Şimdi Ara

Jameson USA 6004 4 kanal amfi>>>mono yapma yardım.!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
8.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar arabama 2 adet jameson usa 6004 amfi balayacam biri 4 hoparlore biriside sadece pioneer 30cm subwoofere baglanacak. Bu amfi bilgilerinde internette fln monoda 300w kullanma ozeligi oldugu yaziyor. Bu amfiyi nasil monoya cevircez koprumu yoksa baska sekilllemi yapacaz bilgisini aktaran arkadaslara simdiden tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: now-amd

Arkadaslar arabama 2 adet jameson usa 6004 amfi balayacam biri 4 hoparlore biriside sadece pioneer 30cm subwoofere baglanacak. Bu amfi bilgilerinde internette fln monoda 300w kullanma ozeligi oldugu yaziyor. Bu amfiyi nasil monoya cevircez koprumu yoksa baska sekilllemi yapacaz bilgisini aktaran arkadaslara simdiden tesekkurler

1 tane bağlat ovaller için kullan

bass içinde mono bass amfisi al soundmagus dk1200 yada 600 olur xetec 600.1 olur yada jbl gto 601.1 olur

• Pioneer 30cm dediğin sub Kaç RMS ona göre bir mono amfi al boşuna 2 tane amfiden aynı alma. Bygamer ın dedıgı gıbı Jameson u al Hoparlörlere bağla. Bide mono al sub a bağla
  • Arkadadlar ne yazikki iki amfiyide aldim. Su anda elimde ama amfinin cikisinda 4x60w 2x140w 1x300w diyor o yuzden sordum. Subwoofer pioneer w309s4 modeli 1400w rms 400w nominal deger var
  • quote:

Arkadadlar ne yazikki iki amfiyide aldim. Su anda elimde ama amfinin cikisinda 4x60w 2x140w 1x300w diyor o yuzden sordum. Subwoofer pioneer w309s4 modeli 1400w rms 400w nominal deger var

8 kanal beslemen gerekicek ama şunuda unutma 8 kanal beslemek için 4 adet rca çıkışlı teyp olması gerekir

yerinden bile zor oynatıcak o amfi söylediğin bassı daha önce ben kendi aracımda denedim

• bygamer B kullanıcısına yanıt
    Hocam amfini biri 2 sony xplod 2 goldmaster besleyecek compozit oval degil. Ama ben asil cevabi alamadim bu amfi 300w x1 diyor bu gucu tek kanaldan nasil alacagiz ben bunu merak ediyorum. Bu koprulemeyi yada baglantiyi nasil yapacaz. Soyle dusundum en distaki eksiyle en distaki artiyi alsak nasil olur acaba? Hocamsiz galiba tek kanala baglamissiniz ondan. Bazi bu ikikiyi kullananlarda cok iyi diyor bana icimi titretecek basi verdin yeter zaten portsuz kabin yaptim . 30lt lik . iyi bas alacagimi dusunuyorum venim asil sorum bu amfide tek kanala nasil 300w alcaz
  • quote:

Hocam amfini biri 2 sony xplod 2 goldmaster besleyecek compozit oval degil. Ama ben asil cevabi alamadim bu amfi 300w x1 diyor bu gucu tek kanaldan nasil alacagiz ben bunu merak ediyorum. Bu koprulemeyi yada baglantiyi nasil yapacaz. Soyle dusundum en distaki eksiyle en distaki artiyi alsak nasil olur acaba? Hocamsiz galiba tek kanala baglamissiniz ondan. Bazi bu ikikiyi kullananlarda cok iyi diyor bana icimi titretecek basi verdin yeter zaten portsuz kabin yaptim . 30lt lik . iyi bas alacagimi dusunuyorum venim asil sorum bu amfide tek kanala nasil 300w alcaz

amfindeki 4 kanalın iyi bi fotosunu çek at bende onun üzerinden nasıl yapıcağını anlatıyım

•  Jameson USA 6004 4 kanal amfi>>>mono yapma yardım.!!
    çıkışları bu şekilde

Jameson USA 6004 4 kanal amfi>>>mono yapma yardım.!!

