Şimdi Ara

Jax Jungle Rehber (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
16
Favori
37.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ''Bring it on'' der E+Q+W+R yapar çeker giderim . Bu arada rehber güzel hocam
  • Crit konusuyla ilgili linkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: p(x)

Crit konusuyla ilgili linkler.

ben sana şöyle açıklıyım %1 crit şansın varsa ve oyundaki ilk atağın kritik vurmamışsa ikinci atağının kritik vurma şansı %1'den daha fazla oluyo. buna pseudo random generation deniyo. pseudorandomness'ın randomness'a göre sağladığı avantaj çok uç noktalara gidemeden düzgün bi dağılım sunması. ama oyunun kritik mekanikleri çoğu kişinin söylediğine göre çok düşük kritik oranlarında daha fazla kritik vuruş sağlıyor. bu yüzden çoğu kişinin rune pagelerinde bir veya birkaç tane kritik rune var.

Jax Jungle Rehber

• quote:

Orijinalden alıntı: stealthmass

Yıllardır rehber yapmadım boş zamanımda bi tane yapayım dedim

Jax Jungle Rehber

Ben kimim

Jax Jungle Rehber

Jax statlarım

Jax Jungle Rehber

Neden Jax jungle?

PROS

- Çok yüksek base statlar

- Oyunun her aşamasında güçlü

- Jungle'ı hızlı ve güvenli

- Güçlü duelist, rakibi jungle'da yakaladığında affetmiyor, aynı sebepten Jax'a counter jungle yapmak oldukça zor

- Gap closer + stun ile kolayca gank atabiliyor

- Öğrenmesi kolay

CONS

- Built-in sustain olmadığı için lifesteal alana kadar jungle'ı potlarla idare etmek gerekiyor

- E ve R cooldowndayken açık hedef

- Janna gibi disengage yeteneği bol olan supportların olduğu takımlara karşı zayıf kalıyor

RUNES

Jax Jungle Rehber

Benim kullandığım runeler bunlar ama isteyen büyüklere movement speed de koyabilir. 3 tane crit kullanmamın nedeni oyundaki crit sisteminin RNG yerine PRNG bazlı çalışmasıdır. Orda %2.8 yazdığı halde aslında çok daha sık crit vuruyor. O critler sayesinde defalarca kill aldığımı bilirim.

Rakip takımda early game'i güçsüz bir ap carry varsa glyphler per level olabilir.

MASTERIES

Jax Jungle Rehber

Triforce + Atmas gibi bir build yapacaksanız attack speed'den kısıp crit damage bölümüne verebilirsiniz ama çok gerekli görmüyorum. Defans kısmı zaten görüldüğü gibi jungle üzerine kurulu. İsteyenler buff süresi ve lifesteal+spellvamp için 0-9-21 de gidebilir ama o zaman ciddi anlamda damage sıkıntısı oluyor. Çok fazla ölüyorsanız 9-21-0 şeklinde de gidebilirsiniz.

SKILLS

Jax Jungle Rehber

Rakibin rede geleceğini düşünüyorsanız level 2'de Q'yu alabilirsiniz red'i alırken W almak daha iyi oluyor çünkü hem attack animasyonunu sıfırlıyor hem de pasif daha hızlı dolmuş oluyor. Cooldown'u da daha kısa. Mid game'de takımınızın CC'ye ihtiyacı varsa Q'dan önce E'ye vermek daha iyi olur. Jungle kesmekte sıkıntınız varsa early game'de E'ye birden fazla puan verebilirsiniz.

SUMMONER SPELL

Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber

Teamfightlarda ADC veya APC'yi yakalamak için Flash çok işe yarıyor.

Smite zaten jungle için.

ITEM BUILD

Başlangıç

Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber

Early Game

Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber

Mid Game

Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber

Core

Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber
    (veya
     Jax Jungle Rehber
    )+
     Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber
    +
     Jax Jungle Rehber

Sonrasında karşı takıma göre alınabilecek seçenekler

Guardian Angel zaten Jax'ın olmazsa olmaz itemlarından, buildde mutlaka araya bir yere sıkıştırılmalı.

Jax Jungle Rehber

Karşı takım AD ağırlıklıysa çok işe yarayan bir item, üzerinizde Randuin varsa ADC'nin sizden kaçma şansı yok. Ayrıca ulti bastıktan hemen sonra Randuin'in aktifini kullanırsanız armor ve resist yükseldiği için slow oranı artar.

Jax Jungle Rehber

Yine karşı takım AD ağırlıklıysa fakat damage'e ihtiyacınız varsa Atma's Jax için gayet uygun bir item çünkü base hp'si oldukça yüksek ve kastığımız jungle itemi de hp veriyor.

Jax Jungle Rehber

Jax'a alınabilecek en iyi ofansif itemlardan biri, Jax'ın ihtiyacı olan tüm statlara sahip. Genelde botrk bittikten sonra Phage'den başlayarak Trinity gidiyorum. Sheen için para biriktiğinde doran'lardan birini satabilirsiniz.

Jax Jungle Rehber

Tamamen ofansif bir build kullanmak istiyorsanız Gunblade de Jax için çok iyi bir item.

Jax Jungle Rehber

MATCHUP

KOLAY - Jax jungle karşılaşmalarında bu championlara karşı rahatça üstünlük kurabilir.

Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber

ORTA - Oyuncu yeteneğinin sonucu belirleyeceği dengeli karşılaşmalar.

Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber

ZOR - Bu championlar oyuncuların aynı seviyede olduğunu varsayarsak jungle'da Jax'a üstünlük sağlayabilen championlar, bunlara karşı Jax alınmasını önermem, alsanız da counter jungle yaparken dikkatli olmalısınız.

Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber
     Jax Jungle Rehber

TEAMFIGHT & İPUÇLARI

Ultiyi her fırsatta kullanmaktan çekinmeyin çünkü cooldown'u oldukça kısa. Teamfightlar sırasında ultiyi ADC'ye yaklaştıktan sonra açın, ADC'ye yaklaşana kadar zaten kimse sizinle uğraşmaz. Jax yüksek base hp'si olduğu için ultisi açıkken full tank kasmış championlar kadar tanky olabiliyor. Eğer önemli bir hedefi stunlayabilecek durumda değilseniz mecbur kalmadıkça ulti ve E'yi aynı anda açık tutmayın. Farklı zamanlarda kullanırsanız aldığınız damage'i minimuma indirmiş olursunuz. Bu yüzden teamfight'a giriş anında önce E'yi, E bittikten sonra focus yemeye başlayınca da ultiyi açmak daha mantıklı. Bu şekilde E'yi bir teamfightta 2 kere kullanabilirsiniz. Ya da Guardian Angel almışsanız tekrar doğduğunuzda E yeniden kullanılabilir durumda olur.

Jungle'da W'yi mutlaka atak animasyonunu sıfırlamak için, auto ataktan hemen sonra kullanın. Q'yu da aynı şekilde auto ataktan hemen sonra kullanın ki maksimum DPS elde edebilesiniz. Biriyle 1vs1 yaparken de aynı şeyler geçerli. 1v1 sırasında eğer adam sizden kaçmıyorsa kesinlikle Q'yu W açarak kullanmayın. W'yi ayrı bir atak olarak yapın çünkü daha fazla DPS olur ve pasif daha hızlı dolar. WQ combosunu sadece sizden kaçan birini öldürmek için ya da harass yapıp çekilmek için kullanın.

Gank atarken E'yi Q basmadan biraz önce basın, E'yi adama zıpladıktan sonra açarsanız siz tekrar E basana kadar adam uzaklaşabilir. Ama çok erken basmamaya da dikkat edin yoksa adama Q atana kadar E'nin süresi biter, E'yi tam adama atladığınız anda patlatabilmeniz lazım. Yoksa attığınız gankler başarısız olur. Bu zamanlama 1v1 sırasında da çok önemli. Nocturne ile jungle'da karşılaşıp savaşıyorsanız E'yi boşa harcamamanız çok önemli çünkü Jax'ın auto atak üzerine kurulu championlara karşı üstün olmasının tek nedeni E skilli.

Bunlar dışındaki şeyler tamamen tecrübe gerektiren şeyler, ilk oyunlarınızda çok başarılı olamayabilirsiniz ama Jax'a alıştığınız zaman oyunu rahatça taşıyabilen bir champion. Rehberi beğendiğinizi umuyorum, iyi şanslar.

Jax Jungle Rehber

Hocam size birkaç sorum olucak.Bende sizin gibi jax'ı çok seviyorum çok da oynuyorum ama ben sizin gibi offtank değilde biraz daha saldırgan bir biçimde kullanmaya çalışıyorum.Jax'a botrk almaktan ziyade guinzoo tercih ediyorum.Bu sayede saldırı hızım artıyor ve çan çalma kazanabiliyorum. bu da bana yetmiyor birde üstüne blood t. çıkıyorum yanlış mı yapıyorum

• Guinsoo yerine Gunblade daha iyi. Bloodthirster'a da gerek yok botrk daha iyi.
  • çok sağol kardeş çok işime yarayacak, olaf mı alsam jax mi bilemedim hangisini alayım
  • Runeler cidden High-Elo farkı. Ben hiç denemedim, bir kaç yerde gördüm ama deneyeyim bakalım.
  • Eline sağlık.
  • Güzel olmuş
  • valla jax jungle etkılı oldugunu bılıyodum.ancak buıld konusunda kafamda bişiler takılıyordu cesaret edemıyodum oynamaya.bu rehberı gordugum çok ıyı oldu gj
  • jungle oynamayı öğrendiğim şampiyon. dediğin gibi rahatça oyun taşınabiliyor jungle olarak
  • işime yarayacak sağol hocam
  • kesinlikle başarılı bir rehber, teşekkürler auspexa
  • Tebrik ederim çok işime yaradı gayet güzel bir rehber.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 den fazla herom var oynayamadigim tek champ jax eve gdnce senin taktikleri denicem bnde ise yararsa herkes gonul rahatligiyla kullanabilir demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel rehbermiş eline sağlık
  • Çok iyi rehber olmuş hocam.Senden Eveleynn rehberi bekliyorum
  • Teşekkürler çok başarılı
  • Konunun üstünden baya geçmiş ama sorayım; mark'lara AD yerine AS koyma konusunda (ki çoğu jungler'da kullanılır AS mark'lar) ne düşünüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Villi Lapsi

Konunun üstünden baya geçmiş ama sorayım; mark'lara AD yerine AS koyma konusunda (ki çoğu jungler'da kullanılır AS mark'lar) ne düşünüyorsun?

w ve pasif varken pek gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.