Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1008. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
46.162
Cevap
275
Favori
3.120.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MeHMeTDaLGiC

Bir arkadaşımı aramışlar dün. Demişler uzun süredir abonemizsiniz. Size 3 aylık altın sinema paketi hediye ediyoruz demişler. Arkadaş da kabul etmiş:) Dedim taahhütü vermişsin. Yok dedi öyle bir konuşma olmadı. Hadi bakalım dedim online islemlerden. Baktık ve bingooo :) 1 yıllık taahütümüz hayırlı olsun... Yazıklar olsun Türksat'a. Devlet de artık üçkağıtçı olmuş...

Senin arkadaşın gene 3 aylık sinema karşılığı haberi olmadan taahhüt yapmışlar benim hiç haberim yok bir baktımki tahhütümün bitiiği gün hemen taahhüt yapmışlar arayıp soruyorum sizin haberiniz olmadan yapılmaz diyorlar ama ben yapmadım öyle birşey.Şikayet kaydı bıraktım ses kayıtlarının dinlenmesi için aradan 1 hafta geçti hala aramadılar.
  • arkadaşlar bir şey sormak istiyorum
    tvim samsung le46c650 kısaca özellikleri

Genel Özellikler
    USB 2.0 Movie Var
    Internet@TV Var
    Anynet+(HDMI-CEC) Var
    Tuner DVB-T/DVB-C
    DVB-Tuner Var
    Teletext 1000 Sayfa
    Picture in Picture (PIP) Var (Tek Tuner)
    DLNA (Wireless Ops.) Var
    Content Library+ Content Library+
    InfoLive (RSS) Var
    otomatik Ses Kontrol Var
    Otomatik Kanal Arama Var
    Otomatik Kapanma Var

dvb c var 29 tl lik kablolu tv almayı düşünüyorum bazı arkadaşlar kablo tv nin vereceği uydu alıcıdan daha iyi görüntü verdiğini söylediler bizim tv deki dvb c nin siz nedersiniz
    uydu alıcı ve modem almasam bende
    TP-LINK TD-W8961ND var kablo int uyarmı
    birde bizim tv ye modül takabiliyormuyuz yan tarafta bir yer var ama onun içinmi
    Modül olarak ne tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu platforma verilen paralara yazıklar olsun.
    92 den beri kablo tv abonesiyim, iki senedir de teledünya en üst paketi kullanıyorum.Discovery kanallarındaki sd yayın rezaletini geçtim hala yakında diye lanse ettikleri ulusal kanalları bile ekleyemediler iki aydır.
    Artık ciddi ciddi turkcell iptv almayı düşünüyorum .Hiç olmazsa gün be gün kanal eklemesi yaparak kendini geliştiriyor, bunlar gibi kaplumbağa hızında değiller.
  • Arkadaslar bulundugum yerde sebeke var mi yok mu tespit edilemiyorm Musteri hizmetlerindeki kadin daha once turksatla alakali bisey kullandiniz mi dedi Digiturk ve Ttnet var onlar dahil midir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GYGY

Arkadaslar bulundugum yerde sebeke var mi yok mu tespit edilemiyorm Musteri hizmetlerindeki kadin daha once turksatla alakali bisey kullandiniz mi dedi Digiturk ve Ttnet var onlar dahil midir ?

Ttnet-digituk, turksat ile alakalı değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skynet

bir sorum olacaktı

şimdi bu teledünya ve uydunet kampanyalı 24 ay taahhütlü paketlerden birini aldık diyelim

sonra kampanya süresi bitmeden evden taşındık ve taşındığımız yerde de kablo tv alt yapısı yok.

o zaman ne yapıyorlar yani iptal edince yine cayma bedeli alıyorlar mı

Taahhüt ettiğin kadar sürenin kalanının parasını fatura göndererek tahsil ederler. ancak abonelik isteyen bir başkasını bulursanız devretme hakkınız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GILMOUR

quote:

Orijinalden alıntı: GYGY

Arkadaslar bulundugum yerde sebeke var mi yok mu tespit edilemiyorm Musteri hizmetlerindeki kadin daha once turksatla alakali bisey kullandiniz mi dedi Digiturk ve Ttnet var onlar dahil midir ?

Ttnet-digituk, turksat ile alakalı değildir.

