Şimdi Ara

Japon Teknolojisi Mi Daha Üstün Amerika Teknolojisi Mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
5.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikanlar teknolojilerini Japonlardan alıyor desek daha doğru olurdu
  • yok japonmuş yok almanmış bu iş sonuçta çinin elinden çıkıyor sonuçta kaliteli dediğiniz mallarda çinde üretiliyor. çin çok kaliteli malda üretiyor 5 para etmez malda üretiyor. Türkiye'ye çoğunluk para etmez malları geliyor o ayrı mevzu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cris..

quote:

Orijinalden alıntı: m4y

quote:

Orijinalden alıntı: [HONDA]TYPE-R

japon diyenlere hayran kaldım

intel amerikan
    amd amerikan
    ati amrerikan
    nvidia amerikan
    facebook amerikan
    google amerikan
    microsoft amerikan
    yahoo amerikan
    twitter amerikan
    NASA amerikan
    F-16 amerikan
    hellfire amerikan
    M16 amerikan
    M1A2 AMBARMS amerikan

peki japon ne yapmış ...hep yardımcı malzemeler

monitör tv sony
    play station sony
    laptop sony
    kamera sony

Canon
    Casio
    Nikon
    Nissan
    Mitsubishi
    .
    .
    .

honda
    subaru
    toyota

tofaş

• quote:

Orijinalden alıntı: Cafraline

Askeride Amerika,teknolijik aletlerde Japonya.

Bunu yazacaktım
  • Onu bilmemde ruslar amerikayı yer yer yok sovyet döküntüleriymiş peh siz sanıyormusunuz sovyetten kalmalar var ruslarda
  • Askeri konusunda benim oldukça şüphelerim var bir laftır yani japonlar zeki adamlardır diye bunca sene ordu kurdurulmamış silahlar terhis edilmiş olası bir savaş durumunda ortaya bilinmeyen neler çıkar kim bilir. Eğer bir ülke zeki ve çalışkansa sanırım korkuyla adım atmak gerekir. Oysa kendi halinde aptal bir ülke gibi gözüküyor.
  • Amerika: parası var,altyapısını yaptırdığı daha doğrusu kendisinin uğraşmak istemediği işleri(işgücünde yüksek maliyet yaratması nedeniyle) tayvan, japonya,hindistan,çin gibi ülkelere yaptırıyor. Amerika zengin bir ülke ama rahatını seven bir millet.

Japonya: Kütlürleriyle özdeşleşmiş bir toplum.2.dünya savaşında aldığı büyük yara bile yıkamadı Japon halkını.Sabah 05.00 te kalkarlar ve makine misali çok çalışkandırlar.Bende severim Japonları..

Almanya:2.Dünya savaşı için kurulan birçok fabrikayı sanayi'ye çevirerek işletmeyi bilmiş,güçlü bir devlet.İşgücü olarak ise kısmen dışardan gelenleri kullanıyor.

Türkiye:Halimiz içler acısı demek istemiyorum ama onca ülkenin hatta ingiltere,fransa,almanya,italya,hatta dandik rusyanın bile arabalarını sokaklarda görmek mümkün.

Çin:Başkalarını taklit eden,fikirlerde hırsızlık yapıp en ucuz malzemeden üretim yapan bir milleten hiçbir zaman hayır geleceğini düşünmüyorum.Elbise üretiyorlar boylarında insan sağlığına zararlı yüzlerce madde var.Oyuncak üretiyolar çocuklara zararlı.Araba üretiyorlar her ayrıntısı ayrı bir markanın çalıntısı.

Ya Türkiye?Son parçasına kadar kendimizin ürettiği bir araba markamız bile yok.Teknoloji=araba demek değildir ama Türk markalarının hangisi sizi müthiş derecede menmun etti söyleyin Allah aşkına?

Tank,top bunlar askeri güçtür.Savaş olmadığı sürece kimseye bir faydası olmaz varlığını bile hissetmezsiniz.Teknolojik buluş ve ilerleme yönünden çok geriden geldiğimize inanıyorum ve üzülüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 21 Temmuz 2011; 1:53:42 >

• Çin!

kim varsa yalayıp yutar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

yok japonmuş yok almanmış bu iş sonuçta çinin elinden çıkıyor sonuçta kaliteli dediğiniz mallarda çinde üretiliyor. çin çok kaliteli malda üretiyor 5 para etmez malda üretiyor. Türkiye'ye çoğunluk para etmez malları geliyor o ayrı mevzu.

