Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: rafet kantar Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.344
Cevap
386
Favori
3.375.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21532154215521562157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mevcut netmaster infinity 401 ve buna bağlı access poitnlerle evin diğer odalarında çok fazla ping değerlerinde dalgalanma oluyor. Bu sorunu çözebilmek için powerline almayı düşünüyorum. Powerline kullanan varsa yardımcı olabilirse memnun olurum. Netmaster infinity 401 powerline ile uyumsuzluk sorunu yaşamaz değil mi? Satın almayı düşündüğüm modeller TP-Link TL-WPA4226KIT, TL-WPA9610 KIT veya Zyxel PLA-4231+PLA-4201

1.Powerline kullanarak ping dalgalanmasını sonlandırabilir miyim? ( 60-70 ms pingler +150'e fırlıyor)

2. Elektriğin eve girişinde bir ana sigorta ve evin içinde dağıtım ile ilgili tali sigortalar var. Ana sigorta 1 fazlı 2 telli fakat cihazları takacağım prizler farklı tali sigortalarda. Sigortaları kapatarak test ettim hepsi farklı şalterlerde. Bu powerline kullanabilmem için bir sorun mudur? Eğer hala kullanabilirsem ne kadarlık bir performans kaybı yaşarım?

3.Uzatma prizlerle ne kadarlık bir performans kaybı oluşur?
  • BlueDangeR kullanıcısına yanıt
    İleri yön ve geri yön değerleri normal hiç bir sıkıntı yok.
    Ek olarak ileri yön snr ında da bir sıkıntı yok.

İleri yön değer aralıkları, -8 +15
    Geri yön değer aralıkları +30 +50

Her konuda soru sorabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Değerlerimde bir sıkıntı olmadığını teknik servis de söyledi. Çözüm olacak IP değiştirdiler ve çözülmüştü. 3-4 gün sonra tekrar aynı sorunla karşılaştım tekrar IP değiştirdiler. Şimdilik bir sıkıntı yaşamıyorum. Bakalım umarım tekrar yaşamam. Her seferinde de IP değişimi için aramak biraz uğraştırıcı. @ByBaterist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlueDangeR -- 23 Haziran 2018; 18:40:22 >
  • merhaba arkadaşlar bir maruzatım olacaktı

ben geçen yıl kablonete başvurdum ve hizmetten mutluyum da fakat modemi mevcut olarak kiralık kullanıyorum. çok fazla ısınıyor ve geçen gün bakalit kokusu geldi. bozulup elimde kalırsa parayı da bize ödetiyorlarmış.

ben bu kiralık cihazı geri verip yerine parasıyla 0 bir cihaz almak istiyorum, takip etmem gereken prosedürler nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batman007

Mevcut netmaster infinity 401 ve buna bağlı access poitnlerle evin diğer odalarında çok fazla ping değerlerinde dalgalanma oluyor. Bu sorunu çözebilmek için powerline almayı düşünüyorum. Powerline kullanan varsa yardımcı olabilirse memnun olurum. Netmaster infinity 401 powerline ile uyumsuzluk sorunu yaşamaz değil mi? Satın almayı düşündüğüm modeller TP-Link TL-WPA4226KIT, TL-WPA9610 KIT veya Zyxel PLA-4231+PLA-4201

1.Powerline kullanarak ping dalgalanmasını sonlandırabilir miyim? ( 60-70 ms pingler +150'e fırlıyor)

2. Elektriğin eve girişinde bir ana sigorta ve evin içinde dağıtım ile ilgili tali sigortalar var. Ana sigorta 1 fazlı 2 telli fakat cihazları takacağım prizler farklı tali sigortalarda. Sigortaları kapatarak test ettim hepsi farklı şalterlerde. Bu powerline kullanabilmem için bir sorun mudur? Eğer hala kullanabilirsem ne kadarlık bir performans kaybı yaşarım?

Wifiyle her türlü ping olur boşuna masraf yapmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce arıza kaydı açarak, ekiplerden destek iste. Modem normalden fazla ısınıyor ise sıkıntı olabilir. Kullanıcı kaynaklı bir sorun olmadığı takdirde garanti kapsamında oluyor modemin kiralama boyunca.

