Şimdi Ara

Jazz ve Fiesta arası seçim..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Araç arayışlarım halen devam ediyor. Daha once megane 3 ve focus 2,5 arasında kalmış ve bu araçların uygun km'lileri ve uygun fiyatlılarını araştırmama rağmen bi sonuç elde edemedim malesef. Malum piyasa çok yüksek.

Sonuç olarak aracı kizkardesimde kullanmak istediği için B sınıfı manuel bir araç bakmaya karar verdik
    Diğer kizkardesimde dizel fiesta var. Fakat biz Honda jazz ve fiesta arasında kaldik açıkçası. Açıkçası ben jazz in modelini daha çok beğeniyorum, kardesim içinse bisey farketmiyor ikisinide beğendi
    Şimdi aklımda jazz alsak bizi üzer mi, ileride satmaya kalksak sıkıntı yaşar miyiz, yakıtı nasıl, performansı nedir gibi sorular var açıkçası..
    Bu konu hakkında fikrinize ihtiyacım var.
    Yılda ortalama 10-12.000 km yaparız max.
    Uzun yolda pek işimiz yok araç %95 şehir içi kullanılacak. Açıkçası çok bi performans beklentimizde yok, yani benim yok.
    Bazı ilan sahipleri lpgli kullanırken bazıları gerek gormemmis yakıtı ekonomik diyerek.
    Dediğim kriterlere seçimimiz ne olmalı?
    Fiesta trendx paket 2013 model ortalama 44,0000 tl civarı
    Honda 2011 model 40 42 civarı ( rakamlari ortalama verdim)
    Fikirlerinizi bekliyorum, tşk.

Ornek ilan,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-servis-bakimli-honda-jazz-fun-347314410/detay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• LPG'li Jazz... Yazdığın konularda endişe etmene gerek yok. Madem diğerinde Fiesta varmış, diğerine de Jazz alın değişiklik olsun.

Az yaktığı için LPG'ye gerek duymadım safsatası LPG tamamaya bahane bulan zihin ürünüdür. Benzinli her araç fazla yakar. İsterse Ortalama 5lt/yaksın. Alternatif ucuzu varken mantıksız benzinde binmek. Kaliteli bir kitle Jazz motoru gayet uyumlu, ciddi az yakan geniş B sınıfı bir araca dönüşür. Ortalama 6lt/100km civarı yakıyor, 7.5lt LPG yakar. 2.2TL'den 16.5 kuruş kilometrede, miss...
  • fiestayı 1 haftada satıyorsanız jazz ı 1 saatte satarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38F9BBB0B -- 18 Ekim 2016; 19:52:13 >
  • 42 bütçe var, aile kullanımı da olmayacak sanırım, sıfır ibiza 1.2 tsi alın derim. Baz donanım alırsınız, 45'e falan çıkarsanız üst donanım da alırsınız. Aynı paraya ikinci el turbosuz jazz yerine sıfır turbo motor ibiza almış olursunuz.

• 42 yaşındayım ama oldum olası kendimi zorlasam da bir turlu lpg ye alışamadım arkadaşlar, beni huzursuz ediyor nedense. Jazz benzinli kullanılsa çok mu maliyetli olur diye dusunuyorum..

Açıkçası model olarak bence jazz daha hoş, satılması konusunda sıkıntı olmayacaksa onu tercih etmeyi yeglerim.
    İki yıl önce de 2011 ibiza reference'mızı sattik fiesta aldık zaten. O yüzden ibizayi da çok istemiyorum, özellikle içi hiç ama hiç hoşuma gitmiyor. İlk sene dolmadan kapı kolu bozuldu. 2 ay sonra da iç kilidi bozuldu. Garanti sen halloldu ama içime sinmedi o araç hiç. Ayrıca 1,2 tsi ne kadar tüketiyor, yada turbosuz jazz bizi üzer mi..
    Ve evet bütçe max 43 bin..

Soru çok malum kusura bakmayın, zaten fiyatlar uçmuş karar vermek ne zor arkadaş.. Karar versende temiz aracı bulmak daha zor

• yanlış anlamayın ama lpg yi sizin gibiler sayesinde hala kısmen de olsa ucuza alıp uyguna araca binebiliyoruz, bu yüzden neden lpg tercih etmiyorsunuz diye konuyu uzatmanın gereği yok

bu şartlarda benzinli araç alınacaksa da en azından turbo beslemeli olsun ki kısmen de olsa az yakabilsin, diğer yandan da aynı fiyata daha yeni ve dizel fiesta alabilmek varken daha yaşlı benzinli jazz almak saçma olur, fiesta sınıfında ödüllü bir araç
  • otomatik almayacaksan jazzı almanın anlamı yok bence
    ha jazz iyidir hoştur ama pahalıdır
    o paraya bi üst sınıf araç alınır düz vites alınacaksa
    bunu söyleyen yılların jazz kullanıcısı bu arada
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.