Şimdi Ara

Jettamı sattım.....CİVİC Aldım....(ilk Mesaj Güncel) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
4
Favori
5.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gonlunuz golfte ise golf alin. Sonra keske alsaydim o kadar para verdim az daha verseydim demeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusau

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

evet bagaj sorun olur civic dışındakilerde.
    ayrıca civic depo kapağından dolum yaptığı için tespit etmek zor o nedenle avm ye girişte sorun olmaz...

adam olan motorun sesinden anlar zaten, bizim mersin forum avmde bagajı kontrol ediyorlar istetme yerine simit şeklinde tüp takılmamışsa yakalayıp almıyorlar içeri. gerçi hatayda güvenliğe selam verip giriyorum adam durdurmuyor bile. Yani olası tek sorun bu .onun dışında civic +lpg almanız iyi olur çünkü leon 2 ay beklenmez. golfüde sıfır alamıyorsunuz. Avensis ya da corolla düşünmez misiniz

Bodrum'da her türlü AVM'ye giriyorum.Ne güvenlik ne de karışan var. :)

• Yillik yaptiginiz ortalama km tutari nedir kocaballi hocam ?
    Ayrica, bagaj hacminin hayatinizda kapladigi yer de onemli bu asamada (oncelikle HB mi Sedan mi konusunu cozumlemis oluruz)

Birde anladigim kadariyla otomatik vites sart diyorsunuz ?
  • Kısa bir fikir söyliyeyim ne yap ne et belki biraz bütceni zorla sıfır GOLF7 DSG veya YENİ SEAT LEON DSG al
  • @Janjan
    Jettayı temmuz2010da 45000de almıştım, 96000de sattım, yani ortalama yılda 15000 yapmışım.

bagajın büyük olması tercih edeceğim bir durum... dizel olursa HB, lpgli olursa sedan tercih ediyorum bu nedenle...

şehir içinde otomatiğin rahatlığını görünce manuel tercih etmem artık....

@dusau
    avensis ve corolla nın otomatik şanzuman açısından tercih edilebilirliği yok benim için....
  • Yilda 15.000km icin bu durumda dizel olmasi cok da sart degil diyorum... Az yakan benzinli modellere de yonelebilirsiniz, ornegin 1.2 tsi motorlu DSG sanzimanli Golf fabrika verilerine gore ortalama 4.8 litre, sehir ici ise 5.6 litre tuketiyor gozukuyor, aracin gucu ve torku da cok yuksek olmadigi icin DSG'nin ariza ihtimali de daha dusuk oluyor. Bagaj hacmi ise 380 litre, yillik MTV'sinin de en alt dilimden verildigini hatirlatmakta fayda var.

Performans son derece yeterli, herhangi bir modelden daha iyi demek istemiyorum forumda polemik cikiyor sonra.

Dolayisiyla Golf 1.2 TSI Comfortline DSG + Konfor Paketi + Xenon seklinde bir arac dusunebilirsiniz, agzina kadar dolu olur, ama ne kadar zamana getirirler bilemiyorum. Ya da opsiyonsuz 1.2 DSG Golf Comfort bakabilirsiniz, opak boyanin liste fiyati 54.200

Eger, bu varyasyon size hitap etmiyor diyorsaniz da fabrikadan LPG'li Elegance donanimli Civic AT oneririm, donanim cok zengin, ic mekan genis, LPG'nin fabrikadan garantili olmasi cok cok buyuk bir avantaj, ama son zamlarla birlikte birazcik olsun cazibesini yitirdi diye dusunuyorum son satis rakamlari da bunu gosteriyor zaten.

Ucuncu secenek olarak ise, Skoda Octavia 1.6 TDI DSG onerecegim, Jetta'dan kat kat kaliteli, muhtesem bir ic-dis tasarimi var, bagaj devasa, donanim yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

@Janjan
    Jettayı temmuz2010da 45000de almıştım, 96000de sattım, yani ortalama yılda 15000 yapmışım.

bagajın büyük olması tercih edeceğim bir durum... dizel olursa HB, lpgli olursa sedan tercih ediyorum bu nedenle...

şehir içinde otomatiğin rahatlığını görünce manuel tercih etmem artık....

@dusau
    avensis ve corolla nın otomatik şanzuman açısından tercih edilebilirliği yok benim için....

Son günlerde çevremde ki benzer karar aşamasında olan kişilere yeni Corolla'nın görülmesi gerektiğini ifade ediyorum ki bende bir süredir takipteyim. Her ne kadar Golf ortalama tüketim için dizel araç verileri sunuyor olsa da pompa fiyatı ve menzil değişken.

Şöyle ki;

Dizel bir araç ile 100km/4.4 lt mazotla 4.08x4.4=17.95 -->km de 17 kuruş üzerinden 15.000 kmde 2550 tl.
    Benzinli bir araç ile 100km/5 lt benzinle 4.66x5= 23.3 -->km de 23 kuruş üzerinden 15.000 kmde 3450 tl.

3450-2550=900 lira yapar senede 15000 km yapılması durumunda.

Ek olarak;

Golf yanılmıyorsam 50 lt depo hacmine sahip ve maksimum 750 km yapabildiğini kendi aracım Corolla üzerinden mukayese yaparak 55 lt ve 1100 km yapılabildiğini bilmenizi isterim. 20 tl --> 350 km fark.

İlginç bir fırsat bulursanız bilgi vermenizi rica ediyorum malum bu aralar kaşıntı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 8 Mayıs 2013; 2:15:11 >

• Ben lpg'li araca o kadar para vermek istemezdim benzinle binilecekse o ayrı olur. Golfte dsg düşünmeyin herkesin söylediği kronikleşmiş arızaları hiç duymadım çevremde ama aşırı bir fiyat farkı oluşuyor vw de. Leon gerçekten o kadar beklenmez ama güzel araçtır megane 3 , auris gibi daha az gözde olan araçları direk veriyor galeriler artık hepsi uyanıklaştı.