Eğer modemde bi sorun varsa zaten kiralanan modemi değiştirirler.
  • Mevcut netmaster infinity 401 ve buna bağlı access poitnlerle evin diğer odalarında çok fazla ping değerlerinde dalgalanma oluyor. Bu sorunu çözebilmek için powerline almayı düşünüyorum. Powerline kullanan varsa yardımcı olabilirse memnun olurum. Netmaster infinity 401 powerline ile uyumsuzluk sorunu yaşamaz değil mi? Satın almayı düşündüğüm modeller TP-Link TL-WPA4226KIT, TL-WPA9610 KIT veya Zyxel PLA-4231+PLA-4201

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Dun gece bulundugumuz sitede elektrikle ilgili sorun yasadik. Tedas geldi falan tamir etmeye neyse sabaha duzeldi. Sabah baktigimda internet yok ve tvde de sinyal yok gosteriyordu. Acilen cikmam gerektigi icin ugrasamadim. Yarim saat once geldim eve durum hala ayni. Musteri hizmetlerini arayip agriza kaydi birakayim diyorum ancak 0850 804 44 44 nolu numaraya ulasamiyorum. Bir kere caliyor ve telefon sozde aciliyor ancak ses seda yok. Bir kac farkli telefondan denedim hepsi boyle. Ben nasil ulasabilirim bunlara ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 26 Haziran 2018; 16:0:31 >
  • KAblonet için başvuruda bulundum hizmet alabileceğim söylendi Engelli taifesinde Bayi aradım 24Mbps 75Gb kota için 43Tl taahütlü fiyat biçti Dedim ki Sitenizde 24Mbps 75GB kota 29.99 Tl yazıyor hadi 30Tl diyelim 6Tl modem kiralama veririm demiştim 36Tl Şimdi daha baştan Resmi sitesi farklı Bayisi farklı fiyat veriyor Dsmart taahhütüm yarın sona erecek ve aboneliği sonlandırıp KAblonet'e geçeyim die düşüncem varken Dsamart 16Mbps 200Gb kota TV full paket Taahütlü 53TL dedi Şimdi KAblonet'i arıyorum Telefon açılmıyor Resmi sitesinde ki rakamlar mı doğru bayinin verdiği rakamlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tigerspeed

KAblonet için başvuruda bulundum hizmet alabileceğim söylendi Engelli taifesinde Bayi aradım 24Mbps 75Gb kota için 43Tl taahütlü fiyat biçti Dedim ki Sitenizde 24Mbps 75GB kota 29.99 Tl yazıyor hadi 30Tl diyelim 6Tl modem kiralama veririm demiştim 36Tl Şimdi daha baştan Resmi sitesi farklı Bayisi farklı fiyat veriyor Dsmart taahhütüm yarın sona erecek ve aboneliği sonlandırıp KAblonet'e geçeyim die düşüncem varken Dsamart 16Mbps 200Gb kota TV full paket Taahütlü 53TL dedi Şimdi KAblonet'i arıyorum Telefon açılmıyor Resmi sitesinde ki rakamlar mı doğru bayinin verdiği rakamlar mı?

Sitede hangi kampanyada 29,99 gördünüz? Engelli kampanyalarına bakıyorum:

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,563,engel-tanimayanlara-ozel-kampanya

24 mbps 50 gb akn'li kiralama ücreti hariç 36,99 tl. Kiralama ile beraber 43 tl'ye geliyor. Bayinin verdiği fiyat ile uyuyor. Siz başka bir kampanya mı buldunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: Tigerspeed

KAblonet için başvuruda bulundum hizmet alabileceğim söylendi Engelli taifesinde Bayi aradım 24Mbps 75Gb kota için 43Tl taahütlü fiyat biçti Dedim ki Sitenizde 24Mbps 75GB kota 29.99 Tl yazıyor hadi 30Tl diyelim 6Tl modem kiralama veririm demiştim 36Tl Şimdi daha baştan Resmi sitesi farklı Bayisi farklı fiyat veriyor Dsmart taahhütüm yarın sona erecek ve aboneliği sonlandırıp KAblonet'e geçeyim die düşüncem varken Dsamart 16Mbps 200Gb kota TV full paket Taahütlü 53TL dedi Şimdi KAblonet'i arıyorum Telefon açılmıyor Resmi sitesinde ki rakamlar mı doğru bayinin verdiği rakamlar mı?

Sitede hangi kampanyada 29,99 gördünüz? Engelli kampanyalarına bakıyorum:

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,563,engel-tanimayanlara-ozel-kampanya

24 mbps 50 gb akn'li kiralama ücreti hariç 36,99 tl. Kiralama ile beraber 43 tl'ye geliyor. Bayinin verdiği fiyat ile uyuyor. Siz başka bir kampanya mı buldunuz?

