkeze mail attıgını ve bana ulaşacaklarını söyleyip kapattık telefonu bakalım ne olacak...
  • kablonetsiz asla.seviyorum kablonetimi

• arkdaşlar bugün bağlandı kablo net..hız testinde herşey normal gözüküyor ama yukarıdaki testteki durum nedir? normalmidir? daha yeni olduğum için anlamıyorum..bide bu snr sorunu nedir..ayrıca bu failed dediği olay nedir? ne yapmam lazım bu sorunu halletmem için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wosswoss -- 16 Haziran 2008; 23:38:57 >
  • @woswos72

Hayrlı olsun

resimde sinyaller eksik onun için sorunun ne olduğu anlaşılmıyor, tüm değerlerin olduğu anı bulabilirsen resmini koy

örnek olarak altaki gibi

• yaw 2-3kere test ettim hep değerleri öyle veriyor...2 tane dosya indiriyorum acaba ondan olabilirmi?

edit: sanıyorum ondanmış...dosyaların inmesi bitince tekrar denedim bu sefer herşey normal çıktı?

peki bu Get Time of Day (TOD) -- failed dediği kısım nedirki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wosswoss -- 16 Haziran 2008; 23:46:29 >
  • @woswos72 tamam her şey güzel fakat o ikinci resimdeki modemin arayüzündeki "fail" uyarısı normal değil
    ________________________________________________________________________________
    Ayrıca arkadaşlar msn de kopma problemi yaşayan varmı
  • demin yaşadım şu andada bağlanamıyorum msne :D

acaba o fail neyle ilgili..biren biri yardımcı olsun ltfen
  • simdi girdi msne...sordum adsl kullanan arkdaşlarında kopmş..herhalde msnden kaynaklı
  • quote:

Orjinalden alıntı: woswos72

demin yaşadım şu andada bağlanamıyorum msne :D

acaba o fail neyle ilgili..biren biri yardımcı olsun ltfen

modemin ara yüzün de log bölümüne bir bak arıza kayıtları ne durumda belki bir ip ucu çıkar
  • quote:

Orjinalden alıntı: woswos72

simdi girdi msne...sordum adsl kullanan arkdaşlarında kopmş..herhalde msnden kaynaklı

Şuan genel bir sorun var yurtdışı çıkışlarında,msne girmiyor genel olarak..
  • valla baktım o log dediğin bölüme get time of day (tod)'la ilgili bir sürü deneme ve sonucunda fail yazıyor..

http://img501.imageshack.us/img501/239/adsz3ml6.jpg
  • 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.