özellikleri her tarafta böyle yazıyor

1.MAXIMUM POWER : 1500 W 2.RMS
    4 OHM : 80X4
    2 OHM : 140X2
    4 OHM MONO : 300X1
    SİGORTA : 1X40 A
    GÜÇ KABLOSU : 8 GA
    BASS LEVEL : VAR

resim kendi çekimim. alıntı değildir. ön taraf için resim gerekirse diye atıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi now-amd -- 22 Mart 2014; 16:41:48 >

• birde bu amfinin ön tarafında 12 6 0 gibi değerler var bu nedir. ne işe yarar?
  • quote:

birde bu amfinin ön tarafında 12 6 0 gibi değerler var bu nedir. ne işe yarar?

rear ve front olarak 2 ye ayrılmış sadece rear kanalları bass için kullanabilirsin diğer kanallar steryo olarak kullanılır

bu yüzden 4 kanalı köprüleyip bassa giriş yapamazsın

• peki o mono neden yazıyor? ben onu merak ettim bide 2 kanaldan 140w veriyor benim subwooferi kaldırırmı acaba?
  • Rear speaker yazan yere bass i baglayin hocam en bastaki arti uca bass in arti kablosu en sondaki eksi kutubu na da bass in eksi kablosunu kopruleme yaparak baglanacak 300w tek kanaldan gostermis amfide ama 150rms civaridir gain den ufak bi ayarlama ile hallolur fazla yuklenmeyin kesme yapabilir hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saokun hocam zaman ayirdiginiz icin gaini 70 civari tutarim lpfyi nasil ayarlamaliyim peki bide diger anfiye. Oda ayni marka dort tane komponent takacam onun ayarlari nasil olur acaba
  • Bass icin lpf moduna mid takimi icin hpf moduna almaniz gerekiyor lpf frekansi ni 60hz civari yaparsaniz bass siddeti artar hpf frekansida 100-125hz olabilir hocam

• Peki hocam benim twypte tek amfi icin dort cikis var ve sadece rear cikisini y kablo ile ayircam performans zayiflamasi olurmu

• Amfiye 2 adet y kablo taktiginizda 4 giris 2 girise iniyor teyp den gelen rca sinyal kablosu amfiye baglaniyor bende ayni sekilde kullaniyorum olmasi gereken bu sekilde zaten hocam

• merhaba arkadaslar bahsedılen anfıde 300*1 rms cıkıs yazıyor 2 kanalı kopru yaparsanız 150w cıkıs verır oradakı *1 4 kanalı kopruleme anlamına gelıyor yanı en baştakı + ıle en sondakı - kullanılarak 300w*1 rms güç elde edilebilir bu anfıyı kullanmadım o yuzden performansını bılemem fakat yakın zmanda almayı dusunuyorum sistemim kucuk 1 takım roadstar oval 80w rms ve jbl 30 cm kabın bass sanırım bu anfı bana yetecek
  • usa 6004 amfi bende de mevcuthttp://www.hepsiburada.com/jbl-box-1214cs-30cm-1000watt-kabinli-subwoofer-p-OTAYTBOX1214CS linkteki sub u alsam mono amfisiz beni 1 kaç ay idare edermi acaba daha sonra mono amfi alabilirim belki çarem yok
  • Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    Elindeki anfiyle köpruleyip baglarsin sorun olmaz

• Sürücü18 kullanıcısına yanıt
    üstad bi arkadaş verim alamazsın dedi de ondan sorayım dedim bana 2+1 kadar bas verse yeter beklentim yüksek değil şuan için asıl olayım mono amfi alınca başlar 2 3 ay çıkarsın mono alcam mutlaka hem monoyu alınca complarda daha verimli çalışır diyorlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.