Şimdi Ara

KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
7
Favori
108.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar bir sorunum var yeni konu açmadan burdan sorayım..
    anasayfadaki 6. ilgili konuda belirtilen scientific atlanta modemim var ve tp-link td-w8901g modem ile ordaki ayarları yaptım
    dinamik ip dedim 192,168,100,10 değerini girdim
    modemin dhpc kapattım ve şu an nete girebiliyorum wireless deneme şansım olmadı.
    internete sorunsuz giriyorum fakat tplink arayüzüne ulaşamıyorum.
    192,168,1,1 işlemiyor tplink modemin arayüze bir türlü ulaşamıyorum..
    yardımlarınızı bekliyorum..
  • selam arkadaşlar kipanın indiriminden bu modemi aldım ve kullanmakta olduğum uydunet kablosuz interneti bu modem sayesinde
    http://forum.donanimhaber.com/m_51724078/mpage_1/f_/key_//tm.htm#51724078 şu konuda anlatılanları uygulayarak kablosuz yaptım.
    şuan hem kablolu olarak masaüstü hemde wireless olarak cep telefonda sorunsuz bağlanıyorum.

gelelim sorunumuza bağlantıda sorun olmamasına rağmen tplink modemin arayüzüne 192.168.1.1 artık giremiyorum.
    uydunet modemin arayüzü sorunsuz açılıyor onun ip si de 192.168.100.1
    wireless şifresini değiştirmek için arayüze bağlanmam gerekiyor ama nasıl bağlanacağımı bilemedim.

bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar cevabınızı bekliyorum..

saygılar...

• Selam arkadaşlar, amatörüm, bilgi rica ediyorum. rt-205 airties modemimle ana odada kablosuz laptop kullanıyorum, ethernet bağlantısı ile iki kat yukarıdaki pc ye de bağladım onu da sorunsuz kullanıyorum,
    pc nin yanındaki odaya laptopu taşıyıp wireless kullanabilmem için :

tp link 701 gibi bir router alıp, aşağıdan gelen ethernet kablosunu pc den çıkarıp routera bağlarsam hem pc hem de yandaki odadaki laptopta wireless olarak her ikisini de çalıştırabilecek miyim ? 701 lere ethernet girişi var ve çıkışları kablosuz olarak alınabiliyor değil mi ? Başka bir cihaza ihtiyacım olmaz değil mi ? Sağolun
  • tplink 740n alın. 1 kablo girişi 4 çıkışı var. Ayrıca kablosuz yayın yapar.
    701 tek porttur işinizi görmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki haftadır gece 11-01 arası internet bağlanamıyor. Modem offline olmuyor ama sayfa açamıyor. Resetleyincede çok zor bağlanıyor ve ne router nede direk pc ip alamıyor. Bu konuda 126 ile konuştum. Destek ile mailleştim ama bir sonuç alamadım. Bana böyle bir cevap yolladılar.

Tarafımızdan gerçekleştirilen kontrollerde kablo modem kullandıgınız görülmektedir. Kablo modem arkasındaki router veya DHCP sunucu yapılandırmasının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Erişimin belli zamanlarda kesilmesi nedenii le DHCP sunucunun IP kirasını bırakması neden olabilecektir.

Kontrol sonrasında sorunun devamı durumunda tarafımıza dönüşünüz rica olunur.

Ama modemi direk bağlasamda farketmiyor. Bu sorun bir iki saatte geçiyor. Genelde kontrolleri gündüz yapıyorlar ve bir sorun bulamıyorlar. Resmen kafayı yedirecekler bana. Netmaster CXC 150 modem ve USR 5461 Router kullanıyorum. Bu ikiliden bir sorun olabilirmi sizce? Ama dediğim gibi 20-22 saat düzgün bir kaç saat böyle oluyor. Böyle bir sorun yaşayan varmı? Yoksa Uydunette akşam bir sorun oluyor ve sallamıyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtem -- 3 Haziran 2012; 23:34:18 >

• Ben ttnet kullanıyorum ama eskiden uydunetteydim , tekrar uydunete geçmek istiyorum. Elimde CME-075 model netmaster modem var.
    Bununla herhangibi bi sıkıntı yaşamam heralde dimi çünkü eski biraz.

Birde wireless için bu router nasıldır acaba ?

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR740N#spec
  • 740n iyidir işini görür.
  • Selam donanımhaber üyeleri,

Bu başlık altında benim gibi sorun yaşayanlar bunu dile getirip; bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız çözüm yolu sunmuşlar sağolsunlar. Sorunlarımız ortak olsa da çözümleri bireysel istediğimiz ortadadır. Çözüm önerisi getireceğinize inanarak kendi karşılaştığım problemi sizlere aktarmak istiyorum.

3 yılı aşkın süredir Uydunet'e NetMaster CXC-150 kablolu modem üzerinden bağlanmaktayım. Hem dizüstü bilgisayarımla hem cep telefonumla kablosuz internete bağlanmak istediğim için 175 TL wireless modeme para vermek yerine resmi web sitesinde önerildiği üzere NetMaster WDS-150 Kablosuz AP-Router satın aldım.

