Şimdi Ara

Jax Jungle Rehber (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
16
Favori
37.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Solotop icinde Ghost + Ignite veya rakibe gore Ghost + Exhaust mukemmel oluyor. Flash ise biraz goreceli.
  • bu rehberi anlamamak için aşırı çaba sarfetmek lazım çok düzenli ve bilgilendirici bir rehber yeni başlayandan yarı profesyonel oyunculara kadar herkesin okuyup kendine birşeyler katabileceği bir rehber
    emeğine sağlık
  • Rehber için teşekkürler öncelikle. Bende jax jungle gidiyorum bu aralar ama botrk konusunda süpheliyim.(kasmayan ben hariç jax görmedim) Core demişsin ama kesin kasmalı mıyım sence? Genelde daha tanky gitmeyi tercih ediyorum jax'ın skill seti yeterli damage'i sağlıyor gibi geliyor. Build konusunda senin gibi ilk basede bot ve jungle iteminin ilk parçasını bitiriyorum para kalırsa doran blade. daha sonra biraz sağlam olmak için giants belt alıp sunfire'a gidiyorum. Daha sonra hextech Gunblade ve antik golemin ruhunu bitiriyorum. Böyle hem sağlam oluyor hem gunblade'in pasifiyle adc veya apc'ye rahat yapısabiliyorum. Sence hextech yerine botrk mu çıkmalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 13 Eylül 2013; 1:10:46 >
  • Ap jax her zaman iyidir ap veren jungle itemi ile bi deneyin derim
  • Auspexa kullanıcısına yanıt
    Selam dostum şöyle bir bakınca oyunları sanırım genel olarak erkenden bitiriyorsun gibi (zaten sanırım benden iyi bir oyuncusun statlar ve küme vs. bunu diyor) yani ustaya saygıda kusur etmeyelim :)

Takıldığım şey şunlar,

1-2-3 diye ct junglerları sıralamışsın.

Hecarimi baya baya oynayan biriyim aralık 2012'den beri seri bir şekilde hatta TR serverındaki hemen herkes benden gördü aldı rankeda soktu desem yalan olmaz çünkü hero bufflıyken alan yoktu 2 kere nerf bir kere ulti buff yedi hala alanlar, öğrenmeye çalışanlar var.

Bence jax junglerda hecarimi rahat kesebilecek bir hero eğer eşit seviyeler de ise.
    Skarner jaxı cidden zorlayan bir hero (fulltank gitmiyorsa, skarnera %22 atack speed başlayanlar genelde offtanka dönüp cidden iyi işler başarıyorlar)
    Ve erken oyunda yani ilk 10da Lee sin jungleda pasifi sayesinde neredeyse tüm heroları biçebiliyor benim izlenim bunlar gerçi lee sini 2. klasmandan göstermişsin.
    Ama Hecarim' in jaxa karşı 3. dereceden zor bir hero olduğunu düşünmüyorum ve izlenimlerini cidden merak ediyorum, şüphe ettim çünkü acaba hecarim açısından bilmediğim bir şey mi var diye teşekkürler .

• quote:

Orijinalden alıntı: meter90

Selam dostum şöyle bir bakınca oyunları sanırım genel olarak erkenden bitiriyorsun gibi (zaten sanırım benden iyi bir oyuncusun statlar ve küme vs. bunu diyor) yani ustaya saygıda kusur etmeyelim :)

Takıldığım şey şunlar,

1-2-3 diye ct junglerları sıralamışsın.

Hecarimi baya baya oynayan biriyim aralık 2012'den beri seri bir şekilde hatta TR serverındaki hemen herkes benden gördü aldı rankeda soktu desem yalan olmaz çünkü hero bufflıyken alan yoktu 2 kere nerf bir kere ulti buff yedi hala alanlar, öğrenmeye çalışanlar var.

Bence jax junglerda hecarimi rahat kesebilecek bir hero eğer eşit seviyeler de ise.
    Skarner jaxı cidden zorlayan bir hero (fulltank gitmiyorsa, skarnera %22 atack speed başlayanlar genelde offtanka dönüp cidden iyi işler başarıyorlar)
    Ve erken oyunda yani ilk 10da Lee sin jungleda pasifi sayesinde neredeyse tüm heroları biçebiliyor benim izlenim bunlar gerçi lee sini 2. klasmandan göstermişsin.
    Ama Hecarim' in jaxa karşı 3. dereceden zor bir hero olduğunu düşünmüyorum ve izlenimlerini cidden merak ediyorum, şüphe ettim çünkü acaba hecarim açısından bilmediğim bir şey mi var diye teşekkürler .

