Şimdi Ara

Kablo modemi kablosuz yapmak (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
7
Favori
133.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Başlık altında belirtilen şekilde kablosuz modemi kabloluya bağlayarak ve dhpc yi iptal ederek kablosuz bağlantı elde ettim. laptoptan gayet rahat kablosuz bağlanabiliyorum.
    fakat asıl amacım mobilden bağlanabilmekti. anroid telefonum kablosuz ağı görüyor fakat şifre girip bağlan dediğimde ip alınıyor kısmında takılıyor. tekrar tekrar bağlanmaya çalışıyor bağlanamıyor. sorun ne olabilir yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Dhpc yi relay yapip modem ip verin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kablo modem ip vermiyor router kullanmaniz gerekiyor
  • birde kablosuz modem dhpc iptal fakat kablolu modemde aktif yapın.. benim her ikisindede dhpc yoktu internete giremiyordum. kabloluda açınca şimdi sorun çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin

Modemin arayüzüne girip LAN bölümünden DHCP'yi iptal edin.

Aradan kaç sene geçmiş ama Nasılsınız Bu dediğinizi yapınca modemi wi-fi açınca görebiliyor muyuz? Telefondan bağlanmam gerekte

Edit: Sanırım alakasız bu.Tekrar aktif ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jim Carrey -- 12 Haziran 2014; 14:09:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

quote:

Başlık altında belirtilen şekilde kablosuz modemi kabloluya bağlayarak ve dhpc yi iptal ederek kablosuz bağlantı elde ettim. laptoptan gayet rahat kablosuz bağlanabiliyorum.
    fakat asıl amacım mobilden bağlanabilmekti. anroid telefonum kablosuz ağı görüyor fakat şifre girip bağlan dediğimde ip alınıyor kısmında takılıyor. tekrar tekrar bağlanmaya çalışıyor bağlanamıyor. sorun ne olabilir yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

S.aleyküm.Şu dhcp konusunda yardım eder misin? Android tel.den neti kullanmak istiyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jim Carrey

quote:

quote:

S.aleyküm.Şu dhcp konusunda yardım eder misin? Android tel.den neti kullanmak istiyorumda

A.selam
    Sorunu biraz daha detaylı anlatirsaniz iyi olur

• Pikatel combomax modemim var.Bunun kablosuz özelliğini aktif etmek istiyorum.Oda varsa ve olursa.Amacım ise android telefondan bağlanıp kendi netimi telefonda kullanabilmek.Dhcp'yi kapattım ve wi-fi'da arattım ama bana dair birşey çıkmadı
  • quote:

Pikatel combomax modemim var.Bunun kablosuz özelliğini aktif etmek istiyorum.Oda varsa ve olursa.Amacım ise android telefondan bağlanıp kendi netimi telefonda kullanabilmek.Dhcp'yi kapattım ve wi-fi'da arattım ama bana dair birşey çıkmadı

Ana modemde dhpc yi kapatirsaniz kimse nete cikamaz
    Modeli nedir bu arada kablosuz ozelligi varsa kullanirsiniz yoksa arkasina bir ap veya router baglarsiniz kablosuz yayininiz olur

• quote:

quote:

Pikatel combomax modemim var.Bunun kablosuz özelliğini aktif etmek istiyorum.Oda varsa ve olursa.Amacım ise android telefondan bağlanıp kendi netimi telefonda kullanabilmek.Dhcp'yi kapattım ve wi-fi'da arattım ama bana dair birşey çıkmadı

Modeli nedir bu arada kablosuz ozelligi varsa kullanirsiniz yoksa arkasina bir ap veya router baglarsiniz kablosuz yayininiz olur

Pikatel combomax.Sanırım kablosuz özelliği yok.Çünkü arayüzüne girdiğimde ttnette izlediğim videoya göre ''Gelişmiş Kurulum'' kısmında olması gerek ama alttakiler var.Ben en son dağıtıcı aldım fakat ethernet kablosuyla olandan 20tl boşa gitti demek ki

Kablo modemi kablosuz yapmak

• quote:

quote:

quote:

Pikatel combomax.Sanırım kablosuz özelliği yok.Çünkü arayüzüne girdiğimde ttnette izlediğim videoya göre ''Gelişmiş Kurulum'' kısmında olması gerek ama alttakiler var.Ben en son dağıtıcı aldım fakat ethernet kablosuyla olandan 20tl boşa gitti demek ki

Kablo modemi kablosuz yapmak

Sanirim kablosuz ozelligi yok

• Ap veya router olayı kaça patlar? Router dediğin benim aldığım ethernet kablolu dağıtıcının kablosuz olanı gibi birşey galiba
  • quote:

Ap veya router olayı kaça patlar? Router dediğin benim aldığım ethernet kablolu dağıtıcının kablosuz olanı gibi birşey galiba

tp link 740n al fiyatina gore guzel cihazdir

• quote:

quote:

Ap veya router olayı kaça patlar? Router dediğin benim aldığım ethernet kablolu dağıtıcının kablosuz olanı gibi birşey galiba

Tamam saol.Not ettim bunu.Halledicem bi ara
  • quote:

quote:

quote:

Tamam saol.Not ettim bunu.Halledicem bi ara

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyalcin
    1. MOTOROLA SVG1501 modemde hiç bir ayar vs değişikliğine ihtiyaç yoktur.
    2. Uydunet modemin IP'si 192.168.0.1 dir. US Robotics usr-9114 modeme bağlanıp IP'sini 192.168.0.X gurubunda ancak uydunet modeminkinden farklı (IP çakışması olmaması için) ve çok uzağında bir IP ile değiştirip kaydedin. Tercihen 192.168.0.200 kullanabilirsiniz (istediğiniz zaman bu modeme erişmek için gerekli).

Netmaster cxc150 uydunet kablolu modemim var. İp si 192.168.100.1
    Buna airties rt205 i baglayıp kablosuz olarak kullanmak istiyorum.
    Airties arayüzündeki menünün yerel ağ sekmesi altında yerel ip ayarı kutucuguna
    192.168.100.10 yazmam ve yine aynı sayfadaki dhpc sunucusunu ve aktarıcısını kapat ı seçmem ,dogrumudur?
    Ayrıca,airties rt205 in arayüz girişi 192.168.2.1 olan bu degeri veya buradaki son basamak olan rakamın degerini yükselterek arayüz menüsünde nereye yazmalıyım.

• Bende de bi tane Airties air4400 router var. Modemimde Air6372 Şimdi routeri repeater olarak kullanmak istiyorum. Ama Air4400 ın arayüzüne bir türlü ulaşamadım. 192.168.2.254 ü denedim olmuyo. 192.168.2.1 zaten modemin arayüzüne giriyo. Çıldırıcam kaç gündür uğraşıyorum olmadı. Arayüze giremedim bir türlü.
  • Kablo bağlantımı adsl modem kullanarak nasıl kablosuz hale getirdiğimi özetlemem gerekirse,
    Kullandığım modem evde atıl durumdaki belki bir gün işe yarar diye sakladığım Cnet Car-854 modelidir. (aynı modemin güncellenmiş ve yazılımı değiştirilmiş yeni versiyonuda mevcuttur. Kullandığım modem aynı ürün koduna sahip en eski modeldir.)
    192.168.1.1 ile modem arayüzüne girip gelişmiş sekmesi altında Lan ve Lan konfigurasyonu sekmesini takip ediyoruz, dhcp kapalı ve otomatik olarak ip adresi sağlayın kısımları işaretledikten sonra geriye ayarları uygulamak kalıyor. Aşağıdaki fotoğraflarda da görüleceği üzere kablosuz adaptörüm ile sağladığım internet bağlantısını, windowsun sunduğu internet paylaşımı özelliği ile ethernet kabloyu modeme takıp evin içine sinyali bu şekilde yayıyoruz. Mesajı hem konuyu güncellemek hemde aynı modeme sahip arkadaşlar varsa onlar için bir kaynak oluşturması amacıyla oluşturdum.
     Kablo modemi kablosuz yapmak Kablo modemi kablosuz yapmak

• Öncelikle selamlar. Evimde kablolu internet kullanıyorum. Oyuncu olduğum için bağlantının daha hızlı olduğunu düşünüyorum fakat bir router alarak aynı zamanda kablosuz bir bağlantı oluşturmak istiyorum. Sormak istediğim iki soru var. Birincisi ; önerdiğiniz bir router var mı? İkincisi ise ; routerı modeme bağladığımızda şifre oluşturma işlemini nasıl yapıyoruz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler... (Not: Kullandığım modemin modeli Pikatel ComboMax ve ona bağlı bir switch var.)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.