2 gündür uğraşmama rağmen sonuç alamayınca sorunumu burada paylaşmamın doğru olacağına karar verdim. Teknik servise sorumu anlatma fırsatı bulamadan benden e-mail adresi isteyip kurulum aşamalarının anlatıldığı bir rehber göndermişler fakat sonuç yine başarısız.

Yapmak istediğim şey şu:
    -Dizüstü bilgisayarımı ethernet ya da USB kablo olmadan router üzerinden internete bağlamak istiyorum.
    -Cep telefonumun da aynı şekilde wireless olarak bağlanmasını istiyorum.

Yaptığım denemelerde ağ oluşturmak için ürün üzerinde yer alan 4 ya da 8 haneli PIN'i giriniz şeklinde bir uyarı almıştım windows tarafından.

İşin neresinden başlamalıyım; ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese iyi forumlar...

• Arkadaşlar selamlar...Uydunet abonesi olduktan sonra Hitron 35302 model kablo modem aldım.Daha önce TTNET te kullandığım Philips snb 5600 router vardı.Bunla uduneti kablosuz yapmak istedim fakat ne yaptıysam bir türlü iki bilgisayarı aynı anda nete bağlayamadım.Birinde sınırlı erişim ikazı oluyor.Modemi ve roterı kapatım açtığımda diğer bilgisayarı bağlayabiliyorum.Tabi ki bu durumda diğeri sınırlı erişime geçiyor.Uydunet destek hattını da aradım klasik modemi aç kapa başka bir yardımları olmadı...Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkaşım varsa çok mutlu olurum..Şimdiden teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayb26

Arkadaşlar selamlar...Uydunet abonesi olduktan sonra Hitron 35302 model kablo modem aldım.Daha önce TTNET te kullandığım Philips snb 5600 router vardı.Bunla uduneti kablosuz yapmak istedim fakat ne yaptıysam bir türlü iki bilgisayarı aynı anda nete bağlayamadım.Birinde sınırlı erişim ikazı oluyor.Modemi ve roterı kapatım açtığımda diğer bilgisayarı bağlayabiliyorum.Tabi ki bu durumda diğeri sınırlı erişime geçiyor.Uydunet destek hattını da aradım klasik modemi aç kapa başka bir yardımları olmadı...Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkaşım varsa çok mutlu olurum..Şimdiden teşekkürler....

Aynı sorun bende de var ben de hiç yardım alamadım teknik servisten. Ancak iki pc yi aynı anda acarsan bazen ikisi de bağlanabiliyor. Connectify.me programı ile bir bilgisayardan digerine paylastirarak kullanıyorum ben.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: coke4

Selam donanımhaber üyeleri,

Bu başlık altında benim gibi sorun yaşayanlar bunu dile getirip; bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız çözüm yolu sunmuşlar sağolsunlar. Sorunlarımız ortak olsa da çözümleri bireysel istediğimiz ortadadır. Çözüm önerisi getireceğinize inanarak kendi karşılaştığım problemi sizlere aktarmak istiyorum.

3 yılı aşkın süredir Uydunet'e NetMaster CXC-150 kablolu modem üzerinden bağlanmaktayım. Hem dizüstü bilgisayarımla hem cep telefonumla kablosuz internete bağlanmak istediğim için 175 TL wireless modeme para vermek yerine resmi web sitesinde önerildiği üzere NetMaster WDS-150 Kablosuz AP-Router satın aldım.

2 gündür uğraşmama rağmen sonuç alamayınca sorunumu burada paylaşmamın doğru olacağına karar verdim. Teknik servise sorumu anlatma fırsatı bulamadan benden e-mail adresi isteyip kurulum aşamalarının anlatıldığı bir rehber göndermişler fakat sonuç yine başarısız.

Yapmak istediğim şey şu:
    -Dizüstü bilgisayarımı ethernet ya da USB kablo olmadan router üzerinden internete bağlamak istiyorum.

Yaptığım denemelerde ağ oluşturmak için ürün üzerinde yer alan 4 ya da 8 haneli PIN'i giriniz şeklinde bir uyarı almıştım windows tarafından.

Herkese iyi forumlar...

Hocam sizin netmaster probleminizde son durum nedir? Ben bu cihazdan almak istiyorum netgear marka adsl modeme tanımlamayı düşünüyorum. Genetik bir problemi yoksa fiyatı uygun oldugu için bu cihazdan almak istiyorum..

• quote:

Arkadaşlar selamlar...Uydunet abonesi olduktan sonra Hitron 35302 model kablo modem aldım.Daha önce TTNET te kullandığım Philips snb 5600 router vardı.Bunla uduneti kablosuz yapmak istedim fakat ne yaptıysam bir türlü iki bilgisayarı aynı anda nete bağlayamadım.Birinde sınırlı erişim ikazı oluyor.Modemi ve roterı kapatım açtığımda diğer bilgisayarı bağlayabiliyorum.Tabi ki bu durumda diğeri sınırlı erişime geçiyor.Uydunet destek hattını da aradım klasik modemi aç kapa başka bir yardımları olmadı...Bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkaşım varsa çok mutlu olurum..Şimdiden teşekkürler....

