Şimdi Ara

Jettamı sattım.....CİVİC Aldım....(ilk Mesaj Güncel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
4
Favori
5.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • An itibariyle 2012 Model, Beyaz, Elegance+LPG, 8.000km'de hatasız Civic almış bulunmaktayım.

Aracın boya koruması, ön kaput filmi, koltuk ve araç iç koruması Hondanın önerdiği yere yaptırılmış. Ayrıca bagaj havuzu, kapı içlerinde civic yazısı ve kromajlı cam çıtaları honda da taktırılmış.

Aracı 48.000.-TLye aldım.

Araç içime çok sindi, aldığım kişi temiz sağlam titiz biriydi, araç haliyle temiz,

Konuya ilgi gösterip yorumlarını yazan herkese teşekkürler...

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

2007 LPGli comfortline donanımlı tiptronik 96500kmdeki Jettamı 34500TLye sattım.

Yaklaşık 6 ay önce bir konu açmıştım, araç tercihi amaçlı, o dönem gelen tavsiyeler doğrultusunda,

Civic Elegans+LPG otomatik araç ve Seat Leon Copa plus TDI+DSG arasında kalmıştım. Sonrasında Civic ağır basmıştı.

Bu aşamada tercih olarak 3 alternatif üstündeyim.

1. golf tdi+dsg confortline (2012-2013)

2. seat leon yeni kasa tdi+dsg (full led+5,8 ekran, 2 ay sonra teslim en erken)

3. Civic elegans+LPG (2012) ( bir sürü araç var 47-55 arası)

Benim hep almak istediğim araç golf, Eşim de golfe ikna olmuş durumda ama piyasa fiyatları süper ()

En uygun 2012 . golf VI comfort tdi+dsg 2500km de 57750 var sitede

Hep istediğim bir araç olduğu için gözü karartıp 57-60 aralığındaki bu golflerden birini alayım diyorum, sonra bu kadar para verilir mi ne yapıyorum diyorum.

2 ay seat için beklemeye vaktim yok aracımı sattım araçsız ankara eziyet benim için...

Gönlüm Golf te olsa da, Civic'e de tav oluyorum ama LPG nedeniyle eşim de dahil çevremdekiler alma diyor.

Kaldım iki arada bir dere de...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 1 numaralı seçenek en iyisi. Konfor paketi ve Xenon farlar olursa fena olmaz. Fiyatı yüksek gelirse 2. seçenek Leon ve cam tavanıda ekletebilirsiniz.
  • Tercihleriniz arasında Leon' un fullü için beklemeye değer diye düşünüyorum. Daha kısa sürede alınabilir mi acaba?
  • Bu yazdığınız 3 araçtan bence Yeni Seat Leon. Bende dün gittim seat bayiisine, ellerinde test aracı olarak Style paket Sunrooflu led'li araç vardı ama manual vitesdi. Özel sipariş için en erken 8 hafta denildi ama 3-4 ay da olabilirmiş, sanki bütün parçalar el ile yapıyorlar hayret. O yüzden sizin gibi bende araçsız 2-3 ay ne yaparım endişesine kapılıyorum. İnşallah sabırsızlığıma yenilip de hatalı bir araç almam.
  • İkinci el dsg'yı sıfır km dsg'ye tercih etmek ?
    Bence biraz daha düşünün hocam.

Edit: Ayrıca bir yönetici bile araç tercihi için konu açıp durursa ohooo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çapultra -- 7 Mayıs 2013; 22:26:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yönetici olmak demek herşeyi bilmek demek değil ki...

ne demişler, el elden üstündür..tecrübeye ve bilgiye her zaman saygım vardır....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Yönetici olmak demek herşeyi bilmek demek değil ki...

ne demişler, el elden üstündür..tecrübeye ve bilgiye her zaman saygım vardır....

