Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21522153215421552156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quasimodo32

10 seneyi aşmıştır benimde kullanım sürem.
    Genel arızalar dışında 5 defa çağırmadım servisi.
    Yalnız son zamanlarda bir haller oldu.
    Özellikle akşam saatlerinde ve genel olarak 20:00 - 22:00 saatleri arasında her türden video izlemek tam bir işkence, sitelere hızla giriyor, speedtest yaptırıyorum normal lakin video açmıyor.
    4-5 ay önce başladım şikayetlere, yoğun saat yavaşlama olabilir dendi, beterin beteri varış şimdi ise tam bir işkence, bir video başlıyor yaklaşık 2 dk can çekiştikten sonra 1-2sn ilerliyor ve tekrar aynı. Şaşırdığım taraf ise durumun sadece videolarda olduğu, siteler arasında, forumlarda hızla gezebiliyorum.
    Defaten şikayetlerden sonra hızınız düşük hız arttıralım ve Docsis 3,0 cihaz verelim dendi, peki dedim lakin halen aynı sıkıntı devam ediyor. bolca DNS değiştirdim, IP sıfırlattım, çözüm bulunamadı.
    16/2mb internetim var hafta içi 20:00 - 22:00 saatleri hariç memnunum
    dediğiniz saatlerde yoğun kullanım olduğu için yavaşlıyor olabilir. semtinizdeki node için node bölmesi ihtiyacı olabilir. node şişiyordur, yetmiyordur. node bölmesi yapıldığı zaman node dan amfi ye daha rahat çıkışlar sağlanabilir. node bölünmesi de türksat izni dahilinde yapılır. diğer türlü modem değerlerinizi atın bakalım.

• 1 saattir internet yok baska interneti giden var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Valla Google Türkiye'de yatırım yapmama inadını sürdürdükçe bu YouTube sorunu çözülemez. Türk Telekom zaten adeta bir kısır döngü içinde sorun yaşayıp duruyor Google hizmetlerinde çünkü Google Sofya POP'una giden hat (ki normalde epey yüksek kapasitteli bir hat lakin yine de yetersiz kalıyor) yetersiz kalıyor eğer yeni hat getirmek isterseniz de bu sefer Google'ın kendisi yetersiz kaldığı için yeni hat da kabul etmiyorlar, kaldı ki zaten bu iş yeni hat çekmekle de çözülmez yalnızca sorunu erteleyebiliriz. Turkcell'in de Sofya POP'a Türk Telekom'unki kadar kapasitsi olmasa da hattı var. Ama ne durumda bilmiyorum, yetersiz kalıyor mu bilmiyorum, gerçi aboneleri az olduğu için muhtemelen idare ediyordur.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Avrupa’daki POP’ları arasında bağlantıyı kendi mi kuruyor ? Yoksa google fiber amacıyla yatırım mı diyorsun. Pek bir bilgim yok bu konuda açıkçası.

• BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Google kendi POP ve Veri Merkezleri arasındaki bağlantıyı bizzat kendisi mi döşüyor bilmiyorum, IX, IB ve ISS'lerden hat kiralıyor da olabilirler bilemiyorum. ZAten şu durumu alakadar da etmiyor. Alakadar eden kısım şu, Sofya POP'a bağlı bir ISS mesela bizdeki Türk Telekom ya da Turkcell Sofya'ya yeni bir hat çekmek istediklerinde Google buna yanaşmıyor, çünkü biliyorsunuz bu işlem sadece bizim yapacağımız yatırımla bitmiyor, bizim çektiğimiz her yeni hat Sofya POP'ta kapasite işgal ediyor, Google'da artık POP yetersiz kalınca yatırım yapıp kapasitesini arttırmak zorunda ama onlar da böyle bir yatırımı yapmak istemedikleri için böyle oluyor işte.

Ama Google dese ki Türkiye'de POP ya daVeri MErkezi açacağım bizimkiler hat çekmeyi bırakın sıfır koca veri merkezini bile adamlara tahsis edip, tüm işletmesını, yatırımını, bakımını da üstlenirlerse hiç şaşırmam zira Google'ın ülkemizde POP ya da Veri Merkezi açması halinde veri trafiğimiz adeta takla atıp yurtiçi ağırlıkta olmaya başlayacak ve bu da ISS'ler için para demek (bizim için de internetin ucuzlaması demek olur) yani böyle bir durumda TurkNet bile çıkıp veri merkezi kuracağım diyebilir. Tabi ki Google ırkçı davranmayı kesmedikçe sadece bir rüya.

