Şimdi Ara

K750i mi yoksa samsung mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARkadaşlar forumda k750i ile ilgili konuları okudum ve k750i almaktan vazgeçtim denebilir, bu kadar sorunla başetmek gerçekten can sıkıcı, belki de bundan dolayı ucuz, cep telefonu bayilerine sorduğumda da "ya nokia al ya da samsung" diyorlar,kafam iyice karıştı. Mesela Samsung x700 var ki fiyata bakıyorum,K750iden 100 ytl ucuz.(genpa'da) Tasarım olarak da birbirlerine benziyorlar yani aşırı bir fark yok.

Acaba fazla sorun yaşamamak için hangisini tavsiye edersiniz?

• samsung mp3 dinlerken başka bir şey yapamıyor bu bile samsun almamak için bir neden.k750i de ki problemler o kadar korkulacak türden değil.ama önemli olan senin telefonla ne yapmak istediğin.yani güzel bir tasarım mı istiyorsun, işletim sistetimli bir telefon mu yoksa multimedya özellikleri gelişmiş bir telefon mu?
  • Valla bende Samsung X700 var, şu an için çok memnunum diyebilirim. Daha fazla bilgi için bakınız Samsung X700 konusu
  • tasarım elbette önemli ama sorunsuz olması benm için daha önemli, sorun yaşadıktan sonra tasarımı ne yapayım? k750i'de 2mp kamera olması beni cezbetti,ama sonra düşündüğümde samsung x700'deki 1,3 mp'lik kamera da beni idare eder gibi geliyor.
    üstelik fiyat da ucuz k750i'ye göre,100ytl fiyat az sayılmaz,tabi ki aldım mı iyisini almak lazm,
    K750'de sesin az geldiğini falan da okudum. ve K750'nin malzeme kalitesi olarak iyi yapılmadığı izlenimi oluştu kafamda, insan neden w800 kadar pahalı değil diye düşünüyor!
  • w800i de 512 mb kart ve var kulaklık daha gelişmiş o yüzden pahalı.sorunsuz bir telefon istiyorsan nokia n70 olabilir olmazsa samsung.
  • Peki Samsung'da ya da K750'nin 2. eli değerli mi? Sonuçta ikinci el piyasası da önemli aldıktan sonra satmak da önemli,elimde çok para yok şu an, zaten kredi kartı ile taksitle alıcam ondan acaba verilen 100ytl fazla paraya değecek mi,üstelik sorunla karşılaşma riski de varken:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: danga

ARkadaşlar forumda k750i ile ilgili konuları okudum ve k750i almaktan vazgeçtim denebilir, bu kadar sorunla başetmek gerçekten can sıkıcı, belki de bundan dolayı ucuz, cep telefonu bayilerine sorduğumda da "ya nokia al ya da samsung" diyorlar,kafam iyice karıştı. Mesela Samsung x700 var ki fiyata bakıyorum,K750iden 100 ytl ucuz.(genpa'da) Tasarım olarak da birbirlerine benziyorlar yani aşırı bir fark yok.

K750i abartildigi kadar sorunlu bir cihaz degil kesinlikle dostum..sesin az cikmasi, bluetooth ta kilitlenme, kapanma, tel rehberindeki sorunlar, vs. yazilim guncellemesi ile kolayca giderilebiliyor.. joystick sorunu da garantili alirsan yazilim guncellemesi, temizleme ve modifiye edilmesi yani degistirilmesi ile ortadan kalkiyor..malzeme kalitesi olarak X700 daha iyidir ancak, K750i de camdan yapilmis bir urun degil ki..
    ayrica kamera olarak X700 un K750i ile ayni kalitede foto cekmesi mumkun degil, bunun disinda kamerada bulunan otofokus, makro cekim, cift led flash, kamera kapagi, panoramik cekim, tam ekran foto cekim gibi detaylar da yok..X700 de bunlar haricinde; megabass, ekolayzir, S60 java oyun destegi, tema yukleme, 3D java engine, kizilotesi, tam ekran video izleme, 4 gb hafiza destegi, video streaming, joystick, titresim+melodi ozelligi, sinirsiz ses kayit, video ve muzik editorleri gibi onlarca ozelligin hicbiri de yoktur.. tasarim olarak da X700 BENCE guzel bir cihaz degil, K750i daha hos ve karizmatik bir cihaz BANA GORE.. aradaki 100 ytl farka tum bu fazla ozellikleri ve hediye harici flash da aliyorsun.. Batarya omru olarak da K750i daha ustun bir cihazdir..X700 ve diger samsung cihazlarda java oyun ve uygulama yuklemek (pc den) de tam bir iskence.. neyse.. benim yorumlarim boyle.. son olarak K750i al hata yapma derim.. Saygilar..

• maalesef 2. çok düşük gidiyor.samsung ve sony.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Angelmax

quote:

ARkadaşlar forumda k750i ile ilgili konuları okudum ve k750i almaktan vazgeçtim denebilir, bu kadar sorunla başetmek gerçekten can sıkıcı, belki de bundan dolayı ucuz, cep telefonu bayilerine sorduğumda da "ya nokia al ya da samsung" diyorlar,kafam iyice karıştı. Mesela Samsung x700 var ki fiyata bakıyorum,K750iden 100 ytl ucuz.(genpa'da) Tasarım olarak da birbirlerine benziyorlar yani aşırı bir fark yok.

K750i abartildigi kadar sorunlu bir cihaz degil kesinlikle dostum..sesin az cikmasi, bluetooth ta kilitlenme, kapanma, tel rehberindeki sorunlar, vs. yazilim guncellemesi ile kolayca giderilebiliyor.. joystick sorunu da garantili alirsan yazilim guncellemesi, temizleme ve modifiye edilmesi yani degistirilmesi ile ortadan kalkiyor..malzeme kalitesi olarak X700 daha iyidir ancak, K750i de camdan yapilmis bir urun degil ki..
    ayrica kamera olarak X700 un K750i ile ayni kalitede foto cekmesi mumkun degil, bunun disinda kamerada bulunan otofokus, makro cekim, cift led flash, kamera kapagi, panoramik cekim, tam ekran foto cekim gibi detaylar da yok..X700 de bunlar haricinde; megabass, ekolayzir, S60 java oyun destegi, tema yukleme, 3D java engine, kizilotesi, tam ekran video izleme, 4 gb hafiza destegi, video streaming, joystick, titresim+melodi ozelligi, sinirsiz ses kayit, video ve muzik editorleri gibi onlarca ozelligin hicbiri de yoktur.. tasarim olarak da X700 BENCE guzel bir cihaz degil, K750i daha hos ve karizmatik bir cihaz BANA GORE.. aradaki 100 ytl farka tum bu fazla ozellikleri ve hediye harici flash da aliyorsun.. Batarya omru olarak da K750i daha ustun bir cihazdir..X700 ve diger samsung cihazlarda java oyun ve uygulama yuklemek (pc den) de tam bir iskence.. neyse.. benim yorumlarim boyle.. son olarak K750i al hata yapma derim.. Saygilar..

Yaptığın yorumlar içimi gerçekten rahatlattı,galiba kararımı verdim ve k750 alacağım,çok sağol yardımların için..

• quote:

Orjinalden alıntı: Angelmax

quote:

X700 den memnun olmakla beraber daha önce dediğim gibi K750i nin fotoğrafları gerçekten mükemmel . X700 ün özellik bazında fazla olarak sadece EDGE var sanırım. Arkadaş zaten kararını vermiş, hayırlı olsun . Ama telefonun joystickine karşı nazik olmanı tavsiye ederim.

• Tavsiyen için teşekkür ederim..

bu özellikleri bir arada görünce ve yazdıklarını okuyunca içim rahatladı..:D
  • Samsung gerçekten güzel telefon. Ben SE kullanıyorum ama Türk insanı nedense ya Nokia ya SE diyor. Bu çok yanlış. Ama eğer bu iki ürün arasında tercih yaparsak SE derim bende. Fakat bu Samsungun kötü olduğunu göstermez.
  • samsung iyide tr pazarına tum modelleri getirmiyorlar
  • k750 neydi ya 2005 yazında cıkıtıgında olaydı herkes almak istiyordu simdi yuzune bakan yok
  • arkadaşım bu konuya benzer bir konuda ....

http://forum.donanimhaber.com/m_6794432/tm.htm

adresinde ben açmıştım... bakmanın faydası olur belki karar vermende..
  • bu arada birileri bu forumda k750i hakkında atıp tutuyorlar ve buda alıcıların kafasını karıştırıyo..

lütfen gerçekten bilgisi olmayan arkadaşlar konuşmasın ve alıcılarki (bunların arasında bende vardım)
    daha çok çelişkiye düşmesin...
  • sony'nin kalitesi malum ama su d820 güzelmiş gibi geldi

bide ben merakla k800 ü bekliyorum bakalım nasıl olacak
  • Daha almadım telefon ama sanki K750 daha ağır basıyor, son kez tanıdığım bir kaç telefoncuya da sorucam bakalım onlar ne dicek?
  • Samsung X700 ile K750i'yi kıyaslamak pek doğru olmaz. Çünkü K750i, X700'den teknik açıdan çok daha iyidir. 1.3 MP ile 2.0 MP fotoğraf arasında da belirgin bir fark bulunur. 1.3 MP ile fotoğraflar genelde çamur gibi çıkar. K750i'de bulunan joystick sorunu da çoğunlukla kullanımdan ve firmware hatalarından dolayı oluşur...
  • k750i bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.