Şimdi Ara

Japon Teknolojisi Mi Daha Üstün Amerika Teknolojisi Mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
5.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAMET/

yok japonmuş yok almanmış bu iş sonuçta çinin elinden çıkıyor sonuçta kaliteli dediğiniz mallarda çinde üretiliyor. çin çok kaliteli malda üretiyor 5 para etmez malda üretiyor. Türkiye'ye çoğunluk para etmez malları geliyor o ayrı mevzu.

Mesele malı üretmek değil.Teknolojiyi üretip geliştirmek.Çinliler üretmiyor şu noktada taklit ediyor.
  • eskiden olsa amerika derdim fakat elektronikçi olarak japonyaya gittiğimde kesin bunların arkaplanda bişeyleri vardır dedim.adamlar amerika gibi gösteriş yerine kimseye çaktırmadan yapacağını yapıyor gibime geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: qolpaa

Tekstil alanında KÜRTLER

:D 2 sene önce colinsten bi şort aldım made in pakistan yazıyor, ne renk attı ne bişe taş gibi abercrombie halt yemiş yanında ;)
  • 1.usa
    2.japan
    3.germany

• quote:

Orijinalden alıntı: komodo ejderhası

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

yok japonmuş yok almanmış bu iş sonuçta çinin elinden çıkıyor sonuçta kaliteli dediğiniz mallarda çinde üretiliyor. çin çok kaliteli malda üretiyor 5 para etmez malda üretiyor. Türkiye'ye çoğunluk para etmez malları geliyor o ayrı mevzu.

Mesele malı üretmek değil.Teknolojiyi üretip geliştirmek.Çinliler üretmiyor şu noktada taklit ediyor.

Tamam onlar böyle olsun diyor geliştiriyor ama sonuçta bu parçalar beğenmediğimiz çinde üretiliyor. Demek istediğim bakıp bu mali 5 para etmez demek saçma. En kalitelisini üreten de onlar 5 para etmez mal da üreten onlar.

• Bir aralar Almanyaydı sonra Amerika oldu şimdi Japonlar bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

Bir aralar Almanyaydı sonra Amerika oldu şimdi Japonlar bence

Japonlar yapi alaninda iyilerdir bence o kadar depreme karsi dayaniyorlar fakat en son ki nukleer olayda amerikanin sogutucularini kullandilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: @WP VOLK@N

Amerika: parası var,altyapısını yaptırdığı daha doğrusu kendisinin uğraşmak istemediği işleri(işgücünde yüksek maliyet yaratması nedeniyle) tayvan, japonya,hindistan,çin gibi ülkelere yaptırıyor. Amerika zengin bir ülke ama rahatını seven bir millet.

Japonya: Kütlürleriyle özdeşleşmiş bir toplum.2.dünya savaşında aldığı büyük yara bile yıkamadı Japon halkını.Sabah 05.00 te kalkarlar ve makine misali çok çalışkandırlar.Bende severim Japonları..

Almanya:2.Dünya savaşı için kurulan birçok fabrikayı sanayi'ye çevirerek işletmeyi bilmiş,güçlü bir devlet.İşgücü olarak ise kısmen dışardan gelenleri kullanıyor.

Türkiye:Halimiz içler acısı demek istemiyorum ama onca ülkenin hatta ingiltere,fransa,almanya,italya,hatta dandik rusyanın bile arabalarını sokaklarda görmek mümkün.

Çin:Başkalarını taklit eden,fikirlerde hırsızlık yapıp en ucuz malzemeden üretim yapan bir milleten hiçbir zaman hayır geleceğini düşünmüyorum.Elbise üretiyorlar boylarında insan sağlığına zararlı yüzlerce madde var.Oyuncak üretiyolar çocuklara zararlı.Araba üretiyorlar her ayrıntısı ayrı bir markanın çalıntısı.

Ya Türkiye?Son parçasına kadar kendimizin ürettiği bir araba markamız bile yok.Teknoloji=araba demek değildir ama Türk markalarının hangisi sizi müthiş derecede menmun etti söyleyin Allah aşkına?

Tank,top bunlar askeri güçtür.Savaş olmadığı sürece kimseye bir faydası olmaz varlığını bile hissetmezsiniz.Teknolojik buluş ve ilerleme yönünden çok geriden geldiğimize inanıyorum ve üzülüyorum.

hani dandik romanyanın daciası desen neysede şu an dünyadaki en büyük güçlerden biri rusya
    bu arada konuya gelince bence almanlar amerikanlarla başa baş gider japonlardanda üstündür japonlar teknolojik aletlerde ustadır genelde amerika gibi uzay ve nükleer teknoloji ile alakaları yoktur

• cccpgeçmeyin bence ama harita bölge olarka türkiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: DisCoKraL

quote:

Orijinalden alıntı: acemi_user

Japonlar tabiki.