Ben ondan demiyorum ki,iki konu açmanızla alakalı o espriyi yaptim

• Ben size Hyundai i30 öneririm ama otomatik şart olsun diyorsanız yazdıklarınızdan civic'i öneririm
    Manuel olur diyorsanız;
    ----i30 ELİTE MANUEL 1.6 CRDİ
    Donanımı çok iyi ve kaliteli bir araç manuel dizelde en çok tercih edilen araçlardan birisi
    Otomatik olur diyorsanız;
    -----Civic
    Çünkü Leon ve Golf'te DSG var.Yani çift kavramalı şanzıman.Yani arıza yatağı.2-4 yıl sonra bu araç başınızıı o kadar ağrıtıcak ki ben şanzıman düşürenleri bile gördüm.DSG viteslerin %80'i arızalı oluyor bu arıza şans işi gibi birşey.Artık kronik arıza gibi oldu.
    İ30 önerirdim fakat manuelde öneririm.Çünkü dizeli tam otomatik şanzıman olduğundan sürüşü bambaşka fakat yakıtı çok fazla.Araç 4 ileri tam otomatik şanzıman ve bu araçta yakıt tasarrufu fazla düşünülmemiş konfor ön plana çıkmış.
    Ben manuel vitesi tercih edin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Yönetici olmak demek herşeyi bilmek demek değil ki...

Ben ondan demiyorum ki,iki konu açmanızla alakalı o espriyi yaptim

önceki konunun tarihi 20 kasım 2012 yani 6 ay önce, günde 2 konu açmıyorum ki...

• lpgli civic iyi tercih kim ne derse desin lpg hakkında ama binerken tek sıkıntısı olacak o da avm otoparklarına giremezsin onun dışında hiç bir sıkıntısı yok. Şahinlerde 10larca lpg var kaç tane lpg problemi çıktığına şahit oldunuz. bana göre lpg doğru monte edildiği zaman tamamen güvenli. Leonda 2 ay bekleme olması bu arabadan soğutur dediğiniz gibi 2 ay arabasız kalmak var. Bir de jettadan sonra bu arabaların bagaj sıkıntısı olacağınıda düşünün bence.
  • evet bagaj sorun olur civic dışındakilerde.
    ayrıca civic depo kapağından dolum yaptığı için tespit etmek zor o nedenle avm ye girişte sorun olmaz...
  • Bekleyebilirseniz Seat Leon daha mantıklı.

• Bu karşılaştırmada Golf'ün yeri yok bence.

Sizin için en mantıklı tercih Leon olur.Ha bekleyemem mümkün değil derseniz de Civic + LPG

Çevrenizdekilerin LPG tepkisine kulak asmayın, çevreci ve ucuz bir yakıt kullanacaksınız daha ne olsun?Güvenlik konusunda da yeni kitleri tartışmaya gerek yok zaten.

Ama öncelikli tavsiyem 2-3 ayı bir şekilde atlatıp yeni Leon tercih etmeniz.
  • 2.el golfe 60milyar verilmez.Hele ki o DSG nin 1yıllık ömrü kalmış olur.Seatı beklersiniz 3ay ama pişman olmazsınız.

• Hoca, ne işin olur garantisi bitmiş DSG ile çok mu zenginsin?

0 kilometre otomatik Civic en dolusu 55 zaten..
  • Ben de sırf şanzımanından dolayı Civic aldım.Hemen Brc my 11 kit taktırdım.Stepneyi de sattım,yerine AJS mini stepne aldım.Mis gibi biniyorum.Otomatik düşünüyorsanız Civic'den şaşmayın.

Okuldan arkadaşın eşi 69 milyara golf com. dgs aldı ama araçta CC bilem yokmuş.Yazık günah...
  • Golf al.Anladın sen
  • donanım olarak yeni leon uzun yıllar tatmin edecek bir kombinasyon gibi duruyor, bence leon .
  • Jettadan civic'e geçersen jetta forumlarında taşlarlar seni sadfgd
  • quote:

evet bagaj sorun olur civic dışındakilerde.
    ayrıca civic depo kapağından dolum yaptığı için tespit etmek zor o nedenle avm ye girişte sorun olmaz...

adam olan motorun sesinden anlar zaten, bizim mersin forum avmde bagajı kontrol ediyorlar istetme yerine simit şeklinde tüp takılmamışsa yakalayıp almıyorlar içeri. gerçi hatayda güvenliğe selam verip giriyorum adam durdurmuyor bile. Yani olası tek sorun bu .onun dışında civic +lpg almanız iyi olur çünkü leon 2 ay beklenmez. golfüde sıfır alamıyorsunuz. Avensis ya da corolla düşünmez misiniz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.