Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.417
Cevap
385
Favori
3.381.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21512152215321542155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakin zamanda uydunet almaya karar verdim. Hangi modemi tavsiye edersiniz. Ozellikle online oyunlarda ve wifi de sorun cikarmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkcası aylar once yaşadıgım sorunlaro zaman yaptıgım görüşmeler sonucunda (her gece topu topu 5-6 saat baglanıyorym gun boyu işteyiz) o gunden bugune download hızım 3-3.2 mbyte/sn altına inmedi (tek basına download varken). Su an buradayım facebook acık radiosure dan 192 kbs radyo da muzik dinliyorum ve 2.8 mb/sn hızda downloadum devam ediyor. Ustelik turkcell gibi vpn sorunuda yaşanmıyor. Turkcell hatlarımda artık paralı vpnler baglanmıyor İşin ilginci sadece freeler calısıyor. Çok yaşa KABLONET sana verdigim her kuruş helal olsun.
  • KekemoN kullanıcısına yanıt
    Başvurduk bakalim 2 hafta oluyor. yan apartmanda var umarım bağlarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fare315 -- 10 Haziran 2018; 21:24:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastFaded

Bu mesaj silindi.
    Değerler normal sorun yurt dışı çıkışlarında, VPN kullanırsanız rahat edersiniz.
  • kablonetse bende sorun yok şehire özel yada bölgesel sorun olabilir.
  • Facebook twitter da resim video lar doğru düzgün açılmıyor, yavaş açılıyor. . Facebook ta time line da problemli. Diğer youtube da twitch de sorun yok. Genel sorunmu acaba, sizde nasıl? Dünden beri devam ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KABLONET [ANA KONU]KABLONET [ANA KONU]
    Arkadaşlar türksat bizim siteye(yaklaşık 40 bina 2000 daire) fiber alt yapı çekmeye başladı.yaklaşık 20 önce önce binalara fiber kablolar çekildi ve fotoğraftaki cihaz çatı katına takılmış.Fiber bağlantı daha yapılmamış.
    Tecrübeli bir arkadaşa sorum nasıl bir süreç devam edecek ne zaman aktif olur sistem? Ayrıca kabloneti tavsiye eder misiniz?

• Bu ne rezalet ya Ankaradan 2-3 gündür yurtdısı serverleri (özellikle frankfurt) 1200 ping veriyor arada düzeliyor 1 saat sonra tekrar baslıyor.Kac gündür düzeltemediler. 5 yıldır uydunetteyim böyle rezalet görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6E09CBB40

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Daha aktif değil.Turksatın sitesinde mahalle ve binalar görünmüyor.Ayrıca çıktım baktım binanın çatısına fiber kablo daha bağlanmamış siteme.Muhtemelen bayram sonrası ay sonu gibi aktif olur diye tahmin ediyorum.Ayrıca bilgi için teşekkürler.
  • Saçma bir uygulaması var Şöyle ki;
    Modeminizi kiralık kullanıyorsanız ve bir süre sonra, beğenmişseniz ve parasını verip satın almak istiyorsanız
    önce o modemi abone merkezlerinden birine (kendi web sitelerine göre il müdürlüğüne) iade etmeniz gerek.
    Yeni modemi ancak o aşama tamamlandıktan sonra alabiliyorsunuz.

Yeni modeminizi alıp, eskisini ondan sonra vermenizi de kabul etmiyorlar.

Ben mevcut kiralık modemimi satın alacaksam, aç bir ekran, faturalandırmanı yap, sözleşmeyi yolla, imzalayayım, olsun bitsin.
    Bu ne bürokrasi?
  • Son 10 gündür internet yavaşladı, sanki filtre programı veya kasan antivirüs kullanıyormuş gibi. Yazdığım şeyler bile geç yazılıyor. İnstagram'a bile giriş yapamadığım zamanlar var. Youtube da bile arama yaparken çok yavaş. Bunun nedeni ne acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastFaded

Bu mesaj silindi.
    2 gündür aynı sıkıntı bende de var malesef hocam youtube felan izlemek işkence hale geldi sanırım yurt dışı çıkışta sıkıntı var...
  • Bende de 50 mbit var, youtube felaket durumda, birşey izlenmiyor.
  • Superonline omurgasinda sorun var yine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BEnde youtube da sorun yok. Ama üç dört gündür facebook twitter resimler video lar yavaş açılıyor. Periscope yasaklama işi varmış , bununla alakalımı acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızında yavaşlık hissedenler, özel bir DNS mi kullanıyor?
  • Şu yorumları okuyunca tırsıyorum valla , taşınmama 2 ay kaldı , taşınmadan binaya kablonet bağlattım özellikle yüksek hız ve upload sebebiyle ama bu takılmalar , ping sorunu vs olursa çok kötü olur sonuçta 2 sene taahhüt vereceğiz. Halihazırda turknet de sıkıntı yaşamıyorum 36 mpbs hızım var , oynadıgım oyunda 50-70 arasıu ping var ki benim için gayet yeterli.ama upload cok düşük. Kablonette ayrıca tv olayınıda aradan cıkarırım diye düşünüyordum ama yok youtube açılmıyor yok ping kötü vs.

World of tanks blitz oynayan var mı aranızda ping değerleriniz nasıl acaba ?
  • Normal kendi dns ini kullanıyorum.

İçiniz rahat olsun. Ben 10 seneyi aşkındır kablo netteyim ve memnunum. Arıza çok çıkmaz. Çıkarsada hemen gelir teknik servis. Genel kapsamlı arızalar hariç kesinti olmaz.

Arada da işte böyle oluyor. Tüm servis sağlıyıcılarda olabilir sorunlar.

Ping de normal. Evi berline taşımadıktan sonra birşey fark etmez.

• 10 seneyi aşmıştır benimde kullanım sürem.
    Genel arızalar dışında 5 defa çağırmadım servisi.
    Yalnız son zamanlarda bir haller oldu.
    Özellikle akşam saatlerinde ve genel olarak 20:00 - 22:00 saatleri arasında her türden video izlemek tam bir işkence, sitelere hızla giriyor, speedtest yaptırıyorum normal lakin video açmıyor.
    4-5 ay önce başladım şikayetlere, yoğun saat yavaşlama olabilir dendi, beterin beteri varış şimdi ise tam bir işkence, bir video başlıyor yaklaşık 2 dk can çekiştikten sonra 1-2sn ilerliyor ve tekrar aynı. Şaşırdığım taraf ise durumun sadece videolarda olduğu, siteler arasında, forumlarda hızla gezebiliyorum.
    Defaten şikayetlerden sonra hızınız düşük hız arttıralım ve Docsis 3,0 cihaz verelim dendi, peki dedim lakin halen aynı sıkıntı devam ediyor. bolca DNS değiştirdim, IP sıfırlattım, çözüm bulunamadı.
    16/2mb internetim var hafta içi 20:00 - 22:00 saatleri hariç memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: quasimodo32

10 seneyi aşmıştır benimde kullanım sürem.
    Genel arızalar dışında 5 defa çağırmadım servisi.
    Yalnız son zamanlarda bir haller oldu.
    Özellikle akşam saatlerinde ve genel olarak 20:00 - 22:00 saatleri arasında her türden video izlemek tam bir işkence, sitelere hızla giriyor, speedtest yaptırıyorum normal lakin video açmıyor.
    4-5 ay önce başladım şikayetlere, yoğun saat yavaşlama olabilir dendi, beterin beteri varış şimdi ise tam bir işkence, bir video başlıyor yaklaşık 2 dk can çekiştikten sonra 1-2sn ilerliyor ve tekrar aynı. Şaşırdığım taraf ise durumun sadece videolarda olduğu, siteler arasında, forumlarda hızla gezebiliyorum.
    Defaten şikayetlerden sonra hızınız düşük hız arttıralım ve Docsis 3,0 cihaz verelim dendi, peki dedim lakin halen aynı sıkıntı devam ediyor. bolca DNS değiştirdim, IP sıfırlattım, çözüm bulunamadı.
    16/2mb internetim var hafta içi 20:00 - 22:00 saatleri hariç memnunum
    Kablosuz kullanıyorsan bir de kablolu kullanmayı denesene.

• 
Sayfa: önceki 21512152215321542155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.