• Bu bayramda sadece salak tvyi full açmışlar ztn hepsi açık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 mbps taahhütü bitince ne oluyor? pakette kabloses analog kablotv kablotv gibi şeyler var. internet dışında hiçbirini kullanmıyorum. 25 mbps hızı 24'e düşürürler mi? 2016 aramıza hoşgeldin kampanyası indirimsiz fiyat 53 tl yazıyor ama sadece analog kablotv'nin güncel fiyatı 20 tl. türksata sorabilirim ama daha önce başka konuyla ilgili yanlış bilgi verdikleri için güvenmiyorum. bilgisi olan varsa söylerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gramatik

25 mbps taahhütü bitince ne oluyor? pakette kabloses analog kablotv kablotv gibi şeyler var. internet dışında hiçbirini kullanmıyorum. 25 mbps hızı 24'e düşürürler mi? 2016 aramıza hoşgeldin kampanyası indirimsiz fiyat 53 tl yazıyor ama sadece analog kablotv'nin güncel fiyatı 20 tl. türksata sorabilirim ama daha önce başka konuyla ilgili yanlış bilgi verdikleri için güvenmiyorum. bilgisi olan varsa söylerseniz sevinirim.
    25 mbs paket artık yok.24 veya daha yüksek bir pakete gecebilirsiniz.
  • http://www.meter.net/ping-test/

ping degerleriniz ne bu sitedeki serverlara

KABLONET [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi worldwidewild -- 17 Haziran 2018; 23:9:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gramatik

25 mbps taahhütü bitince ne oluyor? pakette kabloses analog kablotv kablotv gibi şeyler var. internet dışında hiçbirini kullanmıyorum. 25 mbps hızı 24'e düşürürler mi? 2016 aramıza hoşgeldin kampanyası indirimsiz fiyat 53 tl yazıyor ama sadece analog kablotv'nin güncel fiyatı 20 tl. türksata sorabilirim ama daha önce başka konuyla ilgili yanlış bilgi verdikleri için güvenmiyorum. bilgisi olan varsa söylerseniz sevinirim.

Taahhütünüz bittiğinde yeni bir kampanyaya taahhüt vermezseniz, kullandığınız hizmetlerin güncel taahhütsüz fiyatları üzerinden ücretlendirilirsiniz. Yeni bir kampanyaya girmediğiniz sürece tarifenizi değiştiremezler.

https://www.turksatkablo.com.tr/Telefon-Kampanyalari,383,aramiza-hosgeldin-kampanyasi

Kullandığınız paket buysa: 25 Mbps’ye kadar 25 GB Akn Ekosınırsız + Kablonet Telefon Her Yöne 100 Dk + Kablotv giriş paketi

Bu paketlerin güncel taahhütsüz fiyatı internet 39,99, telefon 5,99, kablotv giriş 17,99. Yani taahhütünüz bittiği zaman 39,99 + 5,99 + 17,99 = 63,97 tl ödeyeceksiniz.

Kablotv hizmeti kablonet için zorunlu. Kabloses zorunlu değil. Kabloses hizmetini iptal edebilirsiniz. Böylece 63,97 - 5,99 = 57,98'ten taahhütsüz kullanmaya devam edebilirsiniz. (Yıl sonunda akn'li paketler kaldıralacak. O zamana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• upload bakımından bolca veri kaybı yaşıyorum, packet loss %30-60'lar arasında geziyor.
    ama, modeme reset attıktan sonra düzeliyor. 6-7 saat ardından ise tekrar aynı sorunu yaşamaya başlıyorum ve tekrar modeme reset atmak zorunda kalıyorum.

bu sorunun kaynağı nedir bileniniz var mı?
    yani, modemden mi kaynaklı yoksa hat nedeniyle mi?
  • DeathWing kullanıcısına yanıt
    Modem değerleriniz ne durumda hocam ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DeathWing kullanıcısına yanıt
    modemden kaynaklı değildir yüksek ihtimal, şebekede, sorun olabilir. sinyal dalgalanması gibi görünüyor, modemi yeniden başlatttığınızda tablolar düzelmiş görünüyor, sinyal dalgalanması yaşandığında tablolar şişiyor, bu da paket kaybına nede oluyor, kablo tv yayınınızda var mı hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

modemden kaynaklı değildir yüksek ihtimal, şebekede, sorun olabilir. sinyal dalgalanması gibi görünüyor, modemi yeniden başlatttığınızda tablolar düzelmiş görünüyor, sinyal dalgalanması yaşandığında tablolar şişiyor, bu da paket kaybına nede oluyor, kablo tv yayınınızda var mı hocam ?
    evet kablo tv yayını da mevcut.

bu arada, verilerinizi paylaşın diyen arkadaşlar; o verilere nereden erişiliyor bilmiyorum.
    modem arayüzünde öyle bir sayfa bulamadım.