Amerikanların işi gücü artistlik yok aya çıktık da iki dürüm yiyip geldik te. yalan dolan bu amerikanlar.

ben hiç japonların elinde silah görmedim filmler vb. hariç

adamlar bi kere tırsmışlar küçük çocukları 2. D. S. Mezarlıklarına götürüp çalışmazsanız böyle olursunuz falan deyyolar.

• teknolojinin ameriksı japonyası almanyası olmaz . teknoloji yahudiler para kazansın diye vardır. ve yahudi hangi ülkedeyse teknoloji o ülkededir. isviçre örneği gibi
  • Bı Amerikan şirketine iş görüşmesine gitmiştim herife bu iş Türkiye'de tutmaz dedim oda bana biz amerikaliyiz;sizin Yemenden 500sene önce getirdiğiniz 2liralik kahveyi starbucksta 15 liraya,köfte ekmeginizi MC donaltsta 10 liraya satıyoruz kapışıyorsunuz,sizin ipliğinizden Nike,levis tekstil yaptiriyoruz hemde sizin ûlkenizde size yaptiip yine size satiyoruz biz amerikaliyiz bu is tutar dedi tuttu:) kisacasi amerika pazarlar kimin yaptiginin yada icaad ettiginin önemi yoktur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4y

quote:

Orijinalden alıntı: [HONDA]TYPE-R

japon diyenlere hayran kaldım

intel amerikan
    amd amerikan
    ati amrerikan
    nvidia amerikan
    facebook amerikan
    google amerikan
    microsoft amerikan
    yahoo amerikan
    twitter amerikan
    NASA amerikan
    F-16 amerikan
    hellfire amerikan
    M16 amerikan
    M1A2 AMBARMS amerikan

peki japon ne yapmış ...hep yardımcı malzemeler

monitör tv sony
    play station sony
    laptop sony
    kamera sony

Canon
    Casio
    Nikon
    Nissan
    Mitsubishi
    .
    .
    .

Toyota
    Honda
    Toshiba
    Suzuki
    Subaru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 21 Temmuz 2011; 13:25:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Çift Çekirdekli

quote:

Orijinalden alıntı: m4y

quote:

intel amerikan
    amd amerikan
    ati amrerikan
    nvidia amerikan
    facebook amerikan
    google amerikan
    microsoft amerikan
    yahoo amerikan
    twitter amerikan
    NASA amerikan
    F-16 amerikan
    hellfire amerikan
    M16 amerikan
    M1A2 AMBARMS amerikan

monitör tv sony
    play station sony
    laptop sony
    kamera sony

Canon
    Casio
    Nikon
    Nissan
    Mitsubishi
    .
    .
    .

Toyota
    Honda
    Toshiba
    Suzuki

Tsubasa
    Pokemon

• KAVGA VAR DEDİLER GELDİK

Bu arada Japon teknolojisi daha üstün bence
  • Bence söyle birsey : Japon'lar buluyor, Amerika'lilar satiyor...

Sonuç olarak para kazanan Amerika'lilar...
  • quote:

intel amerikan
    amd amerikan
    ati amrerikan
    nvidia amerikan
    facebook amerikan
    google amerikan
    microsoft amerikan
    yahoo amerikan
    twitter amerikan
    NASA amerikan
    F-16 amerikan
    hellfire amerikan
    M16 amerikan
    M1A2 AMBARMS amerikan

monitör tv sony
    play station sony
    laptop sony
    kamera sony

ağır amerika fan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Bence Almanlar

Almanların herşeyi kaliteli, kalitesiz olan hiç alman markası göremedim ben

Arabalar, Fotoğraf Makinesi Lensleri, Kulaklıklar , Beyaz Eşya , Teleskobik Aletler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DevoN -- 21 Temmuz 2011; 13:40:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: komodo ejderhası

Robotik teknolojide Japonlar,savaş teknolojilerinde Amerikanlar,Ev aletleri teknolojisinde falan japonlar.(TV falan...),Uzay Tek.Amerikanlar,Araba Almanlar........Teknoloji deyince her ülkenin branşlaşması ayrı gibi.

Her türlü makinelerde almanlar.
    Uzayda Ruslar.
    Havacılıkta devam edebilseydi gene Ruslar, ama simdi boeing, airbus gidip geliyo.
    Silahlanmaya yılda 1 trilyon dolar harcıyor ameríka, o yuzden ona bısey demıyorum.
    Genetikte İsrail.
    islemci falan filan uretımlerı japonya, kore, çin. Bu yuzden teknolojiye de sahipler.
    Muzikteyse amerikanlarla sibirya halk turkusu arasında gıdıp gelıyorum

• Yahudiler alır her türlü
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.