jax 1v1'de hecarim'den daha güçlü zaten ama oradaki olay sadece counter jungle veya 1v1'den ibaret değil, ben karşı takımda benle aynı derecede kasmış bir hecarim varsa genel olarak zorlanıyorum çünkü cc'si fazla, yakalamak zor ve jax peel yapabilen bi champion değil. 2.kısma da koyabilirdim zaten sejuani gibi championlara kıyasla hecarim pek zorlayan bir champion değil orası doğru, çok özenerek yapmadım o listeyi

skarner oynayan pek yok ama jax q sayesinde skarnerın permaslowundan rahatça kurtulabilir, ulti yemeden önce de e+r kullanırsa 5 kişinin arasından damage yemeden çıkar diye düşünüyorum, 1v1 olarak düşününce de skarner burst damage'e sahip bir champion değil ancak sürekli q kullanarak rakibini öldürebilir ki jax da zaten uzun süren vs'lerde en güçlü championlardan biri.

lee sin main junglerlarımdan biri ama şimdiki metada fazla güçlü olduğunu düşünmüyorum, benim oynadığım junglerların çoğu early game'i çok güçlü junglerlar zaten, o yüzden sorun yaşamamış da olabilirim.

• Auspexa kullanıcısına yanıt
    Anladım düşündüğüm gibi yani sur veya dk30 finitoya oynuyorsun ;)

Bu arada Hecarim ile ilk 10 dkda total 6 skor genelde win getirir 6 asist veyahut 3-0-3 vs farketmiyor lanedekiler oyun bildiği sürece bir ara düşünüyorum.

Hecarim - Fiora- Skarner- Sion - Sejuani gibi jungler build ve oynanış taktikleri rehberi yapmayı yaparsam danışırım bro teşekkürler.
  • Wriggle hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Floopper

Wriggle hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?

bence wriggle tam para kaybı pençeyi alsan yeter wriggle tamamlamak yerine 2x doran daha mantıklı (benim düşüncem)
  • Ellerine sağlık, sayende jungle yapmaya başladım ve gayet iyi gidiyorum.
  • Lizard–botrk–defansif item–ayakkabı–tf– defansif 2 yapıyorum itemleri ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizin verdiğiniz sıra sonrasında (botrk bitince) Trinity Force,Randuin's Omen,Guardian Angel/Atma's Impaler alıyorum.
    Doğru mudur?
    Ayrıca Atma's Impaler ve Guardian Angel konusunda karar veremedim hangisi önce çıkılmalı?

Guardian yerine Warmog's Armor tercih edebilir miyim?
    (Aslında Frozen Mallet de soracaktım ama pasifi işlemiyor sanırım TF ile beraber)
  • Rehber için uzun zamandır bir teşekkür mesajı yazmak istedim. Rehbere bakmadan önce 4-5 kere top oynamıştım %30 win rate vardı. Şimdi ise 70 e yakın maçım var jax ile ve %71 win ratem var. Rehber çok iyi oldu. Silverda counter-jungle yapabiliyordum. Golda çıkınca zorlaştı iyice :) Birde trifore buffından sonra jaxa jungleda iyi gidermi? Oyun başında 2 doran çok iyi gidiyor hem hp hemde ad olarak early game i iyi geçiriyorum. Latede zaten ga aldıktan sonra çok iyi oluyor. Çok teşekkürler rehber için.
  • Güzel rehber, teşekkürler.
  • Guzel Rehber Eline Saglik

• vurma bana ama ben direk tf çıkıyorum üstüne bide snowball olduğu için bi kaç bişey daha yapıyorum çünkü cidden bi j4 gibi sağlam gankler atamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaoBaLi

vurma bana ama ben direk tf çıkıyorum üstüne bide snowball olduğu için bi kaç bişey daha yapıyorum çünkü cidden bi j4 gibi sağlam gankler atamıyor

öyle de olur zaten TF bufflanmadan önce yazdım ben bu rehberi. ama gankleri gayet iyi bence, adamda flash yoksa garanti stunlıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auspexa

quote:

Orijinalden alıntı: LaoBaLi

vurma bana ama ben direk tf çıkıyorum üstüne bide snowball olduğu için bi kaç bişey daha yapıyorum çünkü cidden bi j4 gibi sağlam gankler atamıyor

öyle de olur zaten TF bufflanmadan önce yazdım ben bu rehberi. ama gankleri gayet iyi bence, adamda flash yoksa garanti stunlıyorsun

doğru fakat ben jaxı farklı düşünüyorum benim jungler gitme amacım şu

early lanede psuhlanmaktansa jungle canavarlarını keserek ve lanelere gank atarak kill toplayarak latede yenilmez olmak bu uğurda biraz küfür yesemde taşıyorum anlatmak istediğim jax o kadar snowball ki junglerın amacı kill bırakmak bunu jaxa yakıştıramıyorum

• Harika bir rehber

• Rehberi denedim, gayet iyi bi sonuc aldim ve win^^

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.