Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.032
Cevap
95
Favori
752.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @volvole, @A.h.met öncelikle cevaplar için teşekkürler.

İlk olarak şunu söyliyim yaş 44 ve yaklaşık 2,5 aydır araba kullanıyorum. Daha öncesinde hiç tecrübem ve arabalar ile ilgili bir bilgim yok. Bu yüzden takoz derken tam olarak neyini kastettiğinizi belirtirseniz bende bilgilenirim. Bu şekilde çok yorum var ama benim kıyaslayacak bilgim yok.

Bu araba ile 2,5 ayda 1900 km yol yaptım ve çok büyük çoğunluğu yoğun trafikte ve sadece şehir içi. Son birkaç haftadırda klima yoğun kullanıyoruz. Bir arkadaşımın önerisi ile sürüş modunu ekonomikten normale çevirdim. Işıklarda ya da yoğun trafikte vitesi boşa alıyorum. Çok fazla gaza yüklenip sürekli fren yapmamaya çalışıyorum. İlk ay sonunda 11,3 yakıyordu, bu şekilde kullanımla 9,9 a indirdim ama daha fazla inmiyor.

Başka öneriniz varsa (arabayı değiştirmek haricinde ) yazarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

• Arkadaşlar bu kapıların otomatik kitlenmesi için marşa basmadan bi önceki konumda kontak açık, kapı kilitleme tuşuna 15-20 saniye basmak yeterli olmuyor mu? Bu şekilde yapmama rağmen herhangi bir ikaz, sinyal işareti vs. olmuyor acaba ben mi yanlış yapıyorum nedir bunun çözümü?

2016 otomotik Juke araç.
  • AnGeLuSxxx A kullanıcısına yanıt
    Servisin cevabını beğenmemişsiniz ama siz de cvt değişmez, kontrol edilir demişsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahirzora A kullanıcısına yanıt
    Çok yoğun trafikse normal olabilir. Bende şu anda 1.2 chr var onla bile yoğun trafik, kısa mesafede 10 litreyi gördüm ki ortalamam 6.5 litre. Eğer benzin parası çok geliyorsa lpg'yi araştırabilirsiniz.

Vitesi boşa almayla falan da uğraşmayın 0.1 litre ancak fark eder, otomatik vitesin rahatlığından ödün vermeyin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: croco_16

Arkadaşlar bu kapıların otomatik kitlenmesi için marşa basmadan bi önceki konumda kontak açık, kapı kilitleme tuşuna 15-20 saniye basmak yeterli olmuyor mu? Bu şekilde yapmama rağmen herhangi bir ikaz, sinyal işareti vs. olmuyor acaba ben mi yanlış yapıyorum nedir bunun çözümü?

2016 otomotik Juke araç.
    Yeni modellerde maalesef bu özelliği kaldırmışlar.Benim aracım 2018 dizel, benimkinde de yok...
  • LUCI0 L kullanıcısına yanıt
    Kesin bilgi mi bu ya? Güzel özellik sonuçta niye kaldırmışlar ki. Geçmiş sayfalara baktım bi önceki kasada varmış. Yani deniyorum deniyorum olmuyor acaba sorun mu var dedim, farklı bir tuşa daha mı basmak gerekiyor dedim, baktırmaya götürecektim en son
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.h.met

Ben de kullandım bu aracı. Cvt şanzıman gayet başarılı, sorunsuz. Cvt harici otomatik kullanacak kadar zengin değilim. Ama araçtan kaynaklı doluysa ve yokuş çıkıyorsa evet zorlanıyor. Çok şehir içi olmayan karışık diyebileceğim trafikte 6.9'du benim ortalamam. Kalkışlarda çok basmayın yavaş yavaş hızlanın en azından 8'e çok rahat düşersiniz.

Alıntıları Göster
    YALAAANN
  • 😊 Juke kullanmıyorum, Juke fabrikam yok neden yalan söyliyim. Ben de 2 sene kullandım sattım. Tek sevmediğim yönü yol tutuşuydu. Virajlarda güven vermiyor.