• Bence leon alın. Tasarımı daha güzel bir araç golf'e göre. Ki fiyatı da daha güzel, ee daha ne bekliyorsunuzm 2 ay da geçer çok da fazla değil sıkın dişinizi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 57 - 60 bin tl'yi ikinci el DSG'li bir golfe verecek kadar gözünüzü karartmış iseniz, gidin 2. el 40.000 km'yi geçmemiş Mondeo alın. Yani bu kadar paraları C sınıfı ikinci el bir araç için verebilecek (gücünüz mü desem gönlünüz mü desem bilemedim) kararınız varsa D sınıfı dizel araç alın binin. Emin olun listede bahsettiğiniz araçlardan çok daha üstün durumda mondeo. 2010 model civarı otomatik trend 2.0 tdci bile bulabilirsiniz. Yazık etmeyin paranıza.
  • Mesaj yazan görüş bildiren herkese teşekkür ediyorum.

Bundan önceki benzinli tüm araçlarımda LPG vardı ve benim LPG ile hiçbir sorunum yok, o nedenle benzinli araç olacaksa LPG benim vazgeçilmezim diyebilirim.

İnternete baktığımda üstte de dediğim gibi Golf fiyatları almış başını gidiyor. Hep sahip olmak istediğim bir araç olmasına rağmen bu kadar parayı vermeye gönlüm razı gelmiyor.

Leon için biraz daha uğraşacağım, baktım olmuyor. Civic +LPG li çok güzel alternatifler var. 50bin civarında, alacağım bir Civic bakacağım keyfime....

Zaten büyük ihtimalle de 4-5 sene daha araç değiştirmem memnun kalırsam...

ortalama 15000km yaptığımı düşündüğümde, ve

LPG....: 2,5tl (ki ankarada çok daha düşük)
    Dizel...: 4,5tl (bu rakamı da biraz yüksek tutuyorum)

Civic ...........lpg de 12 lt/100km
    Golf-Leon....Dizel de 5 lt/100km

Civic...: 15000km/yıl*12lt/100km = 1800lt * 2,5 tl/lt =4500 TL/yıl
    Golf....: 15000km/yıl* 5lt/100km = 750lt * 4,5 tl/lt =3375 TL/yıl

yapıyor, yani arada yaklaşık 1000-1500 tl bir yakıt tasarrufu söz konusu (Tabii üstte alınan rakamlar biraz kötü durum senaryosu şeklinde düşünülmüş rakamlar).

Bununla beraber araç alımında 8-10 bin tl kadar fark olacak.

Bu durumda Civic daha ekonomik bir araç oluyor. Zaten sorunsuzluğu da dikkate aldığımızda yine Civic bir adım önde.

Bu durumda Hayallerim yine hayal olarak kalacak gibi.....

• Cruze baktın mı reis
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Cruze baktın mı reis

cruze, ilk çıktığında ben de çok beğenmiştim, ancak otomatiklerinin yakıt sarfiyatı ve o zamanlar LPG konusundaki belirsizlik beni uzaklaştırmıştı.
    Şimdi ise artık beğendiğim bir araç değil...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Sizin durumunuzdaki birinin bence dizel almasına gerek yok. Hele 2.el DSG almak daha riskli.

Bence hep hayaliniz olduğundan garantiyi de uzatıp 1.2 TSI DSG Comfortline (lpg ne oluyor bilmiyorum) seçilebiir. Ben olsam seçmezdim, düz vites haricinde.

Sizin daha önceki konunuzda aklınıza yattığı gibi Civic iyi bir seçim olacaktır. Tüp takmanıza bile gerek yok ama ille de ben takıcam derseniz onunla da uyumlu.

Kolay gelsin ama bence son karara yakınsınız.
  • Yeni Skoda Octavia tercihleriniz arasında değil mi?

• yeni kasa olmasından dolayı leon'u tercih edin derim, özellikle şu led farlı olanları gerçekten müthiş duruyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35turka

Yeni Skoda Octavia tercihleriniz arasında değil mi?

Aslında bir Octavia Elegans çok güzel olur full ve dizel ama Eşim istemedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Sizin durumunuzdaki birinin bence dizel almasına gerek yok. Hele 2.el DSG almak daha riskli.

Bence hep hayaliniz olduğundan garantiyi de uzatıp 1.2 TSI DSG Comfortline (lpg ne oluyor bilmiyorum) seçilebiir. Ben olsam seçmezdim, düz vites haricinde.

Sizin daha önceki konunuzda aklınıza yattığı gibi Civic iyi bir seçim olacaktır. Tüp takmanıza bile gerek yok ama ille de ben takıcam derseniz onunla da uyumlu.

LPG = Likit Petrol Gazı = Tüp
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Sizin durumunuzdaki birinin bence dizel almasına gerek yok. Hele 2.el DSG almak daha riskli.

LPG = Likit Petrol Gazı = Tüp

Açıklama için teşekkürler de ben 1.2 TSI motorun LPG ile uyumlu olup olmadığını bilmiyorum demek istedim. Aslında sonraki cümlemi de okusaydınız farkederdiniz ama yine de sağolun.

• jettanızı çok iyi fiyata satmışsınız. Aynı araçtan, 2007 modelini, 2009 da 28000 tl ye almıştık. Demekki 5-6 bin lira kar edilebilecek bir araç mış.

alacağınız araç bence golf olsun. Vw ye devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.