Şimdi Ara

SoundStream ve Cadence Markaları Nasıldır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
2
Favori
39.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sub ve comp olarak bu markalar nasıldır? Kullanan arkadaş var mı bunlardan???

• her ıkısı de amerıkan markasıdır cadence genellıkle amfıde subwoofer da ve nadıren compta kullanılıyo ama cok yaygın kullanılmıyor sound stream ıse cadence gore daha az goruluyor saglamlıkları konusunda guven verıyor ama hıc kullanmadım cadence woofer dınlemıstım kotu de degıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12

her ıkısı de amerıkan markasıdır cadence genellıkle amfıde subwoofer da ve nadıren compta kullanılıyo ama cok yaygın kullanılmıyor sound stream ıse cadence gore daha az goruluyor saglamlıkları konusunda guven verıyor ama hıc kullanmadım cadence woofer dınlemıstım kotu de degıldı.
    bu markalardan taktırmak mı mantıklıdır yoksa JBL mi?
    Aslında ben Infinity düşünüyorum fakat ortalıkta çok çin malı dolaştığını duydum orjinalini bulmak zormuş sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

bu markalardan taktırmak mı mantıklıdır yoksa JBL mi?
    Aslında ben Infinity düşünüyorum fakat ortalıkta çok çin malı dolaştığını duydum orjinalini bulmak zormuş sanırım..

Alıntıları Göster
    sadece bunların arasında kalmamanız daha ıyı olur neyi jbl ya da ınf. kullanmayı dusunuyorsunuz bunu da yazarsanız daha ıyı olur
  • quote:

sadece bunların arasında kalmamanız daha ıyı olur neyi jbl ya da ınf. kullanmayı dusunuyorsunuz bunu da yazarsanız daha ıyı olur

Alıntıları Göster
    Açıkçası ben markayı neden için seçmiyorum. Fakat Infinity hakkında çok olumlu yorumlar duydum.
    Kıcker markasını düşünmüyorum birtek sertliği yüzünden.
    Gidipte adamın elinde olan markayla bir sistem kurmak istemiyorum.
    Yani adam elindekini elbette övecek fakat o markanın objektif bir gözle nasıl bir marka olduğunu öğrenmem lazım. Adam temin edemeyeceği markayı kötüleyecektir doğal olarak...

• quote:

Açıkçası ben markayı neden için seçmiyorum. Fakat Infinity hakkında çok olumlu yorumlar duydum.
    Kıcker markasını düşünmüyorum birtek sertliği yüzünden.
    Gidipte adamın elinde olan markayla bir sistem kurmak istemiyorum.
    Yani adam elindekini elbette övecek fakat o markanın objektif bir gözle nasıl bir marka olduğunu öğrenmem lazım. Adam temin edemeyeceği markayı kötüleyecektir doğal olarak...

Alıntıları Göster
    ınfınıty de olabılır ama ben kcıker a da bakın derım eger dınleyıp sert dıe karar verdıysenız 1 sey demem ama kulaktan duymaysa kendınız dınlemenız daha ıyı olur

• quote:

ınfınıty de olabılır ama ben kcıker a da bakın derım eger dınleyıp sert dıe karar verdıysenız 1 sey demem ama kulaktan duymaysa kendınız dınlemenız daha ıyı olur

Alıntıları Göster
    Şimdi montajcıyı mı bulmak daha önemli yoksa iyi markayı satan yeri mi bulmak?
    İzmir'de montaj yaptıracağım için en iyi montajcıyı araştırmaya çalıştım. O kişi de elinki markaları söyledi bunlar o markalar...
  • quote:

Şimdi montajcıyı mı bulmak daha önemli yoksa iyi markayı satan yeri mi bulmak?
    İzmir'de montaj yaptıracağım için en iyi montajcıyı araştırmaya çalıştım. O kişi de elinki markaları söyledi bunlar o markalar...

Alıntıları Göster
    her ıkısınnı de bulmka onemlı.bu markalardan alacaksanız ınfınıty comp cadence sub alabılırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdxx

her ıkısınnı de bulmka onemlı.bu markalardan alacaksanız ınfınıty comp cadence sub alabılırsınız.

Alıntıları Göster
    Peki bu işi iyibilen birisindden araca en iyi seti alıp montajı başka yerde yaptırmak mantıklı olur mu?
    Yoksa parçaları da montaj yapacak yerden mi almak lazım?
  • quote:

Peki bu işi iyibilen birisindden araca en iyi seti alıp montajı başka yerde yaptırmak mantıklı olur mu?
    Yoksa parçaları da montaj yapacak yerden mi almak lazım?

