Şimdi Ara

İnterneti Kablosuz Olarak Alıp Kablolu Dağıtmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Babamın köydeki komşusundan internet alacağız. Kablo çekmemizi istemiyor komşumuz. Wifi menzil genişletici ya da access point alacağız. Yalnız wifi ile aldığımız interneti menzil genişleticideki ethernet portundan bilgisayara aktarabilir miyiz? Bunlarda genelde ethernet girişi oluyor ama o da adı üstünde giriş. Çıkış değil. Bunu yapabilen bir access point falan var mıdır? Ne kullanmam lazım?

• En kolay ve ileriye dönük Ddwrt destekli bir TP-Link AP kullan
    Ddwrt support device kısmından güncel cihazlara bakıp TR de satılan uygun bir modeli satın al. Ddwrt yükle ve yukardaki isteğine göre en uygun mod olan '' client '' modunu kullan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fritz Wlan repeaterlar da istediğiniz işi görür. Ben tam olarak sizin yapmak istediğiniz gibi kullanıyorum. Fritz Wlan 1750E modeli bendeki.

Bu olabilir:
    AVM FRITZ!WLAN Mesh Repeater 1200 (iki telsiz ünitesi: 5 GHz (866 MBit/sn’ye kadar), 2,4 GHz (400 MBit/sn’ye kadar), 1 x Gigabit LAN, Almanca sürümü).https://www.amazon.com.tr/dp/B07V3TKDV5/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_5GHE1Q0HA9N7FAGR33SA

Ya da bu:
    AVM Fritz!Repeater 2400 International WiFi AC+N tekrarlayıcı genişletici çift bant (1.733 MBit/s (5 GHz) ve 600 MBit/s (2,4 GHz), file, WLAN erişim noktası, 1 Gigabit LAN bağlantı noktası, WPShttps://www.amazon.com.tr/dp/B083VM9J62/ref=cm_sw_r_apan_glt_i_V7230G60SKN68HGFMFSP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 25 Eylül 2021; 0:0:20 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Teşekkürler cevaplar için. Fritz repeaterlar pahalıymış babamın bütçesine göre. Dd-wrt seçeneği daha uygun olacak fiyat olarak. Hatta işyerinde de halen memnun olarak kullandığım Tp-Link WR940N modeli de dd-wrt uyumluymuş. 200 liraya onu alıp sorunu çözeceğim sanırım.

• alibaba A kullanıcısına yanıt

Üstad iyi akşamlar. Forumu taradım ama bi cevap bulamadim sorunuma. Bu yazıyı görünce sorayim dedim. Simdi bizim isyerinde kablolu internet var. Masaüstü pc ye geliyor. Ben bu interneti kablosuz olarak nasil paylaştırabilirim. Bilgisayarda wifi özelliği yok.

• Bir router alıp dağıtabilirsiniz. Ancak işyeri IT sorumlunuzun ayar yapması gerekebilir

• alibaba A kullanıcısına yanıt

Önerebileceginiz bir marka model varmıdır? 100 tl civarı. Aynı oda içerisinde kullanılacak.

• 100 TL ye 2.4ghz alanilirsiniz. Wifi 5 ya da 6 destekli bir şey alamazsınız.
    Letgo dan bakıp bilinen bir marka alın. Zyxel, tp link gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.