Şimdi Ara

Kablo Bağlantısını Nasıl Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 8
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • icolie (2 mesaj) Guest-CFF28C7FD (2 mesaj) cranky8 (1 mesaj) PERİSKOP (1 mesaj) ŞEF34 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> Kablo Bağlantısını Nasıl Yapmalıyım?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    130 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, fotoğrafta görülen 4 ve 5 numaralı kabloları 1,2 ve 3 ten hangileriyle bağlamalıyım?

Kablo üçlü prize gidiyor. Bu arada fotoğrafta belirsizse diye hangi numarada hangi kablolar bağlı şöyle belirteyim:

1- İki kırmızı birbirine bağlı (kontrol kalemiyle baktım bu kabloda elektrik var)

2- Mavi ve gri

3- Kırmızı ve gri

4- Sarı/yeşil ve kahverengi

5- Mavi tek başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icolie -- 13 Temmuz 2013; 13:33:17 >

|
    |

• Teğmen
    130 Mesaj

Cevabınız için teşekkürler, hiç yormayayım kendimi öyleyse :)
    |
    |
    Bahsedilenler: ŞEF34
  • Binbaşı
    1015 Mesaj
    Böyle kablo bağlama yöntemini 220 voltla hiç onaylamıyorum.
    iki kablo ----><----- üstü üste getir.Telli ise işin daha kolay HAFİF bir birine dola . Lehimle bol.
    Kabloları tek tek bantla makaronda olur.İyi bile olur.En son üstüne bir bant ve kapat zor gelirse klemens kullan.
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Webperfect

Böyle kablo bağlama yöntemini 220 voltla hiç onaylamıyorum.
    iki kablo ----><----- üstü üste getir.Telli ise işin daha kolay HAFİF bir birine dola . Lehimle bol.
    Kabloları tek tek bantla makaronda olur.İyi bile olur.En son üstüne bir bant ve kapat zor gelirse klemens kullan.

soruyu soran arkadas 4 ve 5 numaralı kabloları 1 , 2 , 3 numaralı kabloların hangilerine bağlanacagını soruyor sanırım
    |
    |
  • Binbaşı
    1015 Mesaj

sadece yanlışı söyledim kendisi zaten "Cevabınız için teşekkürler, hiç yormayayım kendimi öyleyse :)" pes etmiş.
    |
    |
    Bahsedilenler: cranky8
  • Yarbay
    5598 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: icolie

Merhaba arkadaşlar, fotoğrafta görülen 4 ve 5 numaralı kabloları 1,2 ve 3 ten hangileriyle bağlamalıyım?

Kablo üçlü prize gidiyor. Bu arada fotoğrafta belirsizse diye hangi numarada hangi kablolar bağlı şöyle belirteyim:

1- İki kırmızı birbirine bağlı (kontrol kalemiyle baktım bu kabloda elektrik var)

2- Mavi ve gri

3- Kırmızı ve gri

5- Mavi tek başına

Kabloları tespit etmek zor değildir ancak elektrikçiye yaptırmanız daha iyi olur.

Saygılar...
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Elektrikçi çağır kardeş bence araya gitme derim
    |
    |
  • Yarbay
    5941 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    TELESCOPE

quote:

Orijinalden alıntı: icolie

2- Mavi ve gri

3- Kırmızı ve gri

5- Mavi tek başına

Arkadaşım verdiğin bilgi renklerinde kahveringi faz akımını,mavi nötr akımını,yeşil sarı ise toprak hattını ifade ediyor,geriye kırmızı ve gri renkler kalıyor,elektrik kendini tanımayana hiçte hoşgörülü olmuyor,geçenlerde bir dostumuz koymuştu olumsuz bir örnekti ancak ibret verici idi,bir bilenle işinizi sağlama alın derim,kalın sağlıcakla.
    |
    |

• Yarbay
    3893 Mesaj
    elektrikte her zaman kablo reklerine güvenmemek gerekir. işini bilen bir elektrikçiyi çağırmanda yarar var. çünkü yapacağın ufak bir hata elektrik kontağına(dolayısıyla yangına) davetiye çıkartır.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
backlink paketleri
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.