Alıntıları Göster
    herseyı 1 yerden yaptırmak gıbı 1 sey yok ıstedıgınız ıstedıgınız yerden alır ıstedıgınız yere yaptırabılırsınız sıze neersı makul gelıyorsa oralardan alın nere makl gelıyorsa oralarda yaptırın
  • quote:

herseyı 1 yerden yaptırmak gıbı 1 sey yok ıstedıgınız ıstedıgınız yerden alır ıstedıgınız yere yaptırabılırsınız sıze neersı makul gelıyorsa oralardan alın nere makl gelıyorsa oralarda yaptırın

Alıntıları Göster
    Aslında ben o şekilde düşünüyorum daha uygun fiyata satan yerler var. Fakat adam şimdi ayarları güzel yapamazsa bunlardan bu kadar performans çıkıyor derse o zaman herşey ziyan olur. Fakat parçaları da o adamdan alırsam bunun hesabını sorabilirim kişiye...
  • aldıklarınız guclu guc uyumlu olursa sorun olmaz aletın gucu ortada olur
  • quote:

aldıklarınız guclu guc uyumlu olursa sorun olmaz aletın gucu ortada olur
    Bütün seti tek bir yerden alıcam istanbul'dan. Zaten araca göre set verecek. Montajı da izmir'de yaptırıcam.

anfi - infinity
    sub - rockford fosgate
    mid - JBL
    ana ünite - pioneer
    kablo - stinger

şimdilik düşündüklerim bunlar...
  • quote:

Bütün seti tek bir yerden alıcam istanbul'dan. Zaten araca göre set verecek. Montajı da izmir'de yaptırıcam.

anfi - infinity
    sub - rockford fosgate
    mid - JBL
    ana ünite - pioneer
    kablo - stinger

şimdilik düşündüklerim bunlar...

Alıntıları Göster
    mıd harıcınde dıgerlerı uygundur model olarak da yazarsanız daha ıyı olur
  • quote:

Alıntıları Göster
    Mid olarak Kicker DS 650.2 olabilir, JBL in alt seviyelerini pek iyi bulmuyorum.
    Kenwood un linkteki modeli de kaliteli görünüyor, şahsen denemek isterdim.

http://urun.gittigidiyor.com/KENWOOD-KFC-S703P-17cm-280W-MID-TAKIMI-SIFIR-ORJ_W0QQidZZ28986516

• quote:

Alıntıları Göster
    Anfi - Infinity REF 475A
    Sub - Rockford Fosgate P1S412
    Ana Ünite - Pioneer 4250
    Mid - JBL P560 C yada MB Quart FSA 213

Mid'de daha yüksek fiyatlara çıkmamıyorum malesef bütçeyi çok zorlarım. Zaten bütçeyi zorlayarak çıkardım bunları

• quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

Mid olarak Kicker DS 650.2 olabilir, JBL in alt seviyelerini pek iyi bulmuyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/KENWOOD-KFC-S703P-17cm-280W-MID-TAKIMI-SIFIR-ORJ_W0QQidZZ28986516

Linkte verdiğiniz 17cm lik. Benim kapı 13cm

DS 650.2 modelinin RMS'i 60W benim yazdığım JBL 75W lık...
    Bu sistemi işi bilen birisiyle çıkardık fakat tabi birkaç değişiklik olabilir bunlarda...
    Akıl akıldan üstündür demişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 9 Ağustos 2010; 22:20:10 >

• quote:

quote:

Linkte verdiğiniz 17cm lik. Benim kapı 13cm

DS 650.2 modelinin RMS'i 60W benim yazdığım JBL 75W lık...
    Bu sistemi işi bilen birisiyle çıkardık fakat tabi birkaç değişiklik olabilir bunlarda...
    Akıl akıldan üstündür demişler

Alıntıları Göster
    Üstteki mesajınızda mid için ölçü yazmıyordu, ona göre önerdim.
    16 cm yuvaya 16,5 ve 17 de olur, ek bilgi olarak.
    Yazdığınız JBL Power serisiymiş, o zaman sorun yok tabiki.
    Infinity amfi 4x75 watt sanırım, 60 watt midi tam besler, 75 watt midi de %75-80 performans çaldırır hemen hemen.
    P1S412 150 watt rms ve 4 ohm.
    Amfiniz köprüde 200-250 watt veriyorsa wooferı tam olarak çaldırır.
    Amfi her zaman mid-kolon-woofer dan güçlü olmalıdır, zaten amfide yazan değeri alamazsınız.
    Amfinin güçlü olması, ses kalitesini ve performansı arttırır.

• quote:

Üstteki mesajınızda mid için ölçü yazmıyordu, ona göre önerdim.
    16 cm yuvaya 16,5 ve 17 de olur, ek bilgi olarak.
    Yazdığınız JBL Power serisiymiş, o zaman sorun yok tabiki.
    Infinity amfi 4x75 watt sanırım, 60 watt midi tam besler, 75 watt midi de %75-80 performans çaldırır hemen hemen.
    P1S412 150 watt rms ve 4 ohm.
    Amfiniz köprüde 200-250 watt veriyorsa wooferı tam olarak çaldırır.
    Amfi her zaman mid-kolon-woofer dan güçlü olmalıdır, zaten amfide yazan değeri alamazsınız.
    Amfinin güçlü olması, ses kalitesini ve performansı arttırır.

Alıntıları Göster
    Sanırım bu anfinin gain değeri iyiymiş. Gain ve frekans konusunda birşeyler bakmıştım fakat tam aklımda kalmadı. Frekans sanırım hoparlörün ne kadar hopladığı idi yanlış mı biliyorum?

• quote:

Sanırım bu anfinin gain değeri iyiymiş. Gain ve frekans konusunda birşeyler bakmıştım fakat tam aklımda kalmadı. Frekans sanırım hoparlörün ne kadar hopladığı idi yanlış mı biliyorum?

Alıntıları Göster
    secımler guzel bana mıd gore mb quart olsun derım ayrıca 4250 yerıne 5250 de bulabılırsınız 280 tl ye falan daha ıyı olur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.