Alıntıları Göster
    Arkadaşım siz kampanyadan bahsediyorsunuz dikkat edin benim yazdıklarımda ( kampanya ibaresi yok ) (TARİFE) kelimesi var ! Ana sayfadan
    https://www.turksatkablo.com.tr/

Girip yalnızca internet Tarifelerinin üzerine gelirseniz orada Engelsiz Tarifeler var !

KABLONET [ANA KONU]

KABLONET [ANA KONU]
    https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler-Engelsiz-Tarife,116 ( Şuan itibariyle üstüne tıkladığında açılmıyor ! Benden sonra siliyorlar mı acaba? Hala ana sayfadan ulaşılabiliniyor ! Burada Engellilere yönelik verilen fiyatlar ve tarifeler var Resmi sitesinde !

KABLONET [ANA KONU]

KABLONET [ANA KONU]

Be TV hizmeti istemiyorum zaten o yüzden sırf İnternetim hızlı olsun ve dilediğim zaman nitro hizmetinden yararlanırım diye düşünmüştüm ?

İnternet seçeneklerine gelip Engellilere yönelik fiyat listesi çıkınca bu durum oluşuyor ! KAMPANYA DEĞİL ENGELSİZ TARİFE DEN BAKIYORUM ! ve Birkaç aydır bu tarifeler yüzünden D smart aboneliğimi sonlandırdım !

Edit : Az önce Kablonet müşteri temsilcisine ulaştım resmi sitesinde yazılan verilen rakamların doğru olduğunu onaylar gibi konuştu daha sonra sistemde arıza var gün içerisinde (1 2 saat sonra ) tekrar arayın dedi :) Bakalım ne olacak o fiyata veriyoruz evet diyecekler mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tigerspeed -- 26 Haziran 2018; 19:17:11 >
  • Kablonet hizmeti ile beraber kablotv almak zorunlu. Kablonet hizmetini kablotv olmadan alamıyorsunuz. (https://www.turksatkablo.com.tr/sss.aspx?q=2 )

https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Tarifeler

Dolayısı ile en ucuz, 24 mbit 75 gb akn 29,99 + kablotv giriş paketi 17,99'dan 47,98 olur.

Bunun dışında, kampanya olmadan taahhütsüz tarifeler ile kablonet'e abone olursanız, kampanyalarda alınmayan ancak taahhütsüz tarifelere ilk girişte alınan aktivasyon, kurulum ücretlerini de ödeyeceksiniz.

Kablonet aktivasyon ücreti (144 TL), KabloTV aktivasyon ücreti (144 TL) .Kurulum ücreti kampanyalarla ücretsiz ancak taahhütsüz tarife ile girişte ücretsiz midir bilmiyorum.

Dolayısı ile taahhütsüz tarife ile girmek baya pahalıya denk geliyor. O açıdan bayi de size kampanya fiyatını vermiş, tarife fiyatını değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 26 Haziran 2018; 19:26:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

Kablonet hizmeti ile beraber kablotv almak zorunlu. Kablonet hizmetini kablotv olmadan alamıyorsunuz. (https://www.turksatkablo.com.tr/sss.aspx?q=2 )

https://www.turksatkablo.com.tr/TV-Tarifeler

Dolayısı ile en ucuz, 24 mbit 75 gb akn 29,99 + kablotv giriş paketi 17,99'dan 47,98 olur.

Bunun dışında, kampanya olmadan taahhütsüz tarifeler ile kablonet'e abone olursanız, kampanyalarda alınmayan ancak taahhütsüz tarifelere ilk girişte alınan aktivasyon, kurulum ücretlerini de ödeyeceksiniz.

Kablonet aktivasyon ücreti (144 TL), KabloTV aktivasyon ücreti (144 TL) .Kurulum ücreti kampanyalarla ücretsiz ancak taahhütsüz tarife ile girişte ücretsiz midir bilmiyorum.

Dolayısı ile taahhütsüz tarife ile girmek baya pahalıya denk geliyor. O açıdan bayi de size kampanya fiyatını vermiş, tarife fiyatını değil.
    Evet haklısınız şimdi okudum ama şöyle bir durum var belki ben anlamıyorumdur satış stratejilerini ! Ama bilgilendirme eksikliği olduğuna %100 eminim ! Şimdiye kadar hemen hemen tüm servis sağlayıcılarını az çok kullanmışımdır zamanında Tvibu da bile internetiniz olmadan ! Tvibu hizmeti sağlayamayız deniliyordu sonra uydu yayınına geçti vs ! Keşke o tarifeye girildiği anda Tv aboneliği şartı ile sağlanan İnternet hizmeti tarifeleri denseydi !

