Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
6
Favori
73.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Jameson 3003 aldık. Yanlarında olmadığım için kurulumunu yapamamış bizimkiler. İşte bu yüzden tak çalıştır bir uydu alıcı arıyordum ama tabi ki öyle bir şey yok.

Binaya merkezi çanak takıldı. Önceden duvara gelen kablo donanımı, normal anten için kullanılıyordu. Bunu revize etmeden çatıya bir çanak ve yükseltici falan gerekli kurulum yapıldı. Lakin bizimkiler duvardaki anten prizini değiştirmemişler. Belki gerek yoktur fakat uydu alıcıyı bağlayıp kanal arama işlemi sırasında priz çok fazla ısınıyormuş. Bu yüzden şimdilik beklemeye aldık, uydu sistemini kuran adamı çağırmışlar.

Bunlardan başka buradan talimat verebileceğim bir işlem var mıdır? PVR kayıt işlemi umarım kolaydır. Daha kurulumu yapamayan bizimkiler PVR'ı nasıl kullanacaklar merak ediyorum.

• JAMESON düşünürken 2 . el jameson fiyatına atlanta hd box aldım hayırlısı bakalım
  • Eve gelen uyducu işi halletmiş. Yalnız cihazın performansını görünce çok şaşırmış. Nereden, ne kadara aldınız gibi diyaloglar geçmiş. Uyducunun dediğine göre kanal geçişleri çok hızlıymış. Bizimkiler de kanal geçişlerinden, görüntü kalitesinden oldukça memnunlar. Ara sıra 1080p film izliyordum, ondan daha kaliteli görüntü diyorlar. Eve gidince Goldmaster 66000FTA'dan Jameson 3003'e geçişte SD görüntüdeki farkları olabildiğince tarafsız olarak yazmaya çalışırım.

FG Dijital, Zoran işlemcileriyle 1GB NAND flash ve 1x2GB RAM içeren çift tunerli bir uydu alıcının üzerinde çalışıyorlarmış. Çipler Türk Malı olmasa da bu ürünü çok merak ediyorum.

Bu da Zoran Supra XD-180'in özellikleri üreticisinin sitesinden:
    http://www.csr.com/products/112/supraxd-180

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achfighter -- 3 Aralık 2011; 16:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefa

sunny at 14100 mu yoksa 3003 mu. kalite olarak soruyorum. islemci ram goruntu kalitesi vs. vs.

Şu an evde ikisi de(yanlız bendeki 14200) var. Fotolarını falan da paylaşacağım. Şunu söyleyebilirim ki sunny 14200 daha seri bir alet. Görüntüsü de sanki 3003 'e göre daha iyi gibi ama şu var ki ikisi arasındaki görünyü iyiliğini ya da kötülüğünü anlamak çok zor.

Bununla ilgili geniş bi yorum yapmayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar..
  • Arkadaşlar ben bu cccam meselesini bir türlü hallemedim. Cihaz ilk geldiğinde ekim yazılımı yükleyip öyle denemiştim ama biliyorsunuz ki cccam ayarlarında değişiklik izni vermiyor. Daha sonra Jameson yetkilisinin ağustos yazılımını yükleyin dediğini gördüm ve ağustos yazılımını yükleyip tekrar denedim. Cccam ayarlarında değişiklik yapabiliyorum, tüm ayarları da videoda gösterildiği gibi yaptım ancak başarılı olamadım. Bilmediğim bir püf noktası, yapmamı önereceğiniz bir şeyler var mıdır acaba?

Ekleme: Cihaz internete access point yardımıyla bağlı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin. -- 3 Aralık 2011; 21:59:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.

Arkadaşlar ben bu cccam meselesini bir türlü hallemedim. Cihaz ilk geldiğinde ekim yazılımı yükleyip öyle denemiştim ama biliyorsunuz ki cccam ayarlarında değişiklik izni vermiyor. Daha sonra Jameson yetkilisinin ağustos yazılımını yükleyin dediğini gördüm ve ağustos yazılımını yükleyip tekrar denedim. Cccam ayarlarında değişiklik yapabiliyorum, tüm ayarları da videoda gösterildiği gibi yaptım ancak başarılı olamadım. Bilmediğim bir püf noktası, yapmamı önereceğiniz bir şeyler var mıdır acaba?

Ekleme: Cihaz internete access point yardımıyla bağlı..

quote:

@buzlucam bugün tekrar denedim şuanda jsc 1-10 ve doly paketleri açık ccam 9 numaralı server aktif ve çalışıyor . Son yazılımda boşuna ccam 9 nolu kanaldaki 000.000.000.000 lu server ip sini girmeye çalışmayın burada numara gözükmemesi için program oyle gosteriyor malum servera başkası bağlanmasın diye ama server 88.xxx.xx.xxx nolu ip ye 000.000.000 gibi gozukse bile bağlanıyor yayın iyi şuan için kesintisiz. ayarları otomatik tanımlamaya alın.. boyle devam edermi bilmiyorum ama şua anda server çalışıyor. jameson 3003 ün sitedeki son yazılımını yukleyin server çalışıyor. ekim 2 yazılımı...

Ben bu iletiyi okuduktan sonra uğraştım yaptım. Ancak bi ara fabrika ayarlarına falan döndüm aygıtı açıp kapattım sonra connetting.. yazısı falan çıktı,oldu galiba dedim. Şu an gömülü serverı izliyebiliyorum.

İçindeki yazılımı da ekim2 'ydi galiba..

• quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

sunny at 14100 mu yoksa 3003 mu. kalite olarak soruyorum. islemci ram goruntu kalitesi vs. vs.

Şu an evde ikisi de(yanlız bendeki 14200) var. Fotolarını falan da paylaşacağım. Şunu söyleyebilirim ki sunny 14200 daha seri bir alet. Görüntüsü de sanki 3003 'e göre daha iyi gibi ama şu var ki ikisi arasındaki görünyü iyiliğini ya da kötülüğünü anlamak çok zor.

Bununla ilgili geniş bi yorum yapmayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar..

En kısa zamanda bekliyoruz hocam.

• Şu anda Ekim 2 yüklü cihazda. Ayarlara da dokunamıyorum haliyle, standart olarak duruyor. Access point'ten oluyor diye düşünüyorum artık..
  • quote:

Şu anda Ekim 2 yüklü cihazda. Ayarlara da dokunamıyorum haliyle, standart olarak duruyor. Access point'ten oluyor diye düşünüyorum artık..

receiverdan ağ kurulumundan tcp/ip ayarlarını elle ayarlamayı deneyin sabit ip atıyacksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

Şu anda Ekim 2 yüklü cihazda. Ayarlara da dokunamıyorum haliyle, standart olarak duruyor. Access point'ten oluyor diye düşünüyorum artık..

receiverdan ağ kurulumundan tcp/ip ayarlarını elle ayarlamayı deneyin sabit ip atıyacksınız

Yazmam gereken ip adresini nereden bulurum, adsl'den mi bakmam gerekiyor??
  • quote:

quote:

quote:

modeminizin markası nedir?birde access p. Ayarlarını yaptınız mı doğru şekilde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSerkanXXX -- 3 Aralık 2011; 23:34:12 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Modemin markası inca. Access point'in bağlantısı sağlam. Önce tv'ye sonra laptopa bağlayarak kontrol ettim, sorunsuzca bağlanıyor internete..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Modemin markası inca. Access point'in bağlantısı sağlam. Önce tv'ye sonra laptopa bağlayarak kontrol ettim, sorunsuzca bağlanıyor internete..

tamam ap ayarları sağlamsa receiverda tcp/ip ayarlarnda ıp yi 192.168.1.15 (son rakam 2 den 200 e kadar kafanıza göre yazın) alt ağ maskesi 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.1.1 dns ye de 208.67.222.222 yapabilirsiniz ap olduğu için kullanıcı adıve şifreyi yazmanıza gerek yok.daha sonra cccam den server9 aktif yapın

• Aynen dedikleriniz gibi yaptım ama sonuç yine hüsran. Alet internete bağlıyken info tuşuna basınca görünen 9 nokta yeşil renkli oluyormuş ama bende hiç bir değişiklik yok.. Modemi komşuyla ortak kullanıyoruz, o da dışarda ve tv'ye fazla uzak; o yüzden gidip arkadaşın evinde direkt modem bağlantısı yaparak denemeyi düşünüyorum.. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, saygılar..
  • quote:

Aynen dedikleriniz gibi yaptım ama sonuç yine hüsran. Alet internete bağlıyken info tuşuna basınca görünen 9 nokta yeşil renkli oluyormuş ama bende hiç bir değişiklik yok.. Modemi komşuyla ortak kullanıyoruz, o da dışarda ve tv'ye fazla uzak; o yüzden gidip arkadaşın evinde direkt modem bağlantısı yaparak denemeyi düşünüyorum.. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, saygılar..

ben bu ayarlarla sorunsuz kullanıyorum umarım halledersiniz kolay gelsin
  • Jameson 3003 de dsmartı modülle izlemek istiyorum ama çalışmasında bir sorun olur mu?
  • quote:

Hocam ben de bu ikisi arasında kararsızlık yaşadım ama kararımı 3003'ten yana kullandım. Sebepleri:

1) 14100'de ethernet bağlantısı yok, 3003'te var.
    2) 14100'de NTFS disk desteği yok, 3003'te var. (Bence harici HDD takıp media player ve PVR olarak kullanacaksanız NTFS desteği şart...)
    3) 14100'de kart girişi yok, 3003'te var. İlerde D-Smart, Digitürk, vb bir yasal kart alındığında kullanılabilir.
    4) 14100'de silikon tuner var, 3003'te daha iyi sinyal alabileceğini düşündüğüm geleneksel tuner var.
    5) 14100'de sadece 1 adet USB portu var, 3003'te ise 1 e-sata, 2 adette USB portu var.
    6) 3003'te bedava gömülü server var.
    7) 3003'te YPbPr video çıkışı var, 14100'de yok.

Bence yukarıda saydığım üstünlükler ve aradaki fiyat farkı (yaklaşık 70 TL) düşünüldüğünde 3003'ün tercih edilmemesi için bir sebep yok...

• emin değilim ama ben 14100 de normal tüner var diye biliyorum, siz silikon bilgisini nerden aldınız veya bu konuda foto var mı?
  • bence öncelik olarak sd görüntü kalitesine önem verenler için 14100,14200, diğer özelliklere daha çok önem verenler için 3003vb. ayrıca media player özellikleri, ethernet girişi, usb girişi ve modül-kart girişleri zaten günümüz lcd tv lerinde mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorcery

Jameson 3003 de dsmartı modülle izlemek istiyorum ama çalışmasında bir sorun olur mu?

bir sorun olacağını sanmıyorum cihazda 2 adet modül girişi var
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.