Şimdi Ara

KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
7
Favori
108.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ramyth

COM21 + LinkSYS WRT54GC kullanıyorum.

Yer: İzmir / Bornova / Özkanlar

Net Hızı: 5mbit Sınırsız

İşletim Sistemi: Kablo bağlantısı olan bilgisayar, Windows XP, Wireless ile bağlı olan 3 bilgisayar: Windows XP, Vista, 7.

Sorun şu arkadaşlar. Net gidiyor... Hemen geliyor. Kafayı yedirtir adama. 3 saniye gidiyor hemen geliyor.

Ethernetten bağlı olan bilgisayardan da gidiyormu? Aynı sorun bende de var Netmaster CXC-150 Modem+Netmaster WDS-840 Router kullanıyorum ethernetten bağlı olanda internet kopmuyor router'den kablosuz olarak aldıklarımda arada bir kesilip tekrar geliyor ama sizinki gibi sık değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 29 Ocak 2011; 13:53:23 >
  • uydunet en fazla iki cihaza izin veriyor. daha fazla cihaz bağlayacaksanız wan özelliği olan bir access point almanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htulay

uydunet en fazla iki cihaza izin veriyor. daha fazla cihaz bağlayacaksanız wan özelliği olan bir access point almanız gerekiyor.

Sorun fazla bağlantı sorunu değil hat kesilmesi. Bende Ramyth arkadaş gibi 3 bilgisayara sorunsuz (arada kopmalar olsada) bağlanıyorum. Ayrıca benim kullandığım WDS-840 AP Router.
  • Uydunetim var , Ayrıca Datron RTA 1030 Adsl Modemim var , router özelliği de mevcut.
    Nasıl Ayar Verip ? Wireleass yaparım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk-Claw -- 30 Ocak 2011; 12:44:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bladeburak

Uydunetim var , Ayrıca Datron RTA 1030 Adsl Modemim var , router özelliği de mevcut.

Cevap Yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk-Claw -- 30 Ocak 2011; 12:44:32 >
  • Koca forumda bilen yok
  • Sen bi bağla, kurcala, google gibi hazine var elinde ondan yararlan çözemediğin yer olunca yaz. Kimse sana tamamen nasıl yapacağını anlatmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramyth

Sen bi bağla, kurcala, google gibi hazine var elinde ondan yararlan çözemediğin yer olunca yaz. Kimse sana tamamen nasıl yapacağını anlatmaz.

:) Ben O yolları coktan aştım , yapamadığım için sordum anladın !
  • quote:

Orijinalden alıntı: bladeburak

Uydunetim var , Ayrıca Datron RTA 1030 Adsl Modemim var , router özelliği de mevcut.

adsl modemi router olarak kullanırsan sadece 1 bilgisayardan nete bağlanabilirsin. onu nasıl yapacağın da donanımhaberde anlatılıyor. bir zamanlar ben de yapmıştım ama şu an hatırlamıyorum. fazla kullanmadım o şekilde çünkü laptoptan nete girince pc den, pc den nete girince laptoptan nete girilmiyordu. birden fazla cihazı nete bağlayacaksan ki wireless bağlantının asıl amacı budur. önce datron adsl modemini ucuza satacaksın. bir tane router satın alacaksın (kullandığın uydunet modemle hangi routerin uyumlu olduğunu iyi araştır).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qw12 -- 14 Şubat 2011; 22:42:10 >
  • gördüğüm kadarı ile , tp-link router öngörülüyor.
    evimde 2 tane modem var öteki ZyXEL P-660W-T1 v2 özelliklere baktığımda router yazıyor bi tekrar deniyecem.

1den fazla notebook rahat baglanması için ne lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk-Claw -- 15 Şubat 2011; 3:38:57 >
  • Arkadaslar Tp-Link TL-WR741ND 150M Kablosuz Router baglamak istiyorum epc2330 modeme. 10 Mbit internetim var, salon 10-15 metrelik bi mesafede arada 2 duvar var. kullanan arkadaslar varsa tavsiye edebilirmi. 4 port, 3dbi anten ve n teknolojisi varmis fiyatida uygun, siz ne dersiniz?