Şimdi ben o sayfada boş yere haftadır fiyatları incelemişim ! Ben her zaman TV hizmeti kablo internet vs üzerinden sağlanır zannediyordum meğerse TV olmadan internet verilemiyormuş ! Eee madem TV siz internet veremiyorsunuz ne diye orada harici bir ibare olan İnternet yazıp ? birde engelli vatandaşlara özel tarife adı altında fiyat ve döküman sunuyorsunuz ! Tv hizmetini alan bir kişi elbette bunları bilebilir ? Ama ilk kez abone olabilecek kişinin sayfaya girer girmez ...

KAMPANYALAR / SERVİSLER / TV / İNTERNET ibarelerini görmesi insaların muhakkakki istediğimizi seçebileceğimiz servisler olarak kafasını karıştıracak bir durum ! başta eminim ki benim gibi düşünen çok müşteri olacaktır.Servis sağlayıcıları bilhassa müşterilerini bilgilendirmek durumundalar onca telefon açtım sadece engellilere yönelik tarifeden sadece internet hizmetini almak istiyorum dedim 3 haftalık süre zarfında bakılacak dendi aradım en sonunda lokasyonunuz aktive edildi artık üye olabilirsiniz denildi... lakin onca zaman sonunda sadece şu 1 saat içinde bir kişi Tv hizmeti zorunlu dedi Bende Allah Allah dedim ! TV nin interneti taşıdığını ilkkez görüyorum :) Tabi ki böyle kampanya olabilir fakat biraz daha dikkatli ve sayfalarda açıklayıcı olsalardı benim gibi üye olacak müşterilerine daha fazla engel teşkil etmezdi !

Ayrıca bilgilendirdiğiniz destek sıkça sorulan sorulara yeni üye olacakların pek dikkate alacaklarını sanmıyorum sonuçta internet ve Tv alacaklar Sıkça sorulan sorulara bakmıyor orada tarife var kampanya var ona bakıyorlar. Keşke oraya İnterneti ayrı TV yi ayrı koyacaklarına İnternet ve TV başka servis sağlayıcıları gibi birleştirip hey yolcu gittiğin bu yol her ikisinide alman şartıyla gerçekleşir denseydi ! Gerçi müşteri temsilcisyle görüştüm sonunda gayet kibar şekilde açıkladı ama ben sadece internet hizmeti alabileceğimi sandığımla kaldım ! Artık en uygun servis sağlayıcısına / tarifeye bakmakla geçireceğim zamanı :( kısmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tigerspeed -- 26 Haziran 2018; 20:16:2 >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    16 mbps 50 gb'da var o toplamda ne kadar olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 26 Haziran 2018; 23:34:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

16 mbps 50 gb'da var o toplamda ne kadar olur acaba?

25 mbit 75 gb ile 10 tl fark varmış aralarında, 37,98 olur. Tabi bahsettiğim aktivasyon ücretleri vs dahil değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 26 Haziran 2018; 23:35:49 >
    Kablo tv giriş paketi dahil oluyor mu bu fiyata?

• quote:

Kablo tv giriş paketi dahil oluyor mu bu fiyata?

Evet dahil.https://www.turksatkablo.com.tr/internet-tarifeler.aspx?ID=116&baslik=Engelsiz-Tarife

16 mbit 50 gb akn 19,99

https://www.turksatkablo.com.tr/tv-tarifeler.aspx kablotv giriş paket 17,99

Toplamda 37,98 yapıyor. Aktivasyon ücretleri hariç.

Bu tarife engelliler için

• quote:

Bu tarife engelliler için

Evet. Yukarıdaki arkadaş 24 mbps 75 gb akn engelli tarifesini istemişti, onun 16 mbps 50 gb akn hali bu. Normal 16 mbps 50 gb akn 39,99, kablotv giriş paketi ile birlikte 57,98 yapar.

• Arkadaşlar son zamanlarda inanılmaz derecede Uplosd sorunu yaşiyorum. Hizi sürekli dalgalaniyor ve Twitch de yayin yapmakta zorlaniyorum. 5mbps upload vsr. OBS 1 saat sonra kırmızı oluyor. Genel bir sorun mu var yahu?

• 
Sayfa: önceki 21532154215521562157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.