Tesekkurler zaten bulundugum yerde kablotv altyapisi yokmus okunanlara gore de 300 yil gelmezmis gerek yok o zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: askiseven

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum
    tvim samsung le46c650 kısaca özellikleri

Genel Özellikler
    USB 2.0 Movie Var
    Internet@TV Var
    Anynet+(HDMI-CEC) Var
    Tuner DVB-T/DVB-C
    DVB-Tuner Var
    Teletext 1000 Sayfa
    Picture in Picture (PIP) Var (Tek Tuner)
    DLNA (Wireless Ops.) Var
    Content Library+ Content Library+
    InfoLive (RSS) Var
    otomatik Ses Kontrol Var
    Otomatik Kanal Arama Var
    Otomatik Kapanma Var

dvb c var 29 tl lik kablolu tv almayı düşünüyorum bazı arkadaşlar kablo tv nin vereceği uydu alıcıdan daha iyi görüntü verdiğini söylediler bizim tv deki dvb c nin siz nedersiniz
    uydu alıcı ve modem almasam bende
    TP-LINK TD-W8961ND var kablo int uyarmı
    birde bizim tv ye modül takabiliyormuyuz yan tarafta bir yer var ama onun içinmi
    Modül olarak ne tavsiye edersiniz

dvb-c var siz de. modül alıp izleyebilirsiniz. marka fark etmiyor. garantili bir yerden alın en ucuzunu alın bence kalitesi fark etmiyor. modem almak zorundasınız. hocam sizinki adsl modem uymaz uydunete. teledünyadan alacağınız kablo modem. kablo tv girişi oluyor onda. modülü de dediğiiz yan taraftaki yere takıyorsunuz.
  • evet neta kutu takıldı arkadaşlar td bağlandı fakat bbc hd de ozellıkle ve genel bi sorun olarak altyazı senkronize bi şekilde gelmiyor, bazen takılıp kalıyor. bunun bir çozumunu bulan var mı acaba?

• Star HD 2 Kasım 2014 tarihi itibariyle Teledünya'da yayınını sonlandırıyor. (Başka bir forumdan alıntı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mabeth

Star HD 2 Kasım 2014 tarihi itibariyle Teledünya'da yayınını sonlandırıyor. (Başka bir forumdan alıntı)

teledünya bombayı patlattı desenize
    bu arada trace urban da kapanacakmış.

• Bu zihniyetı kınıyorum

• Ben demiştim star hd gidecek diye. Çünkü yayın hakkı sadece dsmart ve digiturk diye geçiyordu. Bir daha da kolay kolay gelmez hayırlı olsun. Trace urban da müzik kanalları arasında ses ve görüntü kalitesi bakımından tek kanaldı onu da çıkartacaklar.. Klipleri çok açık saçık bulmuştur yetkilerimiz bizi düşünüyorlar sağolsunlar :)

RTL grubu ve VOX da gidecek yakında benden söylemesi.

Kapattırmak için yıl başını bekliyorum. Bakalım söylentiler gerçek çıkacak mı acaba Teledünya bombayı patlacaktmış yılbaşında. Gülüyorum gerçi sadece, bombayı star HD yi kaldırarak patlattılar zaten, yoksa starın bomba çirkefliği mi diyelim...

Ha bu arada star Doğuş grubunun da Allah cezasını versin. Star TV anlaşmayı bozarak yayını sonlandırmak istemiş sanırım. Anlaşma yoluna bile gitmemiş Teledünya ile.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Ben demiştim star hd gidecek diye. Çünkü yayın hakkı sadece dsmart ve digiturk deye geçiyor. Bir daha da kolay kolay gelmez hayırlı olsun. Trace urban da müzik kanalları arasında ses ve görüntü kalitesi bakımından tek kanaldı onu da çıkartacaklar helal olsun ne diyeyim. Sütyenli falan kızlar çıkıyor ya mazallah ahlakımız bozulur,

RTL grubu ve VOX da gidecek yakında benden söylemesi. Almanların kültürüyle bir mi ya bizim kültürümüz aaaa çok dekolte giyiniyorlar tez çıkartın paltformdan kanalları.

Bakalım boşalan alanlara hangi yandaş kanallar oturacak.. Biz kanal gelsin derken elindeki kanalların sözleşmelerini bile yenileyemeyen bir platform oldu çıktı turksat. Özelleşsede bu kafayla giderse bir cacık olmaz. Fiyatı artar daha çok müşteri kaybede. Turksatın başına ne gelse müstehak..

Kapattırmak için yıl başını bekliyorum. Bakalım söylentiler gerçek çıkacak mı acaba Teledünya bombayı patlacaktmış. Gülüyorum gerçi sadece, bombayı star HD yi kaldırarak patlattılar zaten.

uydunet kullanıyor musun? teledünya kullanmamın benim için nedeni o. ama diğer platformlarda farklı değil. nerden daha fazla gelir elde ederim durumu var. ileride kazanacağı parada oluyorlar. çürük domates verirsen bir daha domates almam bunun farkında değiller hocam.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    uydunet kullanacaktım da bir ara bir çok değişken girince işin içine vazgeçtim. Teledünya aboneliği başlattığımda internetim sözleşmeliydi tt net ile o paketlere geçememiştim. Şimdi teledünya sözleşmem bitti geçen sene, TT net de bu sene bitecek her sene yeniletiyordum bu sene onu da yeniletmeyeceğim.

Uydunet için modem değiştirmem gerekiyor ya da sözleşmeli alıp bağlı kalmam gerekiyor. :/

Ben ulusal kanal değilde belgesel peşindeyim. Şöyle Digiturk ve Dsmart 'a bakayım dedim onların paketleri de baya uygun gibi. Dsmart'ın dez avantajı nat geo grubu yok. Ama 15 liraya Fx kanalları ve discovery knalları var hemde Animal planet discovery science ve discovery showcase HD olarak var.

Digiturkde Nat geo + wild + people HD var. Aylık 19 liraya geliyor ama paket alımını anlamadım keyif paketi demiş, listelemiş aşağı doğru. müzik belgesel falan hepsini tek tek mi satıyor yoksa hepsi aynı paketin içinde 4 lira mı anlamadım hepsi bir ise süper ama sanmıyorum

Belgesel ve FX grubu olarak ele alırsak Teledünya aralarında en insaflısı gibi. Ama Bunun dışında ise dğer platformlara göre çer çöp bir sürü kanalı var.

Yani argoda laf vardır aynı şeyin laciverti diye. Hepsi aynı kapıya çıkıyor aslında, bizde kendimizi harap ediyoruz. Uydu net bizim bölgede iyiyse belki TT yi bile iptal ettirip ona geçebilirim çünkü TT iyice azıtmaya başladı fiyat konusunda.
  • benim içinde belgesel yayınları ulusal kanallardan daha önemli. sözleşmemin bitmesine de az kaldı kasımın ortasında bitiyor. bir yıllık taahhüt vermeyi düşünüyorum. iki yıllık taahhüt vermem de.

uydunet için bölgeyi araştırın derim . verdikleri modem pek iyi olmasa da uydunet fiyat olarak iyi. forumda modem ayarları var o ayarları da yapınca sorun kalmıyor.

internette bölgede sorun olup olmaması çok önemli. hız olarak da iyi hız kaybı yok gibi az arada ping sorunu oluyor.10 mbps kullanıyorum. 25 mbps de fiyatlar iyi gibi oldu.

digiturk'te keyif paketlerinden biriymiş o fiyata. belgesel alırsanız müziği eğlenceyi alamıyorsunuz o şekildeymiş. digiturkte de belgesel iyi gibi bbc knowledge olması da güzel.

dsmart'ta nat geolar olsa çok iyi de onlar yok. discoverylerin hdleri olması çok iyi onda da.

hepsi problemli mecbur içlerinden birini seçiyoruz. artık iki yıl taahhüt vermem. fiberde yok yakın zamanda gelmediyse bizim bölgede. ttnette çok pahalı. yeni kampanyalarda tv bedaya geliyor gibi. ttnette sadece internet o fiyat hatta daha pahalı.

hocam sizin dediğiniz gibi hepsi aynı kapıya çıkıyor. kötünün iyisini seçmek zorunda kalıyoruz.
  • Benim Evde Digiturk ve Teledunya var.
    Digiturk bir en ufak yağmurda yayın kesiliyor. Sitede ortak bölünmüş sistem var. Bir servis cagiriyorsun 25 TL servis ücreti var. LNB degitirirmeye zorluyorlar. Birde onun için 25 TL bayiliyorsun. Kutu arizalandimi değiştirme 25 TL (eskiden bunlar ücretsizdi..) Paketler desen Teledunyadan iki kat pahali. Modül ile izleyemiyorsun. Kutusuz abonelik yapmiyorlar. Yani tek kumanda keyfi maalesef yok.

Teledunya ile kiyasliyorum. Servis ücretsiz, yayin gittimi hemen ayni gun müdahale ediyorlar. (En azindan bizim burada) Kutu arizalansa garanti kapsamında ise yerine muadil cihaz verip servise goturuyorlar. Modül ile kullanabiliyor sun. Ayrıca tek kablo ile analog yayini bolebiliyorsun.

Yani kiziyorum Teledunyaya ama yukarıdaki durumlardan dolayı iyidir diyorum.

• şampiyonlar ligi ve uefa'yı hd olarak izliyorduk şimdi bundan da olduk

• quote:

Orijinalden alıntı: mabeth

Star HD 2 Kasım 2014 tarihi itibariyle Teledünya'da yayınını sonlandırıyor. (Başka bir forumdan alıntı)

Kaynak TF mi?

Facebook'dan Star'a yazdım böyle bir planları olmadığını söylediler. Türksat kablo da bilgiyi doğrulamadı. Gerçekten anlaşmasını sonlandırabilir ama bu işlerin öyle bir anda olması zor görünüyor. Anlaşmaları yıllık veya birkaç yıllık olarak yapıyorlar. Yapılmış bir anlaşmayı kanalın bozmadı demek cezai şartlara katlanması demek ki amacı para olan kanalların cezai şartlara katlanacağını sanmıyorum. Tabi burası Türkiye olduğu için bir platform al sana şu kadar para, git Teledünya ile olan anlaşmanı fes et bana gel diyebilir, kanalda o zaman ceza ödemeye razı olabilir.
  • Arkadaslar star tv aradım Boyle seyın soz konusu olmadıgını soyledıler Yayınlarımızı izlemeye devam edebilirsınız dendi Teledunyada!!!!!! İzlemeye devam Macları Startv de Hd .....

• 
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.