Modem markası "Ubee" galiba, arayüz de bu yazıyor

KABLONET [ANA KONU]

işaretli yerin altında sizin istediğiniz modem değerlerini gösteren menü olması gerek ama görüldüğü üzere yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeathWing -- 18 Haziran 2018; 22:42:58 >

• Merhabalar.
    Paket kaybı ile alakalı bir sorunum var ama biraz garip bir durum.
    Öncelikle online bir oyun oynuyorum ve geceleri oyunu açık bırakıyorum. 6 aydır bu böyle devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. 3 Yıldır uydunet kullanıyorum.
    Ev taşıdım yeni abonelik aldım. Infinity401 modemi bağladılar. Oyunu görev çubuğuna yolladığımda yani arka planda çalışma emri verdiğimde (Oyunun kendi özelliği bu. Herhangi bir program ile yapmıyorum) Modeme (192.168.0.1) ping atıyorum ve %9-11 arasında paket kaybı alıyorum 1k ve 10k lık attım. Her sabah uyandığımda sunucudan düşmüş oluyorum oyunda.
    Lakin oyunu görev çubuğuna yollamayınca sadece alt tap yaparak arkada çalışmaya bırakınca bu kadar fazla paket kaybı yapmıyor.
    Altta modem değerlerim var.
    Sanırım 1 günlük değerlerim.
    KABLONET [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueDangeR

Merhabalar.
    Paket kaybı ile alakalı bir sorunum var ama biraz garip bir durum.
    Öncelikle online bir oyun oynuyorum ve geceleri oyunu açık bırakıyorum. 6 aydır bu böyle devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. 3 Yıldır uydunet kullanıyorum.
    Ev taşıdım yeni abonelik aldım. Infinity401 modemi bağladılar. Oyunu görev çubuğuna yolladığımda yani arka planda çalışma emri verdiğimde (Oyunun kendi özelliği bu. Herhangi bir program ile yapmıyorum) Modeme (192.168.0.1) ping atıyorum ve %9-11 arasında paket kaybı alıyorum 1k ve 10k lık attım. Her sabah uyandığımda sunucudan düşmüş oluyorum oyunda.
    Lakin oyunu görev çubuğuna yollamayınca sadece alt tap yaparak arkada çalışmaya bırakınca bu kadar fazla paket kaybı yapmıyor.
    Altta modem değerlerim var.
    Sanırım 1 günlük değerlerim.
    Hem upstream hem de downstream SNR değerleri sınırın üzerinde. Tahminen hatta dalgalanma olduğu için kopma yaşıyorsunuz. 126'yı ararsanız birkaç saat içinde gelip değerleri düzeltirler. 10 dakikalık iş.

Olması gereken değerleri diğer ana konudan kopyalıyorum;

Downstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık: 30 dB ~ 40 dB
    Upstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık : 20 dB ~ 40 dB
    Downstream Power Olması Gereken Aralık: -15 dBmV ile 15 dBmV -8 ila +8 arasında ise iyi demektir.
    Upstream Power Olması Gereken Aralık: 30 dBmV ile 55 dBmV

• Bilgilendirme ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Teknik destek ile iletişime geçeceğim en kısa sürede inşallah düzelir bu durum.@cevaps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlueDangeR -- 19 Haziran 2018; 9:7:22 >
  • cevaps C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle verdiğiniz bilgiler yanlış.Downstream SNR da üst sınır yoktur 256 QAM Modülasyonunda 35 dB üstü olması gerekir, Ekran görüntüsünde upstream SNR yok bile ona nasıl yorum getirdiniz?
  • cevaps C kullanıcısına yanıt
    Sorun modem - CMTS kaynaklı değil. Tamamen internet çıkışları ile ilgili. Sinyal ile ilgili sorun yok.
  • Avcılarda benim apt.da artık sokaktada yokmu bilmiyorum sabahtan beri
    İnternet yok tv lerde kumlu görüntü çok kötü
    Neyse 3 temmuzda kurtuluyorum bunlardan Allahın izniyle

Ne tavsiye edersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 21522153215421552156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.