Sayın Kullanıcımız,
    Modeminizle birlikte kullandığınız router Bridge modunda çalışıyor olabilir. Lütfen bunu kontrol ediniz. Sorununuz devam ederse NetMASTER Destek Merkezi'nden teknik yardım alabilirsiniz. Destek merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.
    0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

• quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

quote:

Sayın Kullanıcımız,
    Modeminizle birlikte kullandığınız router Bridge modunda çalışıyor olabilir. Lütfen bunu kontrol ediniz. Sorununuz devam ederse NetMASTER Destek Merkezi'nden teknik yardım alabilirsiniz. Destek merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.
    0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

Yardımlarınız için teşekkürler...Yalnız ne yaptıysam bir türlü modem arayüze giremedim...192.168.100.1 192.168.0.1 v.b. denedim ama olmadı..Nasıl ulaşabilirim bilen var mı?Acaba girişler uydunet tarafından kapatılıyor olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: coke4

Selam donanımhaber üyeleri,

Yapmak istediğim şey şu:

Herkese iyi forumlar...

Sayın Kullanıcımız,

WDS-150’yi resetledikten sonra Ethernet kablosunu bilgisayar ve WDS-150’nin sarı renkli LAN portlarından birine bağlayıp aşağıdaki adımları takip ederek sistem yapılamdırmanızı yapabilirsiniz.

1.http://192.168.5.1/ adresinden WDS-150’nin arayüzüne girip Sol Menü'den "Wizard"ı tıklayınız.
    2. “Ethernet broadband, service provider automatically obtain IP from the network address (dynamic IP) ” seçeneğini seçiniz ve “Next”’e tıklayınız.
    3. Tekrar “Next” tuşuna basınız.
    4. “Wireless Encryption: Encryption WPA" seçip, “Wireless Password:” alanında en az 8 karakterli bir şifre belirleyiniz.
    5. “Finished” butonuna basınız.
    6. Son olarak, CXC-150 ‘nin LAN portunu WDS-150’nin mavi renkli WAN portuna bağlayınız.

Sorununuz devam ederse NetMASTER Destek Merkezi'nden teknik yardım alabilirsiniz. Destek merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.
    0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

• Bende linkys router var arayüze bağlanamıyorum ayarları yapmak için
  • Selam arkadaşlar.. benim yeni aldığım netmaster marka kablosuz acces point router ile ilgili sorunum var. Komşudan kabloyla aldığım dsl baglantısını acces point routerla kablosuza cevirip evde laptopu rahat rahat kullanmayı amaclamışdım ama kablosuz şekilde 10 dkda bir baglantıda ünlem cıkıyo ve internete giremiyorum kabloyla kullanırken sorun yok acces pointe reset atınca düzeliyo ama 10 dk da 1 res atmak zorunda kalıyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaslar..

ap routerin markası netmaster wds-150
    modeme 192.168.1.1 ile routera 192.168.5.1 yazarak baglanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIRPAN -- 4 Eylül 2012; 23:44:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbar54

Selam arkadaşlar.. benim yeni aldığım netmaster marka kablosuz acces point router ile ilgili sorunum var. Komşudan kabloyla aldığım dsl baglantısını acces point routerla kablosuza cevirip evde laptopu rahat rahat kullanmayı amaclamışdım ama kablosuz şekilde 10 dkda bir baglantıda ünlem cıkıyo ve internete giremiyorum kabloyla kullanırken sorun yok acces pointe reset atınca düzeliyo ama 10 dk da 1 res atmak zorunda kalıyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaslar..

Sayın Kullanıcımız,

Yaşandığınız sorun ile ilgili NetMASTER Destek Merkezi ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Bu sorun router kaynaklı olabileceği gibi bilgisayar kaynaklı da olabilir. Kablosuz ayarlarınızın kontrolü sağlandıktan sonra hala aynı sorunlar devam ederse, ürünü servisimize alıp test etmemiz gerekebilir.

Destek merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.
    0216 366 66 96
    destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,

• quote:

Orijinalden alıntı: barbar54

Selam arkadaşlar.. benim yeni aldığım netmaster marka kablosuz acces point router ile ilgili sorunum var. Komşudan kabloyla aldığım dsl baglantısını acces point routerla kablosuza cevirip evde laptopu rahat rahat kullanmayı amaclamışdım ama kablosuz şekilde 10 dkda bir baglantıda ünlem cıkıyo ve internete giremiyorum kabloyla kullanırken sorun yok acces pointe reset atınca düzeliyo ama 10 dk da 1 res atmak zorunda kalıyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaslar..

dns sorunu yaşıyorsun.
    Router in arayüz ayarlarında dhcp server bölümünü bul. Dns bölümüne 4.2.2.3 - 4.2.2.5 gir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dhcp modu dns destekliyor mu?
  • bazı cihazlarda destekler bazılarında malesef desteklemez.
    bi bakması lazım. wds-150 için bilgim yok malesef.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.