Çinliler kendilerine kaliteli üretiyorlar, diğer ülkelere dandiklerini yapıp satıyorlar
  • Japonların teknolojiye güveniyodum ama tsunami seller falan ülkeyi yerle bir ederken japonlardada pek iş olmadıgını farkettim. Amerikanlarda yok. Onlarda sellerle fırtınalarla ugrasıyo.
  • bu işin çok yönü var teknoloji derken neyi kastettiğimiz önemli amerika dünya genelinde başı çeker çünkü işlemci teknolojisi yüksektir.devir nano teknoloji devri.Amerika'ya icat yapan ülke diyebiliriz.Uzak doğu ülkeleride bu icatları elektronik olarak geliştiriyor.Japonyadan önce taiwan gelir sonra japonya sonra güney kore.Çin ise üretim alanında ileridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

bu işin çok yönü var teknoloji derken neyi kastettiğimiz önemli amerika dünya genelinde başı çeker çünkü işlemci teknolojisi yüksektir.devir nano teknoloji devri.Amerika'ya icat yapan ülke diyebiliriz.Uzak doğu ülkeleride bu icatları elektronik olarak geliştiriyor.Japonyadan önce taiwan gelir sonra japonya sonra güney kore.Çin ise üretim alanında ileridir.

üretim olarak kast ettiğin çalarak,hiçbir güvenlik testinden onay almamış ürün üretmekse evet.Çin lider,alım gücü zayıf ülkeler için tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: @WP VOLK@N

quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

bu işin çok yönü var teknoloji derken neyi kastettiğimiz önemli amerika dünya genelinde başı çeker çünkü işlemci teknolojisi yüksektir.devir nano teknoloji devri.Amerika'ya icat yapan ülke diyebiliriz.Uzak doğu ülkeleride bu icatları elektronik olarak geliştiriyor.Japonyadan önce taiwan gelir sonra japonya sonra güney kore.Çin ise üretim alanında ileridir.

üretim olarak kast ettiğin çalarak,hiçbir güvenlik testinden onay almamış ürün üretmekse evet.Çin lider,alım gücü zayıf ülkeler için tabi

Çindeki üretim gücünün bu kadar büyük olmasının doğurduğu doğal bi sonuç çakma ürünlerin çıkması.Devlette kontrol edemiyor etmemeside işine geliyor.Mesela dealextreme gibi siteler yada ebayde çinden satış yapanlar ücretsiz kargo ile yollayabiliyorlar ürünleri.Bunun sebebi devletlerinin desteğidir.

• Gidip yerinde gormus degilim ama sorunun cevabi Amerika'dir. Japonya yanina bile yaklasamaz ki Kore'yi karistirmak tam bir hata olur...

Askeri alandan tutun da bir cok ust sinif urun Amerikan malidir. Kullandiginiz bilgisayarlarin onemli parcalarina kadar...

Simdi cikip da Toshiba, Sonny, Panasonic falan demeyin lutfen. Ornek: laptop sonny ama icindeki islemci ekran karti vs. Amerikan patentli.
  • Almanya
  • nerden biliyorsunuz japonların askeri savunma için hazırladığı savaş robotları olmayıp, olası savaş durumunda önden robotları salıp düşmanı temizletmeyeceği ve arkadan insan göndermeyeceğini :D
    robot teknolojisi japonlarda abd halt etmiş, anca prototip alıp abd üretir adamların buluşunu o ayrı mevzu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naix

Kore'yi es geçmeyin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: [HONDA]TYPE-R

japon diyenlere hayran kaldım

intel amerikan
    amd amerikan
    ati amrerikan
    nvidia amerikan
    facebook amerikan
    google amerikan
    microsoft amerikan
    yahoo amerikan
    twitter amerikan
    NASA amerikan
    F-16 amerikan
    hellfire amerikan
    M16 amerikan
    M1A2 AMBARMS amerikan

peki japon ne yapmış ...hep yardımcı malzemeler

monitör tv sony
    play station sony
    laptop sony
    kamera sony

facebook google microsoft yahoo yardımcı malzeme degil, malzemenin kendisi heralde
    monitörün yapılabiliyor olması benim için facebook dan daha önemli.

• Arkadaşlar teknoloji diyoruz siz fotoğraf makinesi, ekran kartı firmalarını yazıyorsunuz. Teknoloji Japonya'da daha güçlü ancak Amerika'daki silah teknolojisi daha üstün silahlanmaya yatırım daha çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noqaj

nerden biliyorsunuz japonların askeri savunma için hazırladığı savaş robotları olmayıp, olası savaş durumunda önden robotları salıp düşmanı temizletmeyeceği ve arkadan insan göndermeyeceğini :D
    robot teknolojisi japonlarda abd halt etmiş, anca prototip alıp abd üretir adamların buluşunu o ayrı mevzu

japonyada askeri güç olmadığı yanlış buğun dünyanın en büyük 2.savunma bütçesine sahip ülkedir(1.amerika sanırım) yani savunma teknolojilerinin içine nelerin girip girmiyeceğini bilmiyoruz,lazerli füze patlatma sistemleride olabilir,dediğin gibi robotik teknolojide vardır bu arada japonya amerikanın koruması altında yani japonyaya saldıran önce amerikayı karşısında bulur o yuzden robot askere gerek yok

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.