• A.h.met kullanıcısına yanıt
    Kaç model kullandınız? Yeni modellerde bu konu geliştirilmiş diye görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam. Maalesef karşılaştırma yapacak tecrübem yok
  • ahirzora A kullanıcısına yanıt
    2012 kullandım ama bildiğim kadarıyla bir değişikliğe gidilmedi makyajlandı sadece. Bu yıl gelecek olan yeni kasada muhtemelen bazı iyileştirmeler yapılır.

• Arkadaşlar 2014 makyajlı juke 1.2 turbo manuel araç turuncu motor ışığı yakıyor. Hiç bu durumla karşılaşan var mı? Servise gidecek araç ama yinede bilgi almak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F95E650A3

Arkadaşlar 2014 makyajlı juke 1.2 turbo manuel araç turuncu motor ışığı yakıyor. Hiç bu durumla karşılaşan var mı? Servise gidecek araç ama yinede bilgi almak istiyorum
    Km kaç yağına bak hemen aracı çalıştırma umarım yağsız kalmamıştır ama sanki sonuç belli 2014 2015 lerin kaderi bir gün motor sanki revizyon isteyecek yağı ne durumda hemen inp bak

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Km kaç yağına bak hemen aracı çalıştırma umarım yağsız kalmamıştır ama sanki sonuç belli 2014 2015 lerin kaderi bir gün motor sanki revizyon isteyecek yağı ne durumda hemen inp bak

Alıntıları Göster
    65.000 de katalitik konvertorden çıktı sorun var mı karşılasan böyle bir durumla

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F95E650A3

65.000 de katalitik konvertorden çıktı sorun var mı karşılasan böyle bir durumla

Alıntıları Göster
    Oysa ucuz yirtmissin tabi nispeten sen yine de yağa bi bak

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Oysa ucuz yirtmissin tabi nispeten sen yine de yağa bi bak

Alıntıları Göster
    Daha bir ay olmadı masraf yapıldı yine sorundan şimdi de bu çıktı. Frene basınca araba sallama yapıyor birde

• Arkadaşlar aracına 19 inç jant takan var mı varsa eğer.

Lastik ebatı kaç seçtiniz.
    Yakıt konfor çok etki ettimi?

Ve yay kullanmadan mi yaptınız

• Bu araçta start-stop nasıl devreye giriyor veya devre dışı bırakılıyor? Kullanırken pek hissedemedim devreye girdiğini. Acaba kapalı mı dedim ama açma / kapatma kısmını bulamadım. 1.6 CVT
  • Selamlar, ben de geçen hafta kulübe 2012 model 1.5 dCi SportPack ile dahil oldum. Araçla ilgili kurcalamak istediğim bazı yerler var. Sizlerden bunu tecrübe edenler bana da yardımcı olursa çok memnun olurum. Sorularım olacak, bazıları çok basit bazıları da ne alaka diyeceğiniz cinsten. :)

1- Araç hareket edince otomatik kapı kilitleme tarzı bir özellik mevcut mu?

2- Araçta orjinal CD çaları var ve kronik ekran silinmesi problemi bende de var. Bu CD çalar yerine nasıl bir multimedya cihazı önerirsiniz? Aynı zamanda geri görüş kamerası da taktırmayı planlıyorum. Tavsiyeleriniz neler?

3- Bu model için piyasada kaliteli görünen doğru düzgün bir LED far var mı? Yoksa sarı kalması daha mı iyi olur yakışması ve eğreti durmaması açısından.

4- Aracın 80 bin bakıma girmesi gerekiyor. Bunun dışında eskimiş parçaları var mı kontrol de ettireceğim. Bu işlemleri yetkili serviste mi yaptırmayı önerirsiniz yoksa dışarıda güvenilir birine de yaptırılabilir mi?

