Şimdi Ara

Kablo modemi kablosuz yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
7
Favori
133.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kablonet kablolu modemi ,kablosuz yapmak istiyorum ne yapmam lazım help pls ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyy -- 26 Temmuz 2012; 13:09:56 >

• Ben bunu 4 ay önce arkadaşım için aldım. Netmaster modeme taktım sorunsuz olarak kullanıyor. Kurulumu basit.http://www.hepsiburada.com/netmaster-wds-540-wireless-accsess-point-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd71638
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyy
    kablolu modemi (kablo modem adls diil ) kablosuz yapmak istiyorum ne yapmam lazım help pls ..

Merhaba,
    Uydunet internet bağlantınız kablosuz hale getirmek için 3 yöntem var.
    1. Mevcut modemi kablosuz olanı ile değiştirmek. Bu yöntem çok pahalı olup yaklaşık en az 170 TL
    2. Kablosuz router almak. Bu sayede interneti hem kablosuz yapar hem de istediğiniz kadar paylaşırsınız. En az maliyet 50 TL
    3. Elinizde kullanmadığınız bir kablosuz ADSL modem varsa onu AP'ye dönüştürüp kablosuz internet kullanabilirsiniz. Ama bu yöntemle en çok 2 bilgisayara internet dağıtabilirsiniz.
  • elimde kablosuz adsl airties rt 205 modem war ap ye nasıl dönüştrcem bilgi werirsen sewinirim ilgine teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyy -- 8 Ekim 2009; 20:49:34 >
  • Modemin arayüzüne girip LAN bölümünden DHCP'yi iptal edin.
  • kablosuz adsl modemin mi dhcp yi iptal etcem hocam .. peki birbirine bağlantıyı nasıl yapıcam .. ilgin için çok teşekkür ederin
  • Evet, elinizdeki RT205 modemin LAN bölümünden DHCP'yi iptal edeceksiniz. Sonra uydunet modem ve RT205 modemi ethernet kablosu ile bağlayacaksınız. Bu şekilde rahatlıkla internet bağlantınız olur. Tabi önceden modemde şifreleme vs. ayarlarını yapın.
    Eğer başka bir bilgisayara ethernetten bağlantı verecekseniz o zaman araya bir switch takacak veya 4 portlu kablosuz modem kullanacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

Evet, elinizdeki RT205 modemin LAN bölümünden DHCP'yi iptal edeceksiniz. Sonra uydunet modem ve RT205 modemi ethernet kablosu ile bağlayacaksınız. Bu şekilde rahatlıkla internet bağlantınız olur. Tabi önceden modemde şifreleme vs. ayarlarını yapın.
    Eğer başka bir bilgisayara ethernetten bağlantı verecekseniz o zaman araya bir switch takacak veya 4 portlu kablosuz modem kullanacaksınız.

hocam ilgi we alakana çok teşekkür ederim kara kara düşünüyodum nası kablosuz yapıcam diye çok saol
  • Rica ederim, kolay gelsin.
  • peki kablosuz olunca neden 2 kişi yararlanabiliyo .. sonuçta kablosuz olmuyomu
  • İşin mantığı şu: kullanmakta olduğunuz uydunet modemin router ve DHCP sunucu özelliği yok. Dolayısı ile bu modeme bağlanan bilgisayar otomatik IP istediğinde bu talebe cevap İSS'den yani merkezden gelir. Dolayısı ile uydunet bağlantısında bilgisayarın aldığı IP public bir IP'dir, yani internette kullanılan IP'lerden. İnternette kullanılan IP sayısı sınırlı ve İSS verdiği her IP için kira parası öder. Bu nedenle İSS fazla IP vermek istemez. Pratikte İSS en çok 2 IP veriyor. Tek IP bile verebilir. İşte bu nedenle basit uydunet modemle yapılan internet bağlantısnda en çok 2 bilgisayar internete çıkabiliyor.
    Ancak bir Router bağlanırsa bu sorun ortadan kalkar, routerın kendisi İSS'den IP alır. Sonra kendinden IP talep eden istenen sayıdaki bilgisayarlara IP verip internete çıkartır.
    Şimdi diyeceksinki elimdeki RT205 modemde router ve DHCP özelliği var. Neden bunu kullanamıyorum ve üstelik DHCP özelliğini kapatıyorum!
    RT205 modemde router özelliği var ama bu router fonksiyonu modemin ethernet portları (kablosuz portu dahil) ile ADSL portu arasındadır. Dolayısı ile ADSL modemleri bu tür amaçlar için router olarak kullanamayız. Ancak DHPC özelliğini devre dışı bırakıp AP gibi kullanabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanyalcin -- 8 Ekim 2009; 22:15:17 >
  • hocam tekrar çok teşekkür ederim bana zaman ayırdığın için ..
  • Rica ederim. Faydalı olması ümidiyle...
  • çok faydalı oldu ve inanılmaz işime yaradı
  • ramazan hocam umarım ordasındır kablomodemi rt205 e bağladım fakat bağlantı kuramadım . kablomdemi cd ile yüklemem gereklmi
  • "Bağlantı kuramadım" dediğiniz şey tam olarak nedir?
    Ayarlar vs. için kesinlikle CD'ye ihtiyacınız yok.
    Şu ana kadar yapabildikleriniz/yapamadıklarınızı anlatabilir misiniz? Hangi noktada kaldıysanız oradan çözüm üretelim.
  • ramazan hocam epeyce uğraşımın sonunda halletim sorunu ilgin için çok teşekkür ederim
  • Rica ederim. Problemin çözülmesine sevindim.
    Selamlar...
  • Peki aynı şekilde kablo net ve kablo modem kullanıcısıysak modemden gelen interneti bir notebook ile wireless yapmamız mümkünmüdür.Yani notebook un içindeki wireless kartı dağıtıcı olarak kullanıp başka bir notebook ile wirelesstan internete girebilirmiyiz yoksa mutlaka modemimizin wireless özellikli bir modem olmasımı gerekir?

Modem 1 port ethernet 1 port usb ; ethernet kablosunu notebook bağlayıp ağ ayarlarından yada oluyorsa her nasılsa interneti wireless yapmak ve başka bir notebook ile internete girmek istiyorum mümkünmüdür?
  • Bahsettiğinizi yapmanız mümkündür.
    Notebooklardan birisi uydunet modeme bağlanır. Aynı notebokta internet paylaşımı aktive edilir.
    İki notebook arasında Ad-Hoc denen yöntemle notebooklar birbirine bağlanır ve bu şekilde internet paylaşılmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazanyalcin -- 14 Ekim 2009; 16:13:46 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.