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-tl-wr741nd-150m-kablosuz-router/ProductDetails.aspx?productId=bd97011&categoryId=410
  • Arkadşlar bende uydunete geçiş yapacağım ve Cxc 150 + Netmaster WDS-300N düşünüyorum yan binadaki kuzenimle beraber kullanıyoruz interneti şu an RT 211 ile sorunsuz kullanabiliyoruz o nedenle 2 anten iyi bir seçim olacak diye düşündüm Cisco ürünleride güzel ama antensiz olmaları ev içerisinde iyi bir performans sağlamasının yanında yan binada problem olacağını düşünüyorum. Yani benim için çekiş gücü ve stabilite önemli o nedenle Netmaster WDS-300 N iyi bir seçim olacak diye düşünüyorum. Bu konuda sizlerinde fikirlerini almak isterim. Elimdeki RT 211 i satıp iyi bir router alıp daha sonra adsle geçsem bile tekrar kullanabileceğim birşey olmalı. Netmaster WDS-300N dışında tavsiyesi olan var mıdır acaba ?
  • ttnetten uydunete geçiş yapacam ama bir çok yerde aradım bu sorunun cevabını
    fakat tam bir cevap bulamadım elimde airties rt 211 modem ve ayrıca airtiesin acces pointi var .
    tek portlu uydunet modemi aldıktan sonra rt 211 kullanarak hattı çoğaltıp ve wireless bağlantı yapabiliyormuyuz .
    bu cevaba göre geçiş yapmayı düşünüyorum . .ilgilenenlere teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar tüm yazılanları okudum, ben de sizler gibi bi kaç ay önce kablo tvye üye oldum ve eskiden ttnetin airties rt 205 (tek port) kablosuz modemini kullanırken şimdi motorolanın tek port kablolu modemini kullanıyorum, leptopla da internete girmek istiyorum ve bu iki modemin birbirine bağnabileceğini söylediler... bana arkdşlar bu iki modemi bağlasan bile airties modemin kurulumunda kablosuz modem ayarlarını yaparken şifre koyabılırsın fakat ttnetin ayarları var onların uzantısı farklı oldugundan basarı sağlşayamazsın dediler, hakıkaten de ttnetın kullanıcı ayarları var fakat sımdı ttnete uye felan degılım bu kullanıcı ayarlarını nasıl halledebılırız, bu ayarları yapmadan modeme şifre koyup herhangi bır leptopda lanı buluyorum sıfreyı gırıyorum fakat ınternet baglantısı yok dıyor... yorumlarınıza baktım ıp ap flan ayarları var dıyorsunuz peki bana da yardımcı olabılır mısınız. yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tesekkurler...
  • slm arkadaşlar kablolu uydunet kullanıcısıyım (cxc-150) modemim var bunu kablosuz yapmak için router mi alsam yoksa kablosuz routerli modemler var ondan mı alsam kablosuz routerli modem mi cxc-150 bağlayabilirmiyim . Inca IM-201W 1 Port Kablosuz ADSL Modem buldum fiyatı 50tl ileride adsl modem olarak kulanabilirim diye düşünüyorum.birde yeni led tv aldım smart tv özelliği var modemi mi kalblosuz modem yapabilirsem. tv için usb adaptörler var tp-link tl-wn321g usb adaptör var onu tv girişine bağlayarak internete girebilirmiyim. ayrıca dizüstü bil. ve samsung s2 var. bunlarla evin heryerinde iletişim kurabiliryim. evim iki katlı. ilgililen arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar bugün sizlerden yardım istemiştim formu iyice okudum ve çok teşekkür ederim işime iyi yaradı, bilmeyen arkadaşlara da anlatmak isterim. benim ttnet aboneliğimden kalma tek girişli (tek rot) airties rt 205 kablosuz modem vardı ,şu an kablolu tvnın vermıs oldugu kablolu motorola tek gırıslı (tek rot) modemını kullanıyordum bu yuzden leptopla gıremıyordum, ve bazı arkdaslarımın bana tavsıyesı uzerıne simdiki motorola modemının lan kablosunu eskı kullndıgım aırtıes kablosuz modemın lan gırısıne takarak router vazıfesı gormesını denedım, aırtıes modemını de pc ye kurup kendıme cıfre koydum fakat herhangı bır leptopla gırdıgımde bu ag gorunuyor sıfretı gırıyordum fakat ınternet yok hatası alıyordum ve bugun bunu da cozume ulastırdım cok sukur... yapacagımız tek sey aırtıe modemın geısmıs ayarlarından dıger modemlerde de var tabı ayarlar ya da gelısmıs ayarlar farketmez kısaca ayarlar kısımından DHCP ayarlarından DHCP sunucusunu aktıvete etmekten cıkardım yanı aktıvıtesını sonlandırdım, bunu yapmakla ttnetın bana vermıs oldugu ...@ttnet uzantılı aırtıes kablosuz modemı dısardan satılan kablosuz router cıhazına cevrımıs oldum bu sayede leptopla gırıdgımde sıfre koymus oldugum aga gırebılıyor ve ınternetın oldugunu goruyorum yanı kısaca leptoplada gırebılıyorum artık... bazı arkdslar bu adımı deneyıp yıne bır sonuca ulasamadım dıyorlarsa ,,, ornegın router olarak kullanacagınız modemın ıp adresının son rakamı ıle gırecegınız leptopun ıp numrasının son rakamı farklı olmalıdır kı ı cakısması yasanmasın bu nedenlede ardslar basarlı olamıyor olabılır... herkese tesekkurler saglıcakla kalın

• berk kardes router alayımmı dıye sormussun, eskı kablosuz modemın varsa onuda router yerıne kullanabılıyorsun yanı bosa 60 70 tl verıp router almana gerek yok , baktıysan eger router dedıklerı modemın aynısı... yalnız cogu arkds modemı router olarak kullandıgımızda ıkıden fazla leptopu kaldırmadıgını dıger cıhazlarda ınternet yok hatası verdıgını soyluyorlar bunun da tek cozumu router almak imiş... valla ben mıllete net dagıtacak deılım zaten kablolu netın hızı kac kurus bana yetıyor yanı ıkıden fazla leptoplaevde kımse gırmez hatta bır tane leptopum var bana yetıyor, eger sen ben uc tane leptopla nete gırecegım dıyorsan router sart...
  • ilgin için teşekürler kablosuz modem almaya karar verdim. tek dizüstü ve tv için kulanıcam. kablolu modemden kablosuz modeme bağlantı şeklim usb üzerinden mi olucak yoksa ethernet üzerinde bağlantı yapıcam ınca marka modem almayı düşünüyorum.kablolu modemin usb bağlantısını pc bağlasam internet hızında düşme olurmu
  • tek port çıkışlı alsam işimi görürmü yoksa 16 tl fazla verip 4 portlu mu alsam
  • cxc-150 kablolu modemim var usb kablosunu buldum fakat ethernet hattını söküp usb den bağlanmaya çalışınca bağlanmıyor.kablosuz modem alırsam bağlantı nasıl olucak cvp yazarsanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.