Son olarak da şunu da yaptır veya şundan uzak dur tarzı önerileriniz olursa dinlemeyi çok isterim. Aracı yeni tanıyorum, elimden geldiği kadar orjinaline sadık kalarak güzelleştirmek ve yenilemek istiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: canerkaleagasi

Selamlar, ben de geçen hafta kulübe 2012 model 1.5 dCi SportPack ile dahil oldum. Araçla ilgili kurcalamak istediğim bazı yerler var. Sizlerden bunu tecrübe edenler bana da yardımcı olursa çok memnun olurum. Sorularım olacak, bazıları çok basit bazıları da ne alaka diyeceğiniz cinsten. :)

1- Araç hareket edince otomatik kapı kilitleme tarzı bir özellik mevcut mu?

2- Araçta orjinal CD çaları var ve kronik ekran silinmesi problemi bende de var. Bu CD çalar yerine nasıl bir multimedya cihazı önerirsiniz? Aynı zamanda geri görüş kamerası da taktırmayı planlıyorum. Tavsiyeleriniz neler?

3- Bu model için piyasada kaliteli görünen doğru düzgün bir LED far var mı? Yoksa sarı kalması daha mı iyi olur yakışması ve eğreti durmaması açısından.

4- Aracın 80 bin bakıma girmesi gerekiyor. Bunun dışında eskimiş parçaları var mı kontrol de ettireceğim. Bu işlemleri yetkili serviste mi yaptırmayı önerirsiniz yoksa dışarıda güvenilir birine de yaptırılabilir mi?

Son olarak da şunu da yaptır veya şundan uzak dur tarzı önerileriniz olursa dinlemeyi çok isterim. Aracı yeni tanıyorum, elimden geldiği kadar orjinaline sadık kalarak güzelleştirmek ve yenilemek istiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    Hayırlı uğurlu olsun. Piyasayı çok farklı bir araç ne kadara aldınız, boya filan var mı? Bizde de 2012 tekna dizel var. Benzer araçlar.

8 yıl oldu hala bizde. Sadece enjektör arızası verdi. En büyük sorun bu oldu. Aynı zamanda benzer km lerdeyiz.
    Ekran silinmesi bizdede var. Biz aracı satacağımız için geri görüş taktırmadık ama 2 3 bin liraya double ekran taktıranlar var. Eğer taktıracaksanız mirrorlink uygulaması olup olmadığına dikkat edin.
    Araca 3 sene önce led taktık. Mercek olmadığı için çok gözü alıyor. Yani yaptırabilirsiniz ama karşıdan gelenin gözünü kör ediyor. Bu yüzden önermiyorum.
    Ağır bakımı serviste yaptırmaya kalkarsan soyup soğana çevirirler. Face grubuna üye olup size yardımcı olabilecek insanlar mevcut özel yetkili servisler ile. Tabiiki il olayı önemli.

Araçla çok anımız var. Yol tutuşu çok iyidir bir suva göre. Ama tavsiyem güzel lastik alımız. Çünkü aracın yalıtımı zayıf olduğu için çok etkiliyor ses olayını. Taş gibi arabadır. Bagajı üzebilir. Portbagaj tavsiyem.

• Teşekkür ederim, aracın tır dorsesi sürtmesi sebebiyle sol arka c sütun tarafı boyalı onun dışında boya, değişen yok. KM 78.000’deydi 119.000’e mal oldu bize. Piyasada değişeni olan benzer KM araçları 125-130 arasına görünce fiyat da cazip geldi. Ekspertiz raporları da temiz çıkınca içime sinerek aldım.

Mirrorlink uygulaması nedir? Ne taktıracağımı hiç bilmiyorum, Google’a yazıp aradığımda çıkan sonuçlar da biraz uyduruk gibi göründü gözüme. Bagajla ilgili bir sorunum olacağını sanmıyorum, 2 kişiyiz zaten yetecektir.

Şu an en önemli odak noktam bakımı ve multimedya sistemi sonrasında da